Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wierz tylko!

Dodał: red Data: 2018-06-30 20:49:31 (czytane: 1517)

Cuda dzisiaj, to ludzie, którzy kochają Chrystusa z sercem pełnym blasku, pomimo otaczającej ich obojętności. To ludzie, którzy poświęcają się dla innych, nie mówiąc o tym, to osoby, które akceptują cierpienie i ból jako dar Boży - pise w swym komentarzu do niedzielnej Ewangelii ks. Sławomir Korona.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 5, 21 - 43):
Gdy Jezus przeprawił się z powrotem łodzią na drugi brzeg, zebrał się wielki tłum wokół Niego, a On był jeszcze nad jeziorem. Wtedy przyszedł jeden z przełożonych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrzał, upadł Mu do nóg i prosił usilnie: „Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła”. Poszedł więc z nim, a wielki tłum szedł za Nim i zewsząd Go ściskali.
A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. Słyszała ona o Jezusie, więc zbliżyła się z tyłu między tłumem i dotknęła się Jego płaszcza. Mówiła bowiem: „Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa”. Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości.
Jezus także poznał zaraz w sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: „Kto dotknął się mojego płaszcza?”
Odpowiedzieli Mu uczniowie: „Widzisz, że tłum zewsząd Cię ściska, a pytasz: «Kto się Mnie dotknął?»”. On jednak rozglądał się, by ujrzeć tę, która to uczyniła. Wtedy kobieta przyszła zalękniona i drżąca, gdyż wiedziała, co się z nią stało, upadła przed Nim i wyznała Mu całą prawdę.
On zaś rzekł do niej: „Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości”.
Gdy On jeszcze mówił, przyszli ludzie od przełożonego synagogi i donieśli: „Twoja córka umarła, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela ?”
Lecz Jezus słysząc, co mówiono, rzekł przełożonemu synagogi : „Nie bój się, tylko wierz”. I nie pozwolił nikomu iść z sobą z wyjątkiem Piotra, Jakuba i Jana, brata Jakubowego.
Tak przyszli do domu przełożonego synagogi. Wobec zamieszania, płaczu i głośnego zawodzenia wszedł i rzekł do nich: « Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi». I wyśmiewali Go.
Lecz On odsunął wszystkich, wziął z sobą tylko ojca, matkę dziecka oraz tych, którzy z Nim byli, i wszedł tam, gdzie dziecko leżało. Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej: „Talitha kum”, to znaczy: „Dziewczynko, mówię ci, wstań”. Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I osłupieli wprost ze zdumienia. Przykazał im też z naciskiem, żeby nikt o tym nie wiedział, i polecił, aby jej dano jeść.

wiara.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Cuda zdarzają się dzisiaj, abyśmy tylko nie szukali ich tam, gdzie panuje hałas, nie tam, gdzie jest coś do podziwiania, ale do uwierzenia. Bóg nie robi nic na próżno, stąd czy istnieje cud,  który nie ma nam czego uświadomić? Cuda dzisiaj, to ludzie, którzy kochają Chrystusa z sercem pełnym blasku, pomimo otaczającej ich obojętności. To ludzie, którzy poświęcają się dla innych, nie mówiąc o tym, to osoby, które akceptują cierpienie i ból jako dar Boży.

Mało spektakularne jest uzdrowienie kobiety, która cierpiała na długotrwałe krwawienie. Pośród tłumu dotyka szaty Jezusa, ponieważ jest pełna wiary i zaufania. Od razu krwawienie ustaje, zaś ona zostaje uzdrowiona. Póki co, tylko ona wie, że coś szczególnego wydarzyło się w jej życiu. Jezus jednak wie, co się stało, i zaprasza, by kobieta pokazała się tłumowi. Drżąc, uzdrowiona kobieta publicznie ogłasza, co się z nią stało. Jezus mówi do niej: „Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości”. Tak, rzeczywiście, wielkie rzeczy są dokonywane przez Jezusa z Nazaretu, który działa potężne rzeczy, głosząc królestwo Boże i dając ludziom zbawienie i uzdrowienie.

