Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Osobisty sekretarz dwóch papieży w Biłgoraju

Dodał: dnia - Komentarze  (17)  (czytane 1176 razy)

Z oficjalną wizytą na Ziemi Biłgorajskiej, 15 września br. gościł ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, obecnie metropolita lwowski, a wcześniej sekretarz papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ksiądz arcybiskup odprawił m. in. Mszę w ramach renowacji misji świętych w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. więcej»

TAGI: arcybiskup mieczysław mokrzycki, biłgoraj, parafia św. marii magdaleny, wizyta w biłgoraju

Ruszyły prace przy obwodnicy. Jeszcze w tym roku ma powstać m. in. most na Czarnej Ładzie

Dodał: dnia - Komentarze  (55)  (czytane 2901 razy)

-Prace rozpoczęły się w okolicy ulicy Motorowej i Krzeszowskiej. W harmonogramie prac na ten rok, wykonawca przewiduje wykonanie robot polegających na połączeniu ulicy Motorowej z ulica Krzeszowską, w tym budowę Mostu - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Michał Dec. więcej»

TAGI: obwodnica biłgoraja, obwodnica zachodnia, inwestycje drogowe, biłgoraj

Rowerem do Łaskawej Pani Janowskiej (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (0)  (czytane 1752 razy)

Blisko czterdziestu pątników, wyruszyło 8 września br. na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim. Jak co roku, na maryjny odpust przybyli liczni pielgrzymi z okolicznych miejscowości i parafii oraz pątnicy z okolic Biłgoraja. więcej»

TAGI: pielgrzymka rowerowa, pielgrzymak do janowa lubelskiego, rowerem na odpust do janowa lubelskiego, sanktuarium w janowie lubelskim

Narodowe czytanie 'Trylogii' (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (3)  (czytane 1413 razy)

Na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, odpowiedziało kilka placówek oświatowo - kulturalnych z terenu naszego Powiatu. Trylogię czytano czytano m. in. w Dąbrowicy i we Frampolu. Z pompa Trylogię czytano w Tarnogrodzie, była nastrojowa muzyka, stroje z epoki i konkursy - przedsięwzięcie było wspólnym działaniem TOK i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie. więcej»

TAGI: narodowe czytanie trylogii sienkiewicza, tok tarnogród, miejska biblioteka publiczna w tarnogrodzie, biblioteka w dąbrowicy

Telewizja

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Narodowe Czytanie Trylogii

WyMODELuj Swoje Marzenia - realizacja projektów

Biłgoraj: Spotkanie miłośników zabytków

Pisklaki - dożynki Gminy Łukowa

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

więcej

Sport

Zawody wędkarskie o puchar prezesa Stowarzyszenia 'Jedność Ziemi Biłgorajskiej' (WYNIKI)

Nad Zalewem Bojary, w niedzielę 14 września br. rozegrane zostały zawody wędkarskie o puchar prezesa Stowarzyszenia "Jedność Ziemi Biłgorajskiej". Nad zbiornikiem pojawiło się około czterdziestu wędkarzy, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach: seniorów i juniorów. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Wybieramy Rzekę Roku 2014 - zagłosuj na Tanew

Są ludzie, którzy kochają rzeki i znają ich niejedną tajemnicę. Zabiegają o ich ochronę i życiodajną rolę. Każdy z nas może wybrać rzekę, która najbardziej mu się podoba. Wystarczy oddać na nią swój głos! Wybierz swoją rzekę, zagłosuj i pomóż jej wygrać! Głosowanie trwa od 1 do 29 września. My zachęcamy by głosować na Tanew. więcej»

więcej

Polityka

Wyniki konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie Miasta Biłgoraj

W dniach od 1 do 8 września 2014 r. odbyły się konsultacje skierowane do organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie miasta Biłgoraj. Ich przedmiotem był projekt Programu współpracy miasta Biłgoraj z organizacjami pozarządowymi i podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015. więcej»