Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wielkanoc 2021. Obostrzenia i dodatkowe nabożeństwa Triduum Paschalnego i wcześniejsza godzina Rezurekcji

Dodał: red Data: 2021-03-28 11:52:50 (czytane: 3915)

Do 9 kwietnia br., w związku z trzecią falą Covid-19, wprowadzone zostały kolejne restrykcje, któe m. in.ograniczyły liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w kościele. To jedna osoba na 20 m2 powierzchni świątyni przy zachowaniu 1,5 m odległości. Ograniczenia obowiązują także w Wielkanoc, parafie znalazły na to rozwiązanie - to rozszerzenie porządku nabożeństw.Na taki krok zdecydowała się m. in. parafia św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Zmiany dotyczące nabożeństw dotkną Triduum Paschalnego oraz Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. -To najważniejsze święta dla chrześcijanina, nie ma ważniejszych uroczystości niż Wielkanoc. Tutaj przeżywamy i uobecniamy to co Chrystus zrobił dla naszego Zbawienia - to podsumowanie Jego przyjęcia na świat, życia, nauczania, Męki i Śmierci oraz Zmartwychwstania. Przeżywamy bardzo trudny czas, związany z pandemią, lękiem o własne życie i zdrowie, troskę o najbliższych, obostrzenia, nakazy i zakazy. Stąd też w naszej parafii wychodzimy temu na przeciw, chcemy by jak najwięcej osób mogło w nabożeństwach Triduum Paschalnego uczestniczyć, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego cieszyć się nim, cieszyć pokonaniem śmierci i spłaceniem długów naszych grzechów przez Chrystusa, a więc naszym zbiednieniem. A z drugiej strony by maksymalnie ograniczyć zebranie się większej ilości osób w świątyni - zaznacza ks. Krystian Bordzań, wikariusz parafii św. Jana Pawła II.

triduum_paschalne_epidemia.JPG

I już w Wielki Czwartek, podwójnie celebrowana będzie Msza święta Wieczerzy Pańskiej, podczas której Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii i kapłańska. Msze święte będą o godzinie 16:00 i 18:00. Dwa nabożeństwa zaplanowane są na Wielki Piątek. To jedyny dzień Kościół katolicki, nie sprawuje Mszy świętej. W parafii św. Jana Pawła II o godzinie 15:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa i Komunia święta, a o godzinie 18:00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku, połączone z adoracją krzyża. W Wielką Sobotę liturgia sparowana będzie o godzinie 17:00 i 19:00. -Zachęcamy by uczestnicząc w liturgii Wielkiej Soboty zabrać ze sobą świece i lampiony, wówczas jednym z obrzędów jest bowiem odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W Wielką Sobotę inny przebieg będzie miało także poświęcenie darów na stół wielkanocny. Zmiana dotyczy godzin sprawowania tego obrzędu. Święcenia "koszyczków" odbywać się będą od godziny 8:00 do 13:, co kwadrans, tak .by wierni nie musieli w dużych grupach na poświęcenie pokarmów oczekiwać - dodaje ks. Bordzań.

Reklama.

Zmiany dotkną także godzin nabożeństw w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.  Dotyczy to m. in. Mszy świętej rezurekcyjnej. W Polsce tradycyjnie przyjęło się, że Rezurekcja, czyli specjalna Msza święta połączona z procesją trzykrotnie okrążającą kościół, która jest ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie zwycięstwa życia nad śmiercią. W procesji obok hostii w monstrancji niesiony jest krzyż ze stułą koloru czerwonego (królewska purpura) oraz figura Jezusa Zmartwychwstałego. Msza ta musi się zacząć nie później niż o świcie. -Msza święta rezurekcyjna, sparowana będzie pół godziny wcześniej, to jest o godzinie 5:30, a nie o godzinie 6:00. Po niej będzie dodatkowa Msza święta o godzinie 7:00. Porządek kolejnych nabożeństw jak w niedzielę - informuje ks. prałat Józef Flis, proboszcz parafii św. Jana Pawła II.

Czytaj także: Hosanna Synowi Dawidowemu


/bilgoraj.com.pl/

Tagi: wielki tydzień   triduum paschalne   parafia św. jana pawła ii biłgoraj   wielkanoc epidemia

Zobacz także

Święto młodzieży w przededniu wspomnienia świętego Stanisława Kostki (FOTO)

Dodane: 2021-09-17 20:32 - Komentarze  (0)  czytane (314)

TAGI: śięty stanisław kostka, święto młodzieży, santuarium święte marii magdaleny, biłgorajKomentarze (36)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.16.13

Hanka (2021-03-30 20:13:52)

Rzeczywiście trzeba się wam analfabeci zaszczepić bo nawet po polsku nie umiecie pisać

bolek hrobry (2021-03-30 16:47:49)

Tu nie ma co pytać! Ta cała Hanka, biegała w swoim moherowym berecie i rozdawała ulotki z herezją... :)

Do:Hanka (2021-03-30 15:51:30)

czy to Ty roznosiłaś swego czasu te wszystkie głupie ulotki o szczepionkach i zawartych w nich cząstkach lucyferusa????

j67 (2021-03-30 11:46:00)

Durnie tez sa potrzebni do

do: j, Jan, J23 itp. (2021-03-30 10:35:32)

Nie noś maski jak ci przeszkadza i nie szczep się. Przestań wpisywać te swoje wypociny.

do: j, Jan, J23 itp. (2021-03-30 10:34:41)

Nie noś maski jak ci przeszkadza i nie szczep się. Przestań wpisywać te swoje wypociny.

do: j, Jan, J23 itp. (2021-03-30 10:18:52)

Lecz się i nie noś maski jak ci przeszkadza. Przestań wpisywać te swoje wypociny.

do Hanka (2021-03-30 10:15:03)

Na tą mniej czytaj i zacznij leczenie. Zdrowia życzę

j (2021-03-29 23:19:05)

Znam gazete warszawska i nie tylko dałem tylko kilka przykładow

Mementu (2021-03-29 20:13:11)

Ateiści to ludzie, którzy wierzą, że NIC stworzyło COŚ. A to coś jest tryliony bardziej skomplikowane niz najszybszy komputer. Jeśli ktoś powiedzialby, że dom sam się zbudował zamkneliby go w wariatkowie. A miliony ludzi WIERZY, że świat sam się stworzyl. Stwórzcie zatem różę z niczego. Tylko Bóg może stworzyć. A JEZUS przyszedł i pokazal, ze On jest w stanie stewrzyc oczy niewidomego, przemienić wodę w wino, rozmnozyc ryby i chleb, powstac z martwy. A człowiek nie chce znac Stwórcy, bo musiałby żyć według Jego przykazań.

Nawet z ateistycznego punktu widzenia, życie to materia i energia zaś zasada zachowania energii mówi, że energia nigdy nie znika jedynie zmienia postać.

Silk (2021-03-29 19:57:24)

Do "s (2021-03-29 18:06:41)"

No i jaki z tego wniosek?

Hanka (2021-03-29 19:37:14)

Dużo czytam i oglądam ale najlepsza jest Gazeta Warszawska. Wychodzi w piątek i ponoć można ją kupić już w Biedronce

j (2021-03-29 18:25:24)

Hanka zapoznaj sie i przeczytaj ;klub inteligencji polskie ,polskie niezalezne media ,kontrowersje,net wolna polska wiadomosci , prawy pl ,marucha najwyzszy czas wandaluzja dziekuje

j (2021-03-29 18:19:19)

Art. 61. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej [Prawo dostępu do informacji publicznej]
1. Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego, a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
Art. 126. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej [Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej]
2. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium.
Art. 32. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej [Zasada równości; zakaz dyskryminacji]
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Art. 129. Kodeksu Karnego [Zdrada dyplomatyczna]
Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
25.03.2021
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa
Dotyczy : głosowania nad ratyfikacją umowy o zasobach własnych Unii Europejskiej.
Szanowny Panie Premierze, prosimy o niezwłoczną odpowiedź, jakie warunki prawne i finansowe dla Polski i przyszłych pokoleń Polaków spowoduje zaplanowana ratyfikacja w/w umowy o zasobach własnych Unii Europejskiej ?
mając na uwadze w szczególności wspólny dług na zasadach odpowiedzialności solidarnej do roku 2057 i powiązanie wypłat pochodzących z EU z mechanizmem praworządności, co jest już faktem, albowiem nie zawetował Pan wejścia w życie tego mechanizmu – a miał Pan na to co najmniej dwie szanse.
Wobec powyższego, proszę wskazać Panie Premierze, z jakimi konsekwencjami politycznymi, gospodarczymi i finansowymi wiąże się ratyfikacja w/w umowy?
Tym bardziej, że umowa ta została ukryta przed społeczeństwem i jest aktualnie niedostępna również na oficjalnej stronie Sejmu RP, a widocznym jest, że Pana rząd bardzo się spieszy z ratyfikacją tej umowy – i Panowie z całą pewnością znacie powód tego pośpiechu,
Panie Premierze.
Pan Premier roztacza wizje własnego zwycięstwa w negocjacjach z EU przed społeczeństwem, jakie to rekordowe środki Pan wynegocjował od UE, ale ani słowem nie powiedział Pan Premier, iż w ramach Pana zwycięskich negocjacji z EU; Polska może nie
otrzymać ani grosza z części pożyczkowej, ani też z części bezzwrotnej Funduszu Odbudowy, i tak samo nic nie otrzymać z budżetu UE na bieżący okres 2012-2027, a to w powiązaniu wszystkich wypłat, pochodzących od UE z mechanizmem praworządności, który to mechanizm, dzięki Pana bierności, jest już faktem.
Dlaczego, z jakiego powodu Panie Premierze, ukryto przed społeczeństwem treść umowy, którą polski Parlament planuje ratyfikować; dlaczego umowy tej nie ma w projektach na stronie sejmowej?
Dlaczego pan Premier nie informuje społeczeństwa o bardzo
negatywnych konsekwencjach ratyfikacji tej umowy – chociażby w powiązaniu z mechanizmem praworządności?
Pytamy – dlaczego treść tak ważnej umowy – obciążającej nas, obywateli (umowy o zasobach własnych UE) jest ukryta i niedostępna w zakładkach na stronie rządu, i tak samo jest niedostępna na stronach sejmowych ?
Panu i członkom Pana rządu zapewne nic nie grozi z tytułu ratyfikacji tej umowy – rząd się zawsze wyżywi – a nam, zwykłym obywatelom ?
Jeżeli Pan Premier nie jest w stanie udzielić nam odpowiedzi na pytania, zamieszczone w niniejszym piśmie, to bardzo prosimy o wskazanie organów/instytucji, do których możemy się zwrócić, aby taką informację otrzymać.
Z uwagi na ważność problemu i ogromne obciążenie fiskalne, jakie dla społeczeństwa niesie ratyfikacja przedmiotowej umowy, prosimy o niezwłoczną odpowiedź.
Podpisano:
Grupa Obywateli Rzeczypospolitej Polskiej

s (2021-03-29 18:06:41)

Silk, napisz raport dla Wydziału IV SB. My katolicy już to przerabialiśmy.

Hanka (2021-03-29 17:45:32)

I znowu zamiast merytorycznej dyskusji hejt ale kto nie ma argumentów to reaguje agresją wbrew faktom

j (2021-03-29 17:36:18)

Wysłuchiwanie bredni wypowiadanych przez polityków „obozu patriotycznego” o wypłaszczaniu krzywej i ograniczaniu propagacji aerozolu, nie ma większego sensu. Poza tym, że usłyszymy, który tym razem sklep branżowy odpowiada za podniesienie wskaźników wirusa, nie dowiemy się nic. Ostateczne decyzje dotyczące „pandemii” będą podjęte przez poważnych polityków, a nie przez podwykonawców z PiS, z jednej strony pyskujących patriotycznymi hasełkami, z drugiej pokornie wykonujących polecenia z Berlina, Waszyngtonu, Tel Awiwu. Nadarzyła się okazja, aby takiego poważnego głosu wysłuchać, bo w tych dniach wywiadu udzieliła Angela Merkel i kto mimo wszystko śledzi konferencje Niedzielskiego i Morawieckiego może przeżyć déjà vu.

Dla podkreślenia zbieżności pomiędzy „narracją” Morawieckiego i Niedzielskiego, a wypowiedzią Merkel warto posłużyć się dokładnym cytatem. Oto słowa kanclerz Niemiec:

1. „W zasadzie mamy nową pandemię”.
2. „Musimy przełamać trzecią falę”.
3. „Niektórzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji”.
4. „Rząd federalny i kraje związkowe potrzebują siebie nawzajem”

Trzy pierwsze cytaty są tak dobitne i dudnią w uszach Polaków, że w żaden sposób nie trzeba ich dodatkowo objaśniać. O tym, że mamy nową pandemię, że musimy przełamać trzecią falę i niektórzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, słyszeliśmy tysiąc razy. Czwarty cytat brzmi nieco egzotycznie, ale wystarczy „kraje związkowe” zastąpić opozycją i wszystko się zacznie zgadzać. Słowo w słowo Morawiecki z Niedzielskim i resztą „obozu patriotycznego” powtarzają i robią za Merkel i dokładnie tak samo postępuję, tylko w jednym punkcie nastąpiło przesunięcie. W Niemczech zatwierdzono lockdown do 18 kwietnia, u nas z oczywistych przyczyn termin zatrzymał się przed 10 kwietnia, co nie znaczy, że tak zostanie. Nawet nie słowa Merkel, ale parę wydań „Faktów” TVN i miejscowy organ medialny wybije PiS rocznicę smoleńską z głowy.

Z wywiadu Merkel płyną też optymistyczne informacje, da się z niego wyczytać, że kraje związkowe mają dość polityki Merkel i stąd jej decyzja o wycofaniu obostrzeń przed Świętami Wielkanocnymi. Kanclerz Niemiec z tych samych powodów ma też problemy z wprowadzeniem ustawy o szczepieniach, na co tylko czekają Morawiecki z Niedzielskim. Wreszcie we wrześniu odbędą się wybory w Niemczech, co oznacza, że politycy muszą łapać wszystkie sroki za jeden ogon. Naturalnie Merkel, jak każdemu rządzącemu politykowi, jest na rękę podtrzymywanie „pandemicznej” paranoi, czym można tłumaczyć wszystkie inne problemy, dyscyplinować konkurencję polityczną i naród. Problemem jest jednak to, że i konkurencja polityczna i naród w Niemczech zaczyna mieć na tyle dość, że bezpośrednio zagraża to wynikom wyborczym partii Merkel. Polityk sam z siebie nie wycofuje się z decyzji i to z dnia na dzień, równi to wyłącznie wówczas, gdy nie ma wyjścia. Presja i argumenty po stronie krajów związkowych musiały być tak silne, że kanclerz Niemiec zdecydowała się na publiczne upokorzenie, aby uniknąć większych kłopotów.

