Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wydarzenie, które powstało z potrzeby dzielenia się doświadczeniami z podróży

Dodał: red Data: 2017-07-26 16:07:02 (czytane: 1747)

Biłgoraj Bike Camp to wydarzenie, które powstało z potrzeby dzielenia się doświadczeniami z podróży. Większość rowerzystów planuje choćby jedną wyprawę rocznie. Rowerowe Roztocze postawiło sobie za cel integrację rowerzystów i podróżników po to, by mogli wymieniać się informacjami.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj-Z przyjemnością reprezentujemy Powiat Biłgorajski i Biłgoraj, opisując lokalne szlaki i zabierając gości na wspólne przejazdy. Pomysł narodził się na jednym z zebrań zarządu, gdy szukaliśmy formy, w jakiej moglibyśmy promować nasz biłgorajski region. Jako aktywni rowerzyści zapragnęliśmy podzielić się z innymi pięknem naszego regionu. Chcemy pokazywać, że różnorodność flory i fauny jest warta zwiedzania, podziwiania i że mamy co pokazać, czym zachwycić. To oznacza, że jest powód by nas odwiedzić, spędzić tu kilka dni. Biłgoraj jest też świetną bazą wypadową na Roztocze i Puszczę Solską. Każdy, kto zechce to sprawdzić osobiście, będzie zachwycony, tak jak uczestnicy Biłgoraj Bike Camp - zaznacza Daniel Bajan.

W tegorocznym wydarzeniu w sumie udział wzięło 48 rowerzystów z Biłgoraja, Lublina, Zamościa, Puław, Piask i Lubartowa. Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzili Zagrodę Sitarską i Miasteczko na Szlaku Kultur w Biłgoraju. Następnie wspólnie przejechali do agroturystyki "Prorok" - Spanie na sianie w Lipowcu, gdzie był ciąg dalszy wydarzenia. Na miejscu powitał wszystkich gospodarz Stanisław Borsuk oraz organizatorzy. Fundacja „Krok do Marzeń”, Rowerowy Lublin i Rowerowe Roztocze zorganizowali Rajd do Marzeń, którego uczestnicy przejechali trasę z Lublina do Biłgoraja. Wszystko po to by wesprzeć podopiecznych Fundacji i uczestniczyć w Biłgoraj Bike Camp 2017

bilgoraj_bike_camp.jpg


Na początku był poczęstunek gorąca grochówka, a następnie rozpoczęły się zabawy oraz konkursy. Wszyscy usiedli przy ognisku, gdzie do dźwięków gitary można było pośpiewać. Jak tylko zapadła noc, rozpoczęły się prezentacje i opowieści podróżników. Drugiego dnia rano było śniadanie, a następnie wszyscy byli już na rowerach i wspólnie przejechali 57 km, odprowadzając przy tym lubelską grupę rowerzystów do Radecznicy. Każdy zabrał ze sobą pamiątkowe naklejki, kominy rowerowe i broszury informacyjne o biłgorajskim regionie, a co najważniejsze-niezapomniane wrażenia.

-Otrzymaliśmy już bardzo pozytywne informacje zwrotne. Zapytania o datę i formę imprezy w przyszłym roku. Zechcemy więc, w przyszłości po raz trzeci zorganizować taką imprezę. Cieszy nas fakt, że wydarzeniem zainteresowały się też lokalne władze, bo mieliśmy okazję gościć Wójta Tereszpola Jacka Pawluka i Janusza Gnidę sołtysa Lipowca. Projekt został zrealizowany ze środków: Powiatu Biłgorajskiego, Miasta Biłgoraj i Gminy Tereszpol. Dziękujemy także sponsorom: Spółdzielni Mieszkaniowej „Łada” oraz Piekarni Zenon Kotowski. Nasze działania wsparli także: Gmina Biłgoraj i Zakład Mięsny Sobczak - dodaje Bajan.

/red./
Foto: Organizatorzy

Reklama.

Tagi: bilgoraj bike camp   rowerowe roztocze   turystyka rowerowa   szlaki rowerowe

Zobacz także

Na szlakach jastrzębiej zdebrzy (FOTO)

Dodane: 2019-09-08 16:57 - Komentarze  (1)  czytane (1536)

TAGI: rajd jastrzębia zdebrz, roztocze zachodnie, rajd rowerowy, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.243.10

Członek SM (2017-07-27 06:23:08)

Bardzo fajna impreza, ale Łada w roli sponsora, to nieporozumienie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd Osiedla Puszcza Solska (FOTO)

W sobotę 27 lipca br., Rada Osiedla "Puszcza Solska" była organizatorem integracyjnego rajdu rowerowego. Na wspólną wycieczkę zaproszone zostały całe rodziny. Łącznie na szlaki Puszczy Solskiej w kierunku miejscowości Brodziaki ruszyło kilkadziesiąt osób. 20 kilometrowa trasa zakończyła się ogniskiem turystycznym. więcej»

Rajd Osiedla Puszcza Solska (FOTO)

W sobotę 27 lipca br., Rada Osiedla "Puszcza Solska" była organizatorem integracyjnego rajdu rowerowego. Na wspólną wycieczkę zaproszone zostały całe rodziny. Łącznie na szlaki Puszczy Solskiej w kierunku miejscowości Brodziaki ruszyło kilkadziesiąt osób. 20 kilometrowa trasa zakończyła się ogniskiem turystycznym. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Polska pod krzyżem. Biłgoraj łączył się w modlitwie z ogólnopolską akcją organizowaną we Włocławsku (FOTO)

-Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy....

Senioriada nad Zalewem w Biszczy (FOTO)

Seniorzy z Zamojszczyzny uczestniczyli w wydarzeniu sportowo...

80. rocznica bombardowania Frampola. Uroczystości patriotyczno - religijne z udziałem Premiera (AUDIO, FOTO, VIDEO)

13 września 1939 roku, niemieckie Luftwaffe zbombardowało Frampol....

Minister uchylił decyzję Wojewody w sprawie pomnika Józefa Dechnika

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uchylił decyzję Wojewody...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Ogłoszenia