Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Nowy zakres usług w odbieraniu śmieci i nowe - wyższe - stawki

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1625 razy)

Od 2016 roku wzrośnie opłata za odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie Biłgoraja i zagospodarowania tych odpadów. By zbilansować koszty funkcjonowania gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2016 roku wejdzie w życie podwyżka stawek opłat przewidzianych na jednego mieszkańca. Obecne stawki - zdaniem władz Miasta - nie pokrywają kosztów funkcjonowania systemu. więcej»

TAGI: odpady komunalne biłgoraj, wysokość opłat za odbiór śmieci, odbiór śmieci biłgoraj, podwyżka opłaty za odbiór śmieci

W 2016 roku mieszkańcy Biłgoraja więcej zapłacą za wodę i ścieki

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 959 razy)

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej złożyło do Burmistrza wniosek o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę zbiorowego odprowadzania ścieków na rok 2016. Odpowiednia uchwała trafiła na sesję Rady Miasta. Dla gospodarstw domowych będzie to wzrost o 6,4%. więcej»

TAGI: opłata za wodę i ścieki, biłgoraj, pgk biłgoraj, podwyżka opłat za wodę i ścieki

'O tym nie można zapomnieć...' (AUDIO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 659 razy)

W biłgorajskiej filii Biblioteki Pedagogicznej, 23 listopada br. odbyła się - skierowana do młodzieży i częściowo przygotowana przez młodzież - konferencja poświęcona pamięci więźniarek obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, w 70. rocznicę jego wyzwolenia. Specjalnym gościem była Barbara Oratowska kierownik Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” w Lublinie. więcej»

TAGI: o tym nie można zapomnieć..., konferencja w bibliotece pedagogicznej w biłgoraju, 70. rocznica wyzwolenia obozu w ravensbruck, biłgoraj

Biłgoraj: Cecyliańskie śpiewanie (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 522 razy)

W Biłgoraju już po raz siedemnasty odbył się Koncert Cecyliański, w którym uczestniczyły biłgorajskie chóry oraz chóry z Goraja, Korytkowa Dużego i Frampola. Organizatorem cecyliańskiego śpiewania był Męski Chór Ziemi Biłgorajskiej „Echo” i Biłgorajskie Centrum Kultury. Impreza odbyła się 22 listopada br. w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. więcej»

TAGI: koncert cecyliański, biłgoraj, chór męski ziemi biłgorajskiej echo, parafia chrystusa króla w biłgoraju

Telewizja

Koncert Cecyliański Muzyki Chóralnej - Biłgoraj 2015

Nad grobami bliskich zmarłych

25-lecie Samorządu Miasta Biłgoraj

'Królowej Anielskiej śpiewajmy' - Goraj 2015

76. rocznica sowieckiej agresji na Polski

Dożynki Powiatowe - Goraj 2015

więcej

Sport

Skatepark znowu otwarty

Na znajdującym się przy hali OSiR skateparku zakończyły się prace remontowe i obiekt został ponownie otwarty. Przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji informują, że skate park w sezonie jesienno - zimowym czynny będzie codziennie w godzinach od 8:00 do 19:00, a światła zapalane będą w godzinach 16:00 – 19:00. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK w Biłgoraju (FOTO)

Spotkanie, które odbyło się 26 listopada w sali konferencyjnej KP PSP w Biłgoraju było okazją do podsumowania działalności honorowych dawców krwi i sposobnością do wręczenia odznaczeń. Podczas uroczystości rozlosowano również nagrody rzeczowo wśród zgromadzonych honorowych krwiodawców. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. więcej»

więcej

Polityka

XIII Sesja Rady Powiatu w Biłgoraju: Po emisja NA ŻYWO do posłuchania zapis AUDIO

Szanowni Państwo, 26 listopada br. od godziny 16:00, transmitowaliśmy dla Państwa na żywo AUDIO z XIII sesji Rady Powiatu Biłgoraju. W porządku obrad m. in. informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2014/2015, czy raport z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Biłgorajskiego z elementami gospodarki opadami w tym odpadami azbestowymi. Zapraszamy do odsłuchania zapisu AUDIO więcej»