Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej na walkę z Covid-19. Ponad milion złotych dla powiatu biłgorajskiego

Dodał: red Data: 2020-08-20 12:58:01 (czytane: 1520)

Dzięki unijnemu dofinansowaniu czterdzieści cztery DPS-y w województwie otrzymają środki w ramach projektu „Wsparcie działań związanych z przeciwdziałaniem skutkom rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19 w domach pomocy społecznej”. Pieniądze trafia także do placówek w powiecie biłgorajskim.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajReklama.

Całkowita wartość wsparcia wynosi blisko 23 mln zł, z czego dofinansowanie z EFS to ponad 19 mln zł. Dzisiaj Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył umowy siedmiu Beneficjentom na realizację tych zadań. Kolejne umowy zostaną podpisane w najbliższych dniach. -Celem projektu wdrażanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie jest łagodzenie skutków pandemii koronawirusa oraz przeciwdziałanie jej negatywnym konsekwencjom. Przyznane fundusze mają stanowić doraźną pomoc dla mieszkańców oraz personelu DPS-ów znajdujących się w stanie zagrożenia zdrowia i życia w warunkach trwania epidemii COVID-19 - Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy Kancelarii Marszałka Województwa Lubelskiego. -Podopieczni oraz pracownicy domów pomocy społecznej są grupą szczególnego ryzyka, dlatego potrzebują dodatkowych środków na walkę z koronawirusem - tłumaczy Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

pieniadze_dla_dpsow_1.jpg

W ramach wsparcia DPS-y mogą wnioskować o wsparcie w kilku obszarach, w tym zakup sprzętu i wyposażenia na doposażenie stanowisk pracy oraz tworzenie izolatek i miejsc do kwarantanny, przygotowanie tymczasowych miejsc odbywania kwarantanny czy przygotowanie miejsc noclegowych i wyżywienia dla osób realizujących usługi, które nie mogą lub nie chcą wrócić do własnych domów i rodzin. -Środki mogą być przeznaczone także na dodatki do wynagrodzeń dla pracowników niemedycznych, mających bezpośredni kontakt z mieszkańcami w związku ze sprawowaniem opieki czy zatrudnienie dodatkowych pracowników w DPS-ach do świadczenia opieki nad mieszkańcami na okres maksymalnie 3 miesięcy. Stąd to wsparcie wydaje się tym bardziej potrzebne. Doceniamy prace i poświęcenie pracowników, chcemy także by oni tą wdzięczność nasza odczuli, zwłaszcza w tym trudnym czasie epidemii - podkreśla starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

pieniadze_dla_dpsow.jpg

Działania zostaną sfinansowane w ramach Działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020. Całkowita wartość projektu wynosi 22,77 mln zł, w tym wkład Europejskiego Funduszu Społecznego to blisko 19,2 mln zł, a środki dotacji celowej to 3,5 mln zł. Do powiatu biłgorajskiego trafi z tego kwota 1,15 mln zł, środki podzielone zostaną między Dom Pomocy Społecznej w Teodorówce - około 656 tys. zł i Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju - ponad 500 tys. zł.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: powiat biłgorajski   andrzej szarlip   dop dla kombatantów w biłgoraju   dps w teodorówce

Zobacz także

Koronawirus: Zmarły trzy mieszkanki naszego powiatu

Dodane: 2020-11-23 14:02 - Komentarze  (0)  czytane (608)

TAGI:Komentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.39.7

(2020-08-22 18:39:23)

Jaki sukces ?.

trza się ogarnąć. (2020-08-22 18:35:57)

Żółte portki. Ale czy stosowne ?

max (2020-08-21 17:44:03)

Czy jakiś DPS nie dostał?. Dostaliśmy proporcjonalnie więcej niż inni?. Dzięki komu dostaliśmy szacunkowo więcej?. Czy nie należało nam się tak jak psu buda a chłopu ziemia i tyle otrzymaliśmy?.

Zorientowany (2020-08-21 12:08:17)

Inne powiaty dostały nieco więcej bo mają więcej domów opieki np Zamosc ma 4 a u nas jest 2. Niektóre powiaty nie dostały nic więc to jest duzy sukces Pana starosty.

ala (2020-08-21 09:50:35)

Gratulacje Panie Starosto

Pawlak (2020-08-21 08:35:21)

jeśli chodzi o liczbę klientów, kadrę i zapotrzebowanie dostalismy wcale nie mało !

Mirek (2020-08-20 21:03:59)

Inne powiaty dostały więcej pieniędzy. Szkoda.

(2020-08-20 21:00:37)

super Starosta

Oby tak dalej

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Psycholog radzi: Praca zdalna nie musi być koszmarem

Walka z koronawirusem spowodowała głębokie zmiany w wielu sferach naszego życia, również w sferze pracy. Dla niektórych z nas konieczność...