Wiadomości - Aktualności

Pomóż bezdomnym zwierzętom

: TF Data: 2009-01-23 12:09:35 (czytane: 6416)

Pies.jpg
„Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa!”

23 stycznia 2009 r. rozpocznie się na terenie miasta Biłgoraj akcja charytatywna na rzecz zwierząt bezdomnych. Akcja zostanie zorganizowana i przeprowadzona przez wolontariuszy Fundacji Dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR za zgodą Burmistrza Miasta Biłgoraj.

Celem akcji kwestarskiej, która rozpocznie się 23 stycznia jest zebranie funduszy na pomoc zwierzętom bezdomnym z terenu miasta i gminy Biłgoraj oraz zwierzętom przebywającym w schronisku dla bezdomnych psów w Zamościu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup karmy, zakup środków higienicznych i sanitarnych, wspomaganie tzw. „społecznych karmicielek” czyli osób, które zgadzają się na umieszczenie na ich posesji kojca i budy w której zamieszka bezdomne zwierzę, pokrycie opłat weterynaryjnych zwierząt poszkodowanych w wypadkach i zwierząt chorych, szczepienia przeciw chorobom wirusowym, sterylizację suk i kotek oraz  kastrację psów i kocurów jako formy zmniejszenia problemu bezdomności poprzez zahamowanie dalszego rozmnażania.

Pies_1.jpg

Od grudnia 2008 r. na terenie miasta Biłgoraj działa Koło Wolontariackie Fundacji EMIR założone przez Magdalenę Mielech, Dorotę Paszko i Sylwię Buszkowską - lekarza weterynarii z Przychodni Weterynaryjnej WET-MEDICAL w Biłgoraju.


Naczelną ideą biłgorajskiego oddziału jest nawiązanie współpracy z przedstawicielami samorządu terytorialnego, która zaowocuje wzniesieniem na terenie miasta Przytuliska dla bezdomnych psów i kotów, a w późniejszym czasie dążeniem do utworzenia profesjonalnego schroniska.


Chcemy również podjąć akcję edukacyjna wśród młodzieży szkół biłgorajskich celem obudzenia empatii w stosunku do zwierząt bezdomnych, uświadamiania ich o problemie bezdomności i wykształcenia odpowiednich zachowań i reakcji oraz zachęcić szkoły do przeprowadzenia akcji „Podaj łapę” i organizowania wewnątrzszkolnych zbiórek karmy, obroży przeciwpchelnych, misek, mat mrozoodpornych i  wszelkich darów, które służyć będą poprawie dobrostanu zwierząt bezdomnych – mówią założycielki Koła Wolontariackiego.


Potrzeby zwierząt są ogromne, zwłaszcza w okresie zimowym; w związku z powyższym apelujemy do ludzi dobrej woli, którym na sercu leży dobro zwierząt bezdomnych, cierpiących i głodujących o hojność i wspieranie naszej akcji – apelują założycielki biłgorajskiego Koła.


Wolontariusze z puszkami będą kwestować 23 stycznia 2009 r. (piątek) w godzinach 15:00 – 18:00 w pięciu punktach miasta:

- skrzyżowanie ul. Kościuszki/Lubelskiej
- teren Park Solidarności/ZDH
- teren Bank PKO/PKS
- Skrzyżowanie k/ dawnego szpitala i sklepu Reporter
- teren Baltona/Busy

Ponadto, w okresie od 24 stycznia – 23 kwietnia 2009r. w Przychodni Weterynaryjnej WET-MEDICAL wystawiona będzie puszka do której przez cały okres trwania akcji można będzie wrzucać pieniądze na ratowanie zwierząt bezdomnych.


Bądźcie z nami!  Te zwierzęta są naszym sumieniem!


Magdalena Mielech

Zobacz także

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.42.98

1 (2015-03-07 02:51:52)

1

1 (2015-02-25 20:35:54)

1

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...