W Polsce rządzący na podobne gesty jeszcze się nie zdecydowali, głównie dlatego, że mieli szczęście. Na parę dni przed ogłoszeniem kolejnych obostrzeń wiedzieli, co zrobiła Merkel i w ostatniej chwili poprzestawiali punkty rozpisane w Power Poincie, niemniej zasadniczy kierunek działań, to marsz krok w krok za śladami zostawianymi przez Niemcy. Dam sobie obciąć wszystkie członki ciała, za to, że Polska dopiero wówczas „wyjdzie z pandemii”, gdy to samo zrobią Niemcy. Kolejność ze względów propagandowych może być przypadkowa, ale na pewno nie stanie się tak, że u nas „pandemia” się skończy, a Niemcy będę jeszcze długimi miesiącami walczyć. „Obóz patriotyczny” tym się różni od Tuska, że Tusk obcałowuje stopy Merkel z miłością, natomiast „dobra zmiana” z obrzydzeniem, ale za to z większą gorliwością i strachem. matka kurka

j (2021-03-29 17:20:58)

Doktor Zbigniew Martyka, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej, w rozmowie z portalem naszapolska.pl skrytykował stosowaną przez rządy wielu państw metodę „walki z koronawirusem”. Jak podkreślał, lockdown zwiększa ogólną liczbę zgonów, a nie ma żadnego wpływu na przebieg mniemanej pandemii.

Dr Martyka ocenił działania polskich władz.

– Te działania są przemyślane pod jednym względem: w jaki sposób wyolbrzymić zagrożenie i jak wystraszyć ludzi. To jest konsekwentnie realizowane. Co do logiki medycznej – brak podstaw, by uznać działania za mądre i przemyślane. Twarde dane wskazują, że lockdown zwiększa ogólną ilość zgonów, ilość zachorowań na wszelkie inne choroby, niszczy psychikę, a nie ma żadnego wpływu na liczbę zakażeń Sars-CoV-2. To w sensie medycznym. W sensie gospodarczym niszczy gospodarkę, uderza w rodziny, w relacje międzyludzkie. Lockdown służy interesom grup biznesu – wskazał Martyka.
Reklama
Kłamstwa Niedzielskiego

Jak dodał, „konieczność” wprowadzania lockdownu jest uzasadniana za pomocą kłamstw.

– Proszę spojrzeć choćby na niedawną wypowiedź ministra zdrowia nt. rzekomej skuteczności lockdownu na przykładzie województwa warmińsko-mazurskiego. Tymczasem w tym rejonie w dniach 12-26 lutego średnia dzienna liczba zakażeń wynosiła 603 osoby. W okresie lockdownu, czyli od 27 lutego, średnia dzienna liczba zakażeń to 843 osoby. Natomiast średnia dzienna od 17 marca do 24 marca, czyli już po 2 i pół tygodniach od zamknięcia województwa warmińsko-mazurskiego – wynosiła 831. Podkreślam, to jest w okresie, kiedy już wg narracji rządowej, powinny być widoczne skutki wprowadzonych obostrzeń – przypomniał.

– Wyraźnie widać, że wbrew twierdzeniom ministra zdrowia – lockdown nie ma żadnego przełożenia na zmniejszenie ilości zachorowań – dodał.
Rozgrywki polityczne

Zdaniem dr. Martyki całą sytuację trafnie ocenił wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Stwierdził on bowiem, że nie chodzi tu o nic innego, jak tylko „rozgrywki polityczne i gospodarcze oraz biznesy”.

– Kolejnym faktem przemawiającym za brakiem podstaw medycznych i pragmatycznych zastosowanych zarządzeń jest to, że posiedzenia Rady Medycznej przy premierze nie są protokołowane i nie zostały wytworzone żadne dokumenty, pod którymi odważyłyby się podpisać konkretne osoby – wskazał Martyka.
Szumowski miał rację

Lekarz odniósł się także do kwestii noszenia masek nakazanych przez władzę.

– Zanim poprawność polityczna nakazała min. Szumowskiemu wycofać się z prawdziwej opinii na temat maseczek, przyznał on to, o czym wiadomo od dawna – maseczki są bezużyteczne. Natomiast przyczyniają się do wzrostu zachorowań (np. randomizowane badanie MacIntyre, C. Raina, w którym wykazano trzykrotnie większe ryzyko zakażeń wirusami dróg oddechowych u osób, które nosiły maseczki materiałowe w stosunku do osób, które ich nie nosiły). Podobnych badań jest wiele – maseczki nie chronią przed zakażeniem. Są natomiast wylęgarnią drobnoustrojów chorobotwórczych, powodują częste zmiany skórne, a poprzez zmniejszenie dopływu tlenu do organizmu i zwiększeniu dwutlenku węgla, który w znacznej części wdychamy zamiast usuwać go na zewnątrz, powodują szkodliwe zmiany metaboliczne w całym organizmie – mówił.

– Na dzień dzisiejszy dysponujemy konkretnymi dowodami, iż lockdown nie ma wpływu na transmisję wirusa. Prawdopodobnie wie o tym doskonale również minister zdrowia, świadomie fałszując informacje z województwa warmińsko-mazurskiego. Mamy wgląd do wyników wielu randomizowanych badań udowadniających brak skuteczności noszenia maseczek. Z drugiej natomiast strony padają jedynie opinie, niestety bardzo często obraźliwe, nie podparte żadnymi badaniami – a co więcej, wielokrotnie fałszujące rzeczywistość. Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania rządu oraz ich skutki – jestem w stanie zaryzykować twierdzenie, iż te działania w perspektywie czasu rzeczywiście przyczynią się do spadku zachorowań na wszystkie choroby, gdyż ci najbardziej chorzy i potrzebujący pomocy po prostu umrą, nie doczekawszy się ratunku – ocenił działalność rządu PiS dr Martyka.

(2021-03-29 15:59:30)

Przestrzeganie zasad ostrożności i jak najszybsze szczepienia niezbędne do walki z koronawirusem.

(2021-03-29 15:57:21)

Koronowirus się rozprzestrzenia z powodu ludzkiej niefrasobliwości. Wiele osób nie nosi maseczek, kaszle , kicha , niejeden z takich przypadków zakażonych bezobjawowo przenosi zarazę na innych, na swoje rodziny itp. Przebywają ludzie w miejscach zgromadzeń i zarażają się,a potem od nich inni. W konsekwencji coraz więcej osób zakażonych, chorych na covid i zmarłych.
Wszyscy powinni zachować maksymalną ostrożność.

XxX (2021-03-29 14:29:19)

j dobrze pisze. Od roku obowiązkowo nosimy maski na twarzach. I co? Nic się nie poprawiło. Wirus jak był, tak jest, jak jest, tak będzie. Z wirusem nikt jeszcze nie wygrał. Albo się na niego uodpornimy, albo nie. I tyle. Żadne maki w tym nie pomogą, a wręcz zaszkodzą

(2021-03-29 12:24:41)

Wywody tego J. świadczą o lekceważeniu zagrożenia, to jest zapewne osoba nierównoważona psychicznie albo podła. Tacy są zagrożeniem dla innych, ale i ich dopada covid, już niejeden z kpiących z pandemii w grobie. Obecnie rozprzestrzenia się mutacja koronwirusa, który stanowi śmiertelne zagrożenie także dla ludzi młodych a nawet dzieci. O tym należy pamiętać.

j (2021-03-29 11:12:48)

NIE MA w tej odpowiedzi ŻADNEJ INFORMACJI o dowodzie naukowym na skuteczność masek na twarz - w ochronie przed SARS CoV-2.


A argument, Kancelarii Premiera, że "obowiązek noszenia maseczek został wprowadzony też w innych krajach" - jest porażający!
W czasie II wojny światowej w sąsiednich Krajach - aresztowano Żydów do wywózki - do obozów zagłady.
Czy Polacy też powinni tak robić wedle Premiera RP i wysyłać Żydów do obozów zagłady ?
Czy mamy powtarzać zbrodnie innych?
Bo nakaz noszenia maski na twarzy jest taką samą zbrodnią - jak hitlerowski nakaz noszenia gwiazdy Dawida!
Przed niczym nie chroni, ale służy upokorzeniu Narodów!


Gdyby było inaczej i maski na twarz chroniły przed epidemią - to bez dyskusji otrzymałbym wydruk pracy naukowej - dowodzącej tego faktu, albo przynajmniej adres: gdzie taka praca się znajduje?
W zamian Premier wynajmuje kancelarię do zablokowania odpowiedzi na pytanie zadane w Trybie Prawa prasowego.

Nie zadałem powyższego pytania dla siebie - bo nie noszę takich szmat, a każdego - kto chciałbym mnie z tego powodu szykanować - pozwałbym do Sądu.

Moje pytanie niezależnego dziennikarza - zadane zostało w imieniu milionów sterroryzowanych i zagubionych Polaków, którzy groźbą bezprawną zostali zmuszeni do samo-zatruwania wydychanym dwutlenkiem węgla - z powodu noszenia nic nie wartych masek.

Ale moje pytanie wypływa też ze zdarzenia - jakiego doświadczyłem ponad pół roku temu.
W zamkniętym pomieszczeniu malowałem sprayem niewielka część metalową.
Ubrałem więc maskę przeciwpyłową PP3.
Ale w nozdrzach czułem zapach lakieru.
Po zakończeniu pracy zobaczyłem wewnętrzną część maski zabarwioną na czerwony kolor sprayu.
(Powtórzyłem ten eksperyment z maską chirurgiczną i efekt był taki sam.)
Na zewnątrz maski nie było żadnego śladu - ale tuż przed nosem zgromadziła się farba .

Jeżeli maska nie zatrzymała tysiąc razy większych od wirusa cząsteczek aerozolu farby - to wszystkie żądania Rządu - w sprawie noszenia masek są ZBRODNIĄ!
I ja chcę to udowodnić zadając tytułowe pytanie.


Przyznaję, że na rynku istnieją też zaawansowane maski z filtrem hepa. Ale opór tłoczenia powietrza bardzo szybko wywoła rozedmę płuc - u każdego - starszego człowieka.
I dlatego nikt takich masek nie nosi - tym bardziej, że są drogie.

Inną kwestia jest to, że ta rzekoma "epidemia" jest medialną fikcją - zaczerpniętą z powieści Orwella.

Ponieważ żaden naukowiec nie chce się przyznać, że ODKRYŁ SARS CoV-2 - to dnia 10 października 2020 roku wezwałem Ministra Zdrowia do podania: kto na świecie wyizolował SARS CoV-2?
Dopiero pod koniec stycznia br - ponad trzy miesiące później otrzymałem z WSA odpowiedź Ministerstwa na moje pismo. Sprawa więc potrwa jeszcze wiele miesięcy.
Chciałem więc tym razem przyspieszyć procedurę i wysłałem swoją obecną Skargę wprost do Sądu.

Rzecz w tym, że w odpowiedzi na pytanie z dnia 10 października 2020 roku : "o podanie które laboratorium na świecie wydzieliło czysty wirus SARS CoV-2 jako medyczny "złoty standard"? - Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że zrobił to: "Zespół Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, we współpracy z NIZP-PHZ w Warszawie"

Natychmiast zadałem pytanie: czy prawdą jest twierdzenie Ministerstwa Zdrowia, że "Zespół Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego" odkrył SARS CoV-2, ale po miesiącu przypomnień - Kanclerz UJ poinformowała mnie, że "odmawia odpowiedzi na zadane pytanie".
Chociaż pytanie adresowane było do niejakiego "profesora" Pyrcia.


Droga do ujawnienia mistyfikacji


W maju ubiegłego roku chciałem sprawdzić: jak to się stało, że już kilka dni po rzekomym odkryciu wirusa SARS CoV-2 były gotowe "testy PCR" - rzekomo wykrywające takiego wirusa.
Takie badania robi się latami, a nie w kilka dni.

Chciałem sprawdzić: jaką drogą materiał genetyczny wirusa trafił do producentów testów?
I jak im się udało zrobić to tak szybko?

Dlatego między innymi wezwałem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego do przedstawienia certyfikatów dla testów PCR, aby dowiedzieć się co to za testy.
Dopiero po skardze do WSA otrzymałem skany rzekomych certyfikatów na SARS CoV-2 i wtedy okazało się, że niektóre z tych rzekomych testów na "kowida" powstały w 2011 roku, a na skanach najnowszych certyfikatów widniało wyraźne zastrzeżenie, że "nie służą do diagnostyki".
(Nie są więc w stanie wykryć urojonego przez polityków kowida - gdyby rzeczywiście istniał.)

Wtedy rozpocząłem żmudną pracę i dzięki publikacjom wielu wybitnych naukowców upewniłem się, że NIKT NIE PRZYZNAJE SIĘ DO ODKRYCIA SARS COV-2!

(Jeżeli Premier posiada inną wiedzę w tej materii - to proszę o zaprezentowanie jej przed Sądem, bo Prezydent RP również nie wie kto odkrył SARS CoV-2, a grozi Obywatelom karami (załącznik 1 ).

Kolejnymi pytaniami zadanymi w Trybie Prawa prasowego - chcę udowodnić mistyfikację pandemii i temu też służy wezwanie do podania: w jaki sposób maski na twarz są w stanie zatrzymać tysiąc razy mniejszego wirusa?

Obecnie toczy się Pierwsza wirusowa wojna przeciwko Ludzkości i agresorzy przygotowali wiele fałszywych pseudo-publikacji - w których zamieszczają dowolne kłamstwa - udające pace naukowe.
Premier RP nie zatrudnił ministerialnych trolli do wykorzystania tego zasobu.
Zrobił to jednak Minister Zdrowia i na postawione mu - takie same pytanie otrzymałem z MZ linki do kilku - udających prace naukowe oszustw pijarowych.

W przeciwieństwie do Premiera RP - Minister Zdrowia powołuje się na różnorakie MISTYFIKACJE - w których rzekomo metodami statystycznymi "dowodzi się", że maski na twarz chronią przed zakażeniem.
Opracowania te NIGDY nie były walidowane, a zaczerpnięte w nich dane NIGDY nie zostały potwierdzone.
Ale mimo tego - te rzekome "dowody" ochronnej funkcji masek - podają wartości poniżej granicy błędu statystycznego (!)

Nawet w propagandowych artykułach - na które powołuje się Ministerstwo Zdrowia podaje się, że maski na twarz chronią od 0,7-2,8 część populacji.
Tymczasem granicą błędu statystycznego jest 3 procent.
A więc te - w żaden sposób nie weryfikowane statystyki rzekomej - ochronnej funkcji masek są niedopuszczalne naukowo z powodu wartości poniżej błędu statystycznego.

W załączniku przesyłam moją korespondencję z Ministerstwem Zdrowia - w sprawie dowodów na "skuteczność masek w ochronie przed SARS CoV-2, oraz jeden z rzekomych "dowodów" - na które powołuje się Ministerstwo Zdrowia.

W imieniu Ministra Zdrowia otrzymałem już kłamliwą odpowiedź - w której przywołane zostały adresy internetowe - rzekomych prac naukowych - mających udowodnić skuteczność masek w ochronie przed SARS CoV-2.
(Proszę Sąd o zwrócenie uwagi na treść mojej odpowiedzi na podane linki.)
Ministerstwo było przekonane, że nie znam języka angielskiego (odpowiedź winna być w języku polskim) i nie poznam: jakie brednie mi wciskają.

Dlatego uczulam Wysoki Sąd przed podobną - oszukańczą odpowiedzią z Gabinetu Premiera.
Skąd więc mamy tak wysoki odsetek śmiertelności w Polsce - prawie 15 procent wyższy - niż w roku 2019?

Do października 2020 roku było wręcz odwrotnie!
Mieliśmy niższą - niż w latach poprzednich śmiertelność - mimo rzekomej epidemii.
Jednak w listopadzie zaczęli umierać ludzie chorzy na choroby cywilizacyjne, a pozbawieni opieki medycznej od ponad pół roku.
A wcześniej rodziny wyczuliły się na OSZUSTWO przypisywania każdego zgonu na konto kowida.
I nie udało się tym razem - zmarłych z powodu zamknięcia szpitali - dopisać do rzekomo zmarłych na kowida.

Do dnia dzisiejszego - Mateusz Morawiecki - wraz z całym swoim Rządem, odpowiada za przedwczesną śmierć minimum 50 tysięcy Polaków.

j (2021-03-29 11:07:33)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
00-013 Warszawa, ul. Jasna 2/4


Skarżący: Artur Łoboda

Podmiot pozwany: Prezes Rady MinistrówPodtrzymanie Skargi


Wnoszę o przymuszenie Premiera RP Mateusza Morawieckiego do udzielenia odpowiedzi na następujące pytanie:
1. Wnoszę o podanie chociaż jednego dowodu naukowego na skuteczność maseczek na twarz, przyłbic i wszelkich form osłony twarzy w ochronie przeciwko wirusowi SARS CoV-2,
albo
by Premier RP przyznał publicznie, że "nie posiada wiedzy o dowodach naukowych - na skuteczność masek na twarz - w ochronie przed SARS CoV-2".


Przedstawiciel Premiera RP twierdzi, że dowód naukowy na skuteczność masek na twarz w ochronie przed SARS CoV-2 nie stanowi informacji publicznej.
W takim razie Premier RP Mateusz Morawiecki BEZPRAWNIE TEROROYZUJE MILIONY POLAKÓW w oparciu o podawane przez Rząd twierdzenia, których nie jest w stanie udowodnić.

Wnoszę też o obciążenie Premiera RP wszystkimi kosztami postępowania sądowego.

Uzasadnienie

W dniu 17 grudnia 2020 roku zadałem Premierowi RP pytanie drogą mailową.
Powołując się na Ustawę Prawo prasowe wysłałem do Premiera RP następujące zapytanie:
"Uprzejmie proszę o podanie chociaż jednego dowodu naukowego na skuteczność maseczek na twarz, przyłbic i wszelkich form osłon twarzy w ochronie przeciwko wirusowi SARS CoV-2."


Jest to fundamentalne dla zdrowia Polaków pytanie, bo bezprawnymi "Rozporządzeniami" Mateusz Morawiecki terroryzuje Polaków - przy współudziale przestępczych struktur Państwa: Sanepidu i Policji - zmuszając do noszenia bardzo szkodliwych - na dłuższą metę masek na twarzy, które będą przyczyną wielu chorób w przyszłości.
Można by przejść do porządku dziennego nad rażącym łamaniem Prawa przez Premiera i pogwałceniu wszystkich Praw konstytucyjnych - gdyby dokonane zostały z powodu wyższej koniczności.

Jednak - mimo bardzo długiej kwerendy nie znalazłem ANI JEDNEJ - rzeczywistej pracy naukowej dowodzącej, że maski na twarz chronią przed SARS CoV-2.

Przede wszystkim dlatego, że do dnia dzisiejszego ŻADEN NAUKOWIEC NIE PRZYZNAŁ, ŻE WYIZOLOWAŁ (a więc odkrył) SARS CoV-2!

Po roku dziennikarskiego śledztwa stwierdzam to z pełną odpowiedzialnością! (1)


Mógłbym przyjąć powołanie się przez Premiera na dowód pośredni w ocenie skuteczności masek w ochronie przed jakimś wirusem.
A więc udowodnienie, że filtry masek są w stanie zatrzymać cząsteczki wielkości wirusa.
Rzecz w tym, że wedle zapewnień producentów: maski chirurgiczne zatrzymają cząsteczki od 100 mikrometrów wzwyż.
Tymczasem wirusy są tysiąc razy mniejsze od skuteczności maski, a więc około 100 nanometrów.

Doradcy Premiera muszą to wiedzieć i nawet nie próbują czegokolwiek dowodzić.
Dlatego nie przesłano Sądowi rzekomej odpowiedzi na moje pytanie wysłane dopiero 10 lutego 2020 roku.
(Nie znalazłem ich w otrzymanej od Sądu kopii - tej odpowiedzi.)
A odpowiedź brzmiała tak:


"Szanowny Panie Redaktorze,
przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi. Z racji bardzo dużej ilości zapytań w
różnych sprawach kierowanych do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez redakcje z całej Polski, przy wysyłaniu informacji musimy uwzględniać kolejność zgłaszania ich przez
dziennikarzy.

W odniesieniu do pytań uprzejmie informujemy, że wielu ekspertów podkreśla, że maseczka ogranicza przenoszenie wirusa. Jest to konieczne, bo często nie wiemy czy mamy do czynienia z osobą zakażoną i czy sami nie jesteśmy zakaźni. Powinniśmy wykorzystać każdą możliwość, która zmniejszy narażenie na wirusa dla nas i dla otoczenia. Podkreślić należy, że obowiązek noszenia maseczek został wprowadzony też w innych krajach, jako jedna z metod mająca na celu ochronę przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Ponadto Prezes Rady Ministrów korzysta na bieżąco ze wsparcia Rady Medycznej, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz zespołów analitycznych i konsultantów krajowych pracujących przy Ministerstwie Zdrowia. Aby uzyskać dodatkowe informacje sugerujemy zwrócić się do Ministerstwa Zdrowia oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zapewniające obsługę Zespołu.
Zasady bezpieczeństwa i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń. Ograniczenia, które zostały wdrożone, przynoszą skutek. To, co jest obecnie ważne, to przerwanie łańcucha zakażeń, by ocalić ludzkie życie.

j (2021-03-29 10:59:58)

Andrzej Duda: "Zdecydowałbym się zaszczepić każdą szczepionką w Polsce", ale nie wie: kto odkrył SARS CoV-2?

26 stycznia 2020 roku zadałem Prezydentowi RP następujące pytanie:


Prezydent RP Andrzej Duda

Zapytanie w Trybie Prawa Prasowego

Czy Prezydent RP wie: kto na świecie odkrył SARS CoV-2?


Szanowny Panie Prezydencie
kilka dni temu media opublikowały wywiad z Panem - w którym groził Pan przedsiębiorcom wzniecającym ruch oporu wobec kowidowej wojny przeciwko ludzkości.

Ta cała "pandemia" to mistyfikacja!
I zdaje sobie z tego sprawę każdy myślący człowiek.

Faktem jest, że niektórzy lekarze mordują pacjentów - jak to miało miejsce we Włoszech i w Polsce - wobec Janusza Sanockiego.
(Z góry uprzedzam, że złożyłem w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury.)

Żeby jednak twierdzić, że mamy do czynienia z "pandemią" i to w oparciu o testy PCR - to trzeba podać: kto wyizolował SARS CoV-2, aby można było na tej podstawie stworzyć jakieś testy na obecność tego wirusa.

Wedle mojej wiedzy NIKT NA ŚWIECIE NIE WYIZOLOWAŁ SARS COV-2 jako medyczny złoty standard!
A więc wszystkie te "testy" to fikcja stworzona bez wiedzy o samym - rzekomym wirusie.

Może jednak Prezydent RP posiada wiedzę niedostępną Obywatelom i stąd moje pytanie:
Czy Prezydent RP wie: kto na świecie odkrył SARS CoV-2?

Jeżeli zna Pan odpowiedź to Pana groźby wobec przedsiębiorców znajdą uzasadnienie.
W przeciwnym wypadku ....

Z poważaniem
Artur Łoboda
Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Dożynki gminy Goraj

Rozmowa z Przemysławem Czarnkiem

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy, że trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego program Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2021...