Wiadomości - Kultura, rozrywka

Pierwszy Combat Rock Festival za nami..

: NN Data: 2011-09-13 22:51:25 (czytane: 4544)

W dniach 9-11 września w Józefowie odbyła się pierwsza edycja Combat Rock Festival. Trzydniowe rozgrywki airsoftowe w józefowskich kamieniołomach urozmaicił rockowy koncert na którym zagrały zespoły: GAT, 4 Minutes, Guitar Force, Myly Ludzie, Disperse i Kali-Gula. Imprezę wspólnie zorganizowało biłgorajskie Stowarzyszenie Noodles Stage i Urząd Miasta Józefów. Rozmawiamy z Andrzejem Kluchą prezesem Stowarzyszenia Noodles Stage.


combat_rock_festival_1.jpg

Bilgoraj.com.pl – Combat Rock Festival to nowa impreza w powiecie biłgorajskim. Proszę opowiedzieć o jej formule. Jak się udała pierwsza edycja i czy są plany na kontynuację tego przedsięwzięcia?

Andrzej Klucha – Pierwsza edycja Combat Rock Festival, zdaniem uczestników oraz publiczności, może zostać uznana za udaną. Sama koncepcja imprezy sprowadzała się do połączenia rozgrywek airsoftowych – czyli zawodów podczas których uczestnicy strzelają do siebie z pneumatycznych replik broni – z koncertem muzyki rockowej. Pierwsza część w której uczestniczyli zawodnicy m.in. z Biłgoraja, Józefowa, Tomaszowa Lubelskiego i Rzeszowa, trwała trzy dni. Mieszkali w tym czasie w Schronisku Młodzieżowym przy Liceum Ogólnokształcącym w Józefowie, a strzelania, w tym manewry nocne, odbywały się w józefowskich kamieniołomach. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, gdyż kamieniołomy są doskonałym miejscem do tego typu rozgrywek. Poza tym udział był bezpłatny, zawodnicy mieli zapewniony nocleg i obiady – dzięki wsparciu władz miasta. Ta część CRF była zamknięta, choć zmagania mogli z bezpiecznej odległości oglądać widzowie. Natomiast część muzyczna to otwarty koncert na placu przy Szkole Podstawowej. Zagrało sześć rockowych zespołów. Oprócz muzyki były także inne atrakcje dla publiczności, min. występy Zamojskiego Bractwa Rycerskiego.

Dlaczego stowarzyszenie Noodles Stage z Biłgoraja zorganizowało taką imprezę poza rodzinnym miastem?

Andrzej Klucha – Złożyło się na to kilka spraw. Po pierwsze w Józefowie są idealne warunki do zorganizowania rozgrywek airsoftowych. Kamieniołomy to unikalne miejsce w naszym regionie. Druga kwestia to podejście samorządu, który był współorganizatorem imprezy. Nasza propozycja zorganizowania takiego przedsięwzięcia spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony burmistrza Romana Dziury, za co chciałbym mu bardzo podziękować. Przez cały czas trwania przygotowań dużą pomoc okazał nam Ireneusz Wilczyński, doradca burmistrza i Beata Zaśko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. Cieszy fakt, że władze miasta rozumieją potrzebę zrobienia czegoś nowego i są otwarte na propozycje. Nie jest sztuką co roku powtarzać tzw. ofertę kulturalną, bo „do tej pory się sprawdza”. Z drugiej strony nie można tylko oczekiwać od władz i placówek kulturalnych, że wszystko zorganizują. Zamiast narzekać, że nic się nie dzieje, warto wyjść do nich z inicjatywą. Jeśli wśród samorządowców są ludzie, którym chce się działać, a tak jest w Józefowie, to wspólnie można wiele zrobić. Właśnie w tym mieście widać w jaki sposób powinna przebiegać współpraca pomiędzy samorządem a organizacjami pozarządowymi – nie tylko deklaracje, ale faktyczne współdziałanie.

Reklama.


Czy jest planowana druga edycja Combat Rock Festival?

Andrzej Klucha – Tak. Chcielibyśmy zorganizować kolejną edycję na wiosnę przyszłego roku. Postaramy się zaprosić znane zespoły. Oczywiście wszystko wiąże się z pieniędzmi, a więc zdobyciem sponsorów. Za pierwszym razem nie było to łatwe, jednak mogliśmy liczyć na pomoc kilku przedsiębiorców. Największe podziękowania należą się Tadeuszowi Skakujowi i firmie ATOS. Dzięki niej mieliśmy, m.in. transport kilkudziesięciu beczek i innego „żelastwa”, wypożyczonego od firmy Gleń, potrzebnego do zrobienia dodatkowych przeszkód w kamieniołomach. Ponadto pomogli nam: Hit-Sat Zwierzyniec, Lider, Bullet-X, LOK, Art-Fox, Mój Jubiler, Olrex, AGFA Piotr Mazurek i Automobilklub Biłgorajski. Myślę, że przy organizacji kolejnej edycji festiwalu sponsorzy jeszcze bardziej dopiszą.

Czy stowarzyszenie ma w planach organizację podobnej imprezy w Biłgoraju?

Andrzej Klucha
– W zasadzie do tej pory Noodles Stage zorganizowało w naszym mieście wiele koncertów. Jako stowarzyszenie, a wcześniej grupa nieformalna, zrobiliśmy ich ponad 80. Jeszcze przez jakiś czas koncerty będziemy organizować w Centrum Kultury Niezależnej „Pogotowie”. Tam w ciągu kilkunastu miesięcy odbyło się ich około 20. Niestety starostwo, od którego dzierżawimy budynek, chce ten teren sprzedać. Tak więc będziemy szukać nowego lokum. Jako organizacja non-profit nie stać nas będzie na płacenie dużego czynszu, wiec wybór mamy ograniczony. Jeśli chodzi o organizację imprez plenerowych, to w Biłgoraju nie jest z tym tak łatwo. Przede wszystkim w czasie remontu BCK nie ma odpowiedniego miejsca. Jedyne miejsce to plac przy OSiR. Szefostwo Ośrodka jest zainteresowane współpracą, więc być może coś wspólnie zrobimy. Mamy sporo pomysłów i zechcemy złożyć pewne propozycje także samorządom. Zajmujemy się organizacją imprez od kilku lat, więc mamy odpowiednie doświadczenie oraz kontakty.

 Dziękujemy za rozmowę.

fotoreportaż


Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.98.96

-Paweł (2011-09-14 21:50:05)

Po rozbudowie BCK najlepsze warunki będą mieli pracownicy. Czy dla zespołów rockowych coś się zmieni to raczej jest wątpliwe. Dalej będzie taka bida jak dotychczas. Zmieni się budynek ale czy zmieni się coś więcej? Jednak najbardziej liczą się ludzie i to czy dają coś z siebie czy siedzą na czterech literach. Jak jest w Biłgoraju to każdy może sam ocenić. Fakt że ludzie z Biłgoraja wolą robić imprezy w Józefowie też o czymś świadczy.

-mac (2011-09-14 18:21:27)

Przepraszam że nie na temat\
Jak donosi TZ Rada Ministrów przyjeła plan przeciw powodziowy w którym jest budowa Zbiorników min, w Brodziakach (100ha) !!!!:)

-Szeliga najlepszym (2011-09-14 18:10:21)

kandydatem na posła z ziemi biłgorajskiej

-Zbikowski najlepszym (2011-09-14 17:33:39)

kandydatem na posła z ziemi biłgorajskiej

-Byle do wiosny (2011-09-14 14:53:54)

Sądzę, że po zakończeniu rozbudowy BCK, na pewno rockowe zespoły będą miały dobre warunki na koncerty w Biłgoraju, ale ten plenerowy w Józefowie też na pewno bardzo ok. Gratulacje.

-Tomek (2011-09-14 11:26:47)

Nie da się porównać tych dwóch imprez. Koncert rockowy w niedużej miejscowości i zawody moto w Biłgoraju. To tak jakby powiedzieć, że na Kozienaliach w Lublinie było więcej ludzi niż na Rally Sprint w Biłgoraju ;) Bez sensu. Najważniejsze, że jest nowa impreza i nie jest to kolejny badziewny festyn. Dobrze że choć w Józefowie można takie coś zorganizować. Za rok będzie jeszcze lepiej, bo ludzie będą wiedzieć czego się spodziewać.

- (2011-09-14 11:13:51)

A GDZIE WYNIKI BLO

-Chałtura (2011-09-14 10:58:45)

Nie bylo sie czym podniecać---wiekszą frekwencje ludzi zanotowano w niedziele na Autodromie w Biłgoraju na
Rally Sprint :)

-krystyna (2011-09-14 09:07:16)

Oglądając te zdjęcia ,poczułam ciarki na plecach----------------wojna w Czeczeni-----wojna w Afganistanie-----i Józefów---------------------------------???????????????????????????????????????????

-patronus (2011-09-14 08:52:24)

ciekawy wywiad. fajna impreza

-Cibel (2011-09-14 01:46:41)

Dzięki ludziom z CKN że mogłem włączyć się i pomóc z wszystkich możliwych stron w tej imprezie. Następna edycja będzie jeszcze lepsza od tej. Pracujemy nad tym. Warto było w to wejść !!! Działaj Lokalnie !!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...