Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wyniki tegorocznych matur. Powiat Biłgorajski w pierwszej dziesiątce Województwa Lubelskiego

Dodał: red Data: 2018-07-06 11:19:58 (czytane: 4111)

Są już wyniki egzaminu dojrzałości, który w maju br. zdawali uczniowie klas trzecich liceum i uczniowie klas czwartych technikum. Średnia zdawalność dla szkół prowadzonych przez Powiat Biłgorajski to 82,78%, przy średniej Województwa Lubelskiego 79,3% i średniej krajowej 79,7%.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj44 uczniów ze szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Biłgorajski nie zdało tegorocznej matury, to stanowi 6% całości przystępującej do egzaminu. 81 osób, będzie we wrześniu zdawać poprawkę z jednego przedmiotu.

-Kiedy porównujemy wyniki szkół w odniesieniu do roku ubiegłego, to sytuacja wygląda następująco, I LO im. ONZ w stosunku do roku ubiegłego zanotował lepszą zdawalność o 2,3%, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących lepiej o 2,4%, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących taki sam wynik jeśli chodzi o liceum, a w techniku rewelacyjny wynik, lepszy o zeszłorocznego o 11,5% z 86,5% w roku 2017 do 98% w roku bieżącym. Nieco gorzej wypadał tegoroczna zdawalność matury w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej. Nastąpił spadek w stosunku do roku ubiegłego o 9%, w roku bieżącym w przypadku uczniów technikum w RCEZ zdawalność wyniosła 66%, to wynik mniejszy od średniej wojewódzkiej, która dla techników wynosi 67% - informuje kierownik wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, Jan Koman.

wyniki_matury_2018.jpg

Jeśli chodzi o szkoły średnie, dla których organem prowadzącym nie jest Powiat Biłgorajski, to tegoroczna zdawalnośc matur wyniosła w nich: Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju 56%, Technikum w Różańcu Pierwszym 25%, Liceum Ogólnokształcące w Turobinie 82%.

-Można być zadowolonym z tych wyników. Powiat Biłgorajski mieści się w pierwszej dziesiątce Województwa Lubelskiego, jeśli chodzi o technika, jesteśmy na 7. miejscu, jeśli chodzi o licea na miejscu 9. Łącznie zajęliśmy w województwie 10. lokatę - informuje kierownik Koman. Najwięcej uczniów problem miało z maturą z matematyki.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.


Tagi: matura 2018   wyniki matur   egzamin dojrzałości 2018   jan koman

Zobacz także

Trwają warsztaty w ramach projektu

Dodane: 2018-11-20 09:32 - Komentarze  (0)  czytane (268)

TAGI: warsztaty, fundacja pomocy dzieciom krzyk, różnorodność nas uskrzydla, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.209.201

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Wyniki tegorocznych matur. Powiat Biłgorajski w pierwszej dziesiątce Województwa Lubelskiego

Są już wyniki egzaminu dojrzałości, który w maju br. zdawali uczniowie klas trzecich liceum i uczniowie klas czwartych technikum. Średnia zdawalność dla szkół prowadzonych przez Powiat Biłgorajski to 82,78%, przy średniej Województwa Lubelskiego 79,3% i średniej krajowej 79,7%. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia