Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wyruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-07-04 14:36:56 (czytane: 3405)

Do tronu Jasnogórskiej Pani, z Biłgoraja w pielgrzymce rowerowej, wyruszyło 4 lipca br. 37 pątników - rowerzystów. Przed nimi do pokonania 360 km, by w sobotę, 8 lipca wraz z innymi cyklistami z całej Polski pokłonić się Królowej Polski.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj4 lipca w godzinach przedpołudniowych z Biłgoraja wyruszyła rowerowa pielgrzymka na jasną górę. Pątnicy pielgrzymi szlak rozpoczęli od Mszy świętej sprawowanej w kościele Chrytusa Króla Wszechświata, której przewodniczył ks. Maciej Lewandowski, kapłan, który jest duchowym przewodnikiem tegorocznej pielgrzymki.

ksiadz_maciej_lewandowski.JPG


-Rozpoczynamy naszą pielgrzymkę od Eucharystii, która jest dziękczynieniem ale przede wszystkim Ofiarą Jezusa Chrystusa. Wraz z tą Ofiarą składaną na ołtarzu, składamy nasze intencje, które chcemy wieźć przez pielgrzymi szlak. ten czas zawierzajmy Panu Bogu z tą świadomością, że On jest Bogiem Wszechmogącym, że Jego opatrzność czuwa nad nami. Tę Mszę świętą sprawuję w intencji nas wszystkim, z prośba o Boże błogosławieństwo na ten czas zmagania się z własnymi słabościami oraz czas wzrastania duchowego na drodze na Jasną Górę - mówił podczas wspólnej modlitwy ks. Lewandowski.

rowerowa_pielgrzymka_na_jasna_gore__2_.JPG


Pielgrzymka z Biłgoraja do Częstochowy dotrze w sobotę 8 lipca br, a zakończy ją Msza święta celebrowana na jasnogórskich wałach. -W tym roku pielgrzymka będzie częścią XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, która ma charakter gwiaździsty i pielgrzymi rowerowi z różnych miejsc w Polsce spotkają się na Jasnej Górze - informuje organizator pielgrzymki Mirosław Lipiński.

Reklama.

We wspólnym rowerowym pielgrzymowaniu udział biorą ludzie w różnym wieku od młodzieży przez osoby dorosłe po osoby starsze, każdy ma własny powód, który skłonił go do wyruszenia na pielgrzymi szlak, każdy także "wiezie z sobą" intencje, aby za pośrednictwem Czarnej Madonny polecić je Miłosiernemu Bogu. -Biorę udział w pielgrzymkach pieszych z Łukowej do Krasnobrodu, czy z Biłgoraja do Janowa Lubelskiego. Wreszcie chyba dojrzał czas by wziąć udział w rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę. To przede wszystkim wyzwanie dla ducha i ciała. Mam swoje osobiste, rodzinne intencje, ale także modlitwa ogarniam całą moją Gminę, by zamysły i zamierzenia mieszkańców Gminy Łukowa - jeśli są zgodne z wolą Bożą - się spełniały. Duchowego wsparcia każdy potrzebuje - zaznacza w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Stanisław Kozyra Wójt Gminy Łukowa.

rowerowa_pielgrzymka_na_jasna_gore__1_.JPG


Po raz kolejny na rowerowy szlak wiodący do tronu Królowej Polski wyruszył Ryszard Korniak, były wiceburmistrz Biłgoraja, dyrektor MSZ w Biłgoraju. -Ta pielgrzymka to takie rekolekcje w drodze. Ważna jest sprawność fizyczna, ale także nasze otwarcie duchowe na przeżycie tej drogi i stanięcie przed cudownym obrazem w Częstochowie. Codziennie będziemy rozważać Ewangelię, która niezbędna jest do przeżycia tego typu pielgrzymki. Obok troski duchowej, jest także troska i niezbędna uwaga nad bezpieczeństwem uczestników. Pielgrzymujemy w dwóch grupach, głównie drogami gminnymi, ale przecinamy drogi wojewódzkiej i krajowe. Każdy więc musi dostosować się do przepisów ruchu drogowego oraz wskazać przewodników pielgrzymi oraz przewodnika duchowego - zaznacza Korniak.

rowerowa_pielgrzymka_na_jasna_gore__3_.JPG


Organizatorem pielgrzymi jest parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju i Stowarzyszenie JZB.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 32

Tagi: rowerowa pielgrzymka na jasną górę   pielgrzymka rowerowa   rowerem na jasną górę   biłgoraj

Zobacz także

Ewangelia zaufania i spokoju

Dodane: 2018-06-16 23:21 - Komentarze  (1)  czytane (260)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.141.12

(2017-07-11 18:01:17)

to zacznij odkładać :)

(2017-07-05 09:54:02)

Chętnie bym pojechał ale mnie nie stać.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zakończyły się Dni Biłgoraja

Festyn Prozdrowotny "Czas na zdrowie"

Boże Ciało

Wieczór uwielbienia

Parada motocykli - Spontaniczna Motomajówka 2018

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej (część I)

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Weronika Pyzik pojedzie na Mistrzostwa Europy

Wychowanka biłgorajskiego „ZNICZa” została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy U-23 w Lekkiej Atletyce,...