Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wniebowzięcie - radość Zmartwychwstania

Dodał: red Data: 2018-08-14 23:45:41 (czytane: 1407)

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny opiera się w rzeczywistości na wierze w zmartwychwstanie ciała i duszy. Zawiera nadzieję, że pewnego dnia my również będziemy całkowicie odkupieni z ciałem i duszą - podkreśla ks. Sławomir Korona.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 1,39-56):
W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała:
„Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.
Wtedy Maryja rzekła:
Wielbi dusza moja Pana,
i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim.
Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy.
Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą
wszystkie pokolenia.
Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest imię Jego.
A Jego miłosierdzie na pokolenia i pokolenia
Nad tymi, którzy się Go boją.
Okazał moc swego ramienia,
rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich.
Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych.
Głodnych nasycił dobrami, a bogatych z niczym odprawił.
Ujął się za swoim sługą, Izraelem,
pomny na swe miłosierdzie.
Jak obiecał naszym ojcom
Abrahamowi i jego potomstwu na wieki.

wniebowziecie.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny opiera się w rzeczywistości na wierze w zmartwychwstanie ciała i duszy. Zawiera nadzieję, że pewnego dnia my również będziemy całkowicie odkupieni z ciałem i duszą. W Chrystusie wszyscy zostają ożywieni. Pismo Święte mówi: „Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. (...) lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia” (1 Kor 15, 20. 23).

Maryja odpowiedziała na zaproszenie Boga i dlatego zasłużyła na miejsce w niebie, dzięki swojej wierze. To, co zdarzyło się raz z Maryją, zdarzy się każdemu z nas – „Maryja była pierwszą, która otrzymała od Chrystusa chwałę, która jest nam wszystkim obiecana”.

Maryja, łaskawa, wielce chwalebna, która wiernie słuchała i była posłuszna słowu Bożemu. Ona, która urodziła Syna Bożego nosząc Go najpierw w swoim łonie, zaś potem zrodziła Dawcę Życia. Ta, która, jako Matka Pana, była bardziej blisko związana z Bogiem Ona wierzy i wyznaje, że Kościół jest wyjątkowo zaangażowany w tajemnicę zmartwychwstania Jej Syna. Tak bowiem modli się Kościół, wzywając Boga: „Nie chciałeś bowiem, aby skażenia w grobie doznała Dziewica, która wydała na świat Twojego Syna, Dawcę wszelkiego życia”.

Była pierwszą ze wszystkich istot, które przeżyły Wielkanoc. Ona jest pierwszą istotą ludzką, całkowicie w Bogu, w pełni życia i światła, wzięta do nieba z ciałem i duszą. Wniebowzięcie Mary to Uroczystość Wielkanocna, a Kościół celebruje ją z wielkanocnym okrzykami radości.

Ona, skromna „Służebnica Pańska”, jest wywyższona do Boga, a jej życie znalazło swoją doskonałość w Bogu.

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych! Jeśli utrzymamy się w mentalności ofiary, nie możemy uczyć się na własnych błędach, ponieważ nie popełniamy żadnych błędów. Ale dzisiejszy wielki dzień uczy nas czegoś o wyzwalającym Odkupieniu w wierze: ten, kto powierza się Bogu – z ciałem i duszą - staje się wolny, nawet jeśli przeżywa trudne chwile w swoim życiu. Ci, którzy otrzymują przebaczenie, mogą przebaczyć - i to jest prawdziwa wolność! W sensie chrześcijańskim ofiara jest czymś pozytywnym: podporządkowujemy się Bogu, ufamy Mu, i dlatego możemy stawać się dla innych - a Bóg przygotowuje dla nas również niebo, ponieważ Chrystus jest pierwszym, który powstał z martwych, następnie jest Maryja i wszyscy, którzy należą do Chrystusa.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: wniebowzięcie najświętszej maryi panny   uroczystość wniebowziecia   ks. sławomir korona   komentarz do ewangelii

Zobacz także

Nowy program „Moja Woda” czyli 5 tys. zł dotacji dla gospodarsta na przydomową retencję

Dodane: 2020-06-03 12:39 - Komentarze  (2)  czytane (248)

TAGI: susza, program rządowy, gromadzenie wody, zatrzymywanie wodyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Apel do rządu (AUDIO)

Rada Powiatu przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji na rynkach skupu owoców miękkich. Ma ono zostać przesłane do rządu. Jego inicjatorem...