Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Wybory prezydenckie: Tak głosowano w Powiecie Biłgorajskim (WYNIKI)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 2101 razy)

Są już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich, jeśli chodzi o głosy oddane w Powiecie Biłgorajskim. Andrzej Duda otrzymał ich ponad trzy razy więcej niż Bronisław Komorowski. Największe poparcie Duda osiągnął w Gminie Potok Górny, a Komorowski w Biłgoraju. Zobacz szczegóły więcej»

TAGI: wybory prezydenckie, wyniki wyborów, powiat biłgorajski, statystyki wyborcze

Biłgoraj: Obchody 120. rocznicy powstania Ruchu Ludowego (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1516 razy)

Msza święta oraz otwarcie w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, wystawy poświęconej ruchowi ludowemu na Ziemi Biłgorajskiej - tak w Powiat Biłgorajski świętowano 120. rocznicę powstania Ruchu Ludowego. W Zielone Świątki uroczystości zgromadziły w Biłgoraju ludowców Ziemi Biłgorajskiej więcej»

TAGI: ruch ludowy, 120 lcie powstania ruchu ludowego, psl, powiat biłgorajski

Nasze 'Słowiki'

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 443 razy)

W maju br., już po raz ósmy, Ryki były stolicą Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodych, zdolnych, rozśpiewanych ludzi. więcej»

TAGI: kinga dziduch, śpiewające słowiki, festiwal ryki, festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej

Radni udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 572 razy)

Podczas VII sesji V kadencji rady Powiatu w Biłgoraju, która odbyła się 21 maja br. radni - po wysłuchaniu sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Biłgorajskiego za 2014 rok - głosowali nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu. więcej»

TAGI: absolutorium, rada powiatu w biłgoraju, sesja absolutoryjna, wykonanie budżetu powiatu

Telewizja

Gminne zawody strażackie w Turobinie

120 rocznica powstania Ruchu Ludowego

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Biłgoraju

Wystąpienie Sławomira Izdebskiego

70. rocznica zakończenia II wojny światowej

Międzynarodowy dzień tańca - Biłgoraj 2015

więcej

Sport

Fitness z Maluszkiem

Specjalne zajęcia dla Mam zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju w dniu 26 maja w Dzień Matki. Zajęcia pod nazwą "Fitness Mamy" były przeznaczone dla kobiet, które chcą aktywnie ćwiczyć nie rozstając się ze swoim dzieckiem. Zainteresowanie było spore. Mimo wczesnej godziny kilkanaście Mam zgłosiło chęć uczestnictwa. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

10 lat Tablic Dekalogu w Biłgoraju

31 maja 2005 r. staraniem Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej pod przewodnictwem Mariana Jagusiewicza wbudowano w ścianę budynku Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, przy ul. Kościuszki 87, Tablice Dekalogu wyryte w granitowym kamieniu. W tym roku przypada 10 rocznica tego wydarzenia. więcej»

więcej

Polityka

Podziękowanie za poparcie Andrzeja Dudy

Biłgorajski Społeczny Komitet Poparcia Andrzeja Dudy i Stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej składa serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy pozytywnie odnieśli się do naszego apelu i oddali swój głos na Prezydenta Andrzeja Dudę. więcej»