Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'WyMODELuj swoje marzenia' - podsumowanie

Dodał: red Data: 2013-12-26 21:04:59 (czytane: 6071)

Dzięki dofinansowaniu Firmy Model, grupa sześciu młodych pasjonatów mogła zrealizować swoje marzenia. Mieli odwagę, pasję oraz zapał by przystąpić do Programu „WyMODELuj swoje marzenia”.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-Od najmłodszych lat marzyłem o zawodzie fryzjera. Po gimnazjum złożyłem dokumenty do szkoły zawodowej na profil fryzjer. Na praktyki fryzjerskie prowadzone przez szkołę dostałem się do dobrego mistrza Mariusza Kudyka w Zamościu. W szkole oprócz nauki teoretycznej mam również dwudniowe praktyki przyuczające do zawodu - przyznaje Adrian Rękorajski jeden z uczestników Programu „WyMODELuj swoje marzenia”. Podobnych Adrianowi pasjonatów było pięcioro wśród nich Agnieszka Kaczor, Karolina Szubiak, Aleksandra Babiuch, Natalia Turowska i Magdalena Blicharz.

Talenty młodych ludzi są różne, to co jednak ich łączy to ogromna pasja, poświęcenie i oddanie. -Każdego czerwcowego dnia zużywałam przeciętnie 2 ołówki. Rysowałam mniej więcej 10 godzin dziennie, najczęściej martwe natury oraz zadania tematyczne. Był to miesiąc bardzo pracowity, zwieńczony egzaminem wstępnym na studia, nienależącym do najłatwiejszych - przyznaje Agnieszka Kaczor finalistka Konkursu „WyMODELuj swoje marzenia”. Na Politechnice Poznańskiej, na którą zdawała Agnieska było ok. 1 000 kandydatów na 180 miejsc. Natomiast na Politechnice Lubelskiej ponad 400 osób na 60 miejsc. -Do Poznania dostałam się bez problemów w pierwszej rekrutacji, byłam na 37 miejscu na liście rankingowej, na Politechnice Lubelskiej na miejscu 13. Wybrałam Poznań. Studiowanie tutaj jest jednym z największych sukcesów w moim życiu - przekonuje młoda artystka.

wymodeluj_swoje_marzenia.JPG

Od najmłodszych lat o zawodzie fryzjera marzył Adrian Rękorajski, który podjął konkretne działania by marzenie zrealizować, m. in. przez wybór szkoły zawodowej oraz podjęcie odpowiednich praktyk. -Gdy dowiedziałem się o możliwości wzięcia udziału w konkursie pod nazwą „WyMODELuj Swoje Marzenia”, postanowiłem do niego przystąpić. Przygotowywałem się codziennie na praktykach odbywanych w salonie fryzjerskim. Wcześniej miałem znikomą ilość przyrządów fryzjerskich, ale wykorzystywałem je do nauki praktycznej zawodu - fryzjer, którą doskonaliłem na głowach kolegów, zapraszając ich do mojego domu na różne zabiegi fryzjerskie, m. in.  strzyżenie czy pielęgnację skóry głowy, zachęcałem również koleżanki do skorzystania z moich zdolności. Dzięki temu nauczyłem się modelowania damskich włosów - twierdzi Adrian. Od Firmy Model otrzymał profesjonalny sprzęt o wartości 2,5 tys. zł. -Uważam, że zawód, w którym się kształcę, jest słusznym wyborem i dzięki Firmie Model i Fundacji moje umiejętności w tej dziedzinie zaowocują w przyszłości - dodaje.

