Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wybór alkomatu profesjonalnego

Dodał: red Data: 2019-03-20 10:03:27 (czytane: 800)

Zdarza się, że przedsiębiorca staje przed koniecznością zakupu dobrego alkomatu. Robi tak ze względów bezpieczeństwa, ponieważ ewentualna nietrzeźwość jego pracowników, może wywołać spore problemy, a nawet tragedie.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJest to szczególnie istotna sprawa w zakładach pracy, gdzie wymagana jest czujność umysłu na najwyższym poziomie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Alkomaty dla firmy powinny cechować się dużą precyzją i świetną jakością wykonania. Obecnie dostępne na rynku urządzenia pozwalają na dokonanie wielu pomiarów w krótkim czasie. Ważne jest, żeby zwrócić uwagę na takie parametry jak dokładność i zakres pomiaru oraz zakres błędu.

alkomat__2_.jpg

Może się zdarzyć, że alkomat będzie wskazywał niewłaściwe wyniki. Czasem sensor alkomatu może zmieniać parametry, nazywamy to dekalibracją. Ponowne skalibrowanie alkomatu w serwisie umożliwi jego poprawne działanie.

Rodzaje alkomatów:
1. Alkomaty półprzewodnikowe: obecne w najtańszych urządzeniach, nie są zbyt precyzyjne, nadają się do sporadycznego osobistego użytkowania.
2. Elektrochemiczne: najczęściej kupowane, dają wiarygodny wynik, czujnik wykonany z poszczególnych związków chemicznych. Na przykład w ich produkcji wykorzystuje się związki platyny, które w reakcji z alkoholem powodują powstanie kwasu octowego, powodującego wytworzenie prądu elektrycznego.
3. Spektofotometryczne: rozwiązanie najdroższe i zapewniające najdokładniejszy pomiar, działa na podczerwień, jego wyniki mogą służyć jako dowód w sądzie.

alkomat.jpg

Na sprawne działanie każdego alkomatu składają się takie komponenty:
1. Reaktywny chemicznie sensor.
2. Obróbka powietrza i technologii.
3. Komputer, który analizuje wyniki czujnika, czego efekt widzimy już na wyświetlaczu alkomatu.

Częstotliwość kalibracji tego sprzętu zależy głównie od 3 czynników:
1. Rodzaju alkomatu i zastosowanego w nim czujnika.
2. Ilości przeprowadzanych pomiarów.
3. Warunków, w jakich jest przechowywany.

Jaki tryb pracy wybrać?
Kupując alkomat profesjonalny, należy zastanowić się, jak często będzie on eksploatowany. Warto rozważyć, czy lepiej sprawdzi się ten z trybem pracy pasywnym, czy aktywnym. Ten drugi, wymaga mocniejszego wydechu powietrza u badanej osoby, wskazuje więc dokładniejszy pomiar. Alkomat pasywny wystarczy zbliżyć do ust, żeby na podstawie niewielkiej próbki powietrza wykazał on obecność alkoholu lub jej brak.

Więcej dowiesz się na https://sklep-alkomaty.pl/

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: alkomat   trzeźwość kierowców   badanie trzeźwości   kierowcy zawodowi

Zobacz także

Zastępcza kara pozbawienia wolności orzeczona w zamian kary ograniczenia wolności

Dodane: 2019-06-19 13:43 - Komentarze  (0)  czytane (449)

TAGI: kara pozbawienia wolności, biłgoraj, adwokat, orzeczenie karyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.147.29.160

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapisy do przedszkola i żłobka

Akademia Przedszkolaka i żłobek "Chatka Puchatka" zaprasza chętne dzieci. Akademia Przedszkolaka Publiczne Przedszkole Językowe oraz...