Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (33)  (czytane 2230 razy)

75 lat temu, łamiąc polsko - sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując pakt Ribbentrop - Mołotow. Konsekwencją sojuszu tych dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. W Biłgoraju odbyły się rocznicowe uroczystości. więcej»

TAGI: zbrodnia katyńska, rocznica sowieckiej agresji na polskę, powiat biłgorajski, katryń

Osobisty sekretarz dwóch papieży w Biłgoraju

Dodał: dnia - Komentarze  (20)  (czytane 1674 razy)

Z oficjalną wizytą na Ziemi Biłgorajskiej, 15 września br. gościł ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, obecnie metropolita lwowski, a wcześniej sekretarz papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ksiądz arcybiskup odprawił m. in. Mszę w ramach renowacji misji świętych w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. więcej»

TAGI: arcybiskup mieczysław mokrzycki, biłgoraj, parafia św. marii magdaleny, wizyta w biłgoraju

Ruszyły prace przy obwodnicy. Jeszcze w tym roku ma powstać m. in. most na Czarnej Ładzie

Dodał: dnia - Komentarze  (56)  (czytane 3268 razy)

-Prace rozpoczęły się w okolicy ulicy Motorowej i Krzeszowskiej. W harmonogramie prac na ten rok, wykonawca przewiduje wykonanie robot polegających na połączeniu ulicy Motorowej z ulica Krzeszowską, w tym budowę Mostu - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Michał Dec. więcej»

TAGI: obwodnica biłgoraja, obwodnica zachodnia, inwestycje drogowe, biłgoraj

Rowerem do Łaskawej Pani Janowskiej (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (0)  (czytane 1902 razy)

Blisko czterdziestu pątników, wyruszyło 8 września br. na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim. Jak co roku, na maryjny odpust przybyli liczni pielgrzymi z okolicznych miejscowości i parafii oraz pątnicy z okolic Biłgoraja. więcej»

TAGI: pielgrzymka rowerowa, pielgrzymak do janowa lubelskiego, rowerem na odpust do janowa lubelskiego, sanktuarium w janowie lubelskim

Telewizja

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Narodowe Czytanie Trylogii

WyMODELuj Swoje Marzenia - realizacja projektów

Biłgoraj: Spotkanie miłośników zabytków

Pisklaki - dożynki Gminy Łukowa

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

więcej

Sport

Zawody modeli samochodów zdalnie sterowanych odbyły się w LOK

Na 20 września br. planowane były otwarte zawody zdalnie sterowanych modeli samochodów i pojazdów gąsienicowych. Miały one odbyć się na placu przy BCK. Aura jednak pokrzyżowała plany organizatorów. Mimo złej pogody zawody rozgrywane o puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj się odbyły. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Ola w zespole Justyny Steczkowskiej

Dziś w muzycznym show "The voice of Poland" zadebiutowała Aleksandra Nizio, zaśpiewała piosenkę Patrycji Markowskiej. Swym głosem oraz energią zachwyciła jurorów, w swych drużynach chcieli ją mieć Justyna Steczkowska i Marek Piekarczyk. więcej»

więcej

Polityka

Zakup samochodu i nowy dach

W drugiej połowie września br. na potrzeby DPS w Teodorówce trafił specjalistyczny samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Z budżetu Powiatu sfinansowano także remont dachu oraz ocieplenie przestrzeni strychowej na jednym z budynków placówki - remont jest na ukończeniu. więcej»