Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wolność nasza. Niezwykłe widowisko zakończyło biłgorajskie obchody 100-lecia niepodległości (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-11-11 22:21:13 (czytane: 3639)

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na hali OSiR odbył się wyjątkowy koncert z udziałem Katarzyny Groniec, Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki, Grupy Folklorystycznej „Pokolenia” oraz biłgorajskich instrumentalistów i solistów.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW programie, który otworzył staropolski polonez, znalazły się przepiękne piosenki o wolności najlepszych poetów i kompozytorów. Na scenie zaprezentowało się blisko 80 artystów, a ich występy oglądało blisko 1 000 widzów. Scenarzystą i reżyserem wydarzenia był Wiesław Pieregorólka przy współpracy muzycznej Pawła Stelmacha. -Dziś dużo się mówi o wolności Polski, ale pamiętajmy, że bez wolności osobistej każdego z nas, nie ma mowy o wolności Ojczyzny. W nowej aranżacji przedstawiłem utwory, które mówią o wolności jednostki - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Pieregorólka.

wolnosc_nasza.JPG

-Temat "Wolność nasza", nie znaczy dla tego koncertu nie znaczy wolności w szerokim ujętym pojęciu patriotycznym. natomiast traktuje o wolności człowieka, bardzo szeroko pojętej, wielopłaszczyznowej, wielowarstwowej, wolności do której każdy z nas ma prawo, do wolności od narzucanych postępowań - dodaje.

wolnosc_nasza_1.JPG

W finale usłyszeć można było słynną "Wolność" Marka Grechuty, którą wykonała Katarzyna Groniec, ze stworzonych na potrzeby widowiska chórem. -Dla mnie ten pomysł jest o tyle ważny, że młodzi zdolni wokaliści z Biłgoraja i Zamościa mieli szanse by zaśpiewać z orkiestrą symfoniczna i u boku uznanych artystów - zauważa kierownik artystyczny BCK, Maryla Olejko. Artystom za występ dziękowali Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak i Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 121

Tagi: wolność nasza   koncert   100-lecie niepodlełości   biłgoraj

Komentarze (22)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.81.28.94

(2018-11-12 21:00:17)

Można posługiwać się kalkami: PIS - słucha disco polo, PO - meloman. Ale takie pojmowanie rzeczywistoci nie świadczy dobrze o intelekcie osoby, która takie sądy wygłasza

W DODATKU SKOŃCZONY (2018-11-12 20:35:55)

powiem więcej (2018-11-12 20:34:08)

IDIOTA

do poniżej (2018-11-12 17:05:58)

Gupi jesteś...

(2018-11-12 15:35:44)

Patrząc na wyniki wyborów to śmiem twierdzić ze naszym mieszkańcom odpowiadałby disco polo

D (2018-11-12 14:40:04)

Najwięcej braw otrzymał prof. Stopa, który zaprezentował tematy z kilku typowo polskich utworów nawiązujących do historii Polski. Sądzę, że właśnie tego oczekiwali mieszkańcy i w ten sposób dali temu wyraz.

(2018-11-12 14:31:50)

Tak może jestem z ciemnogrodu, ale wiem, że wolność mamy dzięki tym trupom i krwi którą przelali, a nie dzięki powtarzaniu wolność., wolność od wszystkiego.

(2018-11-12 14:30:43)

To prawda, że koncert świetny,ale nie pierwszy raz zawiodła promocja. Nie pierwszy raz. Nie każdy korzysta z internetu, należało program koncertu w OSIR bardziej nagłośnić ( więcej plakatów, i zaproszeń m.in. za pośrednictwem księży, szkół itd). Mieszkańcy miasta i okolic powinni wiedzieć, że w programie imprezy mnóstwo patriotycznych utworów.

P (2018-11-12 13:16:47)

Narzekacie na brak utworów patriotycznych i niepodległościowych, a wskażcie mi na plakacie zapowiadającym koncert choć jedną zapowiedź tego, że będzie to impreza, na której będą wykonywane pieśni patriotyczne. Zdziwicie się pewnie ale większość (i to ogromna) wiedziała po co tam idzie.

Piotesz (2018-11-12 13:04:21)

Wyśta so chore ludzie

P (2018-11-12 13:00:11)

Widzę jednak, że ten nasz Biłgoraj to jeszcze długo nosa nie wystawi z ciemnogrodu. Czy waszym zdaniem każda uroczystość związana z wolnością musi od razu nawiązywać do niepodległości w kontekście militarnym? Nie ma to jak przywdziać mundur z demobilu i ronić łzy słuchając wierszy o poległych i śpiewając Legiony. Bo nasz polski patriotyzm to patriotyzm trupów i krwi, którymi zaścielona jest nasza historia. Na szczęście część rozumie że wolność to także zdolność patrzenia przed siebie i wpływu na przyszłość. Wiedziałem że w końcu ktoś się czepi hasła "wolność od religii". A tym dedykuję kolejny wers tegoż wiersza, pamiętacie jaki był?

