Wiadomości - Aktualności

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ ZWIERZĄT BEZDOMNYCH RUSZYŁA!

: AN Data: 2009-01-24 20:10:57 (czytane: 6889)

emir_5_1.jpg
W piątek, 23 stycznia 2009, na terenie miasta Biłgoraj miało miejsce oficjalne rozpoczęcie akcji charytatywnej na rzecz zwierząt bezdomnych zorganizowane i przeprowadzone przez Koło Wolontariackie Fundacji EMIR w Biłgoraju.

W akcji uczestniczyło 35 wolontariuszy z trzech biłgorajskich szkół średnich: ZSZiO, ZSB oraz LO im. ONZ.  Młodzieżą opiekowały się: Sylwia Buszkowska-Znak, Magdalena Mielech, Dorota Paszko, Regina Rogowska oraz Krystyna Zawojska-Pes. 

emir_3.jpg


Wolontariusze kwestowali w godzinach 15:00-18:00 w pięciu głównych punktach miasta:
- skrzyżowanie ul. Kościuszki/Lubelskiej
- teren Park Solidarności/ZDH
- teren Bank PKO/PKS
- Skrzyżowanie k/ dawnego szpitala i sklepu Reporter
- teren Baltona/Busy

Łącznie, w pierwszym dniu akcji, udało się zebrać kwotę 1358,08zł. Zezwolenie Burmistrza Miasta Biłgoraj na organizowanie działań kwestarskich na rzecz zwierząt obowiązuje jednak na okres 23 stycznia – 23 kwietnia w związku z czym przez cały okres trwania akcji będą mogli Państwo spotkać na terenie miasta wolontariuszy z oplombowanymi, żółtymi puszkami z logo Fundacji Emir:   (ludzka dłoń z odbitą na niej zwierzęcą łapką).

Jedna z puszek wystawiona będzie do dnia 23 kwietnia 2009r.  w Przychodni Weterynaryjnej WET-MEDICAL. Najbliższym terminem powtórki akcji będzie dzień targowy – wolontariusze w godzinach przedpołudniowych będą kwestować na terenie Park Solidarności – SDH – Plac targowy. Liczymy więc na pomnożenie kwoty zebranej w pierwszym dniu akcji.

 

emir_2.jpg


Poza pomocą finansową otrzymaliśmy również 4 puszki oraz 10-kilogramowy worek karmy Chappi, 4 opakowania karmy Whiskas oraz deklarację kilku firm o regularnym składaniu darowizn w postaci karmy na rzecz Fundacji EMIR. Ponadto, jedna z absolwentek Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zajmująca się malarstwem wysunęła propozycję wirtualnej sprzedaży swoich  obrazów za które cały dochód chce przekazać na konto Fundacji. Dziękujemy za wszystkie inicjatywy dążące do poprawy dobrostanu zwierząt bezdomnych.

„Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom, którzy z wielką determinacją i wiarą w ideę zbierali pieniądze i przekonywali ludzi do zasadności takich przedsięwzięć. Wolontariusze spotykali się z różnymi reakcjami przechodniów, na szczęście większość stanowili zwolennicy projektu. Ci przeciwni akcji najczęściej argumentowali swą niechęć twierdząc, że pomoc należy się jedynie ludziom. Jako Fundacja pragniemy zmienić to przekonanie i uczulić ludzi na krzywdę i bezbronność zwierząt.”mówi Magdalena Mielech, założycielka biłgorajskiego oddziału Fundacji EMIR.

Sylwia Buszkowska-Znak – lekarz weterynarii i czynny wolontariusz wczorajszej akcji mówi: „Nie było wyraźnych słów krytyki, chyba jedynym, cichym głosem sprzeciwu była obojętność niektórych przechodniów jednak większość biłgorajan wspierała nas, rozmawiała z nami mówiąc, że to bardzo piękna inicjatywa i wspaniale, że ktoś o tym pomyślał. Wiele osób stwierdziło, że w Biłgoraju niezbędne jest schronisko i że po jego utworzeniu deklarują pomoc w jego utrzymaniu jako wolontariusze. Poznaliśmy również osobę, która w ramach darowizny jest skłonna udostępnić plac pod budowę schroniska wobec czego reszta leży już w rękach władz naszego miasta i całym sercem liczymy na ich wsparcie w realizacji tego projektu”.

 

emir_6.jpg


W związku ze zbliżającym się terminem rozliczenia z Fiskusem informujemy, że Fundacja Emir jest Organizacją Pożytku Publicznego wobec czego zachęcamy do oddania na jej rzecz 1% podatku, KRS Fundacji 0000148346. Więcej informacji na www.burykundel.yoyo.pl.

 „Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa!”

Czytaj także: Pomóż bezdomnym zwierzętom

 

mm

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.42.98

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...