W trakcie rozmowy z kobietą, przychodzą niektórzy z domowników przełożonego synagogi, aby mu donieść: „Twoja córka umarła, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela?” Twoja córka umarła, po co nadal trudzisz nauczyciela? Lecz Jezus wydaje się nie słuchał tego, co zostało powiedziane, i zwraca się do Jaira: „Nie bój się, tylko wierz”. I nie pozwolił, aby ktokolwiek szedł z Nim, oprócz Piotra, Jakuba i Jana, brata Jakuba. I wyruszyli do domu zwierzchnika, gdzie powitał ich tumult, gdzie było słychach płacz i zawodzenie. A On niezważający na nic wszedł i rzekł do nich: „« Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi». I wyśmiewali Go. Lecz On odsunął wszystkich, wziął z sobą tylko ojca, matkę dziecka oraz tych, którzy z Nim byli, i wszedł tam, gdzie dziecko leżało. Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej: „Talitha kum”, to znaczy: „Dziewczynko, mówię ci, wstań”. Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I osłupieli wprost ze zdumienia”.

Uzdrowienie oznacza nowy początek, który ma wpływ na dalsze życie. Jest znakiem wolnego działania Boga, Jego królestwa, w którym On ma ostatnie słowo. W tę rzeczywistość jest włączona cała społeczność wierzących. W domu Jaira cała wielopokoleniowa rodzina nie tylko została uzdrowiona, ale powstała z żałoby. Gdyby wszystko było tylko „cudem”, przypadkowi świadkowie i dzisiaj musieliby zapytać: „Dlaczego nie ja, a dlaczego nie wszyscy?” Zazdrość miałaby otwarte drzwi. Dynamiczny rozwój, który pojawia się w słowach Jezusa, sprawia, że jako osoby wierzące pytamy: „Kiedy nam się to przydarzy? Jak długo jeszcze powinniśmy tolerować ten stary stan? Kiedy Królestwo Boże przyjdzie raz na zawsze?” Wiara uprawnia do podjęcia działań, aby porzucić rezygnację, aby codzienne życie nie tyle było rozważaniem, ale odpowiedzią na bezinteresowne i całkowicie darmowe działanie Boga. Bowiem w tym dynamicznym działaniu, gdzie ukazuje się moc Boża, dokonuje się zmartwychwstanie.

Jezus Chrystus mówi o każdej osobie, która szczerze szuka Boga, aby ukazać, że On na każdego czeka – na zdrowych i chorych, sprawiedliwych, a także na grzeszników, na mężczyzn i kobiety. W swojej bliskości pragnie dać komunię z Bogiem samym, aby zostali uzdrowieni w tym co najgłębsze – w swoich sercach, od grzechu i wszystkich ran także tych psychicznych. To zbawienie Boga ukazuje się raz po raz w fizycznych uzdrowieniach, nawet we wskrzeszeniach zmarłych do życia.

Wiara nie jest moim własnym działaniem, ale Bożym darem, łaską. Mogę tylko być na nią otwarty, mogę się na nią przygotować. Ale nawet ta gotowość nie pochodzi ode mnie samego, ponieważ implikuje ruch mojej duszy do Rzeczywistości, która jest źródłem wszelkiej rzeczywistości. Mamy do Niej dostęp i sięgamy po Nią przez wiarę. Ponieważ Bóg jest w gruncie rzeczy twórczą przyczyną całego bytu, nasz ruch w stosunku do Niego może pochodzić tylko od Niego. Moja wiara jest jedynie odpowiedzią na Boże wezwanie miłości.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: wiara   tylko wiara   ks. sławomir korona   komentarz do ewangelii

Zobacz także

Karawaki Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodane: 2020-06-02 16:08 - Komentarze  (0)  czytane (391)

TAGI: andrzej czacharowski, karawaka, krzyż edpidemiczny, biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

ciekawy II (2018-07-01 13:04:43)

1. czytanie (Mdr 1, 13-15; 2, 23-24)
Śmierć weszła na świat przez zawiść diabła
Czytanie z Księgi Mądrości

Śmierci Bóg nie uczynił i nie cieszy się z zagłady żyjących. Stworzył bowiem wszystko po to, aby było, i byty tego świata niosą zdrowie: nie ma w nich śmiercionośnego jadu ani władania Otchłani na tej ziemi. Bo sprawiedliwość jest nieśmiertelna.

Do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka – uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła w świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą.-
Tto czytanie na dziś - to jak z tą śmiercią i cierpieniem - przychodzi od złego ducha czy od Boga?

Oddaj swoje życie JEZUSOWI (2018-07-01 09:59:44)

Jezu TY się tym zajmij ...

ciekawy (2018-06-30 21:37:40)

Pytanie do ks.Korony. Czy znasz całą Biblię????

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Mija 75 lat od pacyfikacji Majdanu Starego (FOTO)

W dniach 2 i 3 lipca 1943 roku miała miejsce akcja wysiedleńczo - pacyfikacyjna Majdanu Starego. Uroczystości związane z 75. rocznicą...