Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Odblaski obowiązkowe, już od 31 sierpnia br. dla wszystkich

Dodał: dnia - Komentarze  (11)  (czytane 898 razy)

31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. więcej»

TAGI: elementy odblaskowe, nowe przepisu prawa o ruchu drogowym, odblaski, policja biłgoraj

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (11)  (czytane 1082 razy)

W Biłgoraju, 24 sierpnia br. odbył się Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Impreza hołd bojownikom o naszą wolność oraz akcent w obchodach 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w Koncercie publikujemy obszerne fragmenty VIDEO. więcej»

TAGI: koncert patriotyczny, reprezentacyjny zespół artystyczny wojska polskieg, armia krajowa biłgoraj, koncert zespołu reprezentacynjego wp w biłgoraju

'Bogu za plony, ludziom za pracę!', czyli Dożynki Powiatowe 2014 (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (48)  (czytane 4334 razy)

-Dożynki to nasza narodowa tradycja. Obchodzono je już w XVI wieku. Na przestrzeni dziejów zmieniały one swą formę i charakter, ale cel pozostał ten sam - dziękczynienie Trójjedynemu Bogu za łaski żniw i podziękowanie ludziom za trud i prace na roli - przypomniał Starosta Biłgorajski. więcej»

TAGI: dożynki powiatowe w aleksandrowie, powiatowe święto plonów, dożynki powiatowe 2014, dożynki powiatu biłgorajskiego

Harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Dodał: dnia - Komentarze  (23)  (czytane 1721 razy)

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 16 listopada br. - ewentualna II tura 30 listopada br. Premier Donald Tusk podpisał już rozporządzenie. My znamy wszystkie terminy związane z jesiennymi wyborami samorządowymi. więcej»

TAGI: wybory samorządowe 2014, wybory do rad gmin i powiatów, wybory biłgoraj, harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Telewizja

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dożynki Powiatowe - Aleksandrów 2014

Pikieta rodziców dzieci niepełnosprawnych z MZS

Skup i możliwości zagospodarowania zbóż wyprodukowanych przez rolników naszego Powiatu

70 rocznica Powstania Warszawskiego

Koncert uwielbienia na podsumowanie warsztatów muzycznych

więcej

Sport

Kolejny 'krytyczny' przejazd rowerzystów przez Biłgoraj

Trasa przejazdu Masy Krytycznej liczyła tym razem liczy około 8 km i wiodła następującymi ulicami: Kościuszki - Zamojska - rondo przy ul. Szwajcarskiej – Zamojska – Kościuszki – rondo przy ul. Krzeszowskiej - Kościuszki - plac przed Urzędem Miasta. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Na grzyby! - z koszykiem i ...aparatem (FOTO)

Sezon grzybobrania właśnie się rozpoczyna, wycieczki do lasy w poszukiwaniu prawdziwków, kozaków, podgrzybków czy maślaków ściągną grzybiarzy. Już dziś otrzymujemy od Państwa zdjęcia z grzybobrań. Galerie na bieżąco będziemy uaktualniać, zachęcamy więc do przesyłania zdjęć. więcej»

więcej

Polityka

Cztery prawicowe środowiska utworzyły jeden komitet wyborczy

Pod koniec sierpnia br. zostało zawarte porozumienie wyborcze organizacji prawicowych na terenie Powiatu Biłgorajskiego do wyborów samorządowych na szczeblu powiatowym, gminnym i Miasta Biłgoraj. Tworzą go Polska Razem Jarosława Gowina, Prawica RP Marka Jurka, Ruch Narodowy i Klub Radnych PIS. więcej»