Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 531 razy)

Spotkanie, które odbyło się 26 listopada w sali konferencyjnej KP PSP w Biłgoraju było okazją do podsumowania działalności honorowych dawców krwi i sposobnością do wręczenia odznaczeń. Podczas uroczystości rozlosowano również nagrody rzeczowo wśród zgromadzonych honorowych krwiodawców. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. więcej»

TAGI: honorowi dawcy krwi, pck biłgoraj, dzień honorowych dawców krwi, krwiodawstwo biłgoraj

Nowy zakres usług w odbieraniu śmieci i nowe - wyższe - stawki

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1931 razy)

Od 2016 roku wzrośnie opłata za odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie Biłgoraja i zagospodarowania tych odpadów. By zbilansować koszty funkcjonowania gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2016 roku wejdzie w życie podwyżka stawek opłat przewidzianych na jednego mieszkańca. Obecne stawki - zdaniem władz Miasta - nie pokrywają kosztów funkcjonowania systemu. więcej»

TAGI: odpady komunalne biłgoraj, wysokość opłat za odbiór śmieci, odbiór śmieci biłgoraj, podwyżka opłaty za odbiór śmieci

W 2016 roku mieszkańcy Biłgoraja więcej zapłacą za wodę i ścieki

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1087 razy)

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej złożyło do Burmistrza wniosek o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę zbiorowego odprowadzania ścieków na rok 2016. Odpowiednia uchwała trafiła na sesję Rady Miasta. Dla gospodarstw domowych będzie to wzrost o 6,4%. więcej»

TAGI: opłata za wodę i ścieki, biłgoraj, pgk biłgoraj, podwyżka opłat za wodę i ścieki

'O tym nie można zapomnieć...' (AUDIO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 686 razy)

W biłgorajskiej filii Biblioteki Pedagogicznej, 23 listopada br. odbyła się - skierowana do młodzieży i częściowo przygotowana przez młodzież - konferencja poświęcona pamięci więźniarek obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, w 70. rocznicę jego wyzwolenia. Specjalnym gościem była Barbara Oratowska kierownik Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” w Lublinie. więcej»

TAGI: o tym nie można zapomnieć..., konferencja w bibliotece pedagogicznej w biłgoraju, 70. rocznica wyzwolenia obozu w ravensbruck, biłgoraj

Telewizja

Koncert Cecyliański Muzyki Chóralnej - Biłgoraj 2015

Nad grobami bliskich zmarłych

25-lecie Samorządu Miasta Biłgoraj

'Królowej Anielskiej śpiewajmy' - Goraj 2015

76. rocznica sowieckiej agresji na Polski

Dożynki Powiatowe - Goraj 2015

więcej

Sport

Powiatowe igrzyska i gimnazjada w pływaniu (WYNIKI)

Na basenie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, 25 listopada 2015 roku odbyły się powiatowe zawody w pływaniu dla uczniów szkół podstawowych (igrzyska) i dla uczniów szkół gimnazjalnych (gimnazjada). Organizatorem było Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Urodziny literackiego i pluszowego misia w Aleksandrowie

Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, pomagają zasypiać. Im starszy miś, tym zna więcej tajemnic i bliższy jest dziecięcemu serduszku. Miś to także bohater wielu utworów literackich. Ten najbardziej znany to Kubuś Puchatek. więcej»

więcej

Polityka

Mulawa nowym radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Michał Mulawa złożył ślubowanie i w Sejmiku Województwa Lubelskiego zastąpił Agatę Borowiec. Uroczystość odbyła się 27 listopada br., podczas XII sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego. więcej»