Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Wszystkim nam po drodze'

Dodał: red Data: 2018-05-24 08:43:25 (czytane: 691)

Dziś od rana policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję prewencyjną „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi będą zwracają uwagę na zachowania wszystkich uczestników ruchu, szczególnie tam gdzie, najczęściej dochodzi do konfliktów na linii pieszy - kierowca - rowerzysta. W policyjne działania włączyli się biłgorajscy cykliści.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajOkres wiosenny i ciepłe dni zachęcają do korzystania z alternatywnych środków transportu, więc coraz więcej mieszkańców do codziennych podróży wybiera rower lub spacer. Niestety zarówno zachowania rowerzystów w stosunku do pieszych jak i kierowców samochodów w stosunku do pieszych i rowerzystów w naszym mieście pozostawia wiele do życzenia. Jazda rowerem po chodniku oraz przejściach dla pieszych, parkowanie na chodnikach w pobliżu przejść dla pieszych to najczęstsze przewinienia wobec pieszych. Nieudzielanie przez kierujących samochodami pierwszeństwa na przejazdach dla rowerów, parkowanie samochodów na drogach rowerowych to z kolei najczęstsze przewinienia wobec rowerzystów.

wszytskim_nam_po_drodze.jpg

-Zachowania te są zabronione prawem i obarczone sankcją karną. To na co my chcemy zwrócić szczególną uwagę to fakt, że takie zachowania w sposób realny wpływają na stan bezpieczeństwa i narażają pieszych oraz rowerzystów na jego utratę. Mając powyższe na uwadze organizujemy kampanię informacyjno - edukacyjną pod tytułem „Wszystkim nam po drodze”. W kampanię włączyły się wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju - Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Gmina Biłgoraj, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Biłgorajski oraz organizacje rowerowe z naszego Miasta. Przygotowaliśmy ulotki które będziemy rozdawać wraz policjantami w dniu akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, a następnie w szkołach i instytucjach publicznych - informuje Leszek Grabowski #BiłgorajRowerem.

Reklama.

Dodaje, że cykliści chcą w ten sposób rozpocząć debatę publiczną na szerszą skalę i w ten niekonfliktowy sposób ograniczać te niepożądane zjawiska z naszych ulic. -Chcemy też zaszczepić w młodych ludziach szacunek do innych użytkowników dróg, a w starszych umiejętność stosowania się do prawa. Wiemy że ważne jest wzajemne poszanowanie na co dzień na ulicy bo „Wszystkim nam po drodze” - przekonuje.

/#BiłgorajRowerem, red./

Tagi: wszystkim nam po drodze   rowerzyści biłgoraj   niecgroniony uczestnik ruchu   policja biłgoraj

Zobacz także

Pijany za kółkiem doprowadził do wypadku

Dodane: 2018-11-15 10:36 - Komentarze  (0)  czytane (1366)

TAGI: wypadek drogowy, gmina obsza, pijany kierowca, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.221.9.6

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Były dyrektor OSiR i radny Rady Powiatu nieprawomocnie skazany

Były dyrektor biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, radny obecnej i przyszłej kadencji Rady Powiatu został dziś nieprawomocnie skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, karę grzywny, naprawienie szkód, zwrot kosztów sądowych oraz 5-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych. więcej»

Wielbłąd uciekł z cyrku i zwiedzał Biłgoraj (AUDIO)

Nietypowe zgłoszenie wczoraj w nocy odebrali biłgorajscy policjanci. Do dyżurnego Komendy zadzwonili pracownicy cyrku, który zgłosili zaginięcie... wielbłąda. O szczegółach akcji poszukiwawczej w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl powiada sierżant sztabowy Joanna Klimek. więcej»

Ogłoszenia