Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wykonanie uproszczonych planów urządzania lasu dla lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa

Dodał: red Data: 2020-03-09 15:35:05 (czytane: 1298)

9 marca br., w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyła się narada dotycząca "Wykonanie uproszczonych planów urządzania lasu dla lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa na terenie powiatu biłgorajskiego dla obrębów: Ciosmy, Bukowa, Bidaczów Nowy, Bukowina Las, Ruda Zagrody, Ruda Solska, Bidaczów Stary, Edwardów, Brodziaki, Hedwiżyn, Wola, Majdan Gromadzki, Nadrzecze, Gromada, Teodorówka, Wolaniny Ratwica, Korytków Duży, Andrzejówka, Dereźnia Zagrody, Dereźnia Majdańska, Wola Dereźniańska, Dereźnia Solska położonych w gminie Biłgoraj” na lata 2020 - 2030.Reklama.

Obrady otworzył i zaproszonych gości powitał Marek Konopka p.o. Kierownika Wydziału Rolnictwa Ochrony Środowiska i Leśnictwa. W spotkaniu udział wzięli m. in.: Michał Kocik przedstawiciel firmy „BIODATA” (wykonawca zadania), Maria Gałka - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego, Leszek Turczyniak zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj, Janusz Wójciak Główny Specjalista w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, Paweł Rawski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, inspektorzy i podinspektorzy Wydziału Rolnictwa Ochrony Środowiska i Leśnictwa oraz sołtysi i gajowi z wyżej wymienionych miejscowości.

Określone na wstępie zadanie realizowane jest na zlecenie i koszt Starosty Biłgorajskiego na podstawie umowy z dnia 28 stycznia 2020 oku zawartej pomiędzy Zarządem Powiatu w Biłgoraju, a Firmą Handlowo Usługową „BIODATA”, która wygrała przetarg ogłoszony w 2019 roku. Uproszczony plan urządzenia lasu i inwentaryzacja stanu lasów to dokumenty sporządzane co dziesięc lat przez specjalistyczne jednostki, zawierające skrócony opis lasu i gruntów przeznaczonych do zalesienia oraz podstawowe zadania dla właścicieli lasów, dotyczące gospodarki leśnej. Na podstawie tych opracowań, starosta nadzoruje gospodarkę w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa (lasy prywatne).

urzadzanie_lasu.jpg

Celem zwołanej narady było m. in. omówienie podstaw prawnych opracowania planów tj. ustawa o lasach z 1991 roku, rozporządzenie ministra środowiska z 2012 roku oraz zarządzenie dyrektora generalnego Lasów Państwowych z 2016; przedstawienie wstępnego harmonogramu rozpoczęcia prac taksacyjnych (prace inwentaryzacyjne) - marzec 2020 roku; omówienie synchronizacji działań proceduralnych i organizacyjnych zainteresowanych stron warunkujących sprawny przebieg prac i zatwierdzenie projektów uproszczonych planów urządzenia lasu, a także ustalenie zakresu i sposobu ewentualnego wykonania prac dodatkowych lub zamiennych.

Jak wyjaśniał Michał Kocik wyłożenie przedmiotowych planów w gminie do wglądu właścicieli lasów i wspólnot gruntowych planowane jest na lipiec. Równocześnie z planami zostanie wykonana prognoza oddziaływania na środowisko, po czym projekty będą przekazane do publicznego wglądu.

/Starostwo Powiatowe/

Tagi: narada   powiat biłgorajski   urządzanie lasu   lasy prywatne

Zobacz także

Covid w GOPS-u w Obszy. Jednostka ogranicza bezpośrednią obsługę

Dodane: 2020-10-21 15:41 - Komentarze  (0)  czytane (128)

TAGI: koronawirus, covid-19, gops obsza, gmina obszaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.10.64

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uwaga Wnioskodawcy! Nabór wniosków w ramach pilotażowego program „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2020...