Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wszystko co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy

Dodał: red Data: 2021-03-03 07:37:21 (czytane: 850)

Szykujesz się do wyrobienia prawa jazdy, ale nie wiesz jak za to się zabrać? W tym artykule postaram się opisać cały proces jak najbardziej szczegółowo z zawartymi najważniejszymi informacjami.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajWyrobienie prawa jazdy, od czego zacząć?
Wyrobienie prawa jazdy wbrew pozorom nie musi wcale trwać wieki. W głównym stopniu zależy to jednak od twoich chęci.

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, aby rozpocząć swoją przygodę z jazdą za kółkiem, należy udać się do specjalnego lekarza, badającego twoje predyspozycje do zostania kierowcą. Dopiero początek, a już jakieś badania, o których pierwszy raz słyszysz, prawda? W rzeczywistości nie ma się jednak czego obawiać. Same badania trwają zazwyczaj maksymalnie kilkanaście minut i praktycznie nigdy nie kończą się negatywną oceną. Badanie lekarskie z reguły przeprowadzane jest w samym ośrodku szkolenia kierowców. W przeciwnym wypadku bez problemu możesz umówić się prywatnie na wizytę w Ośrodku Medycyny Pracy. Koszty badania to obecnie około 200 złotych.

Po pozytywnie przeprowadzanych badaniach czas na złożenie wniosku o wydanie prawa jazdy. Ale co, gdzie, jak, kiedy? Już ci wszystko wyjaśniam. Wniosek wraz ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami (o których zaraz wspomnę) należy złożyć w urzędzie miasta bądź starostwa powiatowego w zależności od rodzaju urzędu w twoim miejscu zamieszkania. Dodatkowo, jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy, wniosek składasz w urzędzie przypisanym do twojej dzielnicy.

ile_czeka_sie_na_prawo_jazdy.jpg

Okej, ale skąd ten wniosek? Wniosek o wydanie prawa jazdy bez problemu możesz pobrać z internetu, wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. W razie jakichkolwiek problemów, o wniosek możesz poprosić osobiście, udając się do urzędu.

Wniosek jest, co jeszcze potrzebujesz?
Inne dokumenty, które musisz przygotować to:
- orzeczenie lekarskie
- aktualne zdjęcie (w wymiarach 35x45 mm, wyraźne, wykonane na jednolitym jasnym tle)
- dowód osobisty bądź paszport
- w momencie, kiedy masz już prawo jazdy i starasz się o uzyskanie kolejnej kategorii, weź też dotychczasowe prawo jazdy
- w przypadku, kiedy nie uzyskałeś/aś jeszcze pełnoletności, obecny musi być także rodzic lub opiekun prawny

Po złożeniu dokumentów otrzymasz swój numer PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Najczęściej uzyskasz go na miejscu, w przypadku potrzeby zweryfikowania pewnych informacji, urzędnicy poinformują cię o wszystkim, co musisz wiedzieć. Warto wspomnieć też, że całą procedurę możesz wykonać przez internet.

Przeczytaj też: https://motoklub.pl/co-grozi-za-jazde-bez-prawa-jazdy

Reklama.

Ile trwa wyrobienie prawa jazdy?
Formalności za tobą, teraz możesz zapisać się na kurs teoretyczny, trwający 30 godzin. Po tym czasie czas na zdanie egzaminu teoretycznego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku tak samo, jak w przypadku teorii, czeka cię 30 godzin praktyki spędzonej za kierownicą i po tym egzamin praktyczny.

Jeśli wszystko pójdzie bez większych niespodzianek, całe szkolenie zajmie zaledwie półtora miesiąca. Warto jednak wziąć na to lekką poprawkę i założyć, że z pewnych przyczyn może to zająć trochę dłużej.

Przeczytaj: https://motoklub.pl/upowaznienie-do-odbioru-dowodu-rejestracyjnego

Ile się czeka na prawo jazdy?

Gdy masz już zdany egzamin praktyczny i wszystko najgorsze za tobą, WORD wyśle takową informację do twojego urzędu. Aby upewnić się, że zostało to już zrobione, wystarczy wejść na stronę www.info-car.pl. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Strona na bieżąco będzie aktualizować, na jakim etapie jest Twoja sprawa i kiedy będziesz mógł/mogła odebrać prawo jazdy. Wydanie prawa jazdy wiąże się z opłatą 100,50 zł w urzędzie. Po opłaceniu prawa jazdy będzie ono gotowe najpóźniej po 9 dniach roboczych.

Podczas odbioru prawa jazdy w urzędzie, pamiętaj, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości. Istnieje też opcja pocztowego odbioru, sposób odbioru zaznaczasz we wniosku.

Więcej o tym, ile czeka się na prawo jazdy dowiesz się z artykułu na Moto Klub.

Podsumowując
No i to by było na tyle. Jak widzisz, nie jest to wcale taki straszny proces. Wystarczy trochę zapoznać się z całą sprawą i wszystko staje się jasne.

*Artykuł sponsorowany

Tagi: prawo jazdy   powiat biłgorajski   kurs na prawo jazdy   uprawnienia do prowadzenia auta

Zobacz także

Powiat biłgorajski: 9 nowych przypadków zakażeń

Dodane: 2021-04-12 16:15 - Komentarze  (52)  czytane (5785)

TAGI: szczepienia przeciw covid-19, dane dotyczące covid-19, epidemia covid-19, koronawirusKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.41.241

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zebranie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z epidemią koronawirusa

Miliony pozyskane na kształcenie zawodowe

Z budżetu powiatu 130 tys. zł wsparcia dla jednostek OSP

Ku czci Żołnierzy Wyklętych

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Konrad Berdzik zbiera na protezę bioniczną

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Covid-19: podsumowanie marca

Przez cały marzec, będziemy na bieżąco informować Państwa o nowych przepadkach zachorowań na koronawirusa. Publikować będziemy najnowsze...