Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wigilia PCK dla osób potrzebujących (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-12-23 17:20:24 (czytane: 2246)

Pracownicy biłgorajskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, ofiarodawcy, wolontariusze oraz przedstawiciele parafii św. Jerzego w Biłgoraju przygotowali wieczerzę wigilijną. Spotkanie otwarte było dla wszystkich osób potrzebujących. Udział w wigilii wzięło kilkadziesiąt osób.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWieczerza wigilijna odbyła się w świetlicy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, na zaproszenie organizatorów odpowiedziało kilkadziesiąt osób. -Chcemy by każdy poczuł klimat świąt, by wigilia kojarzyła się z bliskością, miłością, troską, życzliwością, przebaczeniem i wspólnym stołem. Bóg przecież przyszedł na świat dla każdego z nas, niezależnie od naszej majętności, pozycji społecznej czy drogi życiowej - zaznacza kierownik biura PCK w Biłgoraju, Edward Kurzyna.

-Takie wydarzenia jak ta wigilia są bardzo ważne, ludzie wychodzą z domu, czują się potrzebni, lubią się spotkać. Przy takim dużym stole buduje się więź, jest radość. Trzeba by Boże Narodzenie było w każdym z nas. Ludzie kolędują, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia. Są dla siebie życzliwi i mili, jest jak w rodzinie - dodaje osoba zaangażowana w przygotowania wigilii PCK, Maria Kita.

wigilia_pck_dla_potrzebujacych.JPG

W wigilii uczestniczył także Starosta Biłgorajski, Andrzej Szarlip. Przewodniczący Zarządu Powiatu złożył obecnym życzenia i przełamał się z nimi opłatkiem. -Ja się bardzo cieszę z inicjatywy Polskiego Czerwonego Krzyża, który organizuje wigilię dla osób wykluczonych społecznie. Przeżywamy czas Bożego Narodzenia, nikt nie może być w ty okresie sam, każdy powinien być zauważony, czuć miłość i troskę. każdemu winno się dobrze życzyć. Stąd ta inicjatywa jest nie do przecenienia. To bardzo ważne by ta wspólnota się utrzymywała, bo najważniejsze jest spotkanie i pochylenie się nad drugim człowiekiem - mówi Starosta Szarlip.

radości i wdzięczności nie kryli uczestnicy. -Tutaj była prawdziwa rodzinna atmosfera, bardzo się cieszę, że zdecydowałam się przyjść. Od dwóch lat mieszkam sama, dzień podobny do dnia. A tutaj wszystko zgodnie z tradycją było i modlitwa i odczytanie Ewangelii, i połamanie się opłatkiem i życzenia i potrawy wigilijne. Można było powspominać, porozmawiać i jeszcze każdy otrzymał paczkę i dania wigilijne na wynos. Było bardzo miło, dziękuję za to wszystko dobro dnia dzisiejszego - podkreśla Janina Iwaniec.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 91

Tagi: wigilia dla potrzebujących   wigilia pck   wigilia dla samotnych   wigilia dla bezdomnych

Zobacz także

Dużo lewicowej ideologii na tablicach historycznych Biłgoraja!

Dodane: 2020-04-02 10:04 - Komentarze  (9)  czytane (820)

TAGI: akademia myśli chrześcijańskiej, najważniejsze wydarzenia z historii bilgoraja, rewitalizacja placu wolności, biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.182.81

Stefan (2019-12-23 22:02:47)

Tam gdzie potrzebna pomoc i to nie koniecznie materialna, tam gdzie wymagane jest wsparcie i dodanie otuchy ludziom potrzebującym tego, widzimy pracowników i sympatyków PCK. I tym razem otworzyli Swoje bogate w dobroć SERCA by zbliżyć się do Tych Osób co potrzebują wyciągniętej pomocnej dłoni. Wspólna Wieczerza Wigilijna, dzielenie się Opłatkiem, składanie wzajemne Sobie życzeń to elementy dobroci człowieka bogatego w dobro i ofiarowanie tego człowiekowi potrzebującemu wsparcia i pomocy. Tu należą się słowa uznania i podziękowania Organizatorom tego Spotkania.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Konkursy

Polecamy

Pomoc dla Ekwadoru. Siostra z Biłgoraja prosi o wsparcie (VIDEO)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II angażuje...

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju,...

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia