Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wiejski Dom Kultury w Majdanie Starym otwarty (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-09-05 21:43:10 (czytane: 3183)

W obecności wójta gminy Księżpol i społeczności lokalnej dokonano dziś otwarcia Wiejski Dom Kultury w Majdanie Starym Otwarty. Swe miejsce znajdą w nim działające w Majdanie Starym i Nowym zespoły, stowarzyszenia i Ochotnicza Straż Pożarna.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajObiekt znajduje się w centrum miejscowości, obok kościoła i strażnicy. To murowany piętrowy budynek mający pełnić rolę centrum kultury i miejsca spotkań mieszkańców. Otwarciu Wiejski Dom Kultury w Majdanie Starym towarzyszyły występy lokalnych zespołów, wspólny poczęstunek oraz wiejska potańcówka.

jaroslaw_piskorski.JPG

-W całej gminie Księżpol działa ponad dwadzieścia zespołów śpiewaczych czy stowarzyszeń. Jedna trzecia z nich na terenie Majdanu Starego i Nowego. To bogaty aspekt kultury lokalnej Ziemi Biłgorajskiej. Dziś poprzez oddanie tego budynku dajemy nowy impuls do aktywności kulturalnej na rzecz społeczności lokalnej i całego powiatu - podkreśla dyrektor GOK w Księżpolu, Natalia Kyc.

wiejski_dom_kultury.JPG

Jak informuje wójt Jarosław Piskorski, inwestycja kosztowała ponad 1,2 mln zł, przy okazji budowy uporządkowano także najbliższe otoczenie Wiejski Dom Kultury. -Chcemy by to miejsce tętniło życiem. Tutaj jest profesjonalna sala do występów artystycznych ze sceną. Ponadto są sale, gdzie zespoły będą miały próby i będą mogły się spotykać. Do tego jest zaplecze gastronomiczne - dodaje.

Reklama.

Do tej pory zespoły nie miały swojego lokum. -My korzystaliśmy z sali jaką udostępniła nam pani dyrektor w szkole podstawowej. -Cieszymy się bardzo, że teraz będziemy mieli swoją siedzibę, gdzie będziemy mogli się spotykać, ćwiczyć śpiew, planować wyjazdy, rozwijać kulturę lokalną - podkreśla Antonina Pułapa przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich. W podobnej sytuacji był Chór Męski "Klucz". Panowie mieli swe próby w domach prywatnych, w dawnej remizie, potem w szkole. -Dziś mamy swoje miejsce, gdzie możemy nie tylko ćwiczyć czy występować, ale także zaprezentować nagrody i wyróżnienia, które otrzymywaliśmy w ciągu ponad 30-letniej historii naszej działalności - podkreśla kierownik chóru, Jerzy Rymarz.

wiejski_dom_kultury_1.JPG

Tomasz Skwarek naczelnik OSP Majdan Stary podkreślał, iż ma nadzieję, że obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom i stanie się miejsce przyjaznym. -Pragniemy aby wszyscy czuli się tu dobrze, by imprezy, spotkania, uroczystości tu organizowane w pełni pomagały realizować się poszczególnym organizacjom, a przede wszytkom, aby umożliwiły kultywowanie  naszej narodowej historii i tradycji i kształtowały postawy patriotyczne w naszym środowisku lokalnym - dodaje. O idei powstania Wiejskiego Domu Kultury, trudnościach jakie się piętrzyły i zaangażowanych osobach mówił druh Krzysztof Blicharz. Uroczystego poświęcenia budynku dokonał ks. Adam Sobczak, proboszcz parafii w Majdanie Starym.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 61

Tagi: wiejski dom kultury   majdan stary   gmina księżpol   kultura ludowa

Zobacz także

10 samorządów naszego powiatu otrzyma od rządu maszt z flagą państwową

Dodane: 2020-11-12 09:53 - Komentarze  (14)  czytane (1662)

TAGI: masz z flagą, głosowanie, pod biało - czerwoną, powiat biłgorajskiKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.66.86

(2020-09-06 19:41:03)

Smólsko to przynajmniej ,, palikota,, zaprosiło na otwarcie, że też ten śpiewak z waszego zespołu nie podsunął wam tego.

(2020-09-06 11:52:59)

Nie czekaj tylko działaj już teraz.

H. (2020-09-06 00:00:20)

Ja czekam na powrót starego wójta. Byłoby dużo lepiej.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Projekt e-Geodezja realizowany od 2016 roku przez powiat biłgorajski jest już na finiszu

Dzięki sukcesywnie zwiększanym finansom na informatyzację administracji...

Ostatnie pożegnanie Wiktorii Klechowej (FOTO)

Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Wiktorii Klechowej,...

Jak stworzyć reprezentację seniorów? W Biłgoraju ma powstać Rada Seniorów

-Chciałyśmy aby seniorzy świadomie zadbali o swoje sprawy, dlatego...

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka (VIDEO)

Inwestycja kosztowała ponad 21,3 mln zł. Dzięki niej centrum...

Uczcili Kapelana Solidarności i kapłanów niezłomnych (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja uczcili dziś ks. Jerzego Popiełuszkę i księży...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Ogłoszenia