(2018-11-12 11:15:26)

Panie Jan to może mi wytłumaczysz co ten koncert miał wspólnego z wczorajszym dniem. Fakt wszyscy wstali, ale to świadczy o kulturze ludzi którzy byli tam obecni. Jedynie występ pianisty pana Stopy faktycznie odnosił w jakiś sposób do muzyki patriotycznej i narodowej, reszta w żaden sposób. Domyślam się po niektórych hasłach jak np. wolność od religii, że przesłanie tego koncertu było całkowicie odmienne od oczekiwań osób, które tam były obecne

jan (2018-11-12 10:39:06)

Wspaniały koncert. Szacunek dla wszystkich występujących tam artystów. Z wielką klasą uczczone święto odzyskania niepodległości. A jak ktoś nie rozumiał o czym tam było to już jego problem. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!

Biegun (2018-11-12 10:32:15)

Koncert z Jubileuszem Niepodległości niewiele miał wspólnego. Dlatego Pani Dyrektor OSIR założyła dres i pobiegła dokoła Biłgoraja na Biegu z okazji Święta.

Grzegorz z Chetyna (2018-11-12 09:35:00)

A czemu tu się dziwić, że tak było, a nie inaczej? Nie wiesz kto jest burmistrzem?

Popieram i w pełni się zgadzam (2018-11-12 09:08:39)

to chyba było jakieś lewackie pojęcie wolności

Obecny (2018-11-12 09:08:31)

Tak samo jestem rozczarowany . Biłgoraj z BCK jak zwykle nie dorósł do wielkiego świętowania. Rosłan i jego ekipa żyją oderwani od ludzi i świąt patriotycznych.

P (2018-11-12 08:30:05)

Bo tytułem i myślą przewodnią koncertu była szeroko pojęta wolność, tak grupy jak i jednostki, a nie niepodległość Ojczyzny. Każdy ma prawo oczekiwać czego innego i każdy ma prawo do własnych odczuć, to jest właśnie wolność. Ja ze swej strony powiem, że koncert był przepiękny. Mało jest imprez, na których jest okazja posłuchać orkiestry symfonicznej, na dodatek wykonującej aranżacje utworów muzyki rozrywkowej. Świetna inicjatywa i czekamy na kolejne takie wydarzenia.

Super koncert (2018-11-12 07:38:38)

Ciekawe czy pozostałe kilkaset osób, które owacjami na stojąco podziekowaly artystom są podobnego zdania? Bo był koncert jakiego nie było w Biłgoraju nigdy, na najwyższym poziomie. W podobnym stylu jak ten, który zagrano dzień wcześniej na Stadionie Narodowym w Warszawie. To było coś niesamowitego!

Szanowny Panie Pieregorólka. (2018-11-12 07:00:37)

"wolności do której każdy z nas ma prawo, do wolności od narzucanych postępowań"

Brawo całkowicie się z tym poglądem zgadzam !
Niech się unijne lewactwo od Polski i Polaków odczepi i nie narzuca Nam swoich ideologii i postępowań !!!

(2018-11-11 23:54:39)

Za bardzo nie wiem co ten koncert miał wspólnego z dniem niepodległości. Zabrałem
tam dzieci ale to co zobaczyłem to nie miało żadnego odniesienia do dzisiejszego święta. Miałem nadzieję że grupa Pokolenia bardziej uświetni ten koncert, a oni zatańczyli poloneza i koniec.Wypowiedzi dyregenta delikatnie mówiąc były dziwne, czasami wręcz seksistowskie wobec zapowiadanych kobiet, przynajmniej ja to tak odebrałem. Liczyłem do końca całkowicie na coś innego,. jednak nie doczekem. Całkowite rozczarowanie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski....

Dożynki w Gminie Tarnogród. Rolnicy świętowali w Luchowie Górnym (FOTO)

Tradycyjne święto plonów, dziękczynienie za Boże błogosławieństwo,...

Sanepid ostrzega, "nowe narkotyki" to śmiertelne niebezpieczeństwo (AUDIO)

W ostatnim czasie został wydany Raport Głównego Inspektora Sanitarnego...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Ogłoszenia