Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wigilia PCK dla osób potrzebujących (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-12-23 17:20:24 (czytane: 2517)

Pracownicy biłgorajskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, ofiarodawcy, wolontariusze oraz przedstawiciele parafii św. Jerzego w Biłgoraju przygotowali wieczerzę wigilijną. Spotkanie otwarte było dla wszystkich osób potrzebujących. Udział w wigilii wzięło kilkadziesiąt osób.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWieczerza wigilijna odbyła się w świetlicy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, na zaproszenie organizatorów odpowiedziało kilkadziesiąt osób. -Chcemy by każdy poczuł klimat świąt, by wigilia kojarzyła się z bliskością, miłością, troską, życzliwością, przebaczeniem i wspólnym stołem. Bóg przecież przyszedł na świat dla każdego z nas, niezależnie od naszej majętności, pozycji społecznej czy drogi życiowej - zaznacza kierownik biura PCK w Biłgoraju, Edward Kurzyna.

-Takie wydarzenia jak ta wigilia są bardzo ważne, ludzie wychodzą z domu, czują się potrzebni, lubią się spotkać. Przy takim dużym stole buduje się więź, jest radość. Trzeba by Boże Narodzenie było w każdym z nas. Ludzie kolędują, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia. Są dla siebie życzliwi i mili, jest jak w rodzinie - dodaje osoba zaangażowana w przygotowania wigilii PCK, Maria Kita.

wigilia_pck_dla_potrzebujacych.JPG

W wigilii uczestniczył także Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip. Przewodniczący Zarządu Powiatu złożył obecnym życzenia i przełamał się z nimi opłatkiem. -Ja się bardzo cieszę z inicjatywy Polskiego Czerwonego Krzyża, który organizuje wigilię dla osób wykluczonych społecznie. Przeżywamy czas Bożego Narodzenia, nikt nie może być w ty okresie sam, każdy powinien być zauważony, czuć miłość i troskę. każdemu winno się dobrze życzyć. Stąd ta inicjatywa jest nie do przecenienia. To bardzo ważne by ta wspólnota się utrzymywała, bo najważniejsze jest spotkanie i pochylenie się nad drugim człowiekiem - mówi Starosta Szarlip.

radości i wdzięczności nie kryli uczestnicy. -Tutaj była prawdziwa rodzinna atmosfera, bardzo się cieszę, że zdecydowałam się przyjść. Od dwóch lat mieszkam sama, dzień podobny do dnia. A tutaj wszystko zgodnie z tradycją było i modlitwa i odczytanie Ewangelii, i połamanie się opłatkiem i życzenia i potrawy wigilijne. Można było powspominać, porozmawiać i jeszcze każdy otrzymał paczkę i dania wigilijne na wynos. Było bardzo miło, dziękuję za to wszystko dobro dnia dzisiejszego - podkreśla Janina Iwaniec.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 91

Tagi: wigilia dla potrzebujących   wigilia pck   wigilia dla samotnych   wigilia dla bezdomnych

Zobacz także

Jarmark sitarski podczas Festiwalu Kultur

Dodane: 2020-07-03 12:38 - Komentarze  (2)  czytane (371)

TAGI: jarmark sitarski, biłgoraj, festiwal kultur, rękodziełoKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.62.151

Stefan (2019-12-23 22:02:47)

Tam gdzie potrzebna pomoc i to nie koniecznie materialna, tam gdzie wymagane jest wsparcie i dodanie otuchy ludziom potrzebującym tego, widzimy pracowników i sympatyków PCK. I tym razem otworzyli Swoje bogate w dobroć SERCA by zbliżyć się do Tych Osób co potrzebują wyciągniętej pomocnej dłoni. Wspólna Wieczerza Wigilijna, dzielenie się Opłatkiem, składanie wzajemne Sobie życzeń to elementy dobroci człowieka bogatego w dobro i ofiarowanie tego człowiekowi potrzebującemu wsparcia i pomocy. Tu należą się słowa uznania i podziękowania Organizatorom tego Spotkania.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Ziemianka partyzancka w Osuchach

W Osuchach w Gminie Łukowa, na szlaku walk partyzanckich i nieopodal...

Maseczki dla tarnogrodzkiego ZOL-u od dzieci pierwszokomunijnych

Dzieci pierwszokomunijne z Tereszpola - Zaorendy zakupiły i przekazały...

Wyniki wyborów prezydenckich w powiecie biłgorajskim

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki, jak głosowali w minioną...

Biłgoraj. Karawaka stanęła na cmentarzu w Puszczy Solskiej (FOTO)

Pod koniec czerwca br., na cmentarzu parafialnym parafialnym...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia