Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Wypadek w centrum Biłgoraja. Zderzenie dwóch osobówek i 'skoszona latarnia'. Są ranni (FOTO, AKTUALIZACJA)

Dodał: dnia - Komentarze  (22)  (czytane 5276 razy)

W niedzielę 20 lipca br. około godziny 22:00, w centrum Biłgoraja na ulicy Kościuszki (vis a vis Sądu Rejonowego) doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym udział brały dwa samochody osobowe. Z naszych informacji wynika, że jeden z kierowców i pasażerka jednego z aut trafili do szpitala. więcej»

TAGI: wypadek drogowy, biłgoraj, policja, zdarzenie drogowe

Mała miejscowość - wielkie święto, czyli Dni Nadrzecza!

Dodał: dnia - Komentarze  (2)  (czytane 1595 razy)

Nadrzecze to niewielka miejscowość położona w lasach między Gromadą a Korytkowem, w Gminie Biłgoraj nad rzeką Biała Łada. Choć miejscowość niewielka, to słynie z gościnności i otwartości mieszkańców. Każdy może się o tym przekonać uczestnicząc m. in. w Dniach Nadrzecza. Zobacz FOTOGALERIĘ. więcej»

TAGI: dni nadrzecza, gmina biłgoraj, stowarzyszenie moje nadrzecze, dni miejscowości

Pokazy modelarskie połączone z rodzinnym piknikiem (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (0)  (czytane 891 razy)

Modelarze z dwóch województw Lubelskiego i Podkarpackiego prezentowali się podczas VII Pikniku Modelarskiego, który 20 lipca br. odbył się w Biłgoraju. Licznie gromadzona widownia mogła podziwiać zarówno modele latające jak i kołowe oraz gąsienicowe. więcej»

TAGI: piknik modelarski, klub modelarski w biłgoraju, lok biłgoraj, modele latające

'Razem możemy więcej' (FOTO, WYNIKI)

Dodał: dnia - Komentarze  (1)  (czytane 698 razy)

W dniu dzisiejszym, 20 lipca, w ramach „VI Dni Nadrzecza” i „Razem Możemy Więcej XI” odbył się wyścig na wózkach inwalidzkich na trasie Nadrzecze - Majdan Gromadzki i z powrotem. Wyścig został zorganizowany przez Stowarzyszenie Integracyjno - Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych „SIRON” w Biłgoraju oraz Stowarzyszenie „Moje Nadrzecze. więcej»

TAGI: razem możemy więcej, wyścigi na wózkach, siron biłgoraj, niepełnosprawni biłgoraj

Telewizja

Komisja Oświaty o MZS w Biłgoraju - część I

Komisja Oświaty o MZS w Biłgoraju - część II

Komisja Oświaty o MZS w Biłgoraju - część III

Dzień Miodu i Pieroga - Biszcza 2014

Zlot motocyklowy Biłgoraj - Roztocze 2014

XX konkurs Piosenki Partyzanckiej w Aleksandrowie

więcej

Sport

W sprawie wyznaczenia kontrapasów dla rowerów na ulicach jednokierunkowych napisali do władz Powiatu i Miasta

Członkowie Inicjatywy Biłgoraj Przyjazny Rowerzystom nie składając broni w walce o większe prawa dla rowerzystów oraz o to by drogi Ziemi Biłgorajskiej były im przyjazne. Z kolejnym nowym pomysłem zwrócili się do władz Powiatu i Miasta Biłgoraj. Odpowiednie pisma trafiły m. in. do Starosty, Burmistrza i Przewodniczących Rad. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

urzad_miasta_bilgo

Nowa ulica na biłgorajskim Osiedlu Różnówka nosi nazwę ks. Stanisława Matrasia - wielkiego patrioty i uczestnika Powstania Styczniowego

Podczas lipcowej sesji Rady Miasta Biłgoraj, radni podjęli uchwałę, by jedna z ulic na Osiedlu Różnówka nosiła imię ks. Stanisława Matrasia, syna biłgorajskich sitarzy, wielkiego patrioty i uczestnika Powstania Styczniowego. więcej»

więcej

Polityka

Sporu o nauczycieli wspomagających w Miejskim Zespole Szkół ciąg dalszy (VIDEO)

Ponad dwuipółgodzinne posiedzenie Komisji Oświaty Rady Miasta Biłgoraj zostało w całości poświęcone sytuacji w Miejskim Zespole Szkół w Biłgoraju. Sytuacja się zaogniła, gdy rodzice dowiedzieli się o „reorganizacji pracy” placówki jaką proponuje dyrekcja szkoły. więcej»