Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

WF z klasą

Dodał: red Data: 2014-12-08 12:10:18 (czytane: 2284)

Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie włączyła się w realizację ogólnopolskiego programu "WF z klasą". Jego celem jest zwiększenie aktywności uczniów na lekcjach wychowania fizycznego oraz wsparcie nauczycieli tego przedmiotu w prowadzeniu atrakcyjnych i nowoczesnych zajęć.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSpośród kilkunastu zadań, proponowanych przez autorów programu z Centrum Edukacji Obywatelskiej, szkoła w Józefowie wybrała dwa. Obecnie organizuje weekendowe zajęcia sportowe pod hasłem "Rozruszaj rodziców", natomiast w następnym semestrze odbędzie się cykl spotkań "WF dla dziewczyn".

-Zaangażowanie rodziców w rozwój fizyczny dziecka jest bardzo ważne i w ogromnym stopniu wpływa na kształtowanie sportowych postaw oraz stosunku dzieci do aktywności fizycznej. Nawet najbardziej ambitny nauczyciel nie wpoi uczniowi nawyku regularnego uprawiania sportu, jeśli nie będzie mieć wsparcia rodziców - przekonują autorzy pomysłu.

wf_z_klasa.jpg

W minioną niedzielę 30 listopada w sali gimnastycznej józefowskiej "podstawówki" odbyły się rozgrywki w siatkówkę, w których wzięły udział mieszane drużyny, złożone z rodziców i dzieci. -Natomiast w najbliższy weekend zapraszamy na wspólny wyjazd na basen do Zamościa. Zapisy chętnych już się rozpoczęły, a zainteresowani mogą się zgłaszać do sekretariatu - mówi szkolny koordynator programu Tomasz Kukiełka.

Zajęcia dla dziewcząt, które są planowane na kolejny semestr, zostały wybrane nieprzypadkowo. Z badań wynika bowiem, że dziewczyny częściej niż chłopcy zwalniają się z lekcji WF-u i mniej je lubią. Co gorsza wraz z wiekiem niechęć do aktywności fizycznej wzrasta, a same zainteresowane przekonują, że unikają ćwiczeń, ponieważ, na przykład w szkole nie ma pryszniców i suszarek do włosów, przeszkadzają im lekcje koedukacyjne albo, że zajęcia są przygotowywane bardziej pod kątem zainteresowań chłopców.

-Spróbujemy to zmienić, a rozpoczniemy od czwartej klasy. Jeśli uda się czwartoklasistki przekonać do aktywności, w starszych klasach problem z różnego rodzaju zwolnieniami z wychowania fizycznego nie powinien już być tak poważny jak teraz - dodaje Tomasz Kukiełka.

Reklama.

W szkole w Józefowie odbywają się też treningi tenisa ziemnego. Latem zajęcia, organizowane wspólnie z Klubem Tenisowym "Return" z Zamościa, są prowadzone na "Orliku", a zimą w sali gimnastycznej. Elementy tenisa są wprowadzane również na zajęciach wychowania fizycznego, jako przygotowanie do letnich turniejów tenisowych o puchar Starosty biłgorajskiego i Burmistrza Józefowa.

W planach na najbliższe tygodnie są jeszcze biegi narciarskie oraz wyjazd na stok i do Rzeszowa na mecz PlusLigi siatkówki mężczyzn jednej z czołowych drużyn w Polsce - Resovii.

Te i wiele innych działań, które będą organizowane w ramach programu "WF z klasą" były omawiane podczas SOS czyli Sportowego Okrągłego Stołu, z udziałem nie tylko uczniów, nauczycieli i ich rodziców, ale również przedstawicieli władz samorządowych, Caritas miejscowej parafii i Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń".

Debatę zakończyła integracyjna zabawa w "dwa ognie" i premiera piosenki "Rusz z klasą". Jej pomysłodawcą jest Tomasz Kukiełka, który napisał tekst i muzykę, a zaaranżowała i nagrała Aneta Momot. Utwór, który wykonuje Kacper Haczykowski z klasy VIa, będzie towarzyszyć uczestnikom programu podczas wszystkich zabaw i spotkań. Jego autorzy zapowiadają, że będą go wykorzystywać także do zajęć praktycznych, na przykład ćwiczeń z przyrządami, z piłką czy do aerobiku.

/IAS/

Tagi: wf z klaską   gmina józefów   szkoła podstawowa w józefowie   oświata

Zobacz także

40. rocznica wyboru Jana Pawła II na Papieża i Dzień Papieski w biłgorajskim 'Katoliku'

Dodane: 2018-10-17 10:48 - Komentarze  (0)  czytane (135)

TAGI: jan paweł ii, pontyfikat, dzień papieski, katolik biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.77.30

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Ogłoszenia