Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wigilijne spotkanie seniorów z tradycją w tle (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-12-11 20:16:27 (czytane: 2230)

Uniwersytet Trzeciego Wieku i kluby skupiające biłgorajskich seniorów zorganizowały wigilijny wieczór. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj było wspólnie dzielenie się opłatkiem, spektakl "biłgorajska wigiliya" oraz życzenia i przypomnienie lokalnych tradycji związanych z Bożym Narodzeniem.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolWspólne świętowanie biłgorajskich seniorów należy już do tradycji. Każdego roku zapraszają do wspólnego świętowania tych, z którymi pracują i współpracują cały rok. -To takie nasze podziękowanie ale także pokazanie, że świętować można wspólnie niezależnie od wieku. Chcemy świętować jak jedna wielka rodzina. To takie nasze wprowadzenie w nastrój zbliżających się świat - zaznacza prezes UTW w Biłgoraju, Halina Wlaź.

wigilia_seniorzy_2018.JPG

Seniorzy przygotowali także spektakl przypominający polskie tradycje wieczerzy wigilijnej i Świąt Bożego narodzenia. Było odniesienie do tradycji, tego jak świętowano przed latami, przypomniano zapomniane kolędy i pastorałki. Organizatorzy przygotowali także wspólny poczęstunek, świąteczne życzenia i opłatek, którym dzieli się zebrani.

wigilia_seniorzy_2018_1.JPG

Podczas wydarzenia był także czas by wspomnieć jakie tradycje towarzyszyły Bożemu Narodzeniu na biłgorajskiej wsi przedstawili biłgorajscy. -Do świąt z dzieciństwa zawsze wracam z sentymentem i rozrzewnienie - przyznaje Maria Kita. -Kiedyś całość przygotowań spoczywała na domownikach, zbadać należało o każdy element, o każdy przykaz tradycji. Było pewnie biedniej niż dziś, ale był duch, więcej zaangażowania i niepowtarzalna atmosfera, które dziś zabiera nam pogoń za rzeczami mało ważnymi - przyznaje.

Reklama.

Jan Kowal, przypomina, że za jego dzieciństwa jasno były podzielone role, zarówno mężczyźni jak i kobiety mieli konkretne zadania. -Na żeńskiej stronie spoczywały kwestie związane z przygotowaniem strony kulinarnej, mężczyźni odpowiadali za wystrój domu czy pewne tradycje, jak przygotowanie króla ze snopka zboża, przygotowanie siana, słomy na podłogę czy odpowiednią choinkę. Wykonanie każdego z elementów tradycji świątecznych świadczyły o zaradności gospodarza i gospodyni - przypomina.

wigilia_seniorzy_2018_2.JPG

W spotkaniu z seniorami uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta w osobach Burmistrza Janusza Rosłan i Wiceburmistrza Jarosława Bondyry.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 55

Tagi: seniorzy   biłgoraj   wieczerza wigilijna   spotkanie opłatkowe

Zobacz także

XVI Biłgorajski Przegląd Twórczości Muzyczno - Teatralnej Osób Niepełnosprawnych (FOTO)

Dodane: 2019-10-18 17:50 - Komentarze  (0)  czytane (231)

TAGI: przegląd twóczości teatralno - muzycznej, wtz biłgoraj, osoby niepełnosprawne, twórczość osób niepełnosprawnychKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.233.78

(2018-12-12 18:46:46)

Masakra.... gadaja o tradycji...a robia "wigilie" przed wigilia :( Co to za tradycja??? Cos nowego???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego” (FOTO)

XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Potrącenie rowerzystki w Bukowinie

Policjanci biłgorajskiej Komendy ustalają i wyjaśniają wszystkie...

Rekord frekwencji pobity. Będzie weekend powyborczy dla mieszkańców Biłgoraja

O ponad 1/5 więcej mieszkańców Biłgoraja poszło do urn wyborczych...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia