Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wyjazd edukacyjny do Sandomierza

Dodał: red Data: 2019-06-17 11:24:56 (czytane: 707)

Pomysł na realizację wyjazdu edukacyjnego do Sandomierza narodził się wśród grupy uczestników projektu „Ja - obywatel !” z klas VI i VII Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajOpracowując pomysły na projekty w trakcie warsztatów  pojawił się pomysł na projekt obywatelski, którego celem było połączenie kilku ważnych celów tj. propagowanie wiedzy historycznej, tej dalszej i tej bliskiej, propagowanie walorów przyrodniczych oraz aktywnego spędzania czasu. Ostatecznie wybrany został pomysł na  organizację wyjazdu do Sandomierza,  w którym wszystkie zakładane cele można osiągnąć. Po zakończeniu warsztatów grupa inicjatywna, składająca się z uczestników warsztatów z pomocą wychowawcy, nauczycieli oraz coacha rozpoczęła przygotowania projektu obywatelskiego od podziału zadań,  przygotowania szczegółowego programu działań i upowszechnienia informacji wśród społeczności szkolnej. Ważnym celem jaki sobie postawiła grupa wraz z wychowawcą było aktywne  zaangażowanie pozostałych uczniów w projekt.

sandomierz.jpg

5 czerwca 2019 roku, 41 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Korytkowie Dużym wzięło udział w autokarowej wycieczce edukacyjnej do Sandomierza. Celem wyjazdu było poznanie piękna ziemi ojczystej oraz bogatej historii Polski poprzez zwiedzenie miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami z przeszłości. Pierwszym punktem wycieczki był zamek Krzyżtopór. Oprowadzająca grupę pani przewodnik przybliżyła uczniom czasy świetności i upadku I Rzeczypospolitej. Ogrom i piękno pozostałości tego najwspanialszego XVII wiecznego polskiego zamku zrobiły na uczestnikach wycieczki duże wrażenie. Następnym, ważnym, punktem wyjazdu był - Sandomierz. W czasie zwiedzania miasta uczniowie zobaczyli min. Bramę Opatowską, piękny ratusz, bazylikę katedralną i zamek. Zwiedzane miejsca były w przeszłości świadkami ważnych wydarzeń historii z czym też nasi uczniowie  mieli okazję się zapoznać. Ponieważ dzień był słoneczny i upalny miłą odmianą był spacer po lessowym, cienistym wąwozie Św. Królowej Polski Jadwigi.

sandomierz_1.jpg

W ten sposób połączone zostały walory historyczne i przyrodnicze, które grupa uczestników mogła zwiedzieć. Po smacznym obiedzie dopełnieniem zwiedzania Sandomierza był rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle, w czasie którego podziwialiśmy panoramę miasta od strony rzeki i wysłuchaliśmy ciekawych informacji historycznych przekazanych przez kapitana statku. Zadowoleni uczestnicy wyjazdu, obładowani zakupionymi pamiątkami i pełni pozytywnych wrażeń powrócili wieczorem do swych domów.

Reklama.

Na zakończenie projektu młodzież podkreślała jak ważne dla nich było doświadczenie z realizacji tego projektu obywatelskiego, ponieważ oprócz zakładanych celów ciekawie i pożytecznie spędzili wspólny czas, zrobili coś pożytecznego.  Jak podkreślali wychowawcy, którzy byli opiekunami podczas wyjazdu takie projekty łączą w sobie wiele funkcji, które trudniej osiągnąć w salach szkolnych, ponieważ  dają możliwość uczestnictwa młodzieży w „żywych lekcjach historii”, poznawania swojej małej ojczyzny, także walorów przyrodniczych i kulturowych ale też jest to forma promocji aktywności fizycznej.

Projekt obywatelski został zrealizowany w  ramach projektu „Ja - obywatel!”. Projekt "Ja - obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/red./

Tagi: ja - obywatel   fundacja bliżej pasji   oświata biłgoraj   wyjazd integracyjny

Zobacz także

Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy zakwalifikowała się do MegaMisji!

Dodane: 2019-10-18 17:09 - Komentarze  (0)  czytane (452)

TAGI: mega misja, szkoła podstawowa w dąbrowicy, gmina biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.85.214.0

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia