Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Działacze Kultury wyróżnieni (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (27)  (czytane 3023 razy)

Podczas uroczystości Powiatowego Dnia Twórców Kultury Starosta Biłgorajski uhonorował osoby wyróżnione związane z działalnością kulturalną w Powiecie Biłgorajskim. Wśród wyróżniony były zarówno zespoły jak i indywidualni twórcy kultury. więcej»

TAGI: powiatowy dzień twórców kultury, powiat biłgorajski, kultura, wyróżnienia dla twórców kultury

Spółdzielnia Inwalidów 'Promień' na granicy upadłości

Dodał: dnia - Komentarze  (134)  (czytane 3528 razy)

57 lat temu, 1 października 1957 roku powstała w Biłgoraju Spółdzielnia Inwalidów "Promień". Osoby niepełnosprawne nie tylko znajdują tam zatrudnienie pozwalająca poprawić swój byt materialny ale także pracę uczestniczą w rehabilitacji oraz adaptacji społecznej. więcej»

TAGI: spóldzielnia inwalidów promień, zakłąd pracy chronionej, biłgoraj, zadłużenie

30. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (21)  (czytane 1768 razy)

Z udziałem przedstawicieli środowisk "Solidarności", władz samorządowych, młodzieży i organizacji społecznych, w kościele pw. św. Jerzego odbyły się 20 października br. uroczystości rocznicowe związane z 30. rocznicą męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. więcej»

TAGI: rocznica męczeństwa ks. popiełuszki, ksiądz jerzy popiełuszko, uroczystości w biłgoraju, uroczystości patriotyczne biłgoraj

Spotkanie z wiceminister rolnictwa (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (13)  (czytane 1442 razy)

14 października br. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się spotkanie z Zofią Szalczyk – wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Dotyczyło ono nowej perspektywy finansowania sektora rolnego na lata 2014 – 2020. więcej»

TAGI: wiceministr rolnictwa, spotkanie z rolinikami, rolnictwo w powiecie biłgorajskim, starostwo powiatowe

Telewizja

Dzień Twórcy Kultury 2014

'Królowej Anielskiej Śpiewajmy" - koncert chórów w Goraju

Wystąpienie wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi

Driftingowe zakończenie sezonu

50-lecie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju

Koncert Jarosława Chojnackiego /fragment/

więcej

Sport

Inwestycja na ukończeniu zostanie oddana wiosną przyszłego roku

Przebudowa miejskiego stadionu przy ul. Targowej, współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu opóźni się. Generalny wykonawca wystąpił do władz Miasta o aneksowanie umowy i przeniesieniu terminy zakończenia robót na wiosnę 2015 roku. Powód: warunki pogodowe nie pozwalają położyć tzw. warstwy poliuretanowej. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

XI Przegląd Twórczości Muzyczno - Teatralnej Osób Niepełnosprawnych

Biłgorajskie Warsztaty Terapii Zajęciowe wspólnie ze Stowarzyszeniem "Krok za Krokiem" już po raz jedenasty zorganizowały Przegląd Twórczości Muzyczno - Teatralnej Osób Niepełnosprawnych. W tym roku impreza połączona była z 15-leciem funkcjonowania WTZ w Biłgoraju. więcej»

więcej

Polityka

Droga powiatowa Gorajec - Tarnowola oddana oficjalnie po remoncie

W obecności Wicewojewody Lubelskiego, przedstawicieli samorządów Gmin Tereszpol i Józefów oraz władz Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, 24 października br. oddano do użytku drogę powiatową 2919L Gorajec - Tarnowola łączącą drogę krajową Nr 74 z drogami wojewódzkimi Nr 858 i 853. więcej»