Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wspomnienie harcerskich wakacji...

Dodał: red Data: 2018-09-17 09:32:30 (czytane: 1579)

Podsumowaniem rocznej pracy każdej drużyny jest obóz harcerski: w lesie, nad jeziorem lub nad morzem, z kuchnią polową, pobudką i zaprawą poranną. Z dala od rodziców i bez telefonów komórkowych harcerze poznają okolicę bliższą i dalszą, doskonaląc przy tym swoje umiejętności i zdobywając wiedzę. Członkowie 13. Drużyny Starszoharcerskiej "Pochodni" doświadczyli tego podczas dwóch sierpniowych tygodni.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajharcerze.JPG

Rajd Odkrywców
Swoją wakacyjną przygodę rozpoczęliśmy od udziału w Rajdzie Odkrywców. Przez 5 dni od 1 – 5 sierpnia przemierzaliśmy pieszo, pociągiem i na kajakach ponad 100 km trasę po Kociewiu i Kaszubach w poszukiwaniu śladów pobytu na tych terenach Jana III Sobieskiego. Zwiedziliśmy m. in. Pelplin, Gniew, Kwidzyn, Malbork i Gdańsk. W każdym z tych miejsc mieliśmy do wykonania określone zadania. Ostatniego dnia rajdu organizatorzy zorganizowali grę miejską związaną z historią Pucka. Wzięło w niej udział ponad 1 000 harcerzy – uczestników 10 różnych tras Rajdu Odkrywców. Wygrały trzy drużyny, którym udał się rozwiązać zadania i odnaleźć jedną z trzech kopert.

harcerze_1.JPG

Zlot ZHP Gdańsk 2018
Bardzo wczesnym porankiem 6 sierpnia udaliśmy się z Pucka do Gdańska, by wziąć udział w zlocie z okazji 100 - lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego. rzez 10 dni, wspólnie z 12,5 tys. harcerzy z Polski, Europy, Arabii Saudyjskiej i Izraela, poznawaliśmy historię Gdańska i okolic. Rozwijaliśmy swoją aktywność obywatelską, uczyliśmy się wykorzystywania nowoczesnych technologii do zrównoważonego rozwoju, poszerzaliśmy wiedzę techniczną pod kierunkiem wykładowców Politechniki Gdańskiej, programując ozoboty czy produkując sztuczne diamenty. Podstawowe umiejętności żeglarskie ćwiczyliśmy pływając łódkami po Martwej Wiśle.

Nie zabrakło też tego, co w naszej działalności najważniejsze, czyli służby. Wraz z pracownikami Nadleśnictwa Kościerzyna usuwaliśmy skutki ubiegłorocznej nawałnicy, która spustoszyła lasy na terenie woj. pomorskiego. Mieliśmy okazję zaprezentować nasze miasto podczas zorganizowanego przez komendę Zlotu Dnia regionów. Każdego dnia przygotowywaliśmy posiłki w kuchni polowej z produktów zakupionych w marketach zlotowych. Dzięki temu wiemy, ile czasu potrzeba na usmażenie kilkudziesięciu kotletów, czy obranie worka ziemniaków, a także, jak wykorzystać dostępne warzywa, aby postała pyszna sałatka. Podczas ceremonii otwarcia i zakończenia Zlotu ZHP Gdańsk 2018 nasza drużyna, wspólnie z przedstawicielami innych drużyn, reprezentowała Chorągiew Lubelską ZHP.

Reklama.

Podziękowania
Udział w tych wydarzeniach wiązał się z ogromnymi nakładami finansowymi, które w części ponieśliśmy sami. Jednak bez pomocy naszych przyjaciół i ludzi dobrej woli nie przeżylibyśmy takiej wspaniałej przygody. Serdecznie dziękujemy Posłance Genowefie Tokarskiej, Posłowi Piotrowi Olszówce, Staroście Kazimierzowi Paterakowi i pracownikom Starostwa, Burmistrzowi Januszowi Rosłanowi i pracownikom Urzędu Miasta oraz firmom: PGK Sp. z o.o., PPHU FOX, PPHU OPAL, Hurtownia Materiałów Elektrycznych i Elektromontaż Kazimierz Ordecki, SM ŁADA, Mostostal-Met Sp. z o.o., za pomoc w realizacji marzenia kilkunastu nastoletnich mieszkańców Biłgoraja. Dziękujemy!

harcerze_2.JPG

Szczegółowa relacja na stronie drużyny: https://pl-pl.facebook.com/13dshpochodni/

/13. DSH „Pochodni”/
Foto: 13. DSH Pochodni, Zuzanna Gałczyńska, Dariusz Kanclerz,

Tagi: harcerze biłgoraj   zlot harcerski   rajd odkrywców   13 drużyna starszoharcerska pochodni

Zobacz także

IV Rajd Rowerowy Honorowych Dawców Krwi Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodane: 2019-06-16 21:30 - Komentarze  (0)  czytane (641)

TAGI: pck biłgoraj, 100-lecie pck, honorowi dawcy krwi, rajd rowerowy pckKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.185.211

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Tłumnie na leśnych szlakach w okolicach m. in. Biłgoraja, Tereszpola, Górecka czy Zwierzyńca

Z niemal wiosennej aury, która w ten weekend zawitała do nas postanowiło skorzystać mnóstwo miłośników spacerów, pieszych wycieczek ale także rolkarze, rowerzyści czy biegacze. Na szlakach wytyczonych w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego znaleźć można cisze spokój i wolne od smogu powietrze. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zmiany personalne dotyczące księży pracujących w Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej (LISTA)

W sobotę, 22 czerwca br., podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium...

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała (FOTO, VIDEO)

Specjalnie stworzony zespół muzyczny i chór w repertuarze pieśni...

Jest absolutorium dla Zarządu Powiatu za wykonanie budżetu 2018 roku

Najważniejsze założenia zeszłorocznego budżetu przedstawił Starosta...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Ogłoszenia