Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wizyta gości z Ukrainy w ramach Euroregion Roztocze

Dodał: red Data: 2021-10-19 14:45:04 (czytane: 964)

Przedstawiciele sześciu samorządów Ukrainy położonych na Roztoczu odwiedzili dziś Biłgoraj. Gościli w Starostwie Powiatowym oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Korczowie koło Biłgoraja.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolWizyta odbyła się w ramach współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP projektu pn. "Euroregion Roztocze jako przykład dobrych praktyk w ochronie dziedzictwa naturalnego. W Starostwie Powiatowym przedstawicieli ukraińskich samorządów powitał przewodniczący Zarządu Powiatu Andrzej Szarlip. Starosta mówił o charakterystyce powiatu biłgorajskiego, działalności na polu rolnictwa, turystyki i kultury. Mówił o oświacie, inwestycji w termomodernizację budynków czy odnawialne źródła energii. Odpowiadał także na pytania ukraińskich samorządowców.

euroregion_roztocze__1_.JPG

Gośćmi naszymi są członkowie Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Roztocze Ukraina. Są w tej grupie burmistrz Żółkwi, burmistrz Rawy Ruskiej oraz samorządowcy tzw. Roztocza Ukraińskiego. Podczas wizyt studyjnych, chcemy ich zapoznać z dobrymi praktykami zachowania dziedzictwa naturalnego Roztocza. Nasi goście są zainteresowani tym jak pozyskujemy i inwestujemy środki zewnętrzne w rozwój instytucji, szkół, odnawialnych źródeł energii, czy w transport. Euroregion powstał jako związek transgraniczny. Leżymy w jednej krainie geograficznej jakim jest Roztocze. Chcemy podzielić się własnym doświadczeniem ale także wspólnie realizować projekty rozwojowe i nawzajem się wspierać - mówi Jarosław Joniec, dyrektor biura Euroregionu Roztocze.

euroregion_roztocze__2_.JPG

-Mieliśmy okazję zobaczyć działanie farm wiatrowych, działanie farm na energię słoneczną, fotowoltaiki na instytucjach czy szkołach, kwestie zagospodarowania odpadów czy zadania związane z nauką zawodową w szkołach. Widzimy wiele przykłądów rozwiązań, któe także my możemy wykorzystać u nas na Ukrainie. Wy to już zastosowaliście, macie doświadczenie, to się wszytsko sprawdza, warto to podpatrzeć i wprowadzić u siebie. W rozmowach z waszymi włodarzami rodzą się także projektu, któe chcemy realizować wspólnie, by było to przy wsparciu z Unii Europejskiej z pożytkiem dla strony polskiej i ukraińskiej - dodaje Oleh Volskyi burmistrz Żółkwi, prezes Euroregionu Roztocze Ukraina.

Reklama.

Euroregion Roztocze to transgraniczne stowarzyszenie polskich i ukraińskich samorządów. Powstał w 2020 roku, 20 maja odbyło się zebranie założycielskiego powołujące Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze z siedzibą w Tomaszowie Lubelskim. Powołano Zarząd oraz Komisję Rewizyjną. Celem Euroregionu Roztocze jest ochrona środowiska naturalnego, rozwój potencjału gospodarczego, poprawa poziomu życia mieszkańców i inicjowanie kontaktów kulturalnych, oświatowych i sportowych.

euroregion_roztocze__4_.JPG

Do Stowarzyszenia należą samorządy z terenu powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego, tomaszowskiego, zamojskiego i lubaczowskiego (Podkarpacie). Jeśli chodzi o Ziemię Biłgorajską to obok powiatu biłgorajskiego członkami Euroregionu roztocze są miasto Biłgoraj oraz gminy Aleksandrów, Biszcza, Frampol, Goraj, Józefów, Księżpol, Łukowa, Obsza, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol i Turobin.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: euroregion roztocze   biłgoraj   ukraina   współpraca transgraniczna

Komentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

Rozwój stref. (2021-10-20 08:27:28)

Mam pomysł na działania inwestycyjne dla euroregion roztocze.
Warto byłoby sciągnąć firmy aby zainwestowały w fabryki.
Strefy ekonomiczne. W chinach drogo także firmy wracają do Europy.

(2021-10-19 19:05:02)

nooo i jeszcze wódkie

(2021-10-19 15:42:27)

wreszcie będzie można kupić w Biłgoraju tańsze papierosy

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Miasto Biłgoraj chce podnieść podatki

Władze miasta Biłgoraj chcą by od 1 stycznia 2022 roku, podatki...

Wybory władz KSM Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej (WYNIKI)

Podczas zjazdu diecezjalnego KSM, który w listopadzie br. odbył...

Seniorzy chcą powołać swoją Radę

25 listopada br., na „obiedzie czwartkowym” spotkali...

Biblioteka w Tarnogrodzie po remoncie. Doskonałe połączenie tradycji budynku z trendami XXI wieku (FOTO)

Całość kosztowała około 6 mln zł, w tym 5 mln zł to środki zewnętrzne....

Maszyny do czyszczenia posadzek, a sprawne sprzątanie

Utrzymanie czystości, a w szczególności na dużych powierzchniach...

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Ogłoszenia