Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Władze powiatu doceniły Piotra Łabę

Dodał: red Data: 2021-03-17 16:00:39 (czytane: 3395)

Zainteresowania Piotr Łaby ucznia I LO im. ONZ w Biłgoraju są bardzo szerokie, dotyczącą zarówno nauk humanistycznych jak i ścisłych. Jego zdolności - poparte ciężką pracą - zaowocowały laurami na ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach i zawodach. Osiągnięcia Piotra doceniły władze powiatu biłgorajskiego.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Decyzją Zarządu Piotr został uhonorowany specjalnym okolicznościowym grawertonem oraz nagrodą pieniężną w wysokości 2 tys. zł. Rodzice otrzymali z kolei list gratulacyjny. -Jeśli chodzi o edukację Piotra w naszej szkole, to jego zdolności ujawniły się jeszcze w gimnazjum. Piotrek będąc gimnazjalistą zwyciężał w konkursach skierowanych i dedykowanych dla gimnazjalistów. Dotyczyło to zarówno olimpiad jak i konkursów przedmiotowych. Jeśli chodzi o ostatnie sukcesy, to Piotr zwyciężył etap okręgowy XLVII Olimpiady Geograficznej, zajął także I miejsce w województwie dzięki pracy na temat „Cudze chwalicie, swego nie znacie - jednośladem przez gminę i miasto Biłgoraj. Jednodniowa wycieczka krajoznawcza”. Zakwalifikował się także do etapu centralnego Olimpiady Chemicznej, do której przystąpił w gronie 4 najlepszych uczniów z województwa. Zakwalifikował się do finału 72. Olimpiady Matematycznej, do finału Olimpiady Fizycznej oraz uczestniczył w etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej (wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone), uczestniczył w zawodach wojewódzkich XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514" (wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone). Do tego dochodzą laury na ogólnopolskich etapach olimpiad z matematyki, fizyki czy teologii oraz wielka pokora Piotrka wobec nauki i wskazań nauczycieli - mówi Jolanta Rycyk p.o. dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju.

piotr_laba__3_.JPG

Jak przyznaje Piotr Łaba, jego zainteresowania są bardzo szerokie. -Ja po prostu lubię się uczyć, sprawia mi to przyjemność, jestem otwarty, dużo czytam. Interesuje mnie zarówno matematyka, jak i fizyka czy nauki humanistyczna jak geografia przyroda czy język polski. W kręgu moich zainteresowań jest także np. teologia. Tak szerokie zainteresowania pozwalają mi poszerzać wiedzę ze wszystkich dziedzin, bo ostatecznie na olimpiadach i konkursach sprawdzany jest szeroki zakres wiadomości - wyjaśnia uczeń biłgorajskiego ONZ-tu. Jak zaznacza szczególnie dumny jest z brązowego medalu na międzynarodowych zawodach matematycznych krajów bałtyckich, którą zdobył w zeszłym roku będąc członkiem reprezentacji Polski licealistów.

piotr_laba__2_.JPG

-Składam Państwu wyrazy najwyższego uznania za wyniki osiągane przez Państwa syna Piotra w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Macie Państwo wszelkie powody do radości i dumy z osiągnięć Waszego Dziecka. Jego osiągnięcia rozsławiają Waszą rodzinę, szkołę, do której uczęszcza i ziemię biłgorajską. Serdecznie gratuluję i dziękuję za trud włożony w wychowanie syna - mówił do rodziców Piotra Łaby, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip. Jak podkreślał przewodniczący Zarządu Powiatu, sukcesy i laury Piotra to promocja szkoły, miasta i powiatu. -Piotrze, gratulują ci ciężkiej pracy, którą wspierasz swe uzdolnienia i talenty. Zawsze mierz wysoko, stawiaj sobie nowe cele, korzystaj ze wsparcia rodziców i nauczycieli i się rozwijaj. Gratuluję ci, tego co osiągnąłeś w tej chwili i życzę kolejnych sukcesów - dodał Andrzej Szarlip.

piotr_laba__1_.JPG

Wzruszenia podczas uroczystości nie kryła mama Piotra, Teresa Łaba: -Mój syn zawsze był bardzo spokojnym i pilnym uczniem. Sam organizuje sobie naukę, jest pracowity, odpowiedzialny i bardzo pilny. Jeśli podejmuje się jakiegoś tematu, zawsze daje z siebie wszystko. To bardzo miłe, że pan starosta i władze powiatu zauważyły jego ciężką pracę. Myślę, że to będzie dodatkowa motywacja.

piotr_laba__4_.JPG

Piotr - mimo iż ma gwarantowane indeksy uczelni wyższych - nie podjął jeszcze decyzji co do wyboru studiów, rozważa studiu interdyscyplinarne i medyczne.

/red./

Tagi: piotr łaba   nagroda starosty   powiat biłgorajski   nauka biłgoraj

Zobacz także

Konferencja o niemieckiej akcji przeciwpartyzanckiej Sturmwind i Bitwie pod Osuchami

Dodane: 2021-09-22 15:11 - Komentarze  (1)  czytane (676)

TAGI: konferencja historyczna, akcja przeciw partyzancka, bitwa pod osuchami, muzeum ziemi biłgorajskiej w biłgorajuKomentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.254.246

Antoni Głowicki (2021-05-14 22:06:13)

Gratulacje dla krewniaka....górą nasi..tak trzymaj!

Antoni Głowicki (2021-05-14 22:05:30)

Gratulacje dla krewniaka....górą nasi..tak trzymaj!

obserwator (2021-03-20 13:26:35)

Gratulacje i dalszych sukcesów, Brawo Piotr

(2021-03-19 15:15:56)

Piękny gest ze strony Pani Dyrektor i władz powiatu, że doceniono osiągnięcia wybitnie uzdolnionego ucznia.

EmKa (2021-03-19 13:48:32)

Gratulacje dla Piotra, jego rodziców i nauczycieli. Chłopiec jest wybitnie zdolny, ale bez odpowiedniego wsparcia w domu i w szkole nie odniósłby tylu sukcesów. Dobrze, że pan Starosta docenia dokonania Piotra. Byłoby bardziej miło, gdyby zaprosił na uroczyste spotkanie także nauczycieli.

do Biba (2021-03-19 12:41:26)

Uważa, j bo język połkniesz w zachwycie.

do poniżej (2021-03-19 07:24:34)

Nikt nie umniejsza sukcesu tego chłopaka. Jednak wystarczy spojrzeć na ostatnie zdjęcie. Więcej nie mogło ich się zmieścić? Jest to typowy przerost formy nad treścią... :(

Biba (2021-03-18 21:42:19)

Nie byłoby.nic to byłoby super. Taka durna logika. A jak coś zdolny chllpak dostał to wyjce, ze polityka, za mało, ze wychowawca nie dostał. Każdy ma prawo komentować, ale po co tyle durnego jadu. Obiektywnie to super ze w Biłgoraju jest tak zdolny człowiek i fajnie, że starostwo to zauważyło i nagrodzilo tego super chlopaka. Mily gest tez dla rodziców. I nie ma się co napinać. Można pis nie lubić można lubić pks, ale czy ktoś np. burmistrz docenił jakiegoś ucznia czy uczennice w ten sposób. Nie, jak z prasy wynika to chyba on woli honory judom wręczać

anna (2021-03-18 13:01:29)

A ile kosztuje nas wszystkich podatników czas pracy tych co się tak chętnie fotografują do tych 2 tysięcy złotych.
Młody, zdolny człowiek - wykorzystany wyłącznie do promowania miernych polityków.
Bardzo tania ta promocja.

mieszkaniec (2021-03-18 08:17:08)

Szkoda że władze powiatu nie potrafią docenić nauczycieli i wychowawcy ucznia, oni tez z nim pracują. A z drugiej strony to taka kwota jest śmiesznie niska, takie stypendium to chłopak powinien mieć co miesiąc.

Grzegorz z Chetyna (2021-03-18 07:48:57)

Wow! Ciekawe co kupi sobie za tak ogromną kwotę? Mieszkanie, czy nowy samochód?

(2021-03-17 19:21:51)

A co ci nie pasuje ??? Maski mają...

(2021-03-17 18:32:58)

Panie Szarlip jest pandemia !

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia