Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Gmina Łukowa dziękowała za plony (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (3)  (czytane 869 razy)

Dożynkowy korowód przejechał przez cała Gminę Łukowa, by nad Tanwią w miejscowości Pisklaki, złożyć u stóp ołtarza chleb i wieńce z tegorocznych plonów. Mieszkańcy Gminy Łukowa dziękowali Bogu za urodzaj podczas Mszy św. dziękczynnej, której przewodniczył ks. Waldemar Kostrubiec. więcej»

TAGI: dożynki gmina łukowa, święto chleba, gmina łukowa, święto rolników

Odblaski obowiązkowe, już od 31 sierpnia br. dla wszystkich

Dodał: dnia - Komentarze  (11)  (czytane 1073 razy)

31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. więcej»

TAGI: elementy odblaskowe, nowe przepisu prawa o ruchu drogowym, odblaski, policja biłgoraj

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (11)  (czytane 1186 razy)

W Biłgoraju, 24 sierpnia br. odbył się Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Impreza hołd bojownikom o naszą wolność oraz akcent w obchodach 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w Koncercie publikujemy obszerne fragmenty VIDEO. więcej»

TAGI: koncert patriotyczny, reprezentacyjny zespół artystyczny wojska polskieg, armia krajowa biłgoraj, koncert zespołu reprezentacynjego wp w biłgoraju

Harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Dodał: dnia - Komentarze  (23)  (czytane 1839 razy)

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 16 listopada br. - ewentualna II tura 30 listopada br. Premier Donald Tusk podpisał już rozporządzenie. My znamy wszystkie terminy związane z jesiennymi wyborami samorządowymi. więcej»

TAGI: wybory samorządowe 2014, wybory do rad gmin i powiatów, wybory biłgoraj, harmonogram wyborów samorządowych w 2014 roku

Telewizja

WyMODELuj Swoje Marzenia - realizacja projektów

Biłgoraj: Spotkanie miłośników zabytków

Pisklaki - dożynki Gminy Łukowa

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dożynki Powiatowe - Aleksandrów 2014

Pikieta rodziców dzieci niepełnosprawnych z MZS

więcej

Sport

Rajd Rowerowy z okazji Dnia Solidarności i Wolności

Rajd organizowany został w Dniu Solidarności i Wolności – polskiego święta państwowego, obchodzonego co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych, ustanowionego w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Plon niesiemy plon, w gospodarza dom... Dożynki Gminy Biłgoraj (FOTO)

Dożynki Gminno - Parafialne w Gromadzie rozpoczęły się barwnym korowodem delegacji wieńcowych. Z wieńcami przyjechali mieszkańcy Ciosmów, Bidaczowa, Bukowej, Hedwiżyna, Dąbrowicy, Dereźni, Korczowa i Okrągłego, Korytkowa Dużego, Nadrzecza, Rudy Solskiej i Soli. Nie zabrakło oczywiście delegacji gospodarzy - mieszkańców Gromady i Majdanu Gromadzkiego. więcej»

więcej

Polityka

Jubileusz 25-lecia Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej

Członkowie RKOZB historyczną datę porozumień sierpniowych, które zapoczątkowały proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej, połączyli z 25-leciem Komitetu. Była uroczysta Msza święta i spotkanie jubileuszowe. więcej»