Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Władysław Kosiniak - Kamysz na spotkaniu z mieszkańcami Ziemi Biłgorajskiej (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2020-03-04 14:37:52 (czytane: 4356)

Z mieszkańcami Biłgorajszczyzny spotkał się dziś Władysław Kosiniak - Kamysz, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydat PSL na fotel Prezydenta Polski. Otwarte spotkanie odbyło się w sali kameralnej BCK. Wcześniej lider ludowców gościł m. in. u przedsiębiorców w Gminie Księżpol.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajWładysław Marcin Kosiniak-Kamysz jest z zawodu lekarzem. To także samorządowiec i polityk, a w latach 2011 - 2015 minister pracy i polityki społecznej. Od 2015 roku jest prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W sejmowych ławach zasiada jako poseł na VIII i IX kadencji Sejmu. Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020.

wladyslaw_kosiniak_kamysz.JPG
Od lewej: Krzysztof Hetman poseł do PE, Władysław Kosiniak - Kamysz kandydat na Prezydenta RP, Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj i poseł na Sejm RP Jan Łopata

-Dziś w Biłgoraju z samego rana spotkałem się ze środowiskiem medycznym i przedsiębiorcami. Nie przypadkowo, na Ziemi Biłgorajskiej mówię o rozwoju przedsiębiorczości. Tutaj mieszkają zarani ludzie, którzy rozwijają często rodzinne biznesy. Tutaj jest także jedne z najmniejszych wskaźników bezrobocie. Ale przedsiębiorcom należy się także pomoc. Przede wszystkim odbiurokratyzowanie działalności oraz przejrzyste i czytelne przepisy prawa, które dają stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Nie może być tak jak teraz, że przepisy ustawa o podatku dochodowym zmieniła się ponad 100 razy, jeśli tak często zmieniają się przepisy, jeśli tak dużo aktów prawnych powstaje, to nie ma możliwości by mały przedsiębiorca opanował to sam. Stąd konieczność zatrudniania specjalistów, a to generuje koszty. Do tego dochodzą inne wydatki i okazuje się, że biznes staje się nie opłacalny. Konieczne są zmiany w odprowadzaniu składek ZUS. Niech przedsiębiorca sam decyduje, czy w tym miesiącu, tym roku stać go na odprowadzanie tej składki, oczywiście ze świadomością uzbierania na minimalna emeryturę. Rozmawiałem o wpływach z VAT, o podatkach od nieruchomości. Pamiętajmy, że to małe i drobne firmy są solą polskiej gospodarki i ją napędzają. Musi być więcej wolności. Do tego dochodzi nieterminowość opłacania FV przez kontrahentów, co powoduje, że przedsiębiorca musi założyć własne pieniądze by opłacić podatek VAT. Trzeba wprowadzić takie rozwiązania tzw. VAT kasowy, ten podatek byłby odprowadzony po opłaceniu FV. Chcemy także powołać Powszechny Samorząd Gospodarczy, który będzie dawał szansę na dobry dialog - mówił w Biłgoraju, Władysław Kosiniak - Kamysz.

wladyslaw_kosiniak_kamysz_1.JPG
Spotkanie z mieszkańcami Ziemi Biłgorajskiej w sali kameralnej BCK

W rozmowie z Portatem bilgoraj.com.pl odpowiada zaś na pytanie, dlaczego wyborcy mają poprzeć jego kandydaturę. Posłuchaj:

W sali kameralnej BCK odbyło się także otwarte spotkanie z mieszkańcami i przedsiębiorcami. otworzyli je Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński i europoseł Krzysztof Hetman. Politycy mówili o samym kandydacie i zapraszali do rozwój, pytań i dialogu. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Wśród obecnych znalazł się poseł Jan Łopata (PSL) czy Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i Wójt Gminy Aleksandrów Józef Henryk Biały.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 48

Tagi: kandydat na prezydenta rp   władysław kosiniak kamysz   psl   biłgoraj

Zobacz także

ZUS sam pozyska dane z sanepidu do wypłaty chorobowego

Dodane: 2020-10-24 07:12 - Komentarze  (1)  czytane (126)

TAGI: zus, chorobowe, kwarantanna, izolacjaKomentarze (31)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.215.33.158

Barbara (2020-03-06 18:50:50)

Z tego co wiem, żeby kandydować to trzeba mieć wykształcenie wyższe, nie jest wymagane jakieś konkretne...a jeżeli prawnicze jest najbardziej pożądane to obecny prezydent jest zupełnym zaprzeczeniem tej tezy, sorry ale ustawy które podpisuje są rażące nawet dla laików w tej dziedzinie, nie wspomnę o pani Pawłowicz w TK którą tam powołał...a co do życia prywatnego..ktoś napisał że jak niedotrzymał przysięgi małżeńskiej to nie można mu ufać!! Naprawdę? To jest wyznacznikiem uczciwości posła czy jest rozwodnikiem? My już mieliśmy posła z Biłgoraja który miał piękną żonę i chwalił się tym na banerach wyborczych...tylko jakoś kariery w Sejmie nie zrobił ....
Ale Ok, jak nie ma racjonalnych powodów do krytyki to wyciąga się na wierzch co się da, ale tym każdy sam sobie wystawia ocenę,..

(2020-03-06 16:17:46)

Idąc tokiem rozumowania osoby pod nickiem "dziwne" , jak małżeństwo to nie polityka. Skoro tak, to żadna osoba kandydująca na prezydenta nie spełnia tych warunków, bo wszyscy są w zawiązkach. Rzecz jasna takie rozumowanie jest absurdem, zważywszy na fakt, że małżonkowie zwykle się wspierają, co widać w kampanii.

Towarzysz (2020-03-06 11:49:41)

Kosiniak postulował że wyprowadzi politykę z kościoła ,więc jako katolik nie życzę sobie obecności księdza na gminnych imprezach czy opłatkach.Dzielenie się opłatkiem z obecnością księdza to zwyczaj katolicki.

(2020-03-06 08:06:59)

dziwne dziwności pisze, bez sensu

dziwne... (2020-03-05 22:36:29)

Kosiniak powiedział, że polityka zniszczyła jego małżeństwo. Nie wygląda na to aby wyciągnął jakieś wnioski i dalej babra się w polityce. Jeśli nie miał zamiaru wypełniać roli męża w małżeństwie to po co się żenił? Dziwię się, że facet który jest lekarzem zajął się polityką zamiast robić to czego się nauczył czyli leczeniem ludzi. Wykształcenie lekarza kosztuje ogromne pieniądze, nie powinien więc zajmować się sprawami na których się nie zna. Był np. ministrem pracy i polityki społecznej, co to ma wspólnego z jego zawodem? Dlaczego nie był ministrem zdrowia? Podobnie osoba kandydująca na prezydenta powinna mieć wykształcenie najbardziej potrzebne do pełnienia tej funkcji-najlepiej prawnicze lub ekonomiczne.

OJJOJJOJ (2020-03-05 22:15:18)

C

(2020-03-05 20:17:11)

To żona casanowo ( niby anty) nie dotrzymała słowa. Niezła kampania Kamyszów budzi zaniepokojenie konkurencji. To normalne, a dla niezależnych obserwatorów - zabawne.

AntyCasanova (2020-03-05 18:33:48)

Popieram Ewelinę. Ten człowiek nie dotrzymał przysięgi danej na ślubie.Czy można wierzyć w to co dalej obiecuje?

(2020-03-05 16:55:43)

I co z tego, że rozwodnik. To pierwsza żona chciała rozwodu, narzekając, że z powodu polityki ( wtedy był ministrem) nie ma czasu na pobyt w domu. Dzieci z pierwszą nie było. Przez pewien był sam, zanim poznał drugą żonę, z którą doczekał się dziecka. Bez wątpienia taka żona to atut - jak mawia klasyk.

do Eweliny (2020-03-05 13:24:38)

Proszę zagłosować na Biedronia, stały w związku, bez rozwodu

Ewelina (2020-03-05 12:15:17)

Kosiniak to rozwodnik i nie głosuje na takiego.

Piotr (2020-03-05 09:02:08)

Nie jestem za PSL-em ale dla mnie Pan Różyński jest jedyną osobą która mimo dzisiejszych "politycznych karierowiczów" którzy zmieniają partie jak rękawiczki, w celu poprawienia swojego statusu i dobrobytu albo szukają głosów w kościelnych ławach czy na festynach" stoi bezustannie przy swoich poglądach i w przekonaniach. Wielki szacunek.

(2020-03-05 08:43:20)

Basia ma rację. Brawo

tylko Kidawa Prezydentem ! (2020-03-05 07:18:34)

A gdzie Janusz gospodarz miasta tak ostatnio dogaduje się z wójtem. Czyżby koniunktura się zmieniła i teraz nie za bardzo z zielonymi.

jackar (2020-03-05 06:48:07)

Najlepszym prezydentem Polski byłby nasz gospodarz JANUSZ ROSŁAN. Sto lat panuj nam panie burmistrzu

Barbara (2020-03-04 21:46:01)

Naprawdę? Kto pisze te komentarze? Różyński jako "antygospodarz" ! ???? Nie znam w powiecie bardziej pozytywnie działającego polityka który robi swoje i nie szuka poklasku w mediach tj. p. Mulawa i spółka...ktoś to pisze na zamówienie obecnie rządzących?
No a jeżeli wypelniona sala to garstka ludzi.. to wystawiacie sobie sami opinie....
Faktycznie tych pracowników bym spyrawdziła, czy są we właściwym miejscu o tej porze
A poza wszystkim, sam kandydat fajny! Mądry człowiek, bardzo przyjemnie się go słucha, człowiek się nie boi że walnie jakąś gafę i konsternacja jak wybrnąć z sytuacji a to się zdarza np.p. Kidawie.. Pan Duda- szkoda komentować, może i dobry mówca ale brak totalny zdolności do samodzielnego podejmowania decyzji. Podpisuje co każą, uchwalone w nocy, bez konsultacji, robi co musi!! Mimo odrobiny sympatii którą można go obdarzyć dalsze jego trwanie na tym stanowisku jest niebezpieczne dla funkcjonowania państwa!
Myślę, że Kamysz to najlepszy kandydat na stanowisko Prezydenta na pewno nie przyniesie wstydu! I gwarantuje powrót pewnej normalności do polityki..... Mam nadzieję że będzie w II turze, a potem to już wszystko możliwe! I oby tak się stalo, dla dobra nas wszystkich🤗

Dżon (2020-03-04 21:42:03)

Przykładem dbania PSL o interesy przedsiębiorców polskich są Zakłady Ceramiki w Markowiczach. Jak załoga tego Zakładu chciała go wykupić to Pawlak wolał sprzedać go austriakowi. Kosiniak opowiada różne pierdołki m.in. że jak zostanie prezydentem to znikną podziały i kłótnie w narodzie. Zapomina o tym, że nie potrafił dogadać się nawet ze swoją pierwszą żoną a obiecuje zgodę ze wszystkimi. Co do innych postulatów to miał 8 lat na ich realizację, dlaczego wówczas nic nie zrobił min. nie załatwił np.emerytur bez podatku?
Głównym programem jest walka z PIS i odsunięcie go od władzy. Ciekawe czy pobiera 500+ od nielubianego PiS-u na swoje nowo narodzone dziecko (500+ też nie zdążył załatwić).

(2020-03-04 21:20:25)

Mój kandydat.

pisowski koronawirus (2020-03-04 19:07:19)

działa na hejcie

borys (2020-03-04 18:28:05)

Kidawa i zalety? Cyrk. Tak jeszcze nigdy nie było wśród kandydatów na Prezydenta RP.

(2020-03-04 18:23:48)

Na widowni pracownicy gminy a czasie godzin pracy czy urlopy wypisali.

BG (2020-03-04 17:58:31)

Kosiniak nie ma poparcia u nas na wsi. Ludzie idą za Dudą.

Marcin AriMr (2020-03-04 17:57:39)

Dziękujemy , że w Biłgoraju Działacze PiS zatrudniają ludzi PSL na stanowiskach.
Dziekujemy za Program Czyste Powietrze i zatrudnienie od Mulawy naszego człowieka.
Czekamy na kolejne etaty i tylko ukryci działacze w strukturach PiS to droga do sukcesu PSL w kolejnych wyborach.

h słów (2020-03-04 17:35:21)

Tygrys z super tygrysicą w Jasionce, bardzo dobry początek kampanii . Nie ma racji ktoś kto narzeka na wójta gminy Biłgoraj. Pań Różyński jak również eurodeputowany p. Hetman - są ok. Mąż p. Kidawy - Błońskiej w niedzielę powiedział kilka ciepłych słów o zaletach małżonki. Obecny prezydent odbywa wiele spotkań, i inni kandydaci również. Zaskoczeniem niewątpliwie jest kandydowanie p. Hołowni. On ma całkiem sensowny program.Ważne, żeby w kampanii i w ogóle zawsze nie krzyczeć na ludzi, bo wtedy się obrywa rykoszetem. Kto wrzeszczy ten zyskuje poparcie osób chamskich, agresywnych a traci sympatię ludzi z klasą. Lepszy uśmiech od jadu, nie tylko w polityce.

do Herman (2020-03-04 17:10:15)

Hetman... Tyle lat tu przyjeżdżasz, takie masz poparcie, a biura nadal nie ma...
Czyli jak zwykle aktywność przed wyborami... PSL to zły wybór !!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zakaz aborcji ze względu na wady płodu i protesty pod biurem poseł Beaty Strzałki i Jacka Sasina

Spora cześć Polek i Polaków, a co za tym idzie spora cześć opinii...

Dąbrowica. Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza (FOTO)

Ks. Krzysztof Maj, znany jest w Biłgoraju bardzo dobrze, posługę...

Uczcili Kapelana Solidarności i kapłanów niezłomnych (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja uczcili dziś ks. Jerzego Popiełuszkę i księży...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Stypendia FFLZB rozdane (LISTA STYPENDYSTÓW)

Do kilkudziesięciu uczniów trafiły dziś stypendia ufundowane...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Ogłoszenia