Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Widzialna ręka Biłgoraj i okolice - grupa gromadzi coraz więcej osób i poszerza obszar działania

Dodał: red Data: 2020-03-23 09:31:04 (czytane: 2289)

W akcji najważniejsza jest pomoc, w jej zakres wchodzą różne działania, tak naprawdę nie można ich ująć w żadne ramy, gdyż są uzależnione od zakresu potrzeb. Pierwsze działania na grupie miały na celu zebrać osoby chętne, które mogły by zrobić zakupy, lub pomoc załatwić jakieś sprawy ludziom starszym czy będących w kwarantannie z zakaże wychodzenia z domu - informują przedstawiciele grupy.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolbilgoraj.com.pl: Ja zrodził się pomysł i jak przebiegała realizacja grupy Widzialna ręka Biłgoraj i okolice?
Widzialna ręka Biłgoraj i okolice*: Pomysł powstania grupy na fb to kontynuacja akcji ogólnopolskiej, jaka pojawiła się w mediach społecznościowych. Uznaliśmy, że również w mieście Biłgoraj możemy stworzyć taką akcje działań na rzecz ludzi potrzebujących.

Jaki cel przyświeca tej inicjatywie?
W akcji najważniejsza jest pomoc, w jej zakres wchodzą różne działania, tak naprawdę nie można ich ująć w żadne ramy, gdyż są uzależnione od zakresu potrzeb. Pierwsze działania na grupie miały na celu zebrać osoby chętne, które mogły by zrobić zakupy, lub pomoc załatwić jakieś sprawy ludziom starszym czy niepełnosprawnym, takim które mają kwarantannę i zakaz wychodzenia z domu. Zgłosiło się wielu ludzi, z miasta Biłgoraj jak i okolic. Bardzo nas to zaskoczyło i ucieszyło. Dzięki temu mogliśmy podzielić się na rejony udzielania pomocy, na ulice i miejscowości.

Wszystko zaczęło się od pomocy w zakupach i trosce o seniorów a rozrosło się...
Rozrosło niebywale, otrzymaliśmy pierwszą prośbę zgłoszenie, że na oddziałach szpitalnych brakuje podstawowych środków ochrony osobistej, masek, czepków, rękawiczek, środków do dezynfekcji.
W pierwszej reakcji chcieliśmy zakupić te produkty, ale okazało się że są trudno dostępne i nie można bliżej określić kiedy będą dostępne w hurtowniach. Tu znów okazała się  pomocna strona ogólnopolska, gdzie zobaczyliśmy, że w innych miastach szyją takie maseczki z bawełny. I zaczęliśmy szyć... szukać materiałów, szwalni, oraz innych osób chętnych. Liczba osób które chciały szyć przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Musieliśmy podzielić logistycznie prace tych osób, aby była ona sprawna i szybka. Jedni mieli troczki, lub byli w stanie szybko je uszyć, inni seryjnie dzięki odpowiednim maszynom wycinali gotowe formy, a jeszcze inni zszywali wszystkie elementy tworząc gotowe maski, czepki a także fartuchy. Kolejny etap, to poszukiwania możliwośći sterylizacji, gdyż oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo osób, które będą korzystać z tych „produktów”. Aby mieć pewność, że są one gotowe do użytku i „czyste” musieliśmy je zdezynfekować. I tu znów poszukiwanie autoklawów, sprawdzanie ich programów, tak aby prawidłowo przeprowadzić sterylizację. Nie małym problemem były same rękawy do sterylizacji, czyli te opakowania w które się pakuję maski. Ale i tu udało się znaleźć grupę osób, która miała możliwość i pomogła.

widzialna_reka_koronawirus.jpg

Jakie działania realizuje grupa i jej członkowie?
W ramach grupy przeprowadzona została zbiórka materiałów i środków do dezynfekcji, rękawic jednorazowych, fartuchów i wiele wiele innych. Tu niezawodne okazały się nasze panie kosmetyczki, które chętnie podzieliły się wszystkim co miały.
W ramach akcji dostarczane są posiłki dla pracowników szpitala, pogotowia ratunkowego. Robimy zakupy i odwiedzamy osoby starsze i niepełnosprawne. Otwarci jesteśmy na każdą prośbę i potrzebę.
Apeluje również aby wszyscy, którzy są w trudnej sytuacji, zgłaszali się do nas. Zakres potrzeb nie ma znaczenia, na każdą potrzebę znajdziemy rozwiązanie, w końcu jest nas 2 400 osób z wielkim sercem.

Czy rozmach, jakiego nabrała grupa zaskoczył Państwa?
Zdecydowanie, zaskoczenie jest mega pozytywne, pokazuje ilu ludzi wokół nas jest chętnych i otwartych na niesienie pomocy innym. To bardzo budujące. Najważniejsze jest jednak to, że ci ludzie robią to bezinteresownie, często własnym nakładem pieniężnym i wkładem własnego czasu.

Chyba najważniejszym przesłaniem jest, że ludzie potrafią się jednoczyć i być solidarni i otarci na innych w czasach prób i kryzysów...
Jako społeczeństwo uważamy, że zdaliśmy egzamin na 5. Pokazaliśmy, że w trudnych chwilach potrafimy być razem, potrafimy być dla siebie, potrafimy odczytać potrzeby innych i nieść im bezinteresowną pomoc. W obecnej sytuacji przywraca to wiarę w drugiego człowieka i podkreśla fakt, że tak naprawdę nic innego się nie liczy, jak dobre wrażliwe serce.
Reszta w tej sytuacji nie ma znaczenia.

Reklama.

Niestety nie udało się także uniknąć fali hejtu...
A no nie udało… niestety zawsze znajdzie się ktoś, kto w swej naturze mierząc swoją miarą, będzie szukał podstępu, chęci rozgłosu, czy promocji. Te osoby chcemy zapewnić, że wszyscy którzy najmocniej zaangażowali się do akcji, wnosząc część siebie, a posiadające jakieś działalności na terenie powiatu, są to osoby, którym klientów nie brakuję, a zarazem osoby, które „widać” przy każdej akcji społecznej organizowanej w Mieście i okolicy... Są to ludzie, których drugie imiennie to bezinteresowna pomoc, choć nie wiem, czy „hejterzy”, są w ogóle w stanie zrozumieć, co to znaczy… właśnie dlatego, z całego serca w imieniu wszystkich wolontariuszy i działaczy akcji Widzialna Ręka, życzymy im dużo zdrowia i wiary w to, że nigdy nie będą zmuszeni prosić o tą bezinteresowną pomoc, choć trzeba pamiętać życie bywa przewrotne.

Na koniec jest okazja by Państwo podziękowali, do kogo słowo dziękuje należy skierować...
W związku z tym, że działamy bardzo dynamicznie ciężko nam teraz będzie wymienić wszystkich zaangażowanych i pomagających. Zresztą na to jeszcze przyjdzie czas. Chcemy jednak z całego serca podziękować wszystkim, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny i są w tym trudnym czasie razem z nami. Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi /św. Jan Paweł II/.

Dziękujemy za rozmowę
* Dane rozmówców do wiadomości redakcji.Zobacz także:

Solidarność i jedność w obliczu epidemii

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: koronawirus   widzialna ręka biłgoraj i okolice   pomoc osobom starszym   pomoc szpitalom

Zobacz także

Najnowsze dane dotyczące Covid-19

Dodane: 2021-01-15 11:35 - Komentarze  (42)  czytane (6096)

TAGI: covid-19, koronawirus, dane dotyczące epidemii, pandemia koronawirusaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.232.96.22

Gutsperka (2020-03-23 22:51:06)

No i super.!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Inwestycje drogowe powiatu biłgorajskiego w latach 2019 - 2020 roku oraz plany na rok 2021

Okno małego ZUS znowu otwarte

Błogosławieństwo owsa i kamienowanie kapłana

Jasełka przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 3 w Biłgoraju

Jest budżet powiatu na 2021 rok

Tarcza antykryzysowa 6.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych [AKTUALIZACJA 31 marca 2020 rok, godz. 20:45]

Szanowni Państwo, na bieżąco aktualizujemy i zamieszczamy aktualne informacje o koronawirusie, sytuacji epidemiologicznej w Polsce...