Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wyraź to w PixelAch! Ogólnopolski konkurs grafiki komputerowej rozstrzygnięty (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2020-12-01 15:42:18 (czytane: 1181)

I LO im. ONZ w Biłgoraju zorganizował już po raz czwarty konkurs skierowany do dzieci i młodzieży pn. "Wyraź to w PixelAch". To inicjatywa mająca na celu promocję grafiki komputerowej wśród uczniów. To z jednej strony podnoszenie ich kompetencji, z drugiej okazja do rozwijania pasji i talentów oraz sposób na wyrażanie myśli.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJest to inicjatywa naszej szkoły i próba zachęcenia młodych ludzi do wyrażania siebie za pomocą grafiki komputerowej. -Chodzi o to, by umożliwić młodym ludziom rozwój pasji oraz pokazać, ze za pomocą grafiki komputerowej i programów możne ze swym przekazem trafić do odbiorców. W tym roku tematem przewodnim było hasło "Moja rodzina - moja nadzieja". Konkurs organizujemy od czterech lat. Cieszy się on zainteresowaniem uczestników oraz naszych patronów, wśród których jest Lubelski Kurator Oświaty, poseł Beata Strzałka, starosta Andrzej Szarlip oraz burmistrz Janusz Rosłan. Do tegorocznej edycji przesłano 128 prac z całej Polski. Projekty oceniane były w dwóch kategoriach wiekowy: szkoły podstawowe i szkoły średnie - wyjaśnia pomysłodawczyni projektu, Anna Dobraczyńska.

wyraz_to_w_pixelach_1.JPG

Dziś odbyło się podsumowanie konkurs. Z racji stanu epidemii i wprowadzenia nauczania zdalnego, podsumowanie odbyło się on-line. Uczestniczyli w nim organizatorzy, laureaci i ich opiekunowie oraz poseł Beata Strzałka i starosta Andrzej Szarlip. -Te prace pokazują jak duże jest zainteresowanie młodych ludzi nowymi technologiami oraz jaki drzemie w nich potencjał. Prace nadesłano z całej Polski, a poziom każdej z nich jest bardzo wysoki. Widać tutaj nie tylko zdolności plastyczne czy techniczne posługiwanie się odpowiednimi programami graficznymi ale także przemyślaną formę i treść. Gratuluję zwycięzcom i ich opiekunom, wierzę, że to kolejny ważny krok w rozwoju ich umiejętności - podkreśla poseł Beata Strzałka.

wyraz_to_w_pixelach_2.JPG

-Przygotowanie takich prac wymaga obok zdolności i pasji, wiele godzin ciężkiej pracy - zauważa z kolei starosta biłgorajski. Jak podkreśla Andrzej Szarlip, w dobie nowych technologii, wszelkie działania wzbogacające wiedzę i umiejętności uczniów w tym temacie jest niezwykle cenna. -Zadaniem szkoły jest kształcić, wychowywać i pomagać odkrywać talenty i zdolności uczniów. Tak by nie tylko opuszczali mury placówek z wiedzą ale i doświadczeniami, które przekują na sukcesy w życiu dorosłym. To co odkryją tutaj, podczas lat szkolnych jest dobrym startem na kolejne lata. Podczas tego konkursu z jednej strony jest rozbudzanie pasji, z drugiej konkursowi zawsze towarzyszy hasło, które nawiązuje do naszych wartości i zmusza młodych ludzi do kreatywności i określenia się - dodaje.

Reklama.

Przesłane i nagrodzone prace przedstawiają domową codzienność wzajemnej bliskości rodziny. Pokazują wolny czas spędzany wspólnie na odrabianiu lekcji, graniu w gry planszowe, wspólnym malowaniu, czytaniu, opiekowaniu się domowymi zwierzętami czy wspólny wypad rodzinny za miasto. -Co ciekawe na prezentacjach nie ma siedzenia przed telewizorem, komputerem czy w telefonie. To pokazuje, że młodzi ludzie w życiu rodzinnym najbardziej cenią blisko i zwyczajność. To buduje, bo pokazuje że bycie z sobą i wzajemna uwaga jest najważniejsza - dodaje Anna Dobraczyńska.

wyraz_to_w_pixelach.JPG

Wyniki IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej "Wyraź to w Pixel-Ach!"
Szkoła Podstawowa:

I miejsce - Mateusz Skutnik (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Będzinie);
II miejsce - Helena Salak (Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie);
III miejsce - Zuzanna Bielak (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Biłgoraju).
Wyróżnienia:
Tymoteusz Duszyński (Szkoła Podstawowa Nr 69 im. mjr Henryka Sucharskiego w Szczecinie), Hanna Markowska (Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku).

Szkoła Ponadpodstawowa:
I miejsce - Kinga Konopka (Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie);
II miejsce - Aleksandra Bądyra (Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu);
III miejsce - Ewa Przytuła (I LO im. ONZ w Biłgoraju).
Wyróżnienia:
Julia Mederska (Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku), Julia Knotek (Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie).

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 14

Tagi: wyraź to w pixelach   konkurs grafiki komputerowej   i lo im. onz w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Józefów. Ostanie małe książki dla wielkich ludzi

Dodane: 2021-01-18 11:05 - Komentarze  (0)  czytane (228)

TAGI: józefów, biblioteka w józefowie, mała książka - wielki człowiek, czytelnictwoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.40.250

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia