Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Relikwie błogosławionych męczenników wprowadzone do kościoła w Dąbrowicy (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 894 razy)

17 sierpnia br. w obecności wierny parafii w Dąbrowicy, władz kościelnych i gości, do kościoła św. Maksymiliana Kolbe wprowadzone zostały relikwie błogosławionych franciszkańskich męczenników, ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, którzy ponieśli śmierć z rąk "Świetlistego Szlaku" w Peru. więcej»

TAGI: relikwie błogosławionych męczenników franciszkańsk, parafia św. maksmilina kolbego w dąbrowicy, relikwie w kościele w dąbrowicy, błogosławieni meczennicy z peru

Święto Wojska Polskiego i 97. rocznica 'Cudu nad Wisłą' (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1091 razy)

Związek Inwalidów Wojennych RP Oddział Biłgoraj, Burmistrz Miasta Biłgoraj oraz środowiska kombatanckie byli organizatorami uroczystości patriotyczno - religijnych z okazji Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy "Cudu nad Wisłą". więcej»

TAGI: święto wojska polskiego, cud nad wisłą, uroczystości patriotyczne w biłgoraju, 97. rocznica cudu nad wisłą

Krzyż św. Jana Pawła II w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 3327 razy)

Do Biłgoraja przybył krzyż, który podczas pamiętnej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 2005 roku trzymał św. Jan Paweł II przebył do Biłgoraja. Relikwia od marca pielgrzymuje po Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. 13 sierpnia br. uroczystości związane z peregrynacją krzyża odbyły się w parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju. więcej»

TAGI: peregrynacja krzyża św. jana pawła ii, parafia św. jana pawła ii w biłgoraju, ks. józef flis, 25-lecie diecezji zamojsko - lubaczowskiej

Tytoniaki 2017 (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 2817 razy)

Dożynki plantatorów tytoniu w tym roku w Łukowej odbyły się 13 sierpnia. Na tytoniaki przybyły reprezentacje stowarzyszeń i kółek rolniczych specjalizujących się w produkcji tytoniu. Był czas na wspólne świętowanie i wymianę doświadczeń. Przygotowano także bogaty program artystyczny. więcej»

TAGI: tytoniaki 2017, korowód tytoniarzy, dożynki tytoniowe, gmina łukowa

Telewizja

Wspólne świętowanie 97. rocznicy 'Cudu nad Wisłą'

Festiwalu Kultur

Zawody Strongman - Tarnogród 2017

40. akcja poboru krwi w Gminie Łukowa i 10 lat działalności Honorowych Dawców Krwi

Zespół "Łzy" z koncertem na 22. Festiwalu Maryjnym

Apel jasnogórski pielgrzymów w Biłgoraju

więcej

Sport

Biegali i jeździli na rowerze (WYNIKI)

Kilkudziesięciu zawodników - nie tylko z Biłgoraja - ale także z Lublina, Stalowej Woli, Ulanowa czy Kraśnika wzięło udział w III Biłgorajskim Cross Duathlonie. Impreza zgromadziła nie tyko licznie zawodników ale i kibiców. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

IX Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką (FOTO)

Po raz dziewiąty w Zwierzyńcu odbyły się Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką. Impreza zorganizowana 19 sierpnia br. zgromadziła myśliwych, leśników i sympatyków myślistwa i kultury łowieckiej. Było coś dla ducha i coś dla ciała. więcej»

więcej

Polityka

Otwarto oferty na remont ulic Różanówka Stawy i Batalionów Chłopskich

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta Biłgoraj dokonano otwarcia ofert na zadanie polegające na remoncie ulic Różnówka Stawy i Batalionów Chłopskich w Biłgoraju. Wpłynęło cztery oferty, różnica między najtańszą na najdroższą oferta opiewa na kwotę 600 tys. zł. więcej»