Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wolontariusze świętowali w "Krzyku"

Dodał: red Data: 2018-12-05 22:02:17 (czytane: 2511)

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto obchodzone corocznie 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Świętują wszyscy ci, którzy bezinteresownie z potrzeby serca angażują się w pomoc bliźniemu.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno - koleżeńsko - przyjacielskie. Wolontariusz więc, to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Instytucje te nie mogą korzystać z pracy wolontariuszy przy prowadzonej działalności gospodarczej, czego wprost zakazuje ustawa.

-Jestem wolontariuszem, bo lubię pomagać innym, tak zostałem wychowany. Doceniam to co mam i chcę pomóc by innym ludziom było jak najlepiej - przyznaje w rozmowie z bilgoraj.com.p , Mikołaj Dąbrowski. W biłgorajskiej Fundacji Pomocy Dzieciom "Krzyk", świętowali dziś ci, którzy swój wolny czas poświęcają na pomoc potrzebującym angażując się w różne akcje. -Biorę udział w różnych akcjach i inicjatywach. Dla mnie to poświęcenie chwili wolnego czasu, a dla potrzebującego dziecka czy dzieci to coś fajnego, akcja - paczka - prezent. Można dla kogoś stać się aniołem stróżem - przyznaje Klaudia Piątek.

wolontariusze.JPG

Działalność biłgorajskich wolontariuszy jednak to nie tylko akcje charytatywne czy organizacja pomocy potrzebującym, ale także szkolenia i organizacja własnych inicjatyw. -cały czas szukamy funduszy i piszemy projekty by szkolić i wspierać wolontariat. Obecnie realizujemy projekt „Różnorodność nas uskrzydla!”. W warsztatach pod hasłem „Łączy nas wiele” bierze udział 150 młodych ludzi z Powiatu Biłgorajskiego. Trwają obecnie warsztaty dla wolontariuszy, a od stycznia realizować będziemy inicjatywy, które wymyślili i zaplanowali młodzi ludzie. Najaktywniejsi wolontariusze wyjadą na wizyty studyjne do dużych organizacji pozarządowych, by zobaczyć na czym tam polega praca wolontariuszy. Środki pochodzą z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Operatorem programu jest Narodowy Instytut Wolności i Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. - zaznacza w rozmowie z naszym Portalem, Agnieszka Neuman Lipińska z Fundacji "Krzyk".

-Dziś z dyplomami gościliśmy także u naszych wolontariuszy spoza Biłgoraja, u uczestników warsztatów „Łączy nas wiele”. W tych młodych ludziach widać ciekawość i zapał do pracy wolontarystycznej, autentyczne zaangażowanie na rzecz swojej szkolnej społeczności, a także społeczności lokalnej. wierzę, że w przyszłości angażować będą się w kolejne inicjatyw, może już organizowane i koordynowane przez samych siebie - dodaje Piotr Kupczak z Fundacji Pomocy Dzieciom "Krzyk". Podczas spotkania w Biłgoraju wolontariusze otrzymali dyplomy, był także czas na zaplanowanie mikołajkowo - świątecznych działań.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: wolontariusze   biłgoraj   fundacja pmocy dzieciom krzyk   dzień wolontariusza

Zobacz także

Akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ZSZiO (FOTO)

Dodane: 2019-11-12 14:15 - Komentarze  (0)  czytane (371)

TAGI: święto niepodległości, 101. rocznica odzyskania niepodległości, zszio biłgoraj, szarlotka niepoldegłościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.180.108

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia