Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Współczesne odniesienia w kontekście Powstania Warszawskiego

Dodał: red Data: 2017-08-03 16:12:43 (czytane: 1755)

W przygotowanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Rejon Biłgoraj, przemówieniu wygłoszonym 1 sierpnia br. w Parku Solidarności przy pomniku poświęconym żołnierzom AK, obok przypomnienia historii Powstania znalazły się także liczne odniesienia do obecnej sytuacji społeczno - politycznej Polski i Europy.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPrzypominamy najważniejsze fragmenty. W wygłoszonym przemówieniu przede wszystkim, ostro wybrzmiał apel o pamięć. -Dziś my wszyscy, jako naród, jako Polacy mamy obowiązek, znać i przekazywać prawdę historyczną o tym iż Powstanie Warszawskie przyniosło hańbę, nie tylko głównym oprawcom Niemcom, także Sowietom i aliantom zachodnim. Przyniosło także hańbę Polakom, ówczesnej „Targowicy” ze znaku lubelskiego PKWN, komunistycznej struktury okupacyjnej stworzonej przez Stalina. Jesteśmy wielkim europejskim narodem, mamy wielką wspaniałą tradycję, odwołujmy się więc do tego co najlepsze, w naszej historii. Nigdy więcej nie dopuśćmy do nowych „Targowic” zapraszając obcych do rozwiązywania naszych polskich spraw. Takie zaproszenia zawsze kończyły się rządami obcych - apelowano.

Zachęcano także do walki o prawdę historyczną oraz szanowanie Polski na międzynarodowej arenie ze względu na nasz wkład na przestrzeni dziejów: -Szanowni Państwo jak mawia poeta - nawet prawda bez oręża nie zwycięża. Walczmy więc o tę prawdę z zakłamaniem, hipokryzją, i medializacją polityki. Wobec współczesnych uporczywych kłamstw o polskich obozach śmierci. Wobec zmuszania Polaków do ciągłej ekspiacji i współodpowiedzialności za holokaust narodu żydowskiego.  Wobec cynicznych oskarżeń Polaków o kolaborację z Niemcami. Wobec bardzo wielu, kłamstw zmieniających kata w ofiarę, a bohatera w kata, szczególne dzisiaj, w zagubionej multikulturowo Europie przypominajmy o tym, że Polska nie jest państwem sezonowym którego należy ciągle kontrolować i pouczać. Przypominajmy o tym, że Polska w Europie zawsze była obecna, budowała, tworzyła i broniła ją od przeszło tysiąca lat z większym mozołem niż ci którzy dzisiaj przypisują sobie patent na europejskość.

szzar_rejon_bilgoraj.JPG


Podkreślano także, że coraz częściej nasze poświęcenie przypominane jest światu przez wielkich naszych czasów: -Szanowni Zebrani. Pomimo tej aberracji dziś pewną otuchą i nadzieją płynącą z zewnątrz napawa nas fakt, iż po wielu latach milczenia i poprawności politycznej, byli sojusznicy na oczach całego świata honorują polskich weteranów żołnierzy AK, Powstańców  Warszawskich, cywilną ludność Warszawy. Bardzo nas to cieszy że wielcy tego świata w Warszawie z pod Pomnika Powstańców Warszawy w sposób jednoznaczny wskazują kata i bohatera, przywracając Polsce należne miejsce w rodzinie krajów demokracji zachodniej. Dziś również z wielką satysfakcją dostrzegamy przebudzenie patriotyczne i narodowe Polaków. Polski rząd realizuje polską politykę historyczną. Powstają historyczne seriale filmowe ukazujące ideały i walkę żołnierzy AK. Stowarzyszenia patriotyczne i zespoły artystyczne. Powstają grupy rekonstrukcji historycznych odwołujące się do historii etosu polskich bohaterów dla których kotwica nie straciła symbolicznego znaczenia walki o prawdę, historyczną. W oparciu o tradycje Szarych Szeregów odradza się polskie harcerstwo. Te wszystkie oddolne ruchy obywatelskie dziś są znakiem potrzeby budowy pamięci narodowej, o tych, ludziach którzy walczyli o niepodległą Polskę.

