Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Wicemarszałek zapewnia: -Chcemy wyremontować W858 i wybudować obwodnice Biłgoraja i Tarnogrodu

Dodał: red Data: 2021-09-21 08:13:30 (czytane: 2844)

Podczas wizyty w Biłgoraju, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, spotkał się z władzami samorządowymi - w ramach konsultacji nad Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego - omówił kwestie infrastruktury drogowej, w tym remontu drogi 858 i budowy obwodnic Biłgoraja i Tarnogrodu.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajJak podkreślał, środki finansowe, które zostały wynegocjowane przez obecny Zarząd województwa lubelskiego w najbliższych latach będą przeznaczone także na ten element. Potrzeby takiej inwestycji istnieją szczególnie w powiecie biłgorajskim, gdzie dużo dróg wojewódzkich jest w kiepskim stanie, a stanowią one szkielet komunikacyjny. -Szkieletem komunikacyjnym w powiecie biłgorajskim są drogi wojewódzkie. Mamy tu tylko jedną drogę krajową nr 74, która przebiega przez Frampol. Pozostały kręgosłup komunikacyjny to drogi wojewódzkie czyli drogi podlegające pod Marszałka Województwa, które były źle traktowane przez ostatnie lata i teraz dzięki uzyskanym funduszom przyszła pora, aby to zmienić - mówił Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa.

Wśród inwestycji została wymieniona m. in. przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 858, na którą jest obecnie przygotowywana dokumentacja techniczna. Jest to droga łącząca powiat biłgorajski z powiatem zamojskim, ze Szczebrzeszynem oraz z drogą krajową Nr 74. Zarząd województwa lubelskiego ma w planach wykonać przebudowę tej drogi w najbliższej perspektywie programu, tj. do roku 2030.

michal_mulawa.JPG

Kolejnymi, dużymi wyzwaniami komunikacyjnymi i drogowymi na terenie powiatu biłgorajskiego to między innymi budowa dwóch obwodnic. Jednym z nich jest obwodnica Tarnogrodu, na którą aktualnie również jest przygotowywana dokumentacja. Drugim z wyzwań jest północna obwodnica Biłgoraja. Jest to bardzo ważna inwestycja, która po raz pierwszy pojawiła się w dokumentach strategicznych Lubelszczyzny. -Chcę tutaj jasno i wyraźnie powiedzieć: nigdy północna obwodnica Biłgoraja nie funkcjonowała w żadnych dokumentach, programach i strategiach. Po raz pierwszy obecny zarząd woj. Lubelskiego wpisał budowę tej obwodnicy do strategicznych planów rozwoju sieci drogowej. Będziemy również starali się pozyskać środki finansowe na ten cel, a jest to, według starych szacunków, kwota 250 mln zł. O tej inwestycji dużo się mówiło, ale nic nie robiło. My to zmieniliśmy i jest ona teraz w strategicznych planach zarządu województwa lubelskiego, wśród 9 obwodnic które w najbliższych latach chcielibyśmy budować - zapewniał wicemarszałek.

W nowym Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego nie zostały przewidziane dofinansowania przebudowy dróg lokalnych, tzn. dróg powiatowych i gminnych. Wynika to z potrzeb związanych z przebudową dróg wojewódzkich oraz z tym, że samorządy mają aktualnie więcej możliwości pozyskiwania środków rządowych na takie inwestycje, m. in. z Funduszu Dróg Samorządowych czy programów związanych z „Polskim Ładem”. -My te środki finansowe, które będziemy mieli w lubelskich w naszym nowym RPO, chcemy zainwestować głównie w drogi wojewódzkie, nie w drogi lokalne. Te drogi wojewódzkie potrzebne są, aby rozwijała się gospodarka, aby mieszkańcom żyło się bezpiecznie i aby rolnicy mogli spokojnie i bezpiecznie dojeżdżać do swoich pól i prowadzić swoją działalność - przekonywał.

Szacuje się, że na modernizację i przebudowę dróg wojewódzkich będzie przeznaczone około miliarda złotych.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: michał mulawa   wicemarszałek województwa lubelksiego   obwodnica biłgoraja   inwestycje drogowe

Zobacz także

Wizyta studyjna samorządowców z Ukrainy w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Korczowie

Dodane: 2021-10-20 13:35 - Komentarze  (1)  czytane (469)

TAGI: zakłąd zagospodarwoania odpadów, wizyta samorządowców z ukainy, biłgoraj, euroregion roztoczeKomentarze (24)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.142.91

Robert M. (2021-09-24 10:18:16)

Mulawa i lansik. Na szczęście ludzie poznali już jego obiecanki basenu i innych rzeczy.

Robert K. (2021-09-23 22:52:10)

Nigdy tyle dróg w powiecie biłgorajskim nie było remontowanych. Nie byłoby tego gdyby nie Marszałek Mulawa!

Stachu (2021-09-23 22:49:29)

Piotruś przestań pluć, lepiej jedz do Luxoru:-)

Karol (2021-09-23 22:48:12)

Więcej zrobione do tej pory niż PO-PSL zrobili w dwie kadencje. Brawo!

dom (2021-09-23 21:33:51)

Zatwierdzone przez URE podwyżki gazu, zapowiedź wniosku o podniesienie cen energii elektrycznej o kilkadziesiąt procent, inflacja przekraczająca 5 proc., a do tego nowe podatki i opłaty - najbliższe miesiące mogą być trudne dla naszych budżetów domowych.

(2021-09-23 17:00:45)

Nikt ci tyle nie da co Mulawa obieca.

(2021-09-23 14:53:51)

Jako osoba bezpatrtyjna uważam , że nie warto krytykować kogoś, kto coś dobrego robi dla naszego miasta i regionu. Nieważne skąd jest, liczą się efekty jego działań.

(2021-09-23 13:27:59)

Długo nie trzeba było czekać na zmianę czołówki tabeli. Parę dni temu w lubelskim przeprowadzono szeroką akcję darmowych testów. Zainteresowanie było łagodnie mówiąc średnie, ale to w zupełności wystarczyło, żeby umieścić lubelskie na czele statystyk zakażeń. Dlaczego? Ponieważ mieliśmy po 400 przypadków dziennie i wystarczyło 50, żeby być „mistrzem Polski”. Dziś mamy prawie 1000, co dla każdego człowieka z czynnymi synapsami jest zjawiskiem oczywistym i naturalnym. Zaczyna się sezon na przeziębienia i ludzie będą się wzajemnie zarażać, jak zawsze. 1000 przypadków to jest żadna skala w 38-milionowym kraju i zobaczymy dane na poziomie kilkunastu, może kilkudziesięciu przypadków. Przy takiej skali cała propagandowa bajeczka o skuteczności „szczepionek” musi się rozsypać.

Jestem tego więcej niż pewien, pomimo całej masy manipulacji, jaka się dzieją głównie w szpitalach. Tydzień temu w szpitalu w Siedlcach zwolniono trzynaście pielęgniarek, które fałszowały dokumentację pacjentów i dopisywały „kowida”, aby uzyskać dodatki. Jeśli ktoś myśli, że to jest incydent, to nie myśli, tylko jest naiwny. Takich zwolnień „pielęgniarek” i „lekarzy” należałoby przeprowadzić tysiące, a to nie koniec przekrętów. Na poziomie testowania w szpitalach oficjalnie stosuje się różne techniki dla różnych pacjentów i „zaszczepieni” albo nie są testowani w ogóle albo są testowani szybkimi i znacznie mniej czułymi niż PCR, testami antygenowymi. Głównym celem jest nie tylko zaniżenie statystyk zachorowań, ale podtrzymanie innego fałszywego mitu, że „zaszczepieni” wprawdzie chorują, ale nie trafiają do szpitali. Nie testujesz „zaszczepionych”, to nie masz pacjentów „zaszczepionych”. Pytanie, czy na pewno tak będzie? Z dużym prawdopodobieństwem nie! O ile konflikt „medyków” z Niedzielskim się utrzyma, to „medycy” zrobią wszystko, żeby podkręcić pandemię i co za tym idzie przetestują wszystko, co się rusza i na drzewo nie ucieka.
Reklama

Jeszcze prostsza sytuacja jest w przychodniach, przy zleceniach POZ. Rozleniwieni „lekarze” będą w sezonie odbierać setki telefonów od przeziębionych, głównie panikarzy i hipochondryków, czytaj „zaszczepionych”. Pierwszą diagnozą w 90% przypadków będzie test na „kowida”. Tyle wystarczy, żeby napędzić skalę zakażeń i nie będą za to odpowiedzialne podkarpackie, lubelskie i podlaskie wsie z miasteczkami, gdzie ludzie leczą przeziębienia czosnkiem i miodem, ale największe miasta zamieszkałe przez „światłych” i „zawierzających nauce”. Krótko mówiąc skala i paradoksalnie sami „zaszczepieni” doprowadzą do kompromitacji „ostatniej prostej” Niedzielskiego. Nie ma takiej siły, która by to naturalne zjawisko mogła powstrzymać. Nikt nie wygra z biologią i żywiołami jakie za sobą biologia niesie. Rzecz jasna zobaczymy i usłyszymy kłamstwa, bez względu na fakty i realia, przecież nie takie idiotyzmy firmowali „naukowcy”, ale to już nie będzie straszne, tylko śmieszne jak jazda na rowerze w maseczce albo oburzające jak imieniny Mazurka. Zabawa ze statystykami zawsze jest pod jakąś kontrolą, im mniejsza skala zjawisk, tym większa kontrola, ale przy żywiołowej lawinie rozjedzie się każde kłamstwo statystyczne.

W końcu ostatnia rzecz, o której też pisałem kilkukrotnie. Nie będzie żadnej ostrej segregacji na „zaszczepionych” i niezaszczepionych. Jak ruszy fala znów decydenci wpadną w taką panikę, że będą zmieniać decyzje z dnia na dzień i wszyscy padną ofiarami zamordyzmu „sanitarnego”. Ktoś sobie wyobraża, że „zaszczepieni” będą hasać bez maseczek, a niezaszczepieni w maseczkach? Poza jakimiś głupotami w stylu limitów obowiązujących i teraz, ale prze nikogo nie przestrzeganych, nie będzie nic większego. Może w sezonie narciarskim stoki dla „zaszczepionych” bez sprawdzania temperatury i oświadczeń lub coś równie „mądrego”. Zdecydowana większość komentatorów twierdziła, że w szkołach będzie „szczepionkowa” rzeź i na siłę zmuszą do „szczepień”, na co odpowiadałem, że to bzdura, która zakończy się klęską i tak się stało. Tak samo będzie z IV falą, propagandą niczego nie da się załatwić, przekonani do swoich racji po jednej i drugiej stronie zdania nie zmienią, a jeśli już, to zmienią „pandemicy”, bo widzą coraz więcej kretynizmów i arogancji w wydaniu „ekspertów” i „lepszego towarzycha”.matkakurka

(2021-09-23 13:24:54)

Idiotyzmom i absurdom nie ma końca, ale z jednej strony to bardzo edukacyjne zjawisko. Ludzie przez te półtora roku widzieli już wszystko albo prawie wszystko, na przykład marszałek Witek, która grzmiała do posła Brauna bez maseczki, że zabije brzemienną posłankę w maseczce. Na ostatnim posiedzeniu sejmu ta sama Witek wydała zarządzenie, że wszyscy mogą siedzieć bez maseczek i tylko „pandemiczny” bóg wie, na jakiej podstawie prawnej zostało to wprowadzone. Wczoraj dla odmiany mieliśmy „siewców śmierci” na Krupówkach, ale w wersji medycznej i warszawskiej! Pamiętacie styczeń 2021 roku, gdy grupa ludzi bawiła się tańcząc na Krupówkach? Nie było chyba „eksperta”, który po tym spontanicznym odreagowaniu paranoi nie rozdał szat i nie podał swoich symulacji dla zgonów i zakażeń.

Grupa na Krupówkach liczyła może kilkaset osób, natomiast na ulice Warszawy, po ogłoszeniu „IV fali”, wyszło kilka tysięcy lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Nie słyszałem jednego komunikatu w mediach, że to się musi skończyć wzrostem zachorowań i pobytów pod respiratorem. Prócz pojedynczych przedstawicieli upadłych zawodów, co „pandemia” pokazała dobitnie, może kilkudziesięciu miało maseczkę, natomiast żaden nie miał tego kosmicznego stroju, którymi straszyli pacjentów przy łóżkach i na „fejsbukach”. Wyłączając absolutną mniejszość, jak sądzę na poziomie góra 20%, godnych miana lekarza, pielęgniarki, ratownika, nie mam dla tej zbieraniny cyników żadnego szacunku i empatii. Obok polityków i dziennikarzy, to właśnie oni nakręcali to szaleństwo, co więcej mieli pełną wiedzę, że na przykład rzeczywistość szpitalna wygląda zupełnie inaczej niż to pokazują Kurski i TVN. Każdy z nich wiedział, że realia wyglądają inaczej, ale kłamał, histeryzował, opowiadał durnowate historyjki o śmierci pod respiratorem, jakby na oddziałach OIOM kiedykolwiek było inaczej. Przez półtora roku zarabiali krocie i tylko ktoś naprawdę nierozgarnięty będzie bredził o 3000 netto. Dla pielęgniarki poziom 8000–10 000 zł nie był żadnym wysiłkiem, podobnie dla ratowników, a lekarze za 20 000 nie chcieli patrzeć w stronę dyżurki.
Reklama

W chwili, gdy Niedzielski wprowadzał patologiczne przepisy związane z „dodatkami kowidowymi” i telefoniczną „opieką” nad pacjentem napisałem, że buduje się właśnie patologia, z której nie wyjdzie nikt, kto nie ma byczych jaj. PiS takimi politykami i menedżerami nie dysponuje, dlatego kompletnie zdemoralizowane środowiska medyczne będą dalej bezwzględnie dążyć do tego, co dla niech było błogosławieństwem. „Pandemio” trwaj! Za dwa razy mniej roboty , dwa razy więcej kasy. Żyć, nie umierać! Wszystkie statystyki podają gwałtowny spadek świadczeń medycznych i pobytów w szpitalach. Całe specjalistyczne oddziały przerabiano na „kowidowe”, gdzie „leczenie” polegało na mierzeniu saturacji, podawaniu ibupromu lub na dobiciu pacjenta pod respiratorem. Legendy o niezwykle skomplikowanej opiece nad „pacjentem kowidowym” były pisane pod „dodatki kowidowe”. Na chirurgii i internie, nie wspominając onkologii, można mówić o harówce, ale w tych cyrkach, jak stadiony przerabiane na „szpitale”, to były wysoko płatne sanatoria dla personelu. Nie robi na mnie żadnego wrażenia „ciężki” los „medyków”, mam ich tam, gdzie oni mieli tysiące chorych i bliskich wyjących z bólu przed szpitalami, do których nikt ich nie chciał wpuścić.

Podwyżki!? Za patologię nie daje się nagród, ale na szczęście to problem innej patologii, czyli Ministerstwa Zdrowia pod „zarządem” Niedzielskiego. Dla normalnych ludzi ten obrzydliwy spektakl z jednej strony jest błogosławieństwem. Dotąd obie patologie jechały na tym samym wózku, który taranował Polaków, szczególnie tych chorych i bliskich chorych. Matka wcześniaka nie mogła się dostać na oddział, dzieci umierających rodziców mogły dopiero popatrzeć przez okno prosektorium, a teraz zdemoralizowani krzykacze robią sobie wycieczki bez DDM po Warszawie. Niech im Niedzielski wozi pizzę i „prawi” biją brawa na balkonach, te towarzystwa są siebie warte i we własnym sosie niech się duszą. matkakurka

Jan (2021-09-23 13:05:08)

Mulawa popierał wójta z PSL w wyborach. Taki to prawicowiec. W PiS już dawno powinni zrobić porządki. Inaczej przegrają wybory.

Pracom (2021-09-23 11:23:25)

już Mulawa nie będziesz miał głosów w powiecie. Dużo ludzie o tobie mówią kogo wspierasz.

Mati ten od chleba (2021-09-23 10:39:42)

Panie Mulawa pamiętam jak kilka lat temu przyjeżdżał Pan z pustym kanistrem benzyny pod nasz UM, i pikietował jaka to droga benzyna w Polsce. A co teraz w tej kwestii...a chleb a prąd i gaz...

Tarnogród (2021-09-23 09:02:59)

Kto na takiego gościa głosuje i po co? Przecież on od lat tu nie mieszka. Wszyscy znają jego czerwone rodzinne korzenie. Kim był jego dziadek. I taki człowiek jest w PiS ?

(2021-09-22 19:45:38)

Mulawa Pajacu nie pajacuj

mulawowa (2021-09-22 18:11:45)

Panie mulawa a basen kiedy budujesz w bilgoraju,a panie kiedy basen budujesz w tarnogrodzie,drogi juz zbudowałeś ,bo plany są do 2030 roku,tak jak błaszczak w 35 kupi f-35 albo błaszczak kupi czołgo abramsy za 5 lat,, to hucpa,tak jak z dociepleniem domów przed wyborami coś pan głosił i kupił wyborców,że ocieplą szybko domy z dofinansowaniem i kupa,

(2021-09-22 12:18:54)

Znakomite plany budowy obwodnic , niech to się uda jak najszybciej.

(2021-09-22 10:57:32)

Przyjechał,pogadał i pojechał.Ciemny naród pisowski kupił- oto chodzi.

majester (2021-09-22 10:40:05)

oj Michał ludzie widzą jakiś ty karierowicz z dziada

Propaganda sukcesu (2021-09-22 06:41:25)

1.Szpital przejęty od ARION?
2. Pływalnia w koncepcji?
3. Autodrom w koncepcji?
4. Budowa sal gimnastycznych w szkołach powiatowych w rozważaniu?

Może by tak dołożyć do tej propagandy wieżowiec z tanimi mieszkaniami dla młodych w śródmieściu Biłgoraja???

nikt (2021-09-21 22:25:04)

ha ha ha nikt w taką ściemę nie wierzy

Panie Marszałku (2021-09-21 21:31:33)

Proszę się przejechać droga Bilgorajaj Tomaszów Lub. a postanie Pan opowiadać głupoty . Ta droga to prawdziwa masakra . Ostatnio urwałem tam kolo niee mówiąc już ze zawieszenie trzeba naprawiać co roku
.

(2021-09-21 20:55:47)

No może wreszcie droga do Zamościa będzie , jeżdżę trochę po woj. Podkarpackim i wydaje mi się że drogi są tam dużo lepsze - powiat biłgorajski ma fatalne drogi wojewódzkie jeżeli jest taka szansa to może zrobić raz a porządnie jak droga 835 chyba jest to klasa GP.

(2021-09-21 20:28:04)

t północna obwodnica Biłgoraja juz jest ,gdzie bedzie druga

obcy (2021-09-21 16:39:05)

byle szybciej a z gadania dzieci niebendzie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert charytatywny wybudźmy Elżbietę

Zmiany w zasiłkach od 2022 roku

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Suchość oka – skąd się bierze i jak sobie z nią poradzić?

Suchość oka jest przypadłością, która potrafi być bardzo nieprzyjemna. Osobom, które się z nią zmagają, często towarzyszy pieczenie,...