Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wizyta leśniczego w szkole w Korczowie

Dodał: red Data: 2018-03-09 10:08:28 (czytane: 1095)

Zima dobiega końca, jednak mróz i leżący śnieg jeszcze nie pozwala o niej zapomnieć, dlatego też dzieci ze Szkoły w Korczowie systematycznie starają się dokarmiać zwierzęta, a pomocą w takiej akcji była wizyta leśniczego ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Waldemara Kutryna.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajReklama.

Szkolny gość opowiedział o pracy, którą wykonuje, a także o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Leśniczy przypomniał, w jaki sposób pomagamy dziko żyjącym zwierzętom przetrwać zimę. Ponadto zadawał dzieciom wiele pytań, z którymi świetnie sobie radziły. Spotkanie uatrakcyjniła prezentacja multimedialna przedstawiająca ptaki żyjące na terenie naszego obszaru, a także modele paśnika, karmnika czy ambonki.

szkola_korczow.jpg

Nie zabrakło różnego rodzaju karm, które należy stosować przy dokarmianiu ptaków przy naszych domostwach. Bardzo pouczające było przypomnienie o tym, jak prawidłowo powinien być umiejscowiony karmnik, by żaden drapieżnik nie miał do niego dostępu. Wielką niespodzianką dla wszystkich dzieci okazała się prezentacja wabika na lisy. Każdy uczestnik mógł dokładnie obejrzeć rekwizyt, który wydawał bardzo specyficzny odgłos. Zwieńczeniem prelekcji było pamiątkowe zdjęcie i wręczenie dzieciom upominków.

/red./

Tagi: szkoła podstawowa w korczowie   nadleśnictwo biłgoraj   dokarmianie zwierząt   oświata biłgoraj

Zobacz także

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Dodane: 2018-06-15 17:40 - Komentarze  (0)  czytane (563)

TAGI: biłgoraj business class, bizes dla młodzieży, rozwiązania biznesowe, szkoleniaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.105.205

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

'Wiosna młodych artystów', czyli jubileusz w MDK (FOTO)

Pracownia plastyczna prowadzona przez Irenę Oręziak - Kupczak obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swej działalności. Z tej okazji 11 marca br. w MDK odbyły się jubileuszowe uroczystości. W programie znalazła się prezentacja prac plastycznych, występy artystyczne oraz aukcje obrazów. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia