Wiadomości - Aktualności

Radni przeciwni podziałowi Gminy Księżpol (VIDEO)

: red Data: 2011-11-24 22:24:20 (czytane: 5362)

24 listopada br., odbyła się specjalna sesja rady Gminy Księżpol, zwołana ze względu na inicjatywę mieszkańców zmierzającą do podziału Gminy. Radni - stosunkiem głosów 9 do 5 - odrzucili uchwałę o referendum. Inicjatorzy zamierzają od tej decyzji odwołać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

podzial_gminy_ksiezpol.jpg
>>KLIKNIJ<< i oglądaj

Przypomnijmy: Do Urzędu Gminy w Księżpolu wpłynął - pod koniec października br. - oficjalny wniosek w sprawie podziału Gminy. Z obecnej Gminy Księżpol miałyby powstać dwie Gminy: Gmina Księżpol i Gmina Majdan Stary, którą stanowiłyby miejscowości: Majdan Stary, Majdan Nowy, Rogale, Stary Lipowiec, Nowy Lipowiec, Kulasze, Markowicze Cegielnia, Gliny i Zanie. Jako przykład podziału Gminy pomysłodawcy tego przedsięwzięcia stawiają podział Gminy Józefów i odłączenie Aleksandrowa, czy też funkcjonowanie Gminy Biszcza.



Zobacz także:
Czy powstanie 15 Gmina w naszym Powiecie?

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.96.153

-link building (2014-07-19 05:21:01)

HesGbE Appreciate you sharing, great post.Much thanks again. Much obliged.

* (2012-03-14 00:42:55)

*pracy, pokazuje jak żałosnym człowiekiem jesteś.

* (2012-03-14 00:40:08)

Do Obserwatora:
Po pierwsze- język polski jest piękny, może warto się go nauczyć?
Po drugie- Sołtys Majdanu Nowego cieszy się ogromnym szacunkiem, którego nie umniejszy ta jakże niskich lotów wypowiedź. Gdybyś zamiast rzucania oszczerstwami chwilę pomyślał, zauważyłbyś, że jest społecznikiem, który dąży do polepszenia warunków życia Majdaniaków i ja nie jestem wskazać ani jednej jego błędnej decyzji, a ty? Ach, i jeszcze jedno- gardzenie ludźmi, którzy wszystko zawdzięczają swojej uczciwej pra

z Majdanu (2012-03-14 00:26:44)

jak można zabronić referendum?! mamy demokrację a szanowny wójt odbiera nam możliwość wyboru? czyli jednak mieli rację z tym 2012 i końcem świata...

-kulasze (2011-11-29 10:20:49)

A na Kulaszach nie mają dopłat z tytułu niekorzystnych warunków gospodarowania.Chyba też się gdzieś Kulasze gminie zgubiły.No jak tak się wszystko gubi...to może niezauważą jak się te ponad 2 tys. ludzi zgubi.

-zastraszony (2011-11-29 10:14:51)

A straszonko było że dotacje z funduszy zagrożone po ewentualnym podziale i co czytam?Podziału jeszcze nie było a tu już na drogę do Markowicz- Cegielni gmina kasiorki nie dostała.Coś za prędko te wnioski rozpatrywali.Jakby tak już po referendum to można by krzyczeć że wszystko przez podział , a tak ?Czyżby kiepski wniosek?A może dlatego że tą drogę niedawno gmina przejęła bo im się gdzieś w ewidencji zgubiła?

-sąsiad (2011-11-27 21:09:29)

Wójt ustawia się w kontrze do 2tys sąsiadów...po referendum tak czy siak trzeba się wynosic bo jak życ - jak życ wsród wrogów

-sołtys (2011-11-27 19:07:32)

Do Obserwatora Sołtys
Głosowanie w radzie było w sprawie referendum. Referendum to najbardziej demokratyczna forma wyrażania woli społeczeństwa, do której każdy obywatel ma prawo. Nie wolno traktować ludzi jak ciemnotę, która nie będzie wiedzieć jak zagłosować więc nie wolno jej na to pozwolić. Ja rzeczywiście jestem człowiekiem od pługa i za kołnierz nie wylewam, ale przeczytaj swoją wypowiedź i zobacz gdzie Twoja inteligencja.

-mieszkaniec (2011-11-27 13:46:04)

Drogi ,,były mieszkańcu'',może więc zlikwidujmy wszystkie gminy w powiecie(bo to przecież jakiś podział)i działajmy w jednej strukturze.Historia zna takie przypadki,nazywano to kołhozami.Zapytaj też mieszkańców Aleksandrowa i Józefowa ile stracili na podziale i czy nie chcą przypadkiem wrócić.

-do Jana cd. (2011-11-26 18:18:18)

-,,Rok 2011 pażdziernik- do UG Księżpol wpływa wniosek o utworzenie nowej gminy- Majdan Stary''
Co będzie dalej?Janie,obal te pół litra bo to akurat może być na twoją głowę,a o chłopów z Majdanu i Rogali się nie kłopocz.

-Do Jana. (2011-11-26 18:13:47)

Janie,musisz odrobic lekcję historii.
-,,Rok 1990 - grupa chłopów z Majdanu i Rogali chce mieć telefony łączone przez centralę automatyczną - marzyciele, ignoranci , z motyką na księżyc?."
-,,Rok 1991- Centrala w majdanie już działa. Obejmuje swoim zasięgiem kilka miejscowości i kilkuset abonentów - to niemożliwe!!!.Przecież przed nimi nikt tego nie robił na wsi!!,,
-,,Rok 2010 - grupie chłopów z Majdanu marzy się własna gmina-szaleńcy,nie wiedzą ..., nie mają pojęcia..,,
-,,Rok 2011 pażdzie

-były_mieszkaniec (2011-11-26 17:48:27)

Drogi "mieszkańcu", na podziałach i rozdrobnieniu zawsze wszyscy tracą - znamy to przecież z naszej historii. Myślę, że sensowniej jest z sobą współpracować niż obrażać się, i w konsekwencji dzielić. Proponuję przedstawiać rozsądne propozycje na forum gminy i zjednywać sobie większość. Na tym polega przecież demokracja, o którą walczyli nasi ojcowie!

-Jasiek. (2011-11-26 17:45:13)

A ciebie Janie ile dzieli od wsiowego chłopa?Więcej niż jedno pokolenie?

-Jasiek. (2011-11-26 17:43:24)

-mieszkaniec (2011-11-26 17:39:52)

cd. Ale jeżeli gnina jest duża , to po co wogóle kalkulować czy to jest opłacalne?Robimy i już. Stać nas.Więc nie pisz więcej o tzw. kosztach własnych urzędu , tylko się zastanów czy aby w ostatecznym rozrachunku nie może wyść taniej.W dużych jednostkach samorządowych , łatwiej zgubić kilkaset tysięcy rocznie.

-mieszkaniec (2011-11-26 17:29:49)

Były mieszkańcu,niektórzy oprócz naturalnych ludzkich cech mają jeszcze honor.Co do większych kosztów , to zgadzam się choć na pewno nie tak jak ty pewnie uważasz że razy 2 .To jest czysta arytmetyka ale dwie małe gminy to też koszty razy 2 tylko znacznie mniejsze.Mała gmina to bardziej gospodarna gmina, która nie robi np. kuchni w jednej szkole za grubo ponad milion, kiedy w pozostałych i tak kuchnie muszą być utrzymywane i dodatkowo trzeba posiłki porozwozić-samochody ,kierowcy.Ale jeżeli gmin

-były_mieszkaniec (2011-11-25 19:33:53)

Utrzymanie dwóch gmin kosztuje znacznie więcej niż jednej gminy. Pozostanie więc znacznie mniej pieniędzy na inwestycje zarówno w jednej jak i w drugiej gminie. Stracą na tym obie gminy, nikt tu nie będzie wygrany. A zatrudnianie rodziny i znajomych jest naturalną ludzką cechą, każdy chce dbać o swoich najbliższych. Chyba temu 'mieszkańcu' nie zaprzeczysz.

-Jan (2011-11-25 19:02:26)

Wsiowe chłopy myślą,że gminę podzielić to jak flaszkę obalić. Pytanie tylko kto będzie płacił podatki na kolejnych darmozjadów poustawianych na urzędach.

-słyszę (2011-11-25 16:06:59)

Słyszało się że gmina Biłgoraj chce się przyłączyć do Majdanu jak już będzie gminą.Podobno Dereźnia Majdańska to zaproponowała.W końcu nazwa do czegoś zobowiązuje.Smólsko też ma do Majdanu po drodze.

-walczący z obelgami (2011-11-25 14:42:06)

Drogi obserwatorze,najpierw sam się wykaż, a potem krytykuj sołtysa z Majdanu.Gdybyś mieszkał po ,,tej stronie'',to wiedział byś że takimi obelgami nie możesz zaszkodzić komuś kto cieszy się dużym autorytetem.Język którego używasz świadczy tylko o twoim poziomie a jest to poziom dużo niższy niż poziom do ktorego sięga pług sołtysa z Majdanu Nowego.

-mieszkaniec (2011-11-25 14:25:47)

Do byłego mieszkańca.
Dbałość o stołki dla rodzin można przypisać póki co radnym z Księżpola (i nie tylko radnym)
Kto jest choć trochę zorientowany to wie o kogo chodzi.Zastanawiam się czy ,,były mieszkaniec ''to nie aby jeden z nich?Zawsze najgłośniej krzyczą ci co sami mają coś do ukrycia.Dlatego tez ,,były mieszkańcu'' ;niesądź bliźniego swego podług siebie samego.

-obserwator (2011-11-25 12:23:44)

no ok ale dlaczego nic nie wypowiadali sie ci co chcieli tego podziału zero przedstawionych argumentów ja rozumię sołtysa z nowego majdanu człowiek od pługa piwo wali w sklepie codziennie wieczorem mózg nie nadaza za nim ciemnota ogólna chciał zmian a czy na leprze czy na gorsze dla takich to nie ma znaczenia ale no właśnie na tej sesji były osoby przedsiębiorcy stojacy na poziomie i tak sie wychylić no nie tego sie nie spodziawałem

- (2011-11-25 11:59:22)

Jeżeli żle się czują w tej gminie to można zrobić tak, że północną część od Tanwi przyłączyć do Biłgoraja a południową go Tarnogrodu z małymi korektami / Biszcza-łukowa/ i po sprawie.

-były_mieszkaniec (2011-11-25 11:11:12)

Moim zdaniem podział jest absolutnie niepotrzebny. Będze to skutkowało zmarginalizowaniem obu gmin i marnotractwem pieniędzy. Moim zdaniem głównym motywem podziału jest chęć zapewnienia ciepłych posad swoim rodzinom i znajomym, opłacanych oczywiście publicznych pieniędzy.

-Adam (2011-11-25 10:01:31)

Przy obecnym układzie głosów w Radzie i negatywnej opinii Wójta było pewne jaka będzie uchwała. Granie na czas. Nawet gdyby brakło innych argumentów to zawsze jest ten, że referendum to zbędny koszt.
Jednak blokowanie inicjatywy to też praca i koszty. Dajmy wypowiedzieć się społeczeństwu zgodnie z prawem