Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wyniesione przejścia dla pieszych w budżecie obywatelskim, jest odpowiedź władz Miasta Biłgoraj

Dodał: red Data: 2018-01-31 09:47:52 (czytane: 2320)

Informowaliśmy Państwa kilkukrotnie o inwestycjach jakie zgłoszone zostały do budżetu obywatelskiego Miasta Biłgoraj na rok 2018. Jedną z nich miały być wybudowaniu w kilku lokalizacjach wyniesionych przejść dla pieszych lub zamontowaniu spowalniających progów wyspowych tzw. poduszek berlińskich.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajW artykule Co z projektem bezpiecznych przejść w Biłgoraju?, na podstawie materiałów przesłanych nam przez Leszka Grabowskiego, informowaliśmy, że wniosek złożony został przez mieszkańców Biłgoraja odnośnie Bezpieczne przejścia dla pieszych - projekt do budżetu obywatelskiego na 2018 rok i przeszedł weryfikację forlaną. Został złożony w terminie 30 listopada 2017 roku, a jego weryfikacja trwała 1,5 miesiąca. 24 stycznia br. wnioskodawcy, dostali - datowane na 17 stycznia 2018 roku - pismo od zastępcy Burmistrza Miasta Biłgoraj z informacją, że zadanie otrzymało negatywna opinia zarządców drogi co do tych inwestycji.

W piśmie czytamy: -Po weryfikacji wniosków złożonych do budżetu obywatelskiego Gminy Miasto Biłgoraj na 2018 rok, Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego powołana przez Zarządzenie Burmistrza Miasta Biłgoraj informuje, że wnioskowane zadanie pn. "Bezpieczne przejścia dla pieszych" nie może być realizowane z uwagi na negatywne opinie zarządców gród wskazanych we wniosku, o jaką wystąpiła Gmina Miasto Biłgoraj. Zarówno Zarząd Dróg Wojewódzkich jak i Zarząd Dróg Powiatowych odmówiły zgody na wykonanie wyniesionych przejść dla pieszych w miejscach wskazanych we wniosku.

wynisione_przejscie_dla_pieszych_bilgoraj.jpg
Wyniesione przejścia dla pieszych to w Biłgoraju żadna nowość, jedno z nich znajduje się w Alei 400-lecia

O tę sprawę postanowiliśmy zapytać Burmistrza Miasta Biłgoraj, który skierował nas do swego zastępcy. Skontaktowaliśmy się z wiceburmistrzem Michałem Decem, ten w rozmowie z naszym Portalem informuje: -Złożone przez wnioskodawców zadanie pn. "Bezpieczne przejścia dla pieszych", obejmuje wykonanie takich przejść na drogach wojewódzkich i drogach powiatowych, będących odpowiednio w zarządzie Zarządu Dróg Wojewódzkich i Zarządu Dróg Powiatowych. Chcą realizować jakiekolwiek zadania na tych drogach musimy mieć odpowiednie zgody tych zarządów. Zarówno ZDW jak i ZDP nie wyraziły wykonania tych zadań we wskazanych miejscach na drogach przez siebie zarządzanych. Decyzja i odpowiedz do wnioskodawców nie jest więc widzimisię władz Miasta czy Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, ale konsekwencją odmowy zgody na realizację tych przejść przez zarzadców dróg.

Wiceburmistrz udostępnił nam także kopie pism, jakie Urząd Miasta otrzymał od ZDW w Lublinie i Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Skany dokumentów poniżej:

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: budżet obywatelski   miasto biłgoraj   wyniesione przejścia dla pieszych   bezpieczne przejścia dla pieszych

Zobacz także

"Na podwójnym gazie" i bez uprawnień

Dodane: 2019-01-14 13:32 - Komentarze  (1)  czytane (246)

TAGI: pijany kierowca, józefów, policja biłgoraj, kontrole policyjneKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.234.76.59

Kuba (2018-02-04 08:17:02)

ale ci "cykliści wymyślają"

Kol (2018-02-04 08:15:07)

Boom walnij się w ten głupi łeb

A no właśnie (2018-02-01 20:46:55)

