Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Spotkanie Miłośników Zabytków połączone ze zbiórką pieniędzy dla chorego Michałka Telekało (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (6)  (czytane 1317 razy)

W dniu 31 sierpnia (niedziela) 2014 r. w Biłgoraju na Placu Wolności przed ratuszem, od godzin południowych do godzin wieczornych, trwało „Spotkanie Miłośników Zabytków” adresowane nie tylko do pasjonatów miłośników starych pojazdów ale do szerokiego kręgu publiczności – mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

TAGI: spotkanie miłośników zabytków, automobilklub biłgorajski, grupa miłośników zabytków oldtimer, biłgoraj

Gmina Łukowa dziękowała za plony (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (4)  (czytane 1248 razy)

Dożynkowy korowód przejechał przez cała Gminę Łukowa, by nad Tanwią w miejscowości Pisklaki, złożyć u stóp ołtarza chleb i wieńce z tegorocznych plonów. Mieszkańcy Gminy Łukowa dziękowali Bogu za urodzaj podczas Mszy św. dziękczynnej, której przewodniczył ks. Waldemar Kostrubiec. więcej»

TAGI: dożynki gmina łukowa, święto chleba, gmina łukowa, święto rolników

Odblaski obowiązkowe, już od 31 sierpnia br. dla wszystkich

Dodał: dnia - Komentarze  (11)  (czytane 1146 razy)

31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. więcej»

TAGI: elementy odblaskowe, nowe przepisu prawa o ruchu drogowym, odblaski, policja biłgoraj

Harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Dodał: dnia - Komentarze  (24)  (czytane 1911 razy)

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 16 listopada br. - ewentualna II tura 30 listopada br. Premier Donald Tusk podpisał już rozporządzenie. My znamy wszystkie terminy związane z jesiennymi wyborami samorządowymi. więcej»

TAGI: wybory samorządowe 2014, wybory do rad gmin i powiatów, wybory biłgoraj, harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Telewizja

WyMODELuj Swoje Marzenia - realizacja projektów

Biłgoraj: Spotkanie miłośników zabytków

Pisklaki - dożynki Gminy Łukowa

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dożynki Powiatowe - Aleksandrów 2014

Pikieta rodziców dzieci niepełnosprawnych z MZS

więcej

Sport

Rajd Rowerowy z okazji Dnia Solidarności i Wolności

Rajd organizowany został w Dniu Solidarności i Wolności – polskiego święta państwowego, obchodzonego co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowionego w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Kulturalna noc w Biłgoraju

Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Biłgorajskiego przy współpracy z Biłgorajskim Centrum Kultury, Młodzieżowym Domem Kultury oraz Muzeum Ziemi Biłgorajskiej organizuje organizację 6 września br. w godz. 20:00 - 00:00 imprezę kulturalną pn. „Noc Kultury”. więcej»

więcej

Polityka

'Jude raus', ktoś zniszczył pomnik upamiętniający biłgorajskich Żydów

Na pomniku, usytuowanym przy ul. Lubelskiej, upamiętniającym istniejące do czasów II wojny światowej w tym miejscu synagogi, chedera, mykwy i pierwszego z trzech biłgorajskich kirkutów, ktoś wydrapał napis "Jude raus". Zachowanie wandala potępił stanowczo Burmistrz Biłgoraja. więcej»