Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wydarzenia niepodległościowo - integracyjne

Dodał: red Data: 2019-04-10 17:30:51 (czytane: 443)

W Szkole Podstawowej w Starym Bidaczowie w ramach projektu „Ja Obywatel” została zorganizowana kolejna inicjatywa, a mianowicie wydarzenie niepodległościowo- integracyjne mające na celu krzewienie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży oraz ludności lokalnej, a także integracja społeczności szkolnej oraz mieszkańców wsi Stary i Nowy Bidaczów.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPodczas uroczystości wystąpiły dzieci z klas młodszych, prezentując zebranym montaż słowno- muzyczny „Mały Patriota”, który został przygotowany wcześniej pod czujnym okiem wychowawców. W dalszej kolejności dzieci przy dźwiękach patriotycznych pieśni narodowych wyszły na wybieg, prezentując zebranym pokaz mody patriotycznej. Nasza sala zamieniła się w prawdziwy wybieg, a uczniowie w modeli i modelki.  Dzieci zaprezentowały stroje ludowe oraz najnowszą kolekcję w barwach narodowych. Każdy mógł poczuć się jak na prawdziwym pokazie mody. Było uroczo, patriotycznie i regionalnie. Gromkim brawom i owacjom, nie było końca. Warto podkreślić, iż rodzice wykazali się wielkim zaangażowaniem i finezją przygotowując stroje dla swoich dzieci. Z wywiadów przeprowadzonych z dziećmi wynika, że były bardzo zadowolone, jak wyraziła się Wiktoria Sobień i Malwina Ciosmak z klasy III „Na pokazie mody patriotycznej szłyśmy po czerwonym dywanie. Czułyśmy się bardzo dobrze, jak prawdziwe gwiazdy filmowe”. Uczniowie prezentujący modę patriotyczną włożyli swój duży wkład w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

ja_obywatel_bidaczow.JPG

Zaproszona została także twórczyni ludowa, która  przeprowadziła warsztaty plastyczne. Zajęcia były skierowane do różnych grup wiekowych, uczestniczących w projekcie, w związku z czym uczestnikami byli zarówno uczniowie, jak i wszyscy dorośli. Spotkanie to służyło nie tylko budowaniu relacji międzypokoleniowych, ale również pozwoliło kultywować twórczość ludową i ten sposób ocalić ja od zapomnienia. Przy współpracy rodziców uczniów naszej szkoły przygotowany został poczęstunek dla wszystkich gości i uczniów naszej szkoły. W tak miłej i rodzinnej atmosferze wydarzenie niepodległościowo - integracyjne dobiegło końca.

Reklama.

Celem projektu "Ja - obywatel!" jest zwiększenie zaangażowania i zainteresowania udziałem w życiu publicznym i społecznym w wymiarze indywidualnym i grupowym 105 osobowej grupy młodzieży w wieku 11 - 14 lat i 80 osobowej grupy dorosłych mieszkańców czterech wiosek w Gminie Biłgoraj: Smólsko, Bidaczów, Korytków i Sól w okresie od 01.09.2018 r. do 30.06.2019 r.

Projekt "Ja - obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/MD/

Tagi: ja - obywatel   fundacja bliżej pasji   szkoła podstawowa w starym bidaczowie   oświata biłgoraj

Zobacz także

„Fascynujący świat zwierząt”. Wirtualna wystawa prac w MDK (FOTO)

Dodane: 2020-04-05 10:48 - Komentarze  (0)  czytane (111)

TAGI: mdk biłgoraj, wystawa on-line, wirtualny spacer, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.239.172.52

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia