Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Na pątniczym szlaku do Częstochowskiej Królowej Polski (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (6)  (czytane 1058 razy)

Po przebyciu w ciągu jedenastu dni ponad 300 kilometrów. Blisko 250 osobowa grupa pielgrzymów Ziemi Biłgorajskiej - wchodząca w skład Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej dotarła przed Tron Czarnej Madonny. Zobacz zdjęcia z pielgrzymiego szlaku. więcej»

TAGI: piesza pielgrzymka na jasna górę, grupa biłgorajska, pielgrzymka z biłgoraja na jasną górę, pątnicy z biłgoraja

Margaret i Blue Cafe, czyli gwiazdorskie zakończenie 'Tytoniaków'

Dodał: dnia - Komentarze  (19)  (czytane 2768 razy)

Koncertami między innymi młodej wokalistki Margaret oraz Zespołu Blue Cafe zakończyły się tegoroczne "Tytoniaki". W dwudniowej imprezie, na której zagrały m. in. Wilki bawiło się kilka tysięcy osób. Zobacz zdjęcia z występów Margaret oraz Zespołu Blue Cafe. więcej»

TAGI: tytoniaki 2014, gmina łukowa, margaret, blue cafe

Animal Party 2014 w Biłgoraju

Dodał: dnia - Komentarze  (18)  (czytane 1675 razy)

W dniu 17 sierpnia br. na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyła się już po raz kolejny impreza skierowana w specjalny sposób do czworonożnych pupili czyli Animal Party 2014. Wielu biłgorajan przyszło wraz ze swoimi pupilami i wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Zobacz FOTOGALERIĘ. więcej»

TAGI: animal party, bck biłgoraj, pomoc zwierzętom, psy bilgoraj

94. rocznica 'Cudu nad Wisłą' i Święto Wojska Polskiego (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (112)  (czytane 2091 razy)

Od ponad 90 lat w Polsce obchodzone jest 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego, na pamiątkę zwycięskiej bitwy z bolszewikami - "Cudu nad Wisłą", przypadające w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Uroczystości w Biłgoraju odbyły się z udziałem władz samorządowych oraz przedstawicieli środowisk kombatanckich. więcej»

TAGI: cud nad wisłą, święto wojska polskiego, biłgoraj, uroczystości rocznicowe cudu nad wisłą

Telewizja

Pikieta rodziców dzieci niepełnosprawnych z MZS

Skupu i możliwości zagospodarowania zbóż wyprodukowanych przez rolników Powiatu Biłgorajskiego

70 rocznica Powstania Warszawskiego

Koncert uwielbienia na podsumowanie warsztatów muzycznych

Kozacy pod Borowcem - rekonstrukcja bitwy i obozu Jana Kaziemierza

Komisja Oświaty o MZS w Biłgoraju - część I

więcej

Sport

Biłgorajski akcent na turnieju finałowym Bosch Grand Prix Polski

W dniach 16 - 17 sierpnia 2014 r. w Gdyni odbył się finałowy turniej Bosch Grand Prix Polski, oficjalnych mistrzostw Polski w koszykówce ulicznej 3x3. Był on jednocześnie częścią większej imprezy organizowanej przez FIBA - Eurotour 3x3, która podobnie jak w poprzednim roku odbywała się na Skwerze Kościuszki w Gdyni. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

V Exodus Młodych rozpoczęty

Ponad 1 000 osób, rozpoczęło 19 sierpnia br. Exodus Młodych, czyli spotkanie młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. Te kilkudniowe rekolekcje, które odbywają się w Zwierzyńcu, są czasem kiedy młodzie ludzie mogą poprzez Mszę, modlitwę, konferencje i wspólne spędzanie wolnego czasu przybliżyć się do Boga. więcej»

więcej

Polityka

Kulminacja protestów rodziców dzieci niepelnosprawnych z klas integracyjnych. Zorganizowali pikietę przed Urzędem Miasta (VIDEO)

19 sierpnia br. rodzice dzieci niepełnosprawnych kształcących się w Miejskim Zespole Szkół protestowali przeciw reorganizacji pracy nauczycieli w klasach integracyjnych. Ich zdaniem dyrekcja chce oszczędzić ponad 400 tys. zł. Innego zdania jest dyrektor placówki, jego zdaniem o żadnych oszczędnościach nie może być mowy. więcej»