Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

XII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 397 razy)

Już po raz dwunasty w Biłgoraju odbył się - organizowany przez Samorządowe Przedszkole Nr 3 w Biłgoraju - Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. W tym roku na scenie zaprezentowało się ponad 80 przedszkolaków w występach zespołowych i solowych. Występy artystów oceniało jury. więcej»

TAGI: międzyprzedszkolny festiwal piosenki dziecięcej, samorządowe przedszkole nr 3, przedszkola biłgoraj, oświata biłgoraj

XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej 'Das Festival of the songs' (FOTO, WYNIKI)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 810 razy)

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych klas IV - VI i uczniów gimnazjów. Jego głównym celem jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych, wspieranie w rozwijaniu kompetencji językowych oraz stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności językowych i zdolności wokalnych. więcej»

TAGI: festiwal piosenki obcojęzycznej, biłgoraj, szkoła podstawowa nr 5 , das festival of the songs

W hołdzie ofiarom Zbrodni Katyńskiej (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 1001 razy)

Zbrodnia Katyńska to skrytobójczy mord dokonany przez Sowietów na blisko 22 tys. obywatelach państwa polskiego, których - po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 r. - wzięto do niewoli lub aresztowano. 13 kwietnia 2015 roku, w Biłgoraju obchodzono 75. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. więcej»

TAGI: zbrodnia katyńska, 75. rocznica zbrodni katyńskiej, katastrofa smoleńska, biłgoraj

'Numery Twoich przyjaciół' - seminarium o ochronie przeciwpożarowej

Dodał: dnia - Komentarze ()  (czytane 505 razy)

W Hali Ośrodka Sport i Rekreacji w Biłgoraju, 12 kwietnia br. odbyło się seminarium w ramach programu „Numery Twoich Przyjaciół 998-112”. Składało się ono z dwóch części, merytorycznej oraz rozrywkowej, w której wystąpił Jerzy Kryszak. więcej»

TAGI: umery twoich przyjaciół, jerzy kryszak, biłgoraj, ochrona przecipożarowa

Telewizja

Festiwal przedszkolaków cz. 1 - Biłgoraj 2015

Festiwal przedszkolaków cz. 2 - Biłgoraj 2015

Festiwal przedszkolaków cz. 3 - Biłgoraj 2015

75. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2015

Andrzej Duda w Biłgoraju /fragment wystąpienia/

więcej

Sport

Wiosenne biegi przełajowe - Biłgoraj 2015

17 kwietnia br., w Parku Stanisława Nowakowskiego w Biłgoraju odbyły się wiosenne szkolne biegi przełajowe, zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego i Ludowy Klub Sportowy "ZNICZ" Biłgoraj. Wystartowało w nich ok. 400 młodych zawodników i zawodniczek. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

Wolontariusze ŚDM Rejonu Biłgorajskiego w akcji

W sobotę, 18 kwietnia w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju odbyło się drugie już spotkanie wolontariuszy, którzy chcą się czynnie zaangażować w działania Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie. więcej»

więcej

Polityka

Nowy skład Rady Osiedla Batorego

Zorganizowane 17 kwietnia 2015 roku, zebranie sprawozdawczo - wyborcze Osiedla Batorego, była dogodną okazją do zapoznania mieszkańców Osiedla z działalnością Rady Osiedla w latach 2011 - 2015. Dyskutowano o potrzebach tej części Biłgoraja oraz wybrano skład nowej Rady i jej Przewodniczącego. więcej»