Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wiemy ile wniosków wpłynęło do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego

Dodał: red Data: 2017-12-01 14:55:12 (czytane: 3636)

Do budżetu obywatelskiego na rok 2018 wpłynęło 10 wniosków, jeden został odrzucony z przyczyn formalnych, nie był złożony na specjalnym formularzu i brakowało pod nim podpisów. Pod głosowanie mieszkańców Miasta poddanych więc zostanie 9 wniosków.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNa początku listopada br. podpisana została umowa na świadczenie usług związanych z udostępnieniem systemu pn. "System zarządzania budżetem obywatelskim". -Strona internetowa, na której znajdować będą się wszystkie informacje dotyczące budżetu obywatelskiego oraz za pomocą której odbywać się będzie głosowanie znajduje się pod adresem internetowym bilgoraj.budzet-obywatelski.org, system wykonany zostanie do dnia 15 grudnia br., a jego wartość netto to niespełna 10 tys. zł - informuje Burmistrz Janusz Rosłan. Oczywiście, dla tych, którzy nie będą chcieli skorzystać z możliwości głosowania za pośrednictwem internetu, będzie możliwość oddania głosu osobiście w Urzędzie Miasta Biłgoraj na specjalnych kartach, po okazaniu dowodu osobistego.

budzet_obywatelski_bilgoraj_2018.JPG

Dwa złożone wnioski to wnioski miękkim. To projekt "Aktywna kobieta - spełniona kobieta" i adresowany jest do wszystkich mieszkanek Biłgoraja, przewiduje m. in. udział w zabiegach odnowy biologicznej i zajęciach sportowo - rekreacyjnych oraz projekt polegający na promocji biłgorajskiej przedsiębiorczości. Pozostałe 7 wniosków dotyczą kwestii inwestycyjnych. I tak jest zgłoszony wniosek zakładający zakup i rozmieszczenie w 17 punktach miasta defibrylatorów. Jest wniosek o zakup i montaż hali pneumatycznej przy ZSZiO w Biłgoraju, czy zakup i montaż sprzętu do street workout. Ponownie zgłoszono wykonanie siłowni zewnętrznej przy Zalewie Bojary. Jest także wniosek o plac zabaw przy siłownie zewnętrznej w Osiedlu Sitarska. Jeden z wniosków przewiduje także wykonanie oświetlenia w ulicy Nadstawnej, a inny ośmiu bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie Miasta Biłgoraj.

Reklama.

-Łączna kwota wszystkich zgłoszonych winsoków - wg. kosztorysu przedstawionego przez zgłaszających - to blisko 1,1 mln zł. Najdroższymi wnioskami są te dotyczące oświetlenia ulicy Nadstawnej i hali pneumatycznej przy ZSZiO w Biłgoraju. Każdy z nich przez zgłaszających został oszacowany na 200 tys. zł - dodaje Burmistrz Rosłan.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: budżet obywatelski   biłgoraj   wnioski do budżetu obywatelskiego   głosowanie budżet obywatelski

Zobacz także

I Sesja VI Kadencji Rady Powiatu. Transmisja VIDEO i AUDIO na bilgoraj.com.pl

Dodane: 2018-11-20 20:02 - Komentarze  (3)  czytane (235)

TAGI: sesja rady powiatu, transmisja na żywo, vi kadencja rady powiatu, sesja inauguracyjnaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.209.201

imię (2017-12-05 00:02:05)

Pani Alinko z Kościuszki - tutaj nie ma co liczyć na radnych tylko brać sprawy we własne ręce. To jest budżet obywatelski a nie osiedlowy, każdy mieszkaniec może złożyć wniosek, nie tylko radny osiedlowy czy miejski. Jeśli w tej edycji BO nie ma wniosku z Waszego osiedla można głosować na projekty ogólnomiejskie tj : Bezpieczne przejścia dla pieszych w Biłgoraju. :)
Pozdrawiam

Do Radnego Miszkina (2017-12-04 00:26:22)

Panie Miszkin, my coś nad Zalewem działamy ? Siłownia to jest nasz dzielnicowy projekt ? Może byś się Pan trochę zainteresował, bo ani przewodniczący ośedla nic nie wie, ani od Pana żadnego sygnału nie ma ? Rok został do kolejnych wyborów, może przynajmniej pozornie Pan się zainteresuje do ku.wy nęd.y.

hje, hje, hje (2017-12-03 17:45:58)

Dobre, naprawdę dobre z tym oświetleniem na Nadstawnej. Tylko pamiętajcie o tym, aby latarnie były czerwone... :)

Nadstawna wygra (2017-12-03 17:29:54)

