Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

21-latek z Gminy Turobin zginął w wypadku samochodowym

Dodał: dnia - Komentarze  (14)  (czytane 5872 razy)

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w Gminie Turobin, na trasie Turobin - Żabno. Kierujący osobowym autem 21-latek zginął mimo podjętej akcji reanimacyjnej. Czynności wyjaśniające pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi biłgorajska Policja. więcej»

TAGI: wypadek drogowy, śmierć w wypadku drogowym, gmina turobin, policja biłgoraj

Komitet 'Razem dla Biłgoraja' zaprezentował kandydatów do Rady Miasta. Poseł Szeliga oficjalnie kandydatem na Burmistrza

Dodał: dnia - Komentarze  (339)  (czytane 6154 razy)

W Parku Różnówka, Komitet Wyborczy Wyborców "Razem dla Biłgoraja" zaprezentował listę kandydatów do Rady Miasta. Pełnomocnik Komitetu ogłosił oficjalnie kandydata na Burmistrza został nim Piotr Szeliga. Wśród kandydatów znalazły się takie osoby jak Zdzisław Żołopa, Danuta Łosiewicz, Paweł Kudzia czy Renata Socha. więcej»

TAGI: wybory samorządowe, piotr szeliga, komitet wyborczy razem dla biłgoraja, kandydaci do rady miasta

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (38)  (czytane 2815 razy)

75 lat temu, łamiąc polsko - sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując pakt Ribbentrop - Mołotow. Konsekwencją sojuszu tych dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. W Biłgoraju odbyły się rocznicowe uroczystości. więcej»

TAGI: zbrodnia katyńska, rocznica sowieckiej agresji na polskę, powiat biłgorajski, katryń

Osobisty sekretarz dwóch papieży w Biłgoraju

Dodał: dnia - Komentarze  (20)  (czytane 1968 razy)

Z oficjalną wizytą na Ziemi Biłgorajskiej, 15 września br. gościł ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, obecnie metropolita lwowski, a wcześniej sekretarz papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ksiądz arcybiskup odprawił m. in. Mszę w ramach renowacji misji świętych w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. więcej»

TAGI: arcybiskup mieczysław mokrzycki, biłgoraj, parafia św. marii magdaleny, wizyta w biłgoraju

Telewizja

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Narodowe Czytanie Trylogii

WyMODELuj Swoje Marzenia - realizacja projektów

Biłgoraj: Spotkanie miłośników zabytków

Pisklaki - dożynki Gminy Łukowa

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

więcej

Sport

Karpińska straciła srebrny medal Mistrzostw Europy

Nasza sztangistka, musi pożegnać się nie tylko z medalem z kwietniowych Mistrzostw Europy w Tel Awiwie, anulowano także jej piąte miejsce w Mistrzostwach Świata we Wrocławiu, które odbyły się w 2013 roku. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Konkurs 'Wchodząc w przyszłość pamiętaj o przeszłości' rozstrzygnięty

Gminne eliminacje już za nami. 18 września rozstrzygnięto IV edycję konkursu poświęconego regionalizmowi „Wchodząc w przyszłość pamiętaj o przeszłości”, którego organizatorem na tym szczeblu była Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli. więcej»

więcej

Polityka

List otwarty do Piotra Szeligi

-Po wielu telefonach i spotkaniach ze zbulwersowanymi mieszkańcami Biłgoraja zdecydowałem się zaapelować do Pana Piotra Szeligi i osób z nim współpracujących o opamiętanie - napisał w liście otwartym do Piotra Szeligi Michał Mulawa, członek Zarządu Powiatowego PiS. więcej»