Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

WF z klasą

Dodał: red Data: 2014-12-08 12:10:18 (czytane: 2326)

Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie włączyła się w realizację ogólnopolskiego programu "WF z klasą". Jego celem jest zwiększenie aktywności uczniów na lekcjach wychowania fizycznego oraz wsparcie nauczycieli tego przedmiotu w prowadzeniu atrakcyjnych i nowoczesnych zajęć.

Spośród kilkunastu zadań, proponowanych przez autorów programu z Centrum Edukacji Obywatelskiej, szkoła w Józefowie wybrała dwa. Obecnie organizuje weekendowe zajęcia sportowe pod hasłem "Rozruszaj rodziców", natomiast w następnym semestrze odbędzie się cykl spotkań "WF dla dziewczyn".

-Zaangażowanie rodziców w rozwój fizyczny dziecka jest bardzo ważne i w ogromnym stopniu wpływa na kształtowanie sportowych postaw oraz stosunku dzieci do aktywności fizycznej. Nawet najbardziej ambitny nauczyciel nie wpoi uczniowi nawyku regularnego uprawiania sportu, jeśli nie będzie mieć wsparcia rodziców - przekonują autorzy pomysłu.

wf_z_klasa.jpg

W minioną niedzielę 30 listopada w sali gimnastycznej józefowskiej "podstawówki" odbyły się rozgrywki w siatkówkę, w których wzięły udział mieszane drużyny, złożone z rodziców i dzieci. -Natomiast w najbliższy weekend zapraszamy na wspólny wyjazd na basen do Zamościa. Zapisy chętnych już się rozpoczęły, a zainteresowani mogą się zgłaszać do sekretariatu - mówi szkolny koordynator programu Tomasz Kukiełka.

Zajęcia dla dziewcząt, które są planowane na kolejny semestr, zostały wybrane nieprzypadkowo. Z badań wynika bowiem, że dziewczyny częściej niż chłopcy zwalniają się z lekcji WF-u i mniej je lubią. Co gorsza wraz z wiekiem niechęć do aktywności fizycznej wzrasta, a same zainteresowane przekonują, że unikają ćwiczeń, ponieważ, na przykład w szkole nie ma pryszniców i suszarek do włosów, przeszkadzają im lekcje koedukacyjne albo, że zajęcia są przygotowywane bardziej pod kątem zainteresowań chłopców.

-Spróbujemy to zmienić, a rozpoczniemy od czwartej klasy. Jeśli uda się czwartoklasistki przekonać do aktywności, w starszych klasach problem z różnego rodzaju zwolnieniami z wychowania fizycznego nie powinien już być tak poważny jak teraz - dodaje Tomasz Kukiełka.

Reklama.

W szkole w Józefowie odbywają się też treningi tenisa ziemnego. Latem zajęcia, organizowane wspólnie z Klubem Tenisowym "Return" z Zamościa, są prowadzone na "Orliku", a zimą w sali gimnastycznej. Elementy tenisa są wprowadzane również na zajęciach wychowania fizycznego, jako przygotowanie do letnich turniejów tenisowych o puchar Starosty biłgorajskiego i Burmistrza Józefowa.

W planach na najbliższe tygodnie są jeszcze biegi narciarskie oraz wyjazd na stok i do Rzeszowa na mecz PlusLigi siatkówki mężczyzn jednej z czołowych drużyn w Polsce - Resovii.

Te i wiele innych działań, które będą organizowane w ramach programu "WF z klasą" były omawiane podczas SOS czyli Sportowego Okrągłego Stołu, z udziałem nie tylko uczniów, nauczycieli i ich rodziców, ale również przedstawicieli władz samorządowych, Caritas miejscowej parafii i Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń".

Debatę zakończyła integracyjna zabawa w "dwa ognie" i premiera piosenki "Rusz z klasą". Jej pomysłodawcą jest Tomasz Kukiełka, który napisał tekst i muzykę, a zaaranżowała i nagrała Aneta Momot. Utwór, który wykonuje Kacper Haczykowski z klasy VIa, będzie towarzyszyć uczestnikom programu podczas wszystkich zabaw i spotkań. Jego autorzy zapowiadają, że będą go wykorzystywać także do zajęć praktycznych, na przykład ćwiczeń z przyrządami, z piłką czy do aerobiku.

/IAS/

Tagi: wf z klaską   gmina józefów   szkoła podstawowa w józefowie   oświata

Zobacz także

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2019-01-20 03:08 - Komentarze  (0)  czytane (3148)

TAGI: studniówka, i lo im. onz w biłgoraju, bal maturalny, matura 2019Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.24.46.10

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia