Wiadomości - Kultura, rozrywka

Księża kontra Policjanci - dla chorej Angeliki

: red Data: 2010-09-13 12:38:59 (czytane: 4134)

W najbliższą niedzielę 19 września br. na stadionie OSiR rozegrany zostanie charytatywny mecz piłki nożnej księża - policjanci, podczas spotkania będą zbierane fundusze na leczenie Angeliki. 'Piłkarze' wybiegną na boisko o godzinie 16:00.

angelika_zelazko_kpp_bilgoraj.jpgMecz księża - policjanci będzie częścią festynu organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Piknik Rekreacyjny „Pożegnanie lata” odbędzie się w niedzielę, 19 września br.na Stadionie Miejskim.

W programie festynu znajdą się między innymi:

- występy zespołów artystycznych MDK Biłgoraj
- charytatywny mecz piłki nożnej: Księża-Policjanci
- inscenizacja akcji ratowniczej straży pożarnej
- pokaz sprzętu policyjnego
- pokazy laserowe
- zabawa taneczna - zespół SYNDROM,

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będzie m. in.wesołe miasteczko (zjeżdżalnia dmuchana, trampolina, symulator rodeo, kręgle plenerowe, dart - rzutki i inne).

Początek o godz. 14 00 - wstęp bezpłatny.

Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 na boisku przy OSiR w Biłgoraju. Zaraz po towarzyskim spotkaniu odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego, w wykonaniu strażaków z KPP w Biłgoraju. Będzie także pokaz policyjnego sprzętu, tresury psa policyjnego, aukcje i loteria fantowa.

Podczas imprezy odbędzie się kwesta na leczenie chorej Angeliki Żelazko. Dziewczyna zachorowała w 2007 roku. Diagnoza lekarzy: nowotwór złośliwy miednicy małej o nazwie Neuroblastoma III stopnia. Guz został usunięty i wydawało się, że wszystko będzie już dobrze. Jednak rok temu nowotwór zaatakował ponownie. Zdiagnozowano także u nastolatki nastolatki przerzuty do płuc. Rodzice zaczęli szukać zagranicznej kliniki, która podejmie się dalszego leczenia. Odpowiedział szpital w Hamburgu. Tamtejsi lekarze są gotowi przyjąć się leczenia. Wszystko jednaka rozbija się o pieniądze. Za pierwszy, pobyt trzeba zapłacić około 20 tys. euro. Rodzina i przyjaciele Angeliki rozpoczęli zbiórkę pieniędzy potrzebnych na jej kosztowne leczenie. W akcję włączyli się licznie i ochoczo mieszkańcy naszego powiatu. Robią to także z wdzięczności, ojciec nastolatki jest policjantem - dba o nasze bezpieczeństwo.

Pieniądze na leczenie Angeliki można kierować na konto:
Fundacja Dorośli Dzieciom, ul. Staszica 10, 27-200 Starachowice, Deutsche Bank S.A. o/Kielce, nr konta: 53 1910 1019 2402 7236 3121 0001.
Koniecznie z dopiskiem: "Darowizna dla Angeliki Żelazko".

/red./

 

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.111.247

-Kolo (2010-09-15 12:48:21)

Właśnie robicie wszystko by jak najmniej mówić o tej imprezie i jej celu. Koniec dyskusji!!! Spotykamy się na OSirze. Hejka

-xyz (2010-09-15 10:55:15)

Tak!Uogólniam,ale na stadion przyjdę jak wielu katolików i niekatolików.Trochę dyskusja się zapętliła i większość nawet nie pamięta,że zaczęło się to od krytyki władz,że nie pomaga takim osobom jak Angelika,tylko buduje pałace dla nierobów i pasożytów i mojego rozszerzenia tego komentarza na inne po

- do xyz (2010-09-15 09:11:27)

myślę, że uogólniasz, chcesz za wszelką cenę pokazać, że jak ktoś myśli inaczej niż ty to myśli źle. Skoro ileś set osób przyjdzie na stadion OSiR by wesprzeć Angelikę, to z pewnością będą wśród nich i katolicy, którzy wprowadzą w czyn przykazanie miłości. od innych wymagasz szacunku i miłości, a cz

-xyz (2010-09-15 08:28:47)

Kamelko!Czy te niedokończone zdanie:"proszę droga wolna..." jest prologiem czegoś takiego jak:kto myśli inaczej niż większość to nie będzie miał miejsca na tej ziemi?
Nie boli mnie budowanie za pieniądze wiernych,ale jeśli idą na ten cel pieniądze wspólne,których brakuje na choćby nawet pomoc dla

-kamelka (2010-09-14 23:20:19)

ten koments był do Pana-Panie "xyz", ja tu innego nie widzę.. i jeśli tak Pana bardzo boli ta nasza katolicka hojność to bardzo proszę droga wolna.. to jest kraj katolicki więc nic dziwnego że mamy tutaj tak wiele Kościołów. Gratulacje i szacunek za to że wspiera Pan akcje charytatywne!!(o ile jest

-: ))) (2010-09-14 22:07:51)

Szykuje się spoko impreza, jeśli pogoda dopisze to będzie extra

-mala (2010-09-14 21:53:17)

A tak pięknie zaczęły się komentarze, iż myślałam, że tym razem jadu nie będzie, gdyż cel szczytny i osoba znana i w dodatku dziecko. Przyznam, że łza się mi zakręciła. No ale cóż czytając dalej wróciłam na ziemię.Angelika trzymaj się mimo wszystko.Zdrówka życzę!!!Będę na stadionie.

-kira (2010-09-14 20:30:27)

sorki za bląd...

-kira (2010-09-14 20:29:17)

Angelika , wracaj do zdrowia , a my zrobimy wzystko aby ci w tym pomóc , a de..ilami typu mój przedmówca się nie przejmój ...oni mają swój świat i niech tak zostanie ...

- (2010-09-14 14:44:48)

Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków.

-xyz (2010-09-14 13:38:20)

A do którego z "xyz" jest ta uwaga? Bo ja jestem ten,którego boli hojność społeczeństwa jeśli chodzi o budownictwo sakralne i oglądanie się na "mityczne Państwo" co ma dać wszystkim innym potrzebującym.Może i moje komentarze nie są mądre,a może tylko niektórzy uważają je za głupie-nie jestem na tyle

-kamelka (2010-09-14 12:50:08)

ciekawe co TY' Panie "xyz" masz do zaoferowania chorym i potrzebującym???
Pewnie tylko puste gadanie!! bo nic mądrego z pańskich słów nie wynika!!! Aż wstyd czytać te pańskie głupie komentarze...

-xyz (2010-09-14 10:26:18)

Jeszcze większa szkoda,że nasz zaścianek buduje dwa kombinaty religijne/bo przecież te monumenty to coś więcej niż zwykłe kościoły/,a pomoc dla chorej dziewczynki chce zrzucić na władzę.Nie jestem przeciw jakiejś pomocy ze strony samorządu,ale potrzebujących pomocy jest wielu,więc kto będzie określa

-xyz (2010-09-14 07:39:49)

wielka szkoda że że nasz zaścianek buduje pałace dla pasożytów społecznych i cwaniaków pomoc społeczna jest dla nich a dla tak chorej dziewczynki nie ma nic do zaoferowania.

- (2010-09-14 00:31:35)

"myślę że taca z Biłgorajskich kościołów będzie również na ten cel" bardzo śmieszne

-Niech każdy włoży choć symboliczną złotówkę (2010-09-13 21:02:07)

jeśli będzie nas tam kilka tysięcy - to wtedy pomoc Angelice będzie wymierna!

-Fil (2010-09-13 20:39:12)

Fajnie, że szykuje się coś dla ludzi i od ludzi. Cel bardzo szczytny i widać chęć niesienia pomocy przez wiele środowisk. I koniecznie trzeba tam być !!!!!!!!!!!!!!

-- (2010-09-13 20:36:55)

Piękna inicjatywa, więc powinna być świetna impreza.

- (2010-09-13 20:09:27)

Będziemy,damy ile możemy, myślę że taca z Biłgorajskich kościołów będzie również na ten cel. Życzę powrotu do zdrowia.

- (2010-09-13 17:41:06)

rowniez zycze powrotu do zdrowia. trzymaj sie dzielnie!

-GG (2010-09-13 13:39:10)

Na pewno będę. I życzę powrotu do zdrowia