wymodeluj_swoje_marzenia__2_.JPG

Pasją Karoliny Szubiak jest taniec współczesny z którym przygodę 16 latka zaczęła gdy miała 6 lat. -W tańcu współczesnym można połączyć różne techniki tj. jazz czy balet. Tworząc choreografię, dobierając muzykę wyrażam siebie, swoje uczucia. Taniec jest moim sposobem na życie, dzięki niemu mam wielu znajomych, w pracy z młodszymi grupami mogę dzielić się swoja wiedzą i pokazać, co umiem - zaznacza Karolina. Grant z „WyMODELuj Swoje Marzenia” został przeznaczony na wyjazd z grupą taneczną "ADA" na Międzynarodowy Festiwal "Słońce - Radość-Piękno" w Nessebar w Bułgarii. -Udział w tym właśnie konkursie był dla mnie bardzo ważny. Przygotowywaliśmy się do niego od miesięcy. W trakcie tego przygotowania odniosłam kontuzję kolana, co spowodowało, że musiałam ćwiczyć podwójnie, by zakwalifikować się do udziału w konkursie. Gdy sytuacja z kolanem już się wyjaśniła, moja sytuacja finansowa nie pozwoliłaby mi wyjechać bez dodatkowej pomocy. Pragnienie wystąpienia w konkursie była tym większa, że brały w nim udział zespoły z 9 państw, prawie 500 różnych grup. Dzięki pomocy Firmy Model spełniły się moje dwa marzenia: pierwszym był wyjazd do Bułgarii na międzynarodowy konkurs taneczny wraz z grupą taneczną do której należę; drugim marzeniem był rywalizacja z rówieśnikami z innych krajów i pokazanie swych umiejętności - przyznaje Karolina. Wraz z grupą uczestniczka Konkursu „WyMODELuj swoje marzenia” zaprezentowała w Bułgarii dwa układy w konkursie tańca współczesnego, zajmując 3 miejsce.

Reklama.

-To, w jaki sposób zwycięzcy tegorocznej edycji Konkursu, mówią o udziale w nim, to żywy przykład tego, że o marzenia i pasje warto walczyć. Dla nas jego istotą jest to, że młodzi ludzie, z naszą pomocą, mogli się o tym przekonać na własnej skórze. Jesteśmy przekonani, że doświadczenia z tym związane zaprocentują - zaznacza Magdalena Murat specjalista ds. marketingu Firmy Model. W maju br. robota kuchennego, blender, patelnie, komplet talerzy, komplet przypraw, zestaw noży, gofrownicę, plastikowe pojemniki na żywność zakupione w ramach Konkursy otrzymała Aleksandra Babiuch, młoda adeptka gotowania, której królestwem jest kuchnia. Aleksandra przyznaje, że gdy gotuje, zapominam o cały świecie: -Uwielbiam to robić, dlatego od kilku lat gotuję obiady dla moich koleżanek i kolegów w domu dziecka. Ze względu na moje kształcić się na profilu kucharz małej gastronomii. Z reguły nie korzystam z przepisów, wszystko biorę z głowy wg. smaku i wyglądu, kocham eksperymentować. Na co dzień ćwiczę swoje zdolności w kuchni naszego domu dziecka, pomagam paniom, które tam pracują.

Dzięki sprzętowi, który otrzymałam w okresie realizacji projektu, Aleksandra pomagałam w przygotowaniu do urodzin jednego z wychowanków domu dziecka. Również dzięki sprzętowi mogła ćwiczyć przygotowania do egzaminu praktycznego który zdałam otrzymała dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Organizowała spotkania ze znajomi, na które przygotowywała poczęstunek. -Udział w tym konkursie był dla mnie szansą na rozwój i lepszą przyszłość, ponieważ każdy zasługuje na to, aby spełniać swoje marzenia - przyznaje.

Wielcy projektanci mody swoje kariery i wpływ na światowe trendy zawdzięczają ciężkiej pracy i wizji realizacji swoich marzeń. -Chcę projektować, ale też sama tworzyć własne wyroby. Może kiedyś dopisze mi szczęście i będę miała nawet własną markę. Aby zacząć realizować swoje marzenie, na szkołę średnią wybrałam technikum technologii odzieży. Po tym kierunku będę mogła udzielać się w branży odzieżowej. Od roku 2011 prowadzę zeszyt, w którym umieszczam swoje przemyślenia odnośnie mody, a także tworzę własne projekty strojów i biżuterii. Po pierwszym semestrze szkolnym upewniłam się, że nadaję się do tej pracy. Z zajęć zawodowych stylizacji, techniki konfekcjonowania odzieży oraz konstrukcji modelowania odzieży otrzymałam piątki - informuje Natalia Turowska.

konkurs_firmy_model.JPG

W ramach „WyMODELuj swoje marzenia” Natalia otrzymała maszynę i manekina. -Kiedy znajomi dowiedzieli się o tym, że szyję i przerabiam ubrania, postanowili nie marnować tej szansy i prosili mnie o drobne przeróbki rzeczy, które właściwie niepotrzebnie zalegały w szafie. W sumie miło było pomagać, przy czym też idealnie sprawdzała się moja nowa maszyna, no i ja mogłam szlifować umiejętności - zaznacza.

Magdalena Blicharz fotografią interesuje się od 3 lat, rok temu kupił swoją pierwszą lustrzankę. -Staram się w tym kierunku rozwijać i z tym łączę swoja przyszłość. Moim największym sukcesem  są zdjęcia mojego autorstwa, które ukazały się na stronie włoskiego wydania Vogue - przyznaje. Magdalena, w czasie realizowania programu zaczęłam systematycznie robić zdjęcia. W czerwcu po otrzymaniu statywu razem i przystąpiła do fotografowania biłgorajskich krajobrazów. W kolejnych miesiącach odwiedziła im.  również Zwierzyniec, Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy czy Pieniny. -Podsumowując cały projekt "WyMODELuj swoje marzenia", mogę śmiało stwierdzić, że sprzęt fotograficzny dostałam w idealnej chwili. Akurat zaczynały się wakacje, na których zwykle się bardzo nudzę, na tych było zupełnie inaczej. Rozwinęłam swoje umiejętności, widziałam wiele pięknych miejsc, które uwieczniłam moim aparatem. Nauczyłam się bardzo dużo. Bez problemu potrafię obsługiwać profesjonalny sprzęt fotograficzny, którego na początku się obawiałam, bo myślałam, że sobie z nim nie poradzę. Dzięki konkursowi uwierzyłam w swoje możliwości, czuję się coraz pewniej po tej stronie obiektywu. Nie wyobrażam sobie, że nagle przestanę fotografować. Stało się to nieodłącznym zajęciem w moim życiu - zapewnia. Kolejne zdjęcia, młodej fotografki pojawiły się na stronie włoskiego Vogue i jak przyznaje dały jej motywację do dalszej pracy. -Zaczęłam poważnie rozważać przyszłość związaną z  fotografowaniem - dodaje.

Przedstawiciele Firmy Model zdają sobie sprawę, że liczba pasjonatów nie ogranicza się do sześciu osób. -Jest ich dużo więcej, dlatego zdecydowaliśmy że będziemy nadal wspierać ich w modelowaniu marzeń. Kolejna edycja Konkursu ruszy już w pierwszych miesiącach 2014 roku, a pula pieniędzy, jaką na nią przeznaczyliśmy, będzie większa. Już teraz, razem z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, pracujemy nad jej zasadami, które będę nieco inne niż do tej pory - informuje Magdalena Murat.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Tagi: wymodeluj swoje marzenia   model opakowania   konkurs   dofinansowanie

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.236.190.216

- (2013-12-27 14:31:02)

Piękny projekt.

- (2013-12-27 09:03:08)

Kiedy redaktor napisze o podwyżkach jakie pan prezes modela dał swoim pracownikom?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Władze powiatu złożyły zawiadomienie do Prokuratury. Sprawa dotyczy biłgorajskiego szpitala. Mamy komentarz Starosty i syndyka masy upadłościowej Spółki Arion

Wczoraj, władze Powiatu Biłgorajskiego złożyły zawiadomienia...

Komunikat w sprawie jakości wody w Zalewie Bojary

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Biłgoraju w związku...

Kandydatka "Wiosny" przekonywała, że brak "Lewicy" w polskim sejmie, to wielka strata dla polskiej demokracji

-Szanowni Państwo jestem tutaj dziś z Wami ponieważ jak już zapewne...

Bigorajski PiS zaprezentował billboard wyborczy, hasło kampanii parlemntarnej i kandydatkę z Ziemi Biłgorajskiej

Przy głównej ulicy Biłgoraja, lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia