Strona startowa

Wyświetl wiadomości:

Aktualności

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

Dodał: dnia - Komentarze  (35)  (czytane 2455 razy)

75 lat temu, łamiąc polsko - sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując pakt Ribbentrop - Mołotow. Konsekwencją sojuszu tych dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski. W Biłgoraju odbyły się rocznicowe uroczystości. więcej»

TAGI: zbrodnia katyńska, rocznica sowieckiej agresji na polskę, powiat biłgorajski, katryń

Osobisty sekretarz dwóch papieży w Biłgoraju

Dodał: dnia - Komentarze  (20)  (czytane 1798 razy)

Z oficjalną wizytą na Ziemi Biłgorajskiej, 15 września br. gościł ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, obecnie metropolita lwowski, a wcześniej sekretarz papieży św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ksiądz arcybiskup odprawił m. in. Mszę w ramach renowacji misji świętych w parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. więcej»

TAGI: arcybiskup mieczysław mokrzycki, biłgoraj, parafia św. marii magdaleny, wizyta w biłgoraju

Ruszyły prace przy obwodnicy. Jeszcze w tym roku ma powstać m. in. most na Czarnej Ładzie

Dodał: dnia - Komentarze  (58)  (czytane 3426 razy)

-Prace rozpoczęły się w okolicy ulicy Motorowej i Krzeszowskiej. W harmonogramie prac na ten rok, wykonawca przewiduje wykonanie robot polegających na połączeniu ulicy Motorowej z ulica Krzeszowską, w tym budowę Mostu - informuje w rozmowie z bilgoraj.com.pl Michał Dec. więcej»

TAGI: obwodnica biłgoraja, obwodnica zachodnia, inwestycje drogowe, biłgoraj

Rowerem do Łaskawej Pani Janowskiej (FOTO)

Dodał: dnia - Komentarze  (0)  (czytane 1964 razy)

Blisko czterdziestu pątników, wyruszyło 8 września br. na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Różańcowej w Janowie Lubelskim. Jak co roku, na maryjny odpust przybyli liczni pielgrzymi z okolicznych miejscowości i parafii oraz pątnicy z okolic Biłgoraja. więcej»

TAGI: pielgrzymka rowerowa, pielgrzymak do janowa lubelskiego, rowerem na odpust do janowa lubelskiego, sanktuarium w janowie lubelskim

Telewizja

75. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Narodowe Czytanie Trylogii

WyMODELuj Swoje Marzenia - realizacja projektów

Biłgoraj: Spotkanie miłośników zabytków

Pisklaki - dożynki Gminy Łukowa

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

więcej

Sport

Polska wywalczyła Mistrzostwo Świata w siatkówce

W finałowym meczu, rozegranym z Brazylijczykami w katowickim Spodku, reprezentacja Polski zwyciężyła 3:1, zdobywając Mistrzostwo Świata w Piłce Siatkowej. Polscy sięgnęli po mistrzostwo świata, rewelacyjnie grając w emocjonującym finale. więcej»

więcej

Kultura, rozrywka

To był skrawek 'Wolnej Polski' - obóz 'Corda' w Puszczy Solskiej

W lasach Puszczy Solskiej, nieopodal miejscowości Brodziaki, znajdował się w 1944 roku obóz partyzancki złożony z ludzi Józefa Steglińskiego ps. "Cord". W 70 rocznicę funkcjonowania obozu poświęcono na leśnej polanie, gdzie obozowali partyzanci kapliczkę z krzyżem i odsłonięto pamiątkową tablicę. więcej»

więcej

Polityka

Komitet 'Razem dla Biłgoraja' zaprezentował kandydatów do Rady Miasta. Poseł Szeliga oficjalnie kandydatem na Burmistrza

W Parku Różnówka, Komitet Wyborczy Wyborców "Razem dla Biłgoraja" zaprezentował listę kandydatów do Rady Miasta. Pełnomocnik Komitetu ogłosił oficjalnie kandydata na Burmistrza został nim Piotr Szeliga. Wśród kandydatów znalazły się takie osoby jak Zdzisław Żołopa, Danuta Łosiewicz, Paweł Kudzia czy Renata Socha. więcej»