Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wspomnień ferii czas...

Dodał: red Data: 2020-01-29 16:36:43 (czytane: 1267)

Styczeń dobiega końca, a wraz z nim zakończyły się zajęcia przygotowane na czas ferii zimowych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju z/s w Soli. Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku biblioteka przygotowała dla młodych czytelników ciekawą ofertę na czas wolny od zajęć szkolnych.Reklama.

Uczestnicy mogli posłuchać czytanych bajek, pograć w ciekawe gry planszowe, bawić się wspólnie ze znajomymi w zgadywanki, quizy, kalambury i familiadę, która dostarczyła największej dawki emocji i rywalizacji. Podczas zajęć plastycznych można było wykazać się fantazją i kreatywnością twórczą wykonując przepiękne laurki dla Babci i Dziadka. Zabawa kolorami, malowanie, klejenie, wycinanie i tworzenie kartek dało wiele radości. Bibliotekę odwiedziła pani policjant z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, która omówiła zasady odpowiedzialnego zachowania w czasie ferii, prawidłowego poruszania się po drogach, a także radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa osobistego.

ferie_biblioteka_w_soli__2_.JPG

W czasie spotkania przedstawione zostały konsekwencje prawne nieprawidłowych zachowań wśród dzieci i młodzieży oraz sposoby reagowania na nie. Dodatkowo pani policjant przypomniała zasady bezpiecznego korzystania z internetu, młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat „surfowania po sieci” i zobowiązywała się do ostrożności w zakresie kontaktu tą drogą z nieznanymi osobami. Bibliotekę odwiedziła także pedagog z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Biłgoraju, przeprowadziła ciekawe zabawy integracyjne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponadto uczestnicy wysłuchali pogadanki dotyczącej zjawiska uzależnień wśród dzieci i młodzieży i wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Ucieknijmy nałogom”. W nagrodę za aktywne uczestnictwo we wszystkich zajęciach oferowanych przez bibliotekę młodzi czytelnicy mieli okazję odwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce, która zachwyca niezwykłą urodą podziemnego świata. Pod okiem przewodnika uczestnicy przemierzali labirynty solnych korytarzy, podziwiali wspaniałe widoki i cudowne podziemne jeziora. W drodze powrotnej  zmęczona i pełna niesamowitych wrażeń grupa zatrzymała się w Mcdonalds na regenerację sił. Na zakończenie ferii uczestnicy udali się na seans filmowy do BCK w Biłgoraju na bajkę pt. „Manu. Bądź sobą!”.

ferie_biblioteka_w_soli__1_.JPG

Jak widać w bibliotece nie było miejsca na nudę, jednak wszystko, co dobre szybko się kończy, ale najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych dzieciakom z pewnością nie zabraknie i choć czas beztroski się skończył i pora wracać do szkoły, drzwi biblioteki są zawsze otwarte.

Wszystkie atrakcje przygotowane przez Bibliotekę atrakcje były możliwe dzięki współpracy i dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Biłgoraj oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Soli.

/Małgorzata Andrzejewska/

Zobacz także

Uczniowie RCEZ na stażu w Grecji

Dodane: 2020-09-28 15:55 - Komentarze  (0)  czytane (210)

TAGI: rcez biłgoraj, regionalne centrum edukacji zawodowej w biłgoraju, oświata biłgoraj, erazmus+Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.202.194

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XVI sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju. Po transmisji NA ŻYWO zapis VIDEO na bilgoraj.com.pl

XVI sesja VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju, odbyła się w dniu 30 stycznia 2020 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Starostwa...