Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Widzisz zagrożenie - zareaguj i odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dodał: red Data: 2017-03-31 10:54:36 (czytane: 1576)

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie lubelskim funkcjonuje od 14 września ubiegłego roku. Od tego momentu mieszkańcy naszego Powiatu mogą na bieżąco informować Policję o zagrożeniach występujących w danym rejonie. Dzięki takiej współpracy wspólnie możemy wpływać na bezpieczeństwo.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj14 września 2016 roku w województwie lubelskim zostało uruchomione nowe narzędzie informatyczne - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego dnia każdy mieszkaniec Regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Można też sprawdzić czy w jego okolicy zamieszkania jest bezpiecznie. Na mapie znajdują się informacje dotyczące wybranych kategorii przestępstw, a także zagrożeń w ruchu drogowym.

krajowa_mapa_zagrozen.JPG


Od początku roku 2017 na terenie Powiatu Biłgorajskiego zostało wprowadzonych 281 zgłoszeń, z tego 163 zostało potwierdzonych. Największa ilość zgłoszeń dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a konkretnie nieprawidłowego parkowania. Łącznie w tej kategorii wpłynęło 163 zgłoszeń, z czego 96 zostało  potwierdzonych. Przykładem takiego potwierdzonego zgłoszenia była informacja naniesiona na mapę wskazująca na nieprawidłowe parkowanie w Biłgoraju na ul. Lubelskiej. W trakcie weryfikacji policjanci ujawnili w tym miejscu ponad 6 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Kolejne częste zgłoszenia w zakresie ruchu drogowego to przekraczanie dozwolonej prędkości. Otrzymano 69 takich zgłoszeń, z czego 57 zostało potwierdzonych. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły m. in.: spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, miejsc grupowania się nieletnich, złej organizacji ruchu drogowego, żebractwa, niewłaściwej infrastruktury drogowej, używania środków odurzających, aktów wandalizmu czy nielegalnych rajdów samochodowych.

Reklama.

Warto przypomnieć, że za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w jego okolicy. Następnie te sygnały są przez Policję weryfikowane. Jeśli zagrożenie zostanie potwierdzone, Policja wprowadzi je wprost na mapę. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach mogą znaleźć się szczegółowe informacje dotyczące także niższych szczebli podziału terytorialnego, takich jak np. osiedli.

Podczas korzystania z mapy należy jednak pamiętać, że nie służy ona do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

/M.S./

Zobacz także

Monitorują las, by chronić go przed zaśmiecaniem

Dodane: 2020-01-19 08:56 - Komentarze  (3)  czytane (485)

TAGI: fotopułapki, eko challenge, zaśmiecanie lasów, sprzątanie lasówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.214.184.250

michał anioł (2017-04-02 09:23:04)

Puszcza parking przed blokiem 154, picie z rana, picie w południe, picie po południu, picie wieczorem, pisie w nocy. Policja o tym wie i co ?!!!? I nic !!!! A przejeżdżają Kościuszki bez przerwy i nie wstąpią przegnać pijaków !!!!
Czy komendant na prawdę chce aby odwiedziły go jakieś media ? Chyba taki rozgłos Komendzie Policji w Biłgoraju nie jest potrzebny !

iza (2017-03-31 19:51:06)

nikt

iza (2017-03-31 19:50:36)

nikt

. (2017-03-31 16:56:20)

Takie zabezpieczenie, żeby ktoś nie pomylił z numerem 997 i nie zgłaszał na mapie, że w tej chwili ktoś się topi, tylko dzwonił na 997.
Na mapie można zgłaszać miejsca w których dosć często dochodzi do ryzyka utonięć, bo na przykład w tej okolicy ludzie po pijaku wchodzą do wody, etc.
Tak samo z parkowaniem, jeśli ktos widzi źle zaparkowane auto to lepiej zadzwonić bezpośrednio na 997 i wtedy policja zajwi się dość szybko.
Zgłoszenie na mapie będzie skutkować tym, że dane miejsce zostanie objęte częstszym nadzorem podczas patroli, ale nie znaczy, że od razu ktoś tam pojedzie.
Tak więc jeśli ktoś widzi zagrożenie to lepiej na 997 i interwencja będzie w ciągu kilku-kilkunastu minut.
Mapa to tylko takie pomocnicze narzędzie które ma wskazywać które rejony mają być patrolowane częściej i pod jakim kątem.

(2017-03-31 13:52:05)

Cytat "Podczas korzystania z mapy należy jednak pamiętać, że nie służy ona do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji". Czyli jakich? W kategorii zagrożeń m.in. są: utonięcia, picie alkoholu, nieprawidłowe parkowanie, nielegalne rajdy samochodowe, kłusownictwo, wypalanie traw itp. Czyli jakie to mają być interwencje? Topielec poczeka, złe parkowanie jest raczej krótkie, picie alkoholu nie trwa parę dni. Ruszyć dupska panowie policjanci.

Marek (2017-03-31 11:11:56)

A kto na to reaguje?!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim

XXII Koncert Kolęd we Frampolu

Koncert Laureatów Festiwalu "Gaudium"

Studniówka ZSL - 2020

Kolędy w wykonaniu scholi Kanaan

Opłatek władz Powiatu Biłgorajskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Straż Miejska kontroluje przedsiębiorców odnośnie umów na odpady komunalne

Straż Miejska w Biłgoraju przystąpiła do kontroli przedsiębiorców, na których spoczywa obowiązek zawarcia indywidualnej umowy na wywóz...