Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (38)  (czytane 2758 razy)

75 lat temu, łamiąc polsko - sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując pakt Ribbentrop - Mołotow. Konsekwencją sojuszu tych dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. W Biłgoraju odbyły się rocznicowe uroczystości. więcej»

TAGI: zbrodnia katyńska, rocznica sowieckiej agresji na polskę, powiat biłgorajski, katryń

Osobisty sekretarz dwóch papieży w Biłgoraju

Dodał: dnia - Komentarze  (20)  (czytane 1936 razy)

Z oficjalną wizytą na Ziemi Biłgorajskiej, 15 września br. gościł ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, obecnie metropolita lwowski, a wcześniej sekretarz papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ksiądz arcybiskup odprawił m. in. Mszę w ramach renowacji misji świętych w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. więcej»

TAGI: arcybiskup mieczysław mokrzycki, biłgoraj, parafia św. marii magdaleny, wizyta w biłgoraju

Ruszyły prace przy obwodnicy. Jeszcze w tym roku ma powstać m. in. most na Czarnej Ładzie

Dodał: dnia - Komentarze  (58)  (czytane 3577 razy)

-Prace rozpoczęły się w okolicy ulicy Motorowej i Krzeszowskiej. W harmonogramie prac na ten rok, wykonawca przewiduje wykonanie robot polegających na połączeniu ulicy Motorowej z ulica Krzeszowską, w tym budowę Mostu - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Michał Dec. więcej»

TAGI: obwodnica biłgoraja, obwodnica zachodnia, inwestycje drogowe, biłgoraj

Rowerem do Łaskawej Pani Janowskiej (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (0)  (czytane 2058 razy)

Blisko czterdziestu pątników, wyruszyło 8 września br. na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim. Jak co roku, na maryjny odpust przybyli liczni pielgrzymi z okolicznych miejscowości i parafii oraz pątnicy z okolic Biłgoraja. więcej»

TAGI: pielgrzymka rowerowa, pielgrzymak do janowa lubelskiego, rowerem na odpust do janowa lubelskiego, sanktuarium w janowie lubelskim

Telewizja

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Narodowe Czytanie Trylogii

WyMODELuj Swoje Marzenia - realizacja projektów

Biłgoraj: Spotkanie miłośników zabytków

Pisklaki - dożynki Gminy Łukowa

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

więcej

Sport

Wrześniowa runda 'RallySprint' (WYNIKI)

W niedzielę, w dniu 21 sierpnia 2014 roku Automobilklub Biłgorajski był organizatorem zawodów samochodowych z cyklu „RallySprint” rozgrywanych o Puchar ZO PZM w Lublinie. W rundzie wzięło udział 17 kierowców, więc frekwencję należy określić jako średnią. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Konkurs 'Wchodząc w przyszłość pamiętaj o przeszłości' rozstrzygnięty

Gminne eliminacje już za nami. 18 września rozstrzygnięto IV edycję konkursu poświęconego regionalizmowi „Wchodząc w przyszłość pamiętaj o przeszłości”, którego organizatorem na tym szczeblu była Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli. więcej»

więcej

Polityka

'Wiara, tradycja, rodzina, rozwój' - konferencja ugrupowań prawicowych

21 września w auli UMCS w Biłgoraju odbyła się konferencja "Samorząd w UE, a Nauka Społeczna Kościoła”, która zorganizowali KWW Prawica Biłgorajska i Akademia Myśli Chrześcijańskiej. więcej»