Nadstawna jest najładniejszą dzielnicą, brakuje tylko oświetlenia i zapewniam was, że ono powstanie w tej edycji budżetu obywatelskiego. Dziewczyny z Nadstawnej w szczególności te strasze zadbały już o to ;-)))

Do ponizej (2017-12-03 16:47:11)

Wiesz ze pisząc 26 000 tys podajesz liczbę 26 mln?
A budżet obywatelski powinien być zlikwidowany, bo to strata pieniędzy. Wystarczy zobaczyć po wnioskach, większość tych zadań powinien się starać radny, po to jest.
A ten pierwszy wniosek to jakaś ściema, może ja napisze wniosek o zaopatrzenie każdego mieszkańca w młotek i gwoździe w celu zaspokojenie potrzeb remontowych mieszkańców a przy okazji ma sklep z młotkami ;)

ryposta do OBECNY KOALICJANT (2017-12-03 16:45:50)

prosze nie szkalować pod żadnym pozorem naszego Ojca Janusza on jest dobry i chce dobra wszystkich mieszkańców Biłgoraja. Zbudował nam ulice, dom Kultury, halę sportową, zalew, dzięki Niemu mamy już raj na ziemi nic już nam do szczęścia nie potrzeba. Nie wyobrażam sobie innego człowieka na fotelu burmistrza,On nawet umie grać na pianinie i ma dużo przyjaciuł. Jego znają nawet dzieci w przedszkolach i kochają go całym serduszkiem. Wszyscy Ci którzy mówią coś złego na burmistrza są grubi i brzydale fufuuuuuu

Alina z Kościuszki (2017-12-03 16:19:08)

Takie ulice jak Armii Kraków, Sienkiewicza skupisko takich placówek jak Szkoła Podstawowa nr 3 , Przedszkole, Ośrodek dla nie pełnosprawnych. Mnustwo bloków mieszkalnych i co d.pa, żadnego wniosku nikt nie napisał. Nie wiem kto u nas jest radnym lub przewodniczącym osiedla, ale nie wygląda to dobrze. Nikt nic nie mówi, nie zachęca przecież jest tutaj spore skupisko ludzi podobnie jak na Nadstawnej.

OBECNY KOALICJANT (2017-12-03 14:00:56)


Tomaszów Lubelski mieszkańców 20 000 tys. przeznaczył 200 tys.
Świdnik mieszkańców 39 000 tys. przeznaczył 1 milion
Lubartów mieszkańców 22 000 tys. przeznaczył 650 tys.
Rypin mieszkańców 17000 tys. przeznaczył 250 tys.
Małkinia Górna mieszkańców 5000 tys. przeznaczył 150 tys.
Konstancin Jeziorna mieszkańców 17000 tys. przeznaczył 1 milion
Krynica Zdrój mieszkańców 11 000 tys. przeznaczyła 250 tys.

BIŁGORAJ mieszkańców 26 000 tys. przeznaczył 150 tys.

BUDŻET OBYWATELSKI TO SWOJEGO RODZAJU ZAUFANIE WŁADZ DO MIESZKAŃCÓW. I TUTAJ CHCĘ PODKREŚLIĆ JAKI KREDYT ZAUFANIA DAŁ NAM PANUJĄCY JUŻ CZWARTĄ KADENCJĘ JANUSZ ROSŁAN. W ROKU 2017 BUDŻET OPIEWAŁ NA KWOTĘ 150 TYS., CO DAJE NAM 5 ZŁOTYCH I 7O GROSZY NA JEDNEGO MIESZKAŃCA, NA TYLE WYCENIONE JEST ZAUFANIE DO WAS BIŁGORAJANIE. SYTUACJA NP. W LUBARTOWIE JEST KOSMICZNA W PORÓWNANIU DO NAS, TAM NA JEDNEGO MIESZKAŃCA PRZYPADA 29 ZŁOTYCH 50 GROSZY, CZYLI PIĘĆ RAZY WIĘCEJ. I ANALOGICZNIE 5 RAZY WIĘCEJ OTRZYMUJĄ ŚWIDNICZANIE, MAŁKINIANIE 6 RAZY WIĘCEJ, KONSTANICZANIE 11 RAZY WIĘCEJ W PRZELICZENIU NA MIESZKAŃCA. MOŻNA SOBIE PRZEANALIZOWAĆ I WYLICZAĆ BUDŻETY OBYWATELSKIE Z CAŁEJ POLSKI. OKAŻE SIĘ SMUTNA PRAWDA, ŻE PO MINO NAGRÓD DLA NASZEGO MIASTA I CERTYFIKATÓW I CAŁEJ OTOCZKI GOSPODARNOŚCI JESTEŚMY BIEDNI.
KONKLUZJA JEST TAKA - NA KREDYT ZAUFANIA PRACUJE SIĘ LATAMI. BIŁGORAJANIE PRZEZ 12 LAT URZĘDOWANIA JANUSZA NIE ZAPRACOWALIŚCIE JESZCZE NA ZAUFANIE, ZATEM PROPONUJĘ WYBÓR PANA JANUSZA ROSŁANA NA KOLEJNĄ KADENCJĘ I ZWIĘKSZENIE WASZYCH WYSIŁKÓW W TEJ MATERII.

