Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Wszystkim nam po drodze'

Dodał: red Data: 2018-05-24 08:43:25 (czytane: 603)

Dziś od rana policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję prewencyjną „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi będą zwracają uwagę na zachowania wszystkich uczestników ruchu, szczególnie tam gdzie, najczęściej dochodzi do konfliktów na linii pieszy - kierowca - rowerzysta. W policyjne działania włączyli się biłgorajscy cykliści.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolOkres wiosenny i ciepłe dni zachęcają do korzystania z alternatywnych środków transportu, więc coraz więcej mieszkańców do codziennych podróży wybiera rower lub spacer. Niestety zarówno zachowania rowerzystów w stosunku do pieszych jak i kierowców samochodów w stosunku do pieszych i rowerzystów w naszym mieście pozostawia wiele do życzenia. Jazda rowerem po chodniku oraz przejściach dla pieszych, parkowanie na chodnikach w pobliżu przejść dla pieszych to najczęstsze przewinienia wobec pieszych. Nieudzielanie przez kierujących samochodami pierwszeństwa na przejazdach dla rowerów, parkowanie samochodów na drogach rowerowych to z kolei najczęstsze przewinienia wobec rowerzystów.

wszytskim_nam_po_drodze.jpg

-Zachowania te są zabronione prawem i obarczone sankcją karną. To na co my chcemy zwrócić szczególną uwagę to fakt, że takie zachowania w sposób realny wpływają na stan bezpieczeństwa i narażają pieszych oraz rowerzystów na jego utratę. Mając powyższe na uwadze organizujemy kampanię informacyjno - edukacyjną pod tytułem „Wszystkim nam po drodze”. W kampanię włączyły się wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju - Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Gmina Biłgoraj, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Biłgorajski oraz organizacje rowerowe z naszego Miasta. Przygotowaliśmy ulotki które będziemy rozdawać wraz policjantami w dniu akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, a następnie w szkołach i instytucjach publicznych - informuje Leszek Grabowski #BiłgorajRowerem.

Reklama.

Dodaje, że cykliści chcą w ten sposób rozpocząć debatę publiczną na szerszą skalę i w ten niekonfliktowy sposób ograniczać te niepożądane zjawiska z naszych ulic. -Chcemy też zaszczepić w młodych ludziach szacunek do innych użytkowników dróg, a w starszych umiejętność stosowania się do prawa. Wiemy że ważne jest wzajemne poszanowanie na co dzień na ulicy bo „Wszystkim nam po drodze” - przekonuje.

/#BiłgorajRowerem, red./

Tagi: wszystkim nam po drodze   rowerzyści biłgoraj   niecgroniony uczestnik ruchu   policja biłgoraj

Zobacz także

Dzięki obywatelskiej postawie 28-latka, został zatrzymany nietrzeźwy kierowca

Dodane: 2018-09-18 13:43 - Komentarze  (3)  czytane (670)

TAGI: pijany kierowca, obywatelskie zatrzymanie, policja biłgoraj, gmina księżpolKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.96.153

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Ktoś oblał farbą pomnik Dechnika

Biłgorajska Policja zajmie się wyjaśnieniem okoliczności i znalezienia sprawcy, bądź sprawców oblania farbą pomnika Józefa Dechnika - budowniczego Polski Ludowej, dygnitarza PZPR, "Zasłużonego dla Miasta Biłgoraj". Do zdarzenia, które zakłóciło biłgorajskie obchody 1 Maja, doszło w nocy z 30 kwietnia na 1 maja br. więcej»

Wypadek w okolicach targu. Jedna osoba nie żyje

Do wypadku drogowego z udziałem pieszych i osobowego auta doszło na ulicy Dąbrowskiego w Biłgoraju, w okolicach placu targowego. Samochód przeciął chodnik i zniszczył część stoisk kupieckich. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśnia Policja. więcej»

Ogłoszenia