Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Dożynki Powiatowe - Goraj 2015 (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1379 razy)

"Jeśli jest chleb i coś do chleba, to prócz wiary i miłości do życia niczego nie trzeba". W Gminie Goraj, 30 sierpnia br. - z udziałem reprezentantów wszystkich samorządów Gminnych Powiatu Biłgorajskiego - odbyły się Dożynki Powiatowe. Gospodarzami byli Starosta Biłgorajski i Wójt Gminy Goraj. Modlitwie przewodniczył bp Marian Rojek. więcej»

TAGI: dożynki 2015, dożynki powiatowu biłgorajskiego 2015, gmina goraj, powiatowe święto plonów

Niezwykły koncert (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 697 razy)

Na zaproszenie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Rejonu Biłgorajskiego, w naszym Mieście gościła Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W koncercie na placu przed BCK wysłuchać można było piosenki żołnierskie i rozrywkowe. więcej»

TAGI: koncert orkiestry wojska polskiego, śzżak rejon biłgoraj, orkiestra koncertowa reprezentacyjnego zespołu, zespół artystyczny wojska polskiego

Biłgoraj: Zmiana organizacji ruchu

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1435 razy)

Wykonawca budowy Obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi woj. Nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska informuje, że od dnia 1 września 2015 roku od godziny 10:00 wprowadza tymczasową organizację ruchu polegającą na więcej»

TAGI: zmiana organziacji ruchu, obwodnica Biłgoraja, droga wojewódzka nr 835, inwestycje drogowe biłgoraj

Powiat i Miasto na 'dwóch kółkach'

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1020 razy)

O rowowych wycieczkach po szlakach Powiatu Biłgorajskiego, współpracy cyklistów z samorządem, kwestiach infrastruktury rowerowej oraz stowarzyszeniach zrzeszających miłośników "dwóch kółek" rozmawiamy z Mirosławem Późniakiem jednym z twórców "Rowerowej Klasy" w RCEZ. więcej»

TAGI: mirosław późniak, rowerowa klasa, cykliści biłgoraj, infrastruktura rowerowa biłgoraj

Telewizja

Dożynki Powiatowe - Goraj 2015

Niezwykły koncert

Wrak Race Żelebsko 2015

I Charytatywny Biłgorajski Maraton ZUMBY

Józefów stawia na ekologię i turystykę

Spotkanie graniczne w Bukowinie

więcej

Sport

Nasi seniorzy na wojewódzkiej olimpiadzie sprawnościowo - integracyjnej

W dniach 24 - 30 sierpnia 2015 roku ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Ośrodku Sportowo - Rehabilitacyjnym w Mszanie Dolnej odbyła się Wojewódzka Senioriada, czyli olimpiada sprawnościowo - integracyjna dla seniorów zrzeszonych w klubach seniora PCK. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

W Gminie Biszcza dziękowano za plony (FOTO)

Dożynki rozpoczęły się od uroczystej Mszy świętej sprawowanej w kościele parafialnym w Biszczy. We wstępie do Eucharystii ks. Stanisław Bełz podkreślał trud i poświęcenie, jakie rolnicy wkładają w pracę na roli, aby ziarno mogło wydać stokrotne plony. Na wspólne świętowanie złożyła się procesja dożynkowa, dzielenie chleba oraz część artystyczna. więcej»

więcej

Polityka

35 lat Lubelskiego Lipca i święto biłgorajskiej 'Solidarności'

30 sierpnia br. w Biłgoraju obchodzono uroczystości związane z 35-leciem biłgorajskiej "Solidarności". Na program święta złożyła się uroczysta Msza święta, złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pierwszą siedzibę biłgorajskiej "Solidarności" oraz przypomnienie historii i działalności Związku. więcej»