Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wojewódzka senioriada w Biłgoraju (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2021-08-31 14:57:32 (czytane: 2087)

Czternaście drużyn reprezentujących poszczególne powiaty województwa lubelskiego, wzięło udział w Wojewódzkiej Senioriadzie Polskiego Czerwonego Krzyża. Wydarzenie odbyło się dziś na obiektach OSiR, a ich organizatorem był Oddział Okręgowy PCK w Lublinie, Oddział Powiatowy PCK w Biłgoraju oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSenioriada to zawody sportowo - rekreacyjne przeznaczone dla osób powyżej 60 roku życia. Uczestnicy mogli sprawdzić swoja kondycję fizyczną, koordynację ruchową i aktywnie spędzić czas. Celem wydarzenia była przede wszystkim integracja oraz dobra zabawa w miłej, przyjacielskiej atmosferze. -To wydarzenie to przede wszystkim możliwość spotkania się seniorów, wzajemne ubogacanie się i cieszenie swa obecnością. To pokazanie, że sport uprawiać można w każdym wieku, że sport przynosi nam zdrowie, przynosi energię, lepsze samopoczucie, zarówno to fizyczne jak i psychiczne. Chcemy zachęcać seniorów skupionych w naszych klubach ale i tych, którzy nie są w ich członkami do aktywności na różnych polach życia. Chcemy budzić świadomość zdrowego trybu życia i pozwolić - w jesieni życia - naszym seniorom się realizować - mówi Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.

Organizatorzy przygotowali osiem konkurencji sportowych i test wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu. Wśród konkurencji znalazł się slalom z piłeczką tenisową na paletce, slalom między pachołkami z piłka do unihokeja, wyścig z dużymi piłkami, rzuty woreczkami do celu, tor przeszkód, wbijanie gwoździa czy wyścig z balonami. Zawodnikom kibicowali m. in. wiceburmistrz Jarosław Bondyra i kierownik w starostwie powiatowym w Biłgoraju Ireneusz Bulicz. -To by takie wydarzenia jak dzisiejsza senioriada mogły się odbywać trzeba pokonać koronawirusa. Jednym z ważnych elementów w tej walce jest szczepienie się. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili by się zaszczepili. Ci którzy już są zaszczepieni, by zachęcali do tego innych. Razem możemy wygrać walkę z pandemią - mówił zastępca burmistrza Biłgoraja.

seioriada_wojewodzka_bilgoraj_2021.JPG

-Państwa obecność i zaangażowanie w wydarzenie pokazuje, że rezygnacja z zawodowej aktywności, nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej. Są państwo aktywni a przez to zdrowsi, bo nie stoicie po zdrowie w poczekalniach przychodni, tylko dbacie o nie uprawiając sport. Są państwo także wzorem, że warto robić coś dla siebie - mówił Ireneusz Bulicz. -Aktywność sportowa jest ważna przez całe życie. My na co dzień spotykamy się w grupach i ćwiczymy. Są to zajęcia z gimnastyki, zajęcia na basenie, taniec. To wszystko powoduje, że człowiek lepiej się czuje, że nie myśli o dolegliwościach, że jest zapał i dobre samopoczucie - podkreśla Irena Horszczaruk.

-Jak nie ćwiczymy, jak nie jesteśmy aktywni, jak nie angażujemy się w sprawy lokalne, to po prostu się izolujemy i starzejemy. Musi być aktywność, by było zdrowie. Ja ze swej strony zachęcam wszystkich seniorów do uprawiania sportu. Niech to będą spacery, niech to będzie gimnastyka, niech to będzie rower. Sport ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, wiele schorzeń znika, gdy człowiek ze sportem się wita - dodaje Anna Koman.

Reklama.

Sportową rywalizację wygrała drużyna reprezentująca klub seniora PCK Biłgoraj. Na drugim miejscu uplasował się klub seniora PCK z Chełma, a na miejscu trzecim klub seniora PCK z Tomaszowa Lubelskiego.

senioriada_wojewodzka_1.JPG

Dla wszystkich drużyn były pamiątkowe medale i okolicznościowe puchary.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 56

Tagi: seniiriada wojewózka   seniorzy bilgoraj   osir biłgoraj   pck biłgoraj

Zobacz także

Jubileusz Teatru Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury (FOTO)

Dodane: 2021-09-13 14:37 - Komentarze  (0)  czytane (646)

TAGI: teatr tarnogród, tok tarnogród, gmina tarnogród, 20-lecie teatru w tarnogrodzieKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.144.31

(2021-09-02 18:54:50)

Czy przeciętny Polak zdaje sobie sprawę, ile wynosi roczna składka Polski do unijnej kasy?
Ile można by w kraju zrobić za te pieniądze…
W 2021 r. Polska ma wpłacić do wspólnotowego budżetu aż 28,5 mld zł, a w 2020 r. 25,6 mld zł – wynika z projektu ustawy budżetowej na przyszły rok. To duży skok w porównaniu z 2019 r., gdy nasza składka wynosiła 21,7 mld zł.
Te pieniądze są realnie wyjęte z Polski. To nie jest pożyczka jaką unia Europejska zwróci Polsce w odróżnieniu od tak zwanego funduszu odbudowy!

Często irytuje mnie postawa Polskiego rządu, który liczy na przestrzeganie litery prawa i zawartych międzynarodowych umów i traktatów.
Przecież oni w Brukseli nic sobie z łamania przez nich samych prawa nie robią! Chciałoby się powiedzieć premierowi w twarz, aby wreszcie otrzeźwiał z unijnego letargu. Bo albo Polska będzie niepodległą bez Eurokołchozu i szantaży. Albo Polska jako państwo przestanie istnieć i zostanie wchłonięta do tego tworu, który obecnie budowanych jest na gruzach dawnej unii Europejskiej. IV Niemiecka rzesza? Tak właśnie to trzeba nazwać po imieniu i mieć odwagę się temu przeciwstawić i powiedzieć głośno nie!
To jest również zadanie dla każdego Polaka i patrioty w Polsce. Dziś jak dawniej potrzeba nam ludzi niezłomnych i czystego serca i rąk.
Jeśli naród się nie przebudzi to żaden plan odbudowy nie uratuje losu przyszłych i teraźniejszych pokoleń Polaków.

Stefan (2021-09-01 09:30:23)

To w Hali Sportowej O S i R mogliśmy uczestniczyć w pięknej zabawie i rozrywce Seniorów. Jak to serce radością się przepełnia i uśmiech zadowolenia na usta się wciska gdy widzi się Babunię i Dziadziunia chcącego pokazać , że Senior jeszcze potrafi być sprawny fizycznie. Piękna i potrzebna taka zabawa wśród Tych co nie pozwalają się wyeliminować z życia społecznego i towarzyskiego. Ta chęć pokazania tego , że chcę , potrafię , umiem i stać Mnie na bycie w czołówce Tych najlepszych i najzręczniejszych to bodziec do dalszego zdrowego egzystowania. Piękna Inicjatywa godna do corocznego powtarzania i angażowania Seniorskiej Braci do rozrywki. A Organizatorom należą się słowa uznania i podziękowań za społeczne zaangażowanie.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Zmarł ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk

Dziś, w wieku 85 lat, ks. kanonik Bogusław Wojtasiuk. Kapłan zasłużony dla Biłgoraja, wieloletni dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ i proboszcz w parafii Trójcy Przenajświętszej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Urodził się 7 czerwca 1936 roku w Podwysokiem, parafia Lipsko koło Zamościa. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa Piotra Kałwy w katedrze lubelskiej - 18 kwietnia 1960 roku. więcej»

Ogłoszenia