Podkreślano także ważność uroczystości patriotycznych i coraz większy udział w nim przedstawicieli społeczeństwa, szczególnie dzieci i młodzieży: Szanowni Państwo, ustanowienie 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego jest podkreśleniem ciągłości i tożsamości korzeni wywodzących się z etosu Państwa Podziemnego i AK na których zbudowana jest obecna wolna demokratyczna Polska. To bardzo dobrze, że dziś w całym kraju odbywają się uroczystości patriotyczno rocznicowe takie jak nasze spotkanie. "Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani prawa do przyszłości" /Józef Piłsudski/.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: powstanie warszawskie   przemówienie w rocznicę powstania warszawskiego   śzżak rejon biłgoraj   biłgoraj

Zobacz także

Wiceminister zachęcał, by głosować na Prezydenta Andrzeja Dudę (FOTO)

Dodane: 2020-07-05 20:43 - Komentarze  (15)  czytane (794)

TAGI: łączy nas polska, wybory prezydenckie, marcin romanowski, głosowanie andrzej dudaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.109.152

Avia777BoR (2017-08-16 14:23:02)

[b]Ŕâčŕáčëĺňű ďî ĐÓ çŕ 60 ďđîöĺíňîâ îň öĺíű ęŕńńű.[/b] ďî ĚČĐÓ - 50%| [b]Ňĺëĺăđŕěě @AviaRussia[/b] ňîëüęî ýňîň, äđóăčĺ íĺ čńďîëüçóĺě.

Íŕäĺćíî. Âűăîäíî. Áĺç ńë¸ňîâ. Č ÁĹÇ ęŕęčő-ëčáî ďđîáëĺě.

Îďëŕňŕ:
ßíäĺęńÄĺíüăč, Webmoney (ďđîôĺńńčîíŕëüíűĺ ń÷ĺňŕ)
Đŕäű ńîňđóäíč÷ĺńňâó!
________

ŕâčŕáčëĺňű +čç ńŕíęň ďĺňĺđáóđăŕ ŕęöčč ńęčäęč ńďĺöďđĺäëîćĺíč˙
ńŕéň ŕâčŕáčëĺňîâ äĺřĺâűő ŕâčŕńŕëĺń
áčëĺňű +íŕ ńŕěîëĺň îíëŕéí äĺřĺâî
ęóďčňü ŕâčŕáčëĺňű äĺřĺâî îíëŕéí s7 îôčöčŕëüíűé ńŕéň
ęóďčňü áčëĺň ŕâčŕáčëĺň äĺřĺâî ŕýđîôëîň

Avito777Spels (2017-08-15 20:09:27)

[b]Ďîďîëĺíčĺ áŕëŕíńŕ Ŕâčňî (Avito) çŕ 50%[/b] | [b]Ňĺëĺăđŕěě @a1garant[/b]

[b]Ďđčâĺňńňâóţ âŕń, äîđîăčĺ äđóçü˙![/b]

Đŕäű áóäĺě ďđĺäîńňŕâčňü Âńĺě âŕě óńëóăč ďî ďîďîëíĺíčţ áŕëŕíńŕ íŕ äĺéńňâóţůčĺ ŕęňčâíűĺ ŕęęŕóíňű Avito (ŕ ňŕęćĺ, ńîâĺđřĺííî íîâűĺ). Ĺńëč Âŕě ňđĺáóţňń˙ ęîíęđĺňíűĺ áŕëŕíńű - ďčřčňĺ, áóäĺě đĺřŕňü. Ďîňđŕňčňü ěîćíî íŕ ňóđáî ďđîäŕćč, ëţáűĺ ďëŕňíűĺ óńëóăč Ŕâčňî (Avito).

[b]Ŕęęŕóíňű íĺ Áđóň. Ćčâóň äîëăî.[/b]

Ďđîöĺíň ďîďîëíĺíč˙ â íŕřó ńňîđîíó č ńňîčěîńňü ăîňîâűő ŕęęŕóíňîâ: [b]50% îň áŕëŕíńŕ íŕ ŕęęŕóíňĺ.[/b]
Ĺńëč íĺîáőîäčě çŕëčâ íŕ âŕř ŕęęŕóíň, â ýňîě ńëó÷ŕĺ ňđĺáóţňń˙ ëîăčí č ďŕđîëü Âŕřĺăî ŕęęŕ äë˙ äîńňóďŕ ę ôîđěĺ îďëŕňű, ďîďîëíĺíč˙ áŕëŕíńŕ.
Äë˙ ďîńňî˙ííűő ęëčĺíňîâ ăčáęŕ˙ ńčńňĺěŕ áîíóńîâ č ńęčäîę!
Ăŕđŕíňč˙:

[b]Č, ęîíĺ÷íî ćĺ íč÷ňî íĺ óęđĺďë˙ĺň äîâĺđčĺ, ęŕę - Ďîńňîďëŕňŕ!!![/b] Âďĺđĺä äĺíĺă íĺ ďđîńčě... [b]Ŕ ňŕęćĺ, ăŕńčě Řňđŕôű ĂČÁÄÄ çŕ 65% ...[/b]

Îďëŕňŕ:
ßíäĺęńÄĺíüăč, Webmoney (ďđîôĺńńčîíŕëüíűĺ ń÷ĺňŕ)
Đŕäű ńîňđóäíč÷ĺńňâó!

[b]ęŕíŕë Ňĺëĺăđŕěě @t.me/avito50 [/b]
________

+ęîăäŕ +áóäóň ńęčäęč +íŕ ŕâčňî áëčćŕéřčĺ
îäĺćäŕ ďŕęĺňîě ŕâčňî ńďá
ŕâčňî đîńňîâ +íŕ äîíó äîńęŕ áĺńďëŕňíűő
ńęčäęŕ ěâčäĺî ÷ĺđĺç ŕâčňî
ŕâčňî ęĺěĺđîâî áĺńďëŕňíűĺ îáú˙âëĺíč˙

Leeannhew (2017-08-11 13:22:19)

Rewolucyjna aktualizacja oprogramowania SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
Captcha rozwiązywanie problemów z Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
I ponad 8400 innych rodzajów captcha,
Z największą precyzją (80..100%) i największą prędkością (100 img na sekundę).
Możesz połączyć XEvil 3.0 z wszystkimi najpopularniejszymi programami SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke i ponad 100 innych programów.

Zainteresowany? Możesz zobaczyć wiele filmów o XEvil w YouTube.
Przeczytasz to - potem działa!
Powodzenia ;)


XRumer201708c

Leeannhew (2017-08-10 19:24:59)

Rewolucyjna aktualizacja oprogramowania SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
Captcha rozwiązywanie problemów z Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
I ponad 8400 innych rodzajów captcha,
Z największą precyzją (80..100%) i największą prędkością (100 img na sekundę).
Możesz połączyć XEvil 3.0 z wszystkimi najpopularniejszymi programami SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke i ponad 100 innych programów.

Zainteresowany? Możesz zobaczyć wiele filmów o XEvil w YouTube.
Przeczytasz to - potem działa!
Powodzenia ;)


XRumer201708c

j 64 (2017-08-03 21:21:19)

W/g raportow brytyjskich, strategiczne biuro koordynacyjne wojsk brytyjskich udzielilo wsparcia zbrojnego powstancom, ale z powodu silnej niemieckiej obrony przeciwlotniczej i strat samolotow brytyjskich, wycofalo sie z pomocy dla powstancow i bardziej liczyly sie interesy brytyjskie niz polskie.
Pomocy powstancom warszawskim udzielilo lotnictwo USA, ktore kilkanascie razy wyslalo swoje samoloty z baz wojskowych we Wloszech odleglych o okolo 1200 km od Warszawy z zaopatrzeniem dla walczacych powstancow.
Amerykanie zadali w tym celu od Stalina pytanie o zezwolenie na ladowanie swoich samolotow po stronie sowieckiej za linia frontu, ale Stalin nie zezwolil i samoloty amerykanskie musialy wracacnatychmiast do bazy we Wloszech z powodu ograniczonego paliwa.
Duzo zrzutow amerykanskich dostalo sie w rece niemieckie z powodu slabego rozeznania przez pilotow amerykanskich terenu walki powstancow z Niemcami.
Z kolei Stalin zabronil jakiejkolwiek pomocy dla powstancow, bo mial w planie podboj calej Polski, odsuniecie od wladzy polskiego rzadu w Londynie i likwidacje polskiego elementu narodowego, ktory byl uznany przez Stalina za wrogow ZSRR i stad mamy pierwsze oznaki sowieckiej okupacji w momencie pojawienia sie armii czerwonej na ziemiach II RP w styczniu 1944r, z ktora pojawily sie rowniez oddzialy NKWD i Smiersz oraz pierwsze objawy rozbrajania, aresztowan i mordowania zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego.
Pozniej byla sowiecka agentura PKWN w Lublinie zlozona z zydow, ktorzy z nadania Stalina objeli wladze administracyjna w okupowanej przez sowietow Polsce.
Na pomoc powstancom warszawskim ruszylo kilkanascie kompanii z dywizji piechoty dowodzonej przez Berlinga, ktorzy zlamali rozkaz Stalina.
Nie dosc, ze byli ostrzeliwani przez Niemcow to rowniez sowieci strzelali do nich w plecy za zlamanie rozkazu Stalina.

Na pomoc powstancom mogl ruszyc gen. W.Anders ze swoimi zolnierzami z polskiego korpusu (ponad 50 tysiecy zolnierzy), zamiast wyslugiwac sie Anglikom i bronic angielskich interesow w Afryce i we Wloszech, bo skoro Amerykanie mogli przyleciec z Wloch to i Anders mogl wyslac polskich zolnierzy samolotami amerykanskimi lub brytyjskimi.
Z kolei w Anglii przebywala brygada (3 tysiace zolnierzy) polskiej jednostki specjalnej gen.Sosabowskiego, ktorych Montgomery poslal na pewna smierc do Holandii we wrzesniu 1944r (Anglicy popelnili blad w rozpoznaniu i zrzucili polskich spadochroniarzy prosto na korpus pancerny SS) – vide operacja o kryptonimie „Market Garden”.
Stad wniosek, ze byl bardzo duzy polski potencjal osobowy i militarny do walki z Niemcami w powstaniu warszawskim, ktory byl w stanie odmienic losy powstania warszawskiego.

j 64 (2017-08-03 21:17:24)

Inwentaryzacja powstania:

„W trakcie dwumiesięcznych walk straty wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy.” Wikipedia.

To Retinger stoi za utworzeniem protoplasty Unii Europejskiej, gdzie w roku 1946 założył Niezależną Ligę na rzecz Współpracy Gospodarczej, tworząc jej oddziały w wielu miastach europejskich.

Z kolei Stalin zabronił jakiejkolwiek pomocy dla powstańców, bo miał w planie podbój całej Polski, odsuniecie od władzy polskiego rzadu w Londynie i likwidacje polskiego elementu narodowego, który był uznany przez Stalina za wrogów ZSRR. Polacy mieli sie wykrwawić.

W styczniu 1944 roku wraz z pojawieniem się na polskich ziemiach armii czerwonej pojawiły się równolegle oddziały NKWD i Smiersz. Wraz z nimi rozbrajanie, aresztowania i mordowanie żołnierzy polskiego podziemia zbrojnego.
Później była sowiecka agentura PKWN w Lublinie złożona z żydów chazarskich, którzy z nadania Stalina objęli władze administracyjna w okupowanej przez sowietów Polsce.

56 (2017-08-03 20:13:21)

to kiedy będziecie karać nauczycieli historii jak za komuny kłamali jacy ruscy to nasi kumple

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dziś z Biłgoraja wyruszyła IX Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę....

Mord partyzantów na Rapach k/Biłgoraja. Mieszkańcy powiatu oddali cześć żołnierzom AK i BCh (FOTO)

4 lipca 1944 roku, Niemcy w bestialski sposób nieopodal Biłgoraja...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Ziemianka partyzancka w Osuchach

W Osuchach w Gminie Łukowa, na szlaku walk partyzanckich i nieopodal...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia