Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Odblaski obowiązkowe, już od 31 sierpnia br. dla wszystkich

Dodał: dnia - Komentarze  (11)  (czytane 701 razy)

31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. więcej»

TAGI: elementy odblaskowe, nowe przepisu prawa o ruchu drogowym, odblaski, policja biłgoraj

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (11)  (czytane 978 razy)

W Biłgoraju, 24 sierpnia br. odbył się Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Impreza hołd bojownikom o naszą wolność oraz akcent w obchodach 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w Koncercie publikujemy obszerne fragmenty VIDEO. więcej»

TAGI: koncert patriotyczny, reprezentacyjny zespół artystyczny wojska polskieg, armia krajowa biłgoraj, koncert zespołu reprezentacynjego wp w biłgoraju

'Bogu za plony, ludziom za pracę!', czyli Dożynki Powiatowe 2014 (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (48)  (czytane 4124 razy)

-Dożynki to nasza narodowa tradycja. Obchodzono je już w XVI wieku. Na przestrzeni dziejów zmieniały one swą formę i charakter, ale cel pozostał ten sam - dziękczynienie Trójjedynemu Bogu za łaski żniw i podziękowanie ludziom za trud i prace na roli - przypomniał Starosta Biłgorajski. więcej»

TAGI: dożynki powiatowe w aleksandrowie, powiatowe święto plonów, dożynki powiatowe 2014, dożynki powiatu biłgorajskiego

Harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Dodał: dnia - Komentarze  (23)  (czytane 1611 razy)

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 16 listopada br. - ewentualna II tura 30 listopada br. Premier Donald Tusk podpisał już rozporządzenie. My znamy wszystkie terminy związane z jesiennymi wyborami samorządowymi. więcej»

TAGI: wybory samorządowe 2014, wybory do rad gmin i powiatów, wybory biłgoraj, harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Telewizja

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dożynki Powiatowe - Aleksandrów 2014

Pikieta rodziców dzieci niepełnosprawnych z MZS

Skup i możliwości zagospodarowania zbóż wyprodukowanych przez rolników naszego Powiatu

70 rocznica Powstania Warszawskiego

Koncert uwielbienia na podsumowanie warsztatów muzycznych

więcej

Sport

Tenisiści zagrali o puchar starosty

Około 40 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Józefowie w trzecim Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Powiatu Biłgorajskiego. To prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłorocznych zawodach. Rywalizowali nie tylko mieszkańcy Józefowa i okolic, ale także osoby, które wypoczywają na Roztoczu na wakacjach. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

'Narodowe Czytanie Trylogii' w Tarnogrodzie

Tarnogród bierze udział w akcji Narodowego Czytania „Trylogii” Henryka Sienkiewicza 6 września 2014 r. Inicjatywa zrodziła się w 2012 r., a zainicjował ją Prezydent RP Bronisława Komorowskiego jako ogólnopolską akcję publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Jej celem jest propagowanie polskiej literatury i wzmacnianie narodowej tożsamości. więcej»

więcej

Polityka

Związki Zawodowe w sporze zbiorowym z Arion Szpitale. Starosta organizuje spotkanie z władzami Spółki i żąda wyjaśnień

Na sierpniowej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju, radni zostali poinformowani przez Przewodniczącą ZZPiP Arion Szpitale Annę Wojda o sporze zbiorowym z pracodawcą. Starosta zobowiązał się, że na najbliższym posiedzeniu Zarządu Powiatu sprawa zostanie rozpatrzona. więcej»