Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Dodał: red Data: 2020-02-21 11:03:20 (czytane: 2561)

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni pracownicy, ale też... błyszcząca posadzka. Wszystkie te czynniki składają się na wizytówkę danej firmy - niezależnie, czy myślimy o zatłoczonych lotniskach, eleganckich hotelach, sklepach, czy zwyczajnych przestrzeniach magazynowych.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolKażde z przedsiębiorstw powinno dbać o higienę miejsca pracy, nie tylko z troski o ogólną prezencję - uporządkowana przestrzeń to również przestrzeń bezpieczna, tak dla klientów, jak i dla pracowników. Z pomocą przychodzi więc technologia - a konkretne maszyny czyszczące, dzięki którym utrzymanie czystości staje się znacznie prostsze.

Rodzaje maszyn czyszczących

Zakup maszyny czyszczącej to poważna inwestycja, która powinna być przemyślana w każdym calu. Zanim zdecydujemy, czy w naszej firmie lepiej sprawdzi się sprzęt na własność, czy też wynajęcie wybranego modelu, należy rozważyć, jakiego rodzaju urządzenie sprzątające będzie najlepiej dopasowane do naszych powierzchni.

Maszyny czyszczące pozwalają usprawnić proces czyszczenia posadzki - dzięki częściowej (lub w zależności od modelu - całkowitej) automatyzacji, nie musimy angażować pracowników do wielogodzinnego sprzątania podłóg. Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych modeli, zarówno pod względem parametrów, jak i przeznaczenia.

Podstawowym wyznacznikiem jest zasilanie - maszyny czyszczące dzielą się na bateryjne i kablowe. Pierwsza grupa urządzeń nie wymaga podłączenia do zewnętrznego źródła prądu w czasie pracy, dlatego można operować nią bez przeszkód na większych powierzchniach. Dodatkowo, są one cięższe niż maszyny zasilane kablowo, dzięki temu elementy czyszczące lepiej przylegają do podłogi i mogą poradzić sobie z bardziej angażującymi zabrudzeniami. Jednakże warto pamiętać, że urządzenia bateryjne mają ograniczony czas działania, po upływie którego muszą zostać naładowane. Przy opcji kablowej nie musimy przejmować się poziomem naładowania sprzętu, ponieważ jest on zawsze gotowy do pracy. Musimy jednak liczyć się z obecnością kabla zasilającego, który może nieco utrudniać pracę w przypadku bardzo dużych albo bardzo zatłoczonych powierzchni.

Maszyny różnią się między sobą też możliwościami czyszczenia poszczególnych zabrudzeń - można podzielić je na: szorowarki, zamiatarki i maszyny do mycia podłóg. Szorowarki to najbardziej kompleksowe z maszyn czyszczących, służące do eliminacji stałych zabrudzeń; zamiatarki to z kolei urządzenia zbierające suche zanieczyszczenia takie jak piasek, kurz, czy pył. Maszyny do mycia podłóg umożliwiają sprzątanie posadzki na mokro - w zależności od modelu możemy korzystać też z dodatkowych udogodnień, takich jak osuszanie podłóg, czy pojemniki na brudną wodę.

wynajem_maszyn_czyszczacych.jpg

Jaką maszynę czyszczącą wybrać?
Sprzęt powinien być dobrany indywidualnie do rodzaju powstających zabrudzeń oraz powierzchni, którą dysponuje dane przedsiębiorstwo. Przy przestrzeniach o dużym metrażu, jednak z ograniczonym dostępem do gniazdek, warto rozważyć zakup modeli bateryjnych. Jednakże jeśli nasz zakład wymaga urządzenia pracującego więcej niż kilka godzin, wówczas jedyną możliwością jest wybór maszyny zasilanej kablowo. Warto zwrócić uwagę również na ceny - modele bateryjne są droższe od kablowych maszyn czyszczących. Wiele zależy też od nieczystości, z którymi urządzenie będzie miało styczność - jeśli w zakładzie generowana jest spora ilość zabrudzeń wymagających czyszczenia na mokro, najlepiej zdecydować się na szorowarkę lub maszynę do mycia podłóg. Za jedne z najbardziej niezawodnych uznawane są modele maszyn czyszczących Numatic.

Wynajem, czy kupno?

Koszt zakupu maszyny czyszczącej to niemały wydatek - ceny mogą osiągnąć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z kolei na wynajem sprzętu przeznaczymy od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie - która z tych opcji jest bardziej opłacalna? Wynajem maszyn to opcja szczególnie atrakcyjna dla firm sprzątających. Przede wszystkim tego rodzaju przedsiębiorstwa mogą dobrać sprzęt w zależności od zakładu, który akurat obsługują. Jeśli kontrakt na sprzątanie jest ograniczony czasowo, po zakończeniu umowy maszyny można bez przeszkód zwrócić i wynająć zupełnie inne modele. Dodatkowo umożliwia to wypożyczanie najnowszych maszyn, nie przejmując się koniecznością sprzedaży starszych sprzętów. Co więcej, nie musimy zazwyczaj przejmować się serwisowaniem urządzenia - zrobi to za nas firma wynajmująca.

Jeśli natomiast zakład wymaga codziennego sprzątania posadzek, bardziej rozsądną opcją pod względem finansowym wydaje się zakup maszyny czyszczącej. Jeżeli jednak nie jesteśmy stuprocentowo pewni, że urządzenie czyszczące sprawdzi się w obrębie naszego przedsiębiorstwa, warto przynajmniej na krótki czas wynająć dopasowany model i zweryfikować to w praktyce. Warto zwrócić uwagę również na firmę, od której planujemy wynająć sprzęt - jeśli oferuje serwis, przeszkolenie z obsługi, szybki kontakt w razie awarii, a dodatkowo współpracuje z producentami urządzeń czyszczących to znak, że możemy jej zaufać.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: wynajem maszyn czyszczących   biłgoraj   sprzątanie   biznes

Zobacz także

Biłgoraj. Protest rolników (AUDIO)

Dodane: 2020-10-21 09:23 - Komentarze  (41)  czytane (2513)

TAGI: protest, rolnicy, powiat biłgorajski, piątka dla zwierzątKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.89.87.12

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XVII sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju. Po transmisji NA ŻYWO na bilgoraj.com.pl do obejżenia zapis VIDEO

XVII sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju odbyła się w dniu 27 lutego 2020 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Starostwa...