Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

Rowerowa pielgrzymka z Biłgoraja dotarła do Krasnobrodu (NOWE FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 988 razy)

1 lipca 2015 roku, sprzed kościoła św. Jana Pawła II w Biłgoraju, grupa ponad 20 pielgrzymów wyruszyła do Krasnobrodu w pielgrzymce na uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Grupę prowadził ks. Krzysztof Maj. więcej»

TAGI: pielgrzymka do krasnobrodu, rowerowa pielgrzymka, sanktuarium w krasnobrodzie, parafia św. jana pawła ii w biłgoraju

Samorząd powiatowy w latach 1999 - 2015 (VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 291 razy)

Jubileusz 25-lecie Samorządności w Polsce był okazją do podsumowania działalności nie tylko samorządów gminnych, ale i samorządu powiatowego, który reaktywowany został w 1999 roku. Publikujemy, przygotowany w Wydziale Funduszy Strukturalnych, Rozwoju Powiatu i Inwestycji Starostwa Powiatowego materiał VIDEO. więcej»

TAGI: powiat biłgorajski, jubileusz 16-lecia powiatu, reaktywowanie powiatu biłgorajskiego, 25-lecie samorządności

Stanisław Mazur majorem

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 788 razy)

Minister Obrony Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej, awansował kapitana Stanisława Mazura do stopnia majora Wojska Polskiego. Decyzję z wiosny br., przekazano 28 czerwca 2015 roku, podczas 71. rocznicy bitwy nad Sopotem. więcej»

TAGI: stanisłąw mazur, armia krajowa, biłgoraj, awans oficerski

71. rocznica Bitwy pod Osuchami (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 2233 razy)

28 czerwca br. w miejscowości Osuchy w Gminnie Łukowa odbyły się rocznicowe uroczystości związane z 71. rocznicą partyzanckiej bitwy nad Sopotem. Wzięli w niej udział żyjący uczestnicy bitwy, ich rodziny, przedstawiciele związków kombatanckich, poczty sztandarowe oraz reprezentanci Wojska Polskiego i władz państwowych i samorządowych. więcej»

TAGI: 71. rocznica bitwy pod osuchami, bitwa nad sopotem, gmina łukowa, największa bitwa partyzancka

Telewizja

Powitanie lata - Tarnogród 2015

Sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Biłgoraj za 2014 rok

Informacja z działalności ARION ZOZ za 2014 r.

Gminne zawody sportowo - pożarnicze w Gminie Józefów

Zlot Kapel Podwórkowych - Biłgoraj 2015

Konfrontacje Chóralne "Tobie śpiewamy Ojczyzno"

więcej

Sport

Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce

Na rozegranych w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkoatletyce (28 - 30 czerwca br.) kolejny bardzo udany występ zanotowali zawodnicy biłgorajskiego ZNICZa. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Kilka sposobów na relaks po ciężkim dniu

Stres i ciągła gonitwa to nieodłączne elementy naszej codzienności. Niestety taki tryb życia skutecznie odbija się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Dlatego bardzo istotne jest zachowanie właściwej równowagi pomiędzy pracą, a odpoczynkiem. Jak jednak relaksować się, by nabrać nowych sił do działania? więcej»

więcej

Polityka

Zarząd powiatowy PSL rekomendował dwóch kandydatów na jesienne wybory parlamentarne

Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Lubelskiego nominował z grona swych członków dwóch kandydatów na posłów, którzy w jesiennych wyborach parlamentarnych będą reprezentować Ziemię Biłgorajską. -Rekomendacja została udzielona dwóm naszym członkom, osobom doświadczonym, kompetentnym i znanym - informuje Marian Tokarski więcej»