Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół Lubelszczyzny za rok szkolny 2017/2018 (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-01-25 20:51:40 (czytane: 4921)

W sali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się dziś (25.01) wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół Lubelszczyzny za rok szkolny 2017/2018. W organizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy zawodach udział wzięło około 20 tys. uczniów z ponad 650 szkół.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajRywalizacja dzieci i młodzieży w ramach sportu szkolnego odbywa się w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. -Nasze współzawodnictwo mobilizuje nauczycieli i dyrektorów szkół do udziału w coraz większej ilości dyscyplin sportowych. W roku 2017/2018 w prowadzonym współzawodnictwie sklasyfikowano 653 szkoły naszego Województwa. Ogółem udział w rywalizacji sportowej wzięło około 20 tys. uczniów. Klasyfikacja obejmuje jedynie te szkoły, które wyszły z rywalizacji rejonowych (powiatowych). Do tego prowadzona jest rywalizacja na poziomie szkół, gmin czy miast - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Marian Sikorski, prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

sport_szkolny.JPG

W klasyfikacji ogólnej w pierwszych dziesiątkach rankingu znalazły się trzy nasze szkoły. Wśród szkół podstawowych VII miejsce zajęła szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju, a wśród szkół średnich rywalizacje wygrał Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, IX lokata przypadła Regionalnemu Centrum Edukacji Zawodowej. -Pierwsze miejsce naszej placówki to wynik pasji i zaangażowania uczniów, także tych, którzy są już naszymi absolwentami oraz pracy nauczycieli - nie tylko wychowania fizycznego - A także zaangażowania dyrekcji. Za to wszystkim tym osobom należą się podziękowania. To jednak sukces przede wszystkim uczniów, którzy wykorzystali stworzone im warunki i dane możliwości - przyznaje nauczyciel wychowania fizycznego, Ireneusz Zarczuk. Wszyscy nauczyciele i dyrektorzy przyznają, że sukces to wynik zdolności, pasji ale przede wszystkim systematycznej pracy, która z czasem owocuje sukcesami, motywującymi do pojmowania kolejnych wyzwań.

Reklama.

Uczniowie biłgorajskiej "Budowlanki", w roku szkolnym 2017/2018 odnotowali 78 startów i to był rekordowy rok jeśli chodzi o liczbę startów. Zwycięstwo w klasyfikacji ZSBiO osiągnęło dzięki udziałowi w 18 finałach wojewódzkich i zdobyciu 9 medali. -Do tego należy dołożyć start dziewcząt w Mistrzostwach Polski w lidze lekkoatletycznej. Wówczas reprezentowaliśmy nasz Powiat i całe Województwo - dodaje Zarczuk.

blicharz_krzysztof.JPG

-Jestem szczęśliwy, że w rankingu powiatów Województwa Lubelskiego nastąpił nasz progres, z III miejsca uplasowaliśmy się na miejscu II. To zasługa zawodników, nauczycieli i naszych szkół. Wszystko oczywiście zależy od pasji, tych którzy z dziećmi i młodzieżą pracują. Gdy młodzi ludzie zobaczą zaangażowanie i motywacje u nauczycieli to dadzą z siebie wszystko. Musimy wspierać i promować sport szkolny, bo to tutaj na naszych halach, boiskach i bieżniach pierwsze szlify zdobywają przyszłe sportowe diamenty - zauważa Krzysztof Blicharz, prezes Powiatowego Stowarzyszenia Sportu Szkolnego w Biłgoraju i członek struktur wojewódzkich Związku.

zsbio.JPG

Ceremonie podsumowania sportowych zmagań uczniów uświetniły swymi występami Zespół Instrumentalny ZSBiO oraz młodzież z MDK. -Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju i nasz Powiat znalazł się w czołówce rankingu Województwa Lubelskiego. Dziś możemy świętować. Sport hartuje ducha, uczy właściwych postaw, które są podstawa zdrowego społeczeństwa. Ze swej strony jako członek organu prowadzącego deklaruje wsparcie na rozwój sportu jeśli chodzi o infrastrukturę ale i zajęcia, z których będą mogli korzystać uczniowie - podsumował Tomasz Rogala, Wicestarosta Biłgorajski.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 60

Tagi: sport szkolny   biłgoraj   wojewódzkie podsumowanie rywalizacji sportowej   zsbio w biłgoraju

Zobacz także

Małe książki dla wielkich ludzi

Dodane: 2020-10-25 17:54 - Komentarze  (0)  czytane (78)

TAGI: małe ksiązki dla wilkich ludzi, biblioteka józefów, wyprawki dla czytelników, czytelnictwoKomentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.232.51.240

Absolwent (2019-01-28 10:06:02)

Miło popatrzeć na swoją szkołę. Pozdrawiam całą społeczność szkoły. Wiele Wam zawdzięczam.

Do Nauczyciela (2019-01-27 17:07:24)

Cóż, niektórzy widzą tylko i wyłącznie własny czubek nosa....Czy to już start rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych ?

(2019-01-26 19:15:29)

Słuszna sugestia, żeby zmniejszyć liczbę uczniów klasach.

Gość (2019-01-26 14:39:49)

Dobrze by było gdyby takie sukcesy odnosili w olimpiadach przedmiotowych tego szkoła ma uczyć

Emeryt (2019-01-26 08:02:33)

Piekny sukces Brawo Budowlanka !!
Gratulacje dla wuefistow,trzymajcie tak dalej

Czytelnik (2019-01-25 23:10:11)

Dyrektor ZSBiO niech zainwestuje w dłuższe skarpety bo to trochę obciach!

Nauczyciel (2019-01-25 23:05:08)

I w nagrode dla budowlanki starostwo na siłę odgornie narzuca liczbe klas. Nie ma znaczenia co chce rada pedagogiczna, rodzice rzadzi bezwglednie nowa wladza. Nic się nie zmieniło. Mozna zmniejszyc liczbe uczniow w klasach do 26 i po problemie. Wtedy w zadnej szkole nie trzeba bedzie likwidowac oddziałow, ale wladza wie lepiej.

ale numer , tylu pisowskich ojców sukcesu (2019-01-25 22:34:51)

szkoły imienia tego którego popiersie ci sami pisowcy chcą usunąć czyli imienia Dechnika

xxx (2019-01-25 21:35:22)

trybuny pełne wspaniałej młodzieży..............

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia