Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wspominali majora Stanisława Mazura (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-09-03 18:58:08 (czytane: 1138)

Biłgorajskie towarzystwo Literackie zorganizowało sesje wspomnieniową poświęconą osobie śp. Stanisława mazura, byłego majora Wojska Polskiego w stanie spoczynku, czonka Armii Krajowej. 3 września br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj przypomniano życie i twórczość "Wrzosa".

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajMmajor Stanisław Mazur zmarł w połowie marca br., był człowiekiem zasłużonym dla Miasta Biłgoraj, obok szczególnego umiłowania Ojczyzny odznaczał się także "lekkością pióra", był członkiem Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego. W swoim dorobku miał wiele wierszy ale także książkę „Wspomnienia z tamtych lat", której akcja dzieje się w czasie II wojny światowej na terenie Biłgoraja i okolic.

stanislaw_mazur.jpg

-Celem naszej sesji wspomnieniowej jest uczczenie pamięci majora "Wrzosa" - Stanisława Mazura, bardzo zasłużonego dla Biłgoraja. Poza jego działalnością kombatancka trzeba pamiętać, że był literatem, pisał wiersze, pisał prozę, był publicysta również. najwspanialszą rzeczą jaka napisał były "Wspomnienia z tamtych lat" - tom poezji oparty na faktach, który dziś ma bardzo wielką wartość poznawczą - przyznaje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Marek Szubiak z BTL.

Reklama.

O działaniach konspiracyjnych majora Stanisława Mazura mówił Piotr Flor, a twórczość literacką "Wrzosa" prezentował Marek Szubiak. Organizatorzy sesji przewidzieli także czas na wspomnienia i refleksje uczestników. W rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Janusz Rosłan podkreśla: -Świętej pamięci major Stanisław Mazur miał wyjątkowe umiłowanie Ojczyzny. całe jego życie było obowiązkowi wobec Polski podporządkował. Był człowiekiem wyjątkowo skromnym, życzliwym i pogodnym. Ten człowiek miał taki życiorys, który napełniał dumą, mimo to nigdy się nie wywyższał, w pokorze podchodził do dnia codziennego.

sesja_wspomnieniowa_stanislawa_mazura.JPG


-To był wspaniały człowiek, to był człowiek z klasą, których dziś jest już mało. Miał bardzo wielkie mniemanie o honorze i szacunku dla ludzi, wielki humanista. takich postaci w Biłgoraju wiedzielibyśmy więcej - dodawał Marek Szubiak.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 10

Tagi: stanisław mazur   sesja wspomnieniowa   biłgorajskie towarzystwo literackie   biłgoraj

Zobacz także

Festyn 'Na ludowo i sportowo'

Dodane: 2018-06-19 12:47 - Komentarze  (0)  czytane (366)

TAGI: festyn sportowy, gmina tereszpol, na sportowo i na ludowo, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.255.17

Colt (2017-09-05 09:59:20)

Inicjatywa godna tradycji - szanowanie ludzi wyjątkowych, ale i zwykłych dzisiejszych chamskich czasach bardzo pożądane.

bIŁGORAJAK (2017-09-04 15:56:36)

JAKI Z CIEBIE POLAK BARDZIEJ IDIOTA ODWAL SIĘ OD POMNIKA DECHNIKA NIE ZASŁUGUJESZ NA MIANO POLAKA A RACZEJ NA ZERO!!!

(2017-09-04 12:19:40)

Won z Biłgoraja padalcu, nie zasługujesz, żeby żyć w mieście, które dzięki zasługom Józefa Dechnika dało ludziom pracę, mieszkania i szkoły.Won nacjonalisto! Brzydzimy się takimi jak ty.

POLSKA dla POLAKÓW (2017-09-04 11:45:39)

czas na zmiany urzędasów.
Precz z Pomnikiem Dechnika

rezerwista (2017-09-03 22:39:55)

Media zaspały ! Na stronie UM też nie było wzmianki o tej sesji, a przecież odbywała się w sali konferencyjnej. Z pewnością więcej osób wzięłoby w niej udział....

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Zakończyły się Dni Biłgoraja (FOTO, VIDEO)

W Biłgoraju zakończyły się trzydniowe obchody dni Miasta, połączone z 440. rocznicą jego lokacji. W tym roku imprezę z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji do centrum Biłgoraja, wyłączając z ruchu część ulicy Kościuszki, ulicę Wacek Wasilewskiej oraz część ulicy Ogrodowej. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował środek zapobiegawczy...

Zabytkowe auta i motocykle na zlocie w Biłgoraju (FOTO)

W 8. Biłgorajski Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich,...

Kosiniak - Kamysz w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Ponad 100 osób spotkało się z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego,...

Ewangelia zaufania i spokoju

-Musimy być przekonani, że nie robimy nic, tylko pomagamy, w dziele,...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Ogłoszenia