Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wniebowstąpienie - obraz rzeczywistości

Dodał: red Data: 2018-05-12 22:22:51 (czytane: 1094)

Nawet niektórzy katolicy pewne sfery banalizują. Zamiast wkraczać w przygodę żywego Boga, wolą uciekać do horoskopów, cudownych uzdrowień lub wiecznych struktur cementowych - pisze w komentarzu do Ewangelii na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego ks. Sławomir Korona.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZakończenie Ewangelii według świętego Marka:
Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich:
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie”.
Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

wniebowstapienie.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Aby spojrzeć w niebo trzeba popatrzeć do góry. Wszyscy o tym wiedzą. Niestety spojrzenie naukowe na rzeczywistość nie upraszcza dostępu do sfery duchowej. Wielu ludzi zadawało i nadal zadaje sobie pytanie, jakie jest niebo i czy Bóg w nim żyje, czy można to wszystko sprawdzić posyłając na orbitę rakietę kosmiczną. Kiedy w przestrzeni kosmicznej niektórzy nie ujrzeli starca z brodą, podyktowali myśl, że epoka rządów Boga się skończyła.

Ludzkie myślenie jest często takie, że upraszcza wszystko do tego stopnia, aż wszystko staje się łatwe - kosztem kradzieży wszystkiego, co nie pasuje do tak prostego światopoglądu. Nawet niektórzy katolicy pewne sfery banalizują. Zamiast wkraczać w przygodę żywego Boga, wolą uciekać do horoskopów, cudownych uzdrowień lub wiecznych struktur cementowych.

Jeśli wiara, że Bóg wskrzesił Jezusa z martwych i posadził Go po swojej prawicy przynosi zbawienie każdemu stworzeniu, to spotkanie z Nim może wyzwolić każdego człowieka. Inni patrząc na czyny i słowa wierzących mogą zostać pociągnięciu ku dobru. Tę rzeczywistość Biblia nazywa - wyzwoleniem od demonów. Posiadają one wiele postaci, ale można rozpoznać je wszystkie przez fakt, że biorą w posiadanie człowieka, zniewalają i wykorzystują do swoich celów. Chrystus zasiadający po prawicy Boga ogłasza zasadę silniejszą niż wszystkie te demony.

Aby to lepiej zrozumieć konieczne jest, by wierzący zastanowili się, Kim naprawdę jest Jezus Chrystus? On jest prawdziwym Bogiem od wieków, w jedności z Ojcem i Duchem Świętym. On stał się człowiekiem w konkretnym czasie: został poczęty za sprawą Ducha Świętego i narodził się z Maryi Dziewicy. Jako człowiek żył wśród ludzi, cierpiał jak człowiek i umarł. W swoim człowieczeństwie, które ma z nami wspólne, został również zabrany do nieba. Ponieważ jest on jednocześnie prawdziwym Bogiem, słusznie mówimy: własną mocą powstał z martwych i wstąpił do nieba.

Wniebowstąpienie jest obrazem rzeczywistości. Chrześcijanie, którzy doświadczają tej rzeczywistości, słusznie nie zgadzają się, że jest to tylko obraz. Zamiast polemiki konieczne jest spojrzenie na własne doświadczenie wiary w świetle tego obrazu, aby zobaczyć, czy pomaga mi ono interpretować je i mówić o nim.

Stosując tę prawdę do swojego życia, wierzący staje się świadomy, że w każdej ludzkiej istocie spotyka obraz Boga. Nawet jeśli ten obraz jest zniekształcony przez grzech, zaś sam człowiek pozbawiony szacunku przez innych, nadal posiada swoją godność i pozostaje obrazem Boga żywego, powołanym do synostwa Bożego i do udziału w wiecznej chwale!

Mówiąc o Wniebowstąpieniu Chrystusa, wierzący zauważa, że w Jego Osobie cała przemieniona ludzkość wkracza do domu Ojca Niebieskiego. Każdy jest już jak gdyby przyjęty do niebiańskiej chwały w Jezusie Chrystusie. Modląc się chrześcijanin przypomina sobie, że jest wezwany do „chwały”, do której poprzedził go Chrystus. On pokonał już wszelkie przeciwności i zostawił im obietnicę, że przygotuje dla nich wieczne mieszkanie w domu Boga, swojego Ojca. Wierzący może odkryć tajemnicę, że Bóg naprawdę stworzył człowieka w cudowny sposób, a jeszcze wspanialej odrodził go przez Jezusa Chrystusa, Swojego Syna.

Chrystusowe Wniebowstąpienie jest zawsze związane z konkretną misją uczniów. Moc Zmartwychwstałego to nie doświadczanie przyjemnych fal energii, mrowienie, ale siła, która dając bezpieczeństwo umożliwia wierzącym kroczenie drogą Chrystusa. Może być ona doświadczana tylko przez tego, kto, podobnie jak Jezus, nie jest zbyt zmartwiony, aby uniżyć się w miłości. Syn Człowieczy zasiadający po prawicy Boga i daje każdemu człowiekowi moc, aby żyjąc w konkretnej rzeczywistości osiągnął pełnię życia.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: wniebowstąpienie   komentarz do ewangelii   ks. sławomir zawada   biłgoraj

Zobacz także

Gatunki seriali najczęściej oglądanych przez widzów

Dodane: 2019-02-17 20:41 - Komentarze  (0)  czytane (299)

TAGI: seriale telewizyjne, gatunki seriali, telewizja, rozrywkaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.175.155

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Pogrzeb Władysławy Kulińskiej

Rodzina, bliscy, przyjaciele, wychowankowie i społeczność I Liceum...

"Szampańska zabawa" bez alkoholu

Kilkadziesiąt par z Rejonu Biłgorajskiego i Janowskiego uczestniczyło...

Wyniki wyborów uzupełniających

Krajowe Biuro Wyborcze, Delegatura Krajowego Biura Wyborczego...

Pierwsze przedszkole dedykowane tylko dla dzieci z autyzmem w Biłgoraju

Swą działalność na Ziemi Biłgorajskiej rozpoczęła pierwsza placówka...

Otwarcie świetlicy dziennego pobytu dla seniorów w PCK (FOTO)

Dziś w Biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża nastąpiło...

Radni uchwalili budżet Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok

Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu, radni przyjęli budżet...

Ogłoszenia