Przecież takie wyniesione przejście już jest w Biłgoraju na ulicy 400 lecia? I co się tam takiego w związku z tym dzieje? Hałas? Spaliny? Domy się trzęsą w okolicy?
Dziennikarz powinien zapytać mieszkańców osiedla z tamtej okolicy czy są zadowoleni czy nie?
No to jak to jest w końcu można czy nie można?

a może (2018-02-01 10:43:43)

A może tych naszych "specjalistów" od pisania "opinii" ze starostwa to by na jakaś konferencję specjalistyczną wysłać aby się doszkolili.
kdbrd.konferencjespecjalistyczne.pl/

A komu to potrzebne? (2018-02-01 10:23:58)

A niektórzy to w ogóle nie mają pomysłów i to potrzebne, żeby nie dochodziło do potrąceń pieszych: dzieci , osób starszych. Kierowcy nie stosują się do znaków! No tak jest. Przyznasz prawda? A policjanta nie postawisz na każdym przejściu. Ktoś pisze walić mandaty. Ok. Ale kto to ma zrobić? Kto? Policja? Widzisz gdzieś policjantów jakieś patrole piesze np w okolicach przejść do szkół? Patrole są ale tylko z samochodu a taki patrol to g... widzi i w ogóle nie skupia się na bezpieczeństwie pieszych tylko szuka po za miastem łosi na duży mandat. No taka prawda. Zaprzeczy ktoś?

booom (2018-02-01 10:15:31)

A no właśnie czytam te odpowiedzi i coś mi nie gra. ZDW się nie zgadza ok. i ma racje. Ale ZDP? Nie widzę odpowiedzi z ZDP tylko od starosty. A burmistrz pisze w piśmie że to odpowiedź z ZDP. Więc co jest grane? Po za tym w tej odpowiedzi od starosty nie ma wyrażenia że się nie zgadza tylko wyraża opinię. Czy to jest to samo? A opinia powyższa wymienia tylko negatywne skutki a piszący tą opinie zapomniał o pozytywnych skutkach przedstawionych we wniosku rozwiązań. Po to chyba był ten projekt zgłaszany.
Uważam, że urzędnikom bardzo zależy aby najlepszy wniosek nie był w ogóle poddany pod głosowanie. Taki mamy klimat.

303 (2018-02-01 09:17:15)

W Budżecie Obywatelskim nie chodzi o zmienianie władz, dlatego takie komentarze jak ten poniżej to poziom z gimnazjum. Chodzi bardziej o to aby władze współpracowały z obywatelami. W innych miastach są nawet powołani urzędnicy do pomocy w pisaniu wniosków, którzy już na etapie pisania pomagają napisać taki wniosek aby był poprawny formalnie i merytorycznie. A u nas? Nie dość że nie pomagają to jeszcze kłody pod nogi rzucają co widać czytając ten artykuł. To ma być ten Budżet Obywatelski? To jakaś karykatura. Zupełny brak profesjonalizmu ze strony władz.

hiper (2018-01-31 17:23:48)

niektórzy to maja pomysły...

ale wymysł, komu to potrzebne? (2018-01-31 17:21:48)

trzeba nad kultura ruchu drogowego popracować !!

Bolesław (2018-01-31 17:21:22)

Zbyteczne , walić mandaty na terenie Biłgoraja, wiëcej patroli

to mi się podoba zmienimy Rosłana (2018-01-31 16:31:27)

tylko na kogo ? najlepszy będzie MISIO GoGo

(2018-01-31 15:06:18)

Mobilizujmy się na wybory. Pora zmienić Rosłana i Deca.

Januszek (2018-01-31 11:17:37)

Na 3 Maja od ogólniaka do zamojskiej aż się prosi o takie rozwiązania, coś się stanie to będziecie myśleć bando pajacy...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Reprezentanci Ziemi Biłgorajskiej na XII Edycji 'Złombol 2018'

Informujemy, że w XII Edycji "Złombol 2018", którego w tym roku metą jest Grecja, bierze udział 6-osobowa reprezentacja z Biłgoraja. Reprezentantami Ziemi Biłgorajskiej w tej imprezie są Jakub Gąsiorowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Bełżek, Bartłomiej Mazur, Grzegorz Różański, Marcin Zawadzki (wśród których są członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego). więcej»

Ogłoszenia