Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Wybory prezydenckie: Tak głosowano w Powiecie Biłgorajskim (WYNIKI)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1804 razy)

Są już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich, jeśli chodzi o głosy oddane w Powiecie Biłgorajskim. Andrzej Duda otrzymał ich ponad trzy razy więcej niż Bronisław Komorowski. Największe poparcie Duda osiągnął w Gminie Potok Górny, a Komorowski w Biłgoraju. Zobacz szczegóły więcej»

TAGI: wybory prezydenckie, wyniki wyborów, powiat biłgorajski, statystyki wyborcze

Biłgoraj: Obchody 120. rocznicy powstania Ruchu Ludowego (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1346 razy)

Msza święta oraz otwarcie w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, wystawy poświęconej ruchowi ludowemu na Ziemi Biłgorajskiej - tak w Powiat Biłgorajski świętowano 120. rocznicę powstania Ruchu Ludowego. W Zielone Świątki uroczystości zgromadziły w Biłgoraju ludowców Ziemi Biłgorajskiej więcej»

TAGI: ruch ludowy, 120 lcie powstania ruchu ludowego, psl, powiat biłgorajski

Nasze 'Słowiki'

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 407 razy)

W maju br., już po raz ósmy, Ryki były stolicą Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodych, zdolnych, rozśpiewanych ludzi. więcej»

TAGI: kinga dziduch, śpiewające słowiki, festiwal ryki, festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej

Rowerzystka poniosła śmierć w wypadku

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 3679 razy)

Na skutek potrącenia przez Skodę śmierć na miejscu poniosła 67-letnia mieszkanka Biłgoraja. Do wypadku doszło wczoraj po południu pomiędzy miejscowościami Dąbrowica - Ciosmy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierująca jednośladem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 19-letniemu kierującemu z Gminy Harasiuki. więcej»

TAGI: śmiertelne potrącenie rowerzystki, śmierć rowerystki, gmina biłgoraj, policja biłgoraj

Telewizja

Gminne zawody strażackie w Turobinie

120 rocznica powstania Ruchu Ludowego

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Biłgoraju

Wystąpienie Sławomira Izdebskiego

70. rocznica zakończenia II wojny światowej

Międzynarodowy dzień tańca - Biłgoraj 2015

więcej

Sport

Oglądaj sport gdzie tylko chcesz

Kibice sportowi to ogromna grupa wiernych, silnie zmotywowanych fanów. Popularność najważniejszych drużyn, ich liderów dorównuje najbardziej znanym gwiazdom kina. Zresztą istnieje określenie "gwiazdy sportu", nic dziwnego, że liczba chętnych do oglądania ich na "żywo" znacznie przekracza dostępną ilość biletów. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Radość czytania 2015

22 maja odbyły się gminne eliminacje XIV edycji konkursu czytelniczego „Radość czytania”. W konkursie udział wzięło 14 uczestników z 7 szkół podstawowych z terenu Gminy Biłgoraj. Uczestników oceniała komisja w składzie: Ewa Bordzań regionalna poetka i Celina Skromak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. więcej»

więcej

Polityka

Trzeba zwrócić ponad 550 tys. zł

Po postępowaniu kontrolnym prowadzonym przez Urząd Kontroli Skarbowej, Miasto Biłgoraj musi zwrócić ponad 550 tys. zł subwencji oświatowej, która zdaniem kontrolerów została pobrana nienależnie. Sprawa dotyczy ośmiu placówek oświatowych, w tym sześciu dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Biłgoraj. więcej»