Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (33)  (czytane 1858 razy)

75 lat temu, łamiąc polsko - sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując pakt Ribbentrop - Mołotow. Konsekwencją sojuszu tych dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. W Biłgoraju odbyły się rocznicowe uroczystości. więcej»

TAGI: zbrodnia katyńska, rocznica sowieckiej agresji na polskę, powiat biłgorajski, katryń

Osobisty sekretarz dwóch papieży w Biłgoraju

Dodał: dnia - Komentarze  (20)  (czytane 1508 razy)

Z oficjalną wizytą na Ziemi Biłgorajskiej, 15 września br. gościł ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, obecnie metropolita lwowski, a wcześniej sekretarz papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ksiądz arcybiskup odprawił m. in. Mszę w ramach renowacji misji świętych w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. więcej»

TAGI: arcybiskup mieczysław mokrzycki, biłgoraj, parafia św. marii magdaleny, wizyta w biłgoraju

Ruszyły prace przy obwodnicy. Jeszcze w tym roku ma powstać m. in. most na Czarnej Ładzie

Dodał: dnia - Komentarze  (56)  (czytane 3106 razy)

-Prace rozpoczęły się w okolicy ulicy Motorowej i Krzeszowskiej. W harmonogramie prac na ten rok, wykonawca przewiduje wykonanie robot polegających na połączeniu ulicy Motorowej z ulica Krzeszowską, w tym budowę Mostu - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Michał Dec. więcej»

TAGI: obwodnica biłgoraja, obwodnica zachodnia, inwestycje drogowe, biłgoraj

Rowerem do Łaskawej Pani Janowskiej (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (0)  (czytane 1831 razy)

Blisko czterdziestu pątników, wyruszyło 8 września br. na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim. Jak co roku, na maryjny odpust przybyli liczni pielgrzymi z okolicznych miejscowości i parafii oraz pątnicy z okolic Biłgoraja. więcej»

TAGI: pielgrzymka rowerowa, pielgrzymak do janowa lubelskiego, rowerem na odpust do janowa lubelskiego, sanktuarium w janowie lubelskim

Telewizja

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Narodowe Czytanie Trylogii

WyMODELuj Swoje Marzenia - realizacja projektów

Biłgoraj: Spotkanie miłośników zabytków

Pisklaki - dożynki Gminy Łukowa

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

więcej

Sport

Zawody wędkarskie o puchar prezesa Stowarzyszenia 'Jedność Ziemi Biłgorajskiej' (WYNIKI)

Nad Zalewem Bojary, w niedzielę 14 września br. rozegrane zostały zawody wędkarskie o puchar prezesa Stowarzyszenia "Jedność Ziemi Biłgorajskiej". Nad zbiornikiem pojawiło się około czterdziestu wędkarzy, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: seniorów i juniorów. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

'Obieraczki' - niezwykłe przedstawienie w wykonaniu podopiecznych DPS w Teodorówce (FOTO)

Obrzęd obierania i kiszenia kapusty w specjalnym przedstawieniu zaprezentowali podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce podczas pikniku, który odbył się 19 września br. Na piknik poza przedstawieniem złożył się wspólny obiad oraz blok gier i zabaw sportowo - rekreacyjnych. więcej»

więcej

Polityka

Informacja z wykonania budżetu Powiatu Biłgorajskiego za I półrocze br.

Podczas wrześniowej sesji Rady Powiatu w Biłgoraju, Starosta przedstawił informację z wykonania budżetu za I półrocze 2014 roku. Marian Tokarski przybliżył dochody i wydatki budżetowe oraz procentową realizacje planu na ten rok. więcej»