Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Ruszyły prace przy obwodnicy. Jeszcze w tym roku ma powstać m. in. most na Czarnej Ładzie

Dodał: dnia - Komentarze  (56)  (czytane 2551 razy)

-Prace rozpoczęły się w okolicy ulicy Motorowej i Krzeszowskiej. W harmonogramie prac na ten rok, wykonawca przewiduje wykonanie robot polegających na połączeniu ulicy Motorowej z ulica Krzeszowską, w tym budowę Mostu - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Michał Dec. więcej»

TAGI: obwodnica biłgoraja, obwodnica zachodnia, inwestycje drogowe, biłgoraj

Rowerem do Łaskawej Pani Janowskiej (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (1)  (czytane 1667 razy)

Blisko czterdziestu pątników, wyruszyło 8 września br. na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim. Jak co roku, na maryjny odpust przybyli liczni pielgrzymi z okolicznych miejscowości i parafii oraz pątnicy z okolic Biłgoraja. więcej»

TAGI: pielgrzymka rowerowa, pielgrzymak do janowa lubelskiego, rowerem na odpust do janowa lubelskiego, sanktuarium w janowie lubelskim

Narodowe czytanie 'Trylogii' (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (3)  (czytane 1340 razy)

Na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, odpowiedziało kilka placówek oświatowo - kulturalnych z terenu naszego Powiatu. Trylogię czytano czytano m. in. w Dąbrowicy i we Frampolu. Z pompa Trylogię czytano w Tarnogrodzie, była nastrojowa muzyka, stroje z epoki i konkursy - przedsięwzięcie było wspólnym działaniem TOK i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie. więcej»

TAGI: narodowe czytanie trylogii sienkiewicza, tok tarnogród, miejska biblioteka publiczna w tarnogrodzie, biblioteka w dąbrowicy

Spotkanie Miłośników Zabytków połączone ze zbiórką pieniędzy dla chorego Michałka Telekało (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (6)  (czytane 2390 razy)

W dniu 31 sierpnia (niedziela) 2014 r. w Biłgoraju na Placu Wolności przed ratuszem, od godzin południowych do godzin wieczornych, trwało „Spotkanie Miłośników Zabytków” adresowane nie tylko do pasjonatów miłośników starych pojazdów ale do szerokiego kręgu publiczności – mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

TAGI: spotkanie miłośników zabytków, automobilklub biłgorajski, grupa miłośników zabytków oldtimer, biłgoraj

Telewizja

Narodowe Czytanie Trylogii

WyMODELuj Swoje Marzenia - realizacja projektów

Biłgoraj: Spotkanie miłośników zabytków

Pisklaki - dożynki Gminy Łukowa

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dożynki Powiatowe - Aleksandrów 2014

więcej

Sport

Zawody wędkarskie o puchar prezesa Stowarzyszenia 'Jedność Ziemi Biłgorajskiej' (WYNIKI)

Nad Zalewem Bojary, w niedzielę 14 września br. rozegrane zostały zawody wędkarskie o puchar prezesa Stowarzyszenia "Jedność Ziemi Biłgorajskiej". Nad zbiornikiem pojawiło się około czterdziestu wędkarzy, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: seniorów i juniorów. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Osobisty sekretarz dwóch papieży w Biłgoraju

Z oficjalną wizytą na Ziemi Biłgorajskiej, 15 września br. gościł ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, obecnie metropolita lwowski, a wcześniej sekretarz papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ksiądz arcybiskup odprawił m. in. Mszę w ramach renowacji misji świętych w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. więcej»

więcej

Polityka

Dobry samorząd wg. RPO - indeks problemów

W listopadzie br. odbędą się wybory samorządowe. Jak wiadomo, mają one ogromny wpływ na jakość życia lokalnych społeczności. Jest to zatem wyjątkowa okazja, aby porozmawiać o problemach istotnych dla ludzi i często na co dzień najbardziej dolegliwych. Piszą o nich obywatele w listach i skargach napływających do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. więcej»