klu (2017-12-03 01:46:10)

Ciekawe czy "System zarządzania budżetem obywatelskim" 0 będzie odpowiednio zabezpieczony. Tak żeby nie okazało się jak to było zdaje się w Tomaszowie Lub., że z jednego IP poszło 400 głosów. Jeśli będzie zabezpieczenie IP to jak ktoś nadaje przez jakiegoś VPNa to też może przeginać. I się okaże że tysiąc głosów z IP z Rosji albo Tajwanu. Umiemy to zrobić Panie Burmistrzu? Pomyśleliśmy o tym?

pss (2017-12-02 16:45:07)

Balon? Każdy? Na pewno? A kto by tym obiektem zarządzał i jakie były by koszty eksploatacyjne, np naprawy światło i inne. i z jakiego budżetu te koszty? Ile by kosztowało wejście na obiekt? Od którego roku życia? Ile dni w tygodniu i w jakich godzinach? W święta też? Jakiś biznes plan tej "inwestycji"? Regulamin BO zakłada, że inwestycja ma nie ponosić niewspółmiernych kosztów eksploatacyjnych. Ja pytam bo chcę wiedzieć. Bo może bym oddał głos, ale chce uzyskać odpowiedź na to pytanie. Bo wydaje mi się raczej że taka rozrywka to raczej komercyjna działalność i zdaje się nie dla wszystkich bo jednak nie każdy strzela, a raczej garstka. Chociaż sam lubię paintball.

balon (2017-12-01 23:41:49)

Co jak co ale jakby balon się udało zrobić na oxfordzie to by było nieźle. Każdy by pograł

Rosłan do zmiany! (2017-12-01 17:28:01)

Na tych akwizytorów z Nadstawnej nie mogę już patrzeć, zdesperowani do tego stopnia, że pod siebie by zjedli (2017-12-01 17:20:01)

Czy autorzy wniosku na oświetlenie przy ulicy Nadstawnej
mają cały Biłgoraj za idiotów ? Dowiemy się niebawem, co za prostak wymyślił taki wniosek. Sama jestem ciekawa, kto z radnych za tym stoi. Z daleka czuć układem politycznym, chyba ktoś z tego okręgu nie ma osiągnięć i chciałby przed wyborami coś swoim wyborcom dać, tylko pytam dlaczego wyborca na takiego radnego musi głosować i w dodatku jeszcze trudzić się na to żeby radny miał czym zabłysnąć. Budżetu obywatelskiego nie powinno się przeznaczać na takie inwestycje, które służą wąskiej grupie, a w zasadzie tylko mieszkańcom osiedla Nadstawna. Inwestycja ta powinna być finansowana bezpośrednio z budżetu Miasta przy wkładzie spółdzielni mieszkaniowej Łada i tyle w temacie.

j 64 (2017-12-01 16:33:14)Szokujące badania z Argentyny trafiły na czołówki gazet. Naukowcy odkryli glifosat w 85 procentach produktów do higieny intymnej. Jest to podstawowy składnik chemicznego produktu Monsanto, Roundup. Wyniki są w szczególności ważne, ponieważ glifosat został nazwany „prawdopodobnie rakotwórczym” przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Ja (2017-12-01 14:59:24)

Co za debil złożył wniosek o odnowe biologiczna dla mieszkanek?? Chyba właściciel tego spa?? Czekam na szczegóły aby się dowiedział kto chce zrobić z mieszkańców idiotów

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Morsy rozpoczęły sezon (FOTO)

Biłgorajskie morsy wspólnie z goścmi z Biszczy i Jarocina zainaugurowały...

ZSCKR w Różańcu z Prezydentem RP świętował w Warszawie 100-lecie odzyskania niepodległości

11 listopada Koło Historyczne z ZSCKR im. Wincentego Witosa w Różańcu...

Jarosław Stawiarski Marszałkiem, Michał Mulawa Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało o składzie Zarządu Województwa...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Czy chcesz być święty? (FOTO)

-Mamy zły obraz świętości. Uważamy, że „być świętym”...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia