Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

WOŚP w Powiecie Biłgorajskim. Trwają kwesty, w programie także licytacje i koncerty (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2020-01-12 13:46:23 (czytane: 2880)

W całej Polsce i poza jej granicami trwa 28. finał Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy. W tym roku działania Orkiestry prowadzone są dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Pomóc może każdy, wolontariuszy WOŚP spotkać można na ulicach, przy kościołach czy w domach kultury.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajPieniądze przeznaczone będą na zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji. Za zebraną kwotę planujemy kupić: lampy operacyjne, stoły operacyjne,    diatermie, aparaty do znieczulenia,  sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne,  aparaty RTG z ramieniem C oraz zestawy endoskopowe. W Rejonie Biłgorajskim kwestionuje blisko 60 wolontariuszy. Wśród nich są burmistrzowie Biłgoraja. -Ja Orkiestrę wspieram od samego początku - zaznacza Janusz Rosłan. Posłuchaj:

W kweście na ulicach Miasta uczestniczy także wiceburmistrz Jarosław Bondyra:

W zbiórkę zaangażowana jest także młodzież szkolna. -Ja do akcji na rzecz WOŚP zaangażowałam całą swoja rodzinę. Nikt nie wiem w jakiej sytuacji możemy znaleźć się w przyszłości. ja wierzę, że jeśli by mi była potrzebna pomoc, to znaleźli by się dobrzy ludzie, którzy by mi pomogli i np. zbierali pieniądze - zaznacza Joanna Dmitroca. -W tym roku zbieramy na leczenie małych dzieci. Musimy pamiętać, że dobro wraca, dlatego z koleżankami - już po raz drugi - włączamy się w działania Orkiestry - dodaje Magdalena Dzido.

wosp_bilgraj_2020.JPG

W Biłgoraju od 15:00 przewidziano część artystyczna wydarzenia. W Biłgorajskim Centrum Kultury zespoły działające przy BCK w tym grupy dziecięce, młodzieżowe i osób dorosłych. Będą również występy taneczne i wokalne podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Z programem taneczno - wokalnym zaprezentują się także uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, a jako solistka wystąpi Diana Kotuła.Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w Zwierzyńcu, Józefowie czy Tarnogrodzie. Na ternie miasta i gminy Zwierzyniec zwieńczeniem zbiórki będzie koncert w ramach WOŚP. Odbędzie się on w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu. Publiczność obejrzy występy artystyczne i pokaz Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki "Bushido". Początek wydarzenia o godzinie 16:00.  Z kolei od rana gra już Orkiestra w Józefowie. Tutaj wśród atrakcji jest prezentacja "BelePETów" czyli pojazdów wykonanych z butelek PELET, morsowanie w zalewie, "sztafeta zdrowia" i koncert charytatywny. W Tarnogrodzie część artystyczna rozpocznie się o godzinie 15:00, w sali budynku dawnego gimnazjum.

/bilgoraj.om.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 29

Tagi: wośp biłgoraj   wielka orkiestra świątecznej pomocy   zbiórka na rzecz wośp   bck biłgoraj

Zobacz także

Powiatowy Konkurs na Wolontariusza 2020 roku

Dodane: 2020-08-12 12:47 - Komentarze  (0)  czytane (448)

TAGI: gala wolontariatu, wolontariusz roku, powiat biłgorajski, fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiejKomentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.160.19.155

Biłgorajak (2020-01-13 21:16:57)

a kościoły to są właqsnością Pisiorów to sa bardzo podli ludzie w kościele Aniołłki a poza diabełki mam przykłady aż nadto! a ! wśród młodych sąsiadów. aż się pieni!!

Biłgorajak (2020-01-13 21:13:02)

a kościoły to są właqsnością Pisiorów to sa bardzo podli ludzie w kościele Aniołłki a poza diabełki mam przykłady aż nadto! a ! wśród młodych sąsiadów. aż się pieni!!

j67 (2020-01-13 09:20:24)

Wejdz na blog ,,Kontrowersje.net poczytaj o J Owsiaku

(2020-01-12 20:27:47)

Dziękujemy za 500 plus. Teraz wrzucamy na WOŚP. Wykonujemy robotę za rząd

Mieszkaniec (2020-01-12 18:06:32)

Darku jeśli pisiory mogą zbierać głosy w kościele i pod kościołem to dlaczego inni nie mogą

Grzegorz z Chetyna (2020-01-12 15:42:48)

Najnowszy news! Na skrzyżowaniu Komorowskiego i Bohaterów Monte Cassino był wypadek. W karetkę pogotowia uderzył Mitsubishi Pajero. Odbił się od karetki i zatrzymał się dopiero na kiosku z pieczywem Kulanicy.

Darek (2020-01-12 14:01:44)

Dlaczego orkiestra zbiera pieniądze pod kościołami?

(2020-01-12 13:56:54)

Akcja, która służy ludziom, wyposaża szpitale, finansuje badania itd. Pomoc charytatywna WOŚP dobrowolna zbiórka datków.
A kto krytykuje, niech w razie choroby nigdy nie korzysta ze sprzętu z serduszkiem WOŚP.
Szacunek dla ludzi uczestniczących w tej akcji dla dobra wspólnego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ferie 2020. Wiemy jakie są propozycje dla dzieci i młodzieży w Powiecie Biłgorajskim

Twoje dziecko nie wyjeżdża na zimowisko i martwisz się, że będzie się nudzić w mieście? Ferie w mieście wcale nie muszą być monotonne!...