Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wizyta leśniczego w szkole w Korczowie

Dodał: red Data: 2018-03-09 10:08:28 (czytane: 1388)

Zima dobiega końca, jednak mróz i leżący śnieg jeszcze nie pozwala o niej zapomnieć, dlatego też dzieci ze Szkoły w Korczowie systematycznie starają się dokarmiać zwierzęta, a pomocą w takiej akcji była wizyta leśniczego ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Waldemara Kutryna.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajReklama.

Szkolny gość opowiedział o pracy, którą wykonuje, a także o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Leśniczy przypomniał, w jaki sposób pomagamy dziko żyjącym zwierzętom przetrwać zimę. Ponadto zadawał dzieciom wiele pytań, z którymi świetnie sobie radziły. Spotkanie uatrakcyjniła prezentacja multimedialna przedstawiająca ptaki żyjące na terenie naszego obszaru, a także modele paśnika, karmnika czy ambonki.

szkola_korczow.jpg

Nie zabrakło różnego rodzaju karm, które należy stosować przy dokarmianiu ptaków przy naszych domostwach. Bardzo pouczające było przypomnienie o tym, jak prawidłowo powinien być umiejscowiony karmnik, by żaden drapieżnik nie miał do niego dostępu. Wielką niespodzianką dla wszystkich dzieci okazała się prezentacja wabika na lisy. Każdy uczestnik mógł dokładnie obejrzeć rekwizyt, który wydawał bardzo specyficzny odgłos. Zwieńczeniem prelekcji było pamiątkowe zdjęcie i wręczenie dzieciom upominków.

/red./

Tagi: szkoła podstawowa w korczowie   nadleśnictwo biłgoraj   dokarmianie zwierząt   oświata biłgoraj

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (357)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.84.236.168

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia