Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

'O tym nie można zapomnieć...' (AUDIO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 515 razy)

W biłgorajskiej filii Biblioteki Pedagogicznej, 23 listopada br. odbyła się - skierowana do młodzieży i częściowo przygotowana przez młodzież - konferencja poświęcona pamięci więźniarek obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, w 70. rocznicę jego wyzwolenia. Specjalnym gościem była Barbara Oratowska kierownik Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” w Lublinie. więcej»

TAGI: o tym nie można zapomnieć..., konferencja w bibliotece pedagogicznej w biłgoraju, 70. rocznica wyzwolenia obozu w ravensbruck, biłgoraj

Biłgoraj: Cecyliańskie śpiewanie (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 419 razy)

W Biłgoraju już po raz siedemnasty odbył się Koncert Cecyliański, w którym uczestniczyły biłgorajskie chóry oraz chóry z Goraja, Korytkowa Dużego i Frampola. Organizatorem cecyliańskiego śpiewania był Męski Chór Ziemi Biłgorajskiej „Echo” i Biłgorajskie Centrum Kultury. Impreza odbyła się 22 listopada br. w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. więcej»

TAGI: koncert cecyliański, biłgoraj, chór męski ziemi biłgorajskiej echo, parafia chrystusa króla w biłgoraju

Biesiada literacka 'słowa i pieśni' (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 716 razy)

Od koncertu Męskiego Zespołu Śpiewaczego z Bukowej rozpoczęła się tegoroczna Biesiada literacka słowa i pieśni, organizowana przez Biłgorajskie Towarzystwo Literackie i Biłgorajskie Centrum Kultury. Impreza była także uroczystym podsumowaniem Konkursu "O łabędzie pióro". więcej»

TAGI: biłgorajskie towarzystwo literackie, btl biłgoraj, konkurs o łąbędzie pióro, marek szubiak biłgoraj

Integracyjny Turniej Boccia

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 437 razy)

W hali sportowej Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju odbył się Integracyjny Turniej Boccia, organizowany przez Zespół Szkolno - Rewalidacyjny w Biłgoraju a współfinansowany w ramach programu Działaj Lokalnie. 19 listopada rywalizowało siedem placówek z terenu Powiatu Biłgorajskiego. więcej»

TAGI: integracyjny turniej boccia, zespół szkolno - rewalidacyjny w biłgoraju, osoby niepełnosprawne biłgoraj, rehabilitacja przez turystykę biłgoraj

Telewizja

Koncert Cecyliański Muzyki Chóralnej - Biłgoraj 2015

Nad grobami bliskich zmarłych

25-lecie Samorządu Miasta Biłgoraj

'Królowej Anielskiej śpiewajmy' - Goraj 2015

76. rocznica sowieckiej agresji na Polski

Dożynki Powiatowe - Goraj 2015

więcej

Sport

Listopadowa runda 'RallySprint' (WYNIKI)

W dniu 22 listopada 2015 roku Automobilklub Biłgorajski był organizatorem imprezy samochodowej z cyklu "Rally Sprint". W rundzie klubowej tych zawodach wzięło udział 15-tu kierowców. Kierowcy mieli do pokonania trzy próby sprawnościowe, które rozegrano w trudnych warunkach - przy niskiej temperaturze i mokrej nawierzchni toru. To wymagały od uczestników większych umiejętności jazdy i koncentracji. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Biłgoraj przygotowuje się do Orszaku Trzech Króli

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II odbyło się - 25 listopada br - spotkanie służ i osób zaangażowanych w przygotowanie Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2016 roku - w Uroczystość Objawienie Pańskie przejdzie ulicami Biłgoraja. więcej»

więcej

Polityka

XI sesja Rady Miasta Biłgoraj TRANSMISJA na ŻYWO na bilgoraj.com.pl (AUDIO)

25 listopada br. odbędzie się XI sesja Rady Miasta Biłgoraj, którą transmitować będziemy dla państwa na żywo od godziny 16:00. Radni zajmować się będą m. in. miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, czy też zatwierdzeniem taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków. więcej»