Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 658 razy)

Spotkanie, które odbyło się 26 listopada w sali konferencyjnej KP PSP w Biłgoraju było okazją do podsumowania działalności honorowych dawców krwi i sposobnością do wręczenia odznaczeń. Podczas uroczystości rozlosowano również nagrody rzeczowo wśród zgromadzonych honorowych krwiodawców. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. więcej»

TAGI: honorowi dawcy krwi, pck biłgoraj, dzień honorowych dawców krwi, krwiodawstwo biłgoraj

Nowy zakres usług w odbieraniu śmieci i nowe - wyższe - stawki

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 2071 razy)

Od 2016 roku wzrośnie opłata za odbieranie odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie Biłgoraja i zagospodarowania tych odpadów. By zbilansować koszty funkcjonowania gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2016 roku wejdzie w życie podwyżka stawek opłat przewidzianych na jednego mieszkańca. Obecne stawki - zdaniem władz Miasta - nie pokrywają kosztów funkcjonowania systemu. więcej»

TAGI: odpady komunalne biłgoraj, wysokość opłat za odbiór śmieci, odbiór śmieci biłgoraj, podwyżka opłaty za odbiór śmieci

W 2016 roku mieszkańcy Biłgoraja więcej zapłacą za wodę i ścieki

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1169 razy)

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej złożyło do Burmistrza wniosek o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę zbiorowego odprowadzania ścieków na rok 2016. Odpowiednia uchwała trafiła na sesję Rady Miasta. Dla gospodarstw domowych będzie to wzrost o 6,4%. więcej»

TAGI: opłata za wodę i ścieki, biłgoraj, pgk biłgoraj, podwyżka opłat za wodę i ścieki

'O tym nie można zapomnieć...' (AUDIO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 732 razy)

W biłgorajskiej filii Biblioteki Pedagogicznej, 23 listopada br. odbyła się - skierowana do młodzieży i częściowo przygotowana przez młodzież - konferencja poświęcona pamięci więźniarek obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, w 70. rocznicę jego wyzwolenia. Specjalnym gościem była Barbara Oratowska kierownik Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” w Lublinie. więcej»

TAGI: o tym nie można zapomnieć..., konferencja w bibliotece pedagogicznej w biłgoraju, 70. rocznica wyzwolenia obozu w ravensbruck, biłgoraj

Telewizja

Koncert Cecyliański Muzyki Chóralnej - Biłgoraj 2015

Nad grobami bliskich zmarłych

25-lecie Samorządu Miasta Biłgoraj

'Królowej Anielskiej śpiewajmy' - Goraj 2015

76. rocznica sowieckiej agresji na Polski

Dożynki Powiatowe - Goraj 2015

więcej

Sport

Finał Turnieju Ministrantów (FOTO, WYNIKI)

28 listopada br., finałem rozgrywającym się na obiektach sportowych Zespołu Szkół we Frampolu zakończył się XIII Diecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, nad którym patronat honorowy nad nim objął biskup Marian Rojek. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Finał ogólnopolskiego konkursu poezji śpiewanej 'Na strunach poezji'

25 listopada 2015 roku w murach Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie organizowany był po raz szósty Ogólnopolski Konkurs Poezji Śpiewanej "Na strunach poezji". Został adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. więcej»

więcej

Polityka

Mulawa nowym radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Michał Mulawa złożył ślubowanie i w Sejmiku Województwa Lubelskiego zastąpił Agatę Borowiec. Uroczystość odbyła się 27 listopada br., podczas XII sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego. więcej»