Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Weszły w życie nowe obostrzenia w związku z epidemią Covid-19

Dodał: red Data: 2020-10-17 17:04:52 (czytane: 1393)

W związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa od 17 października br. na terenie całego kraju - w przestrzeni publicznej - obowiązują nowe obostrzenia dla poszczególnych, dotyczą one także konkretnych branż. powiat biłgorajski jest w "strefie żółtej". Sprawdź z czym się to wiąże.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajStrefa żółta:
- lokale gastronomiczne mogą być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 zamówienia posiłków tylko na wynos;
- kongresy i targi mogą być organizowane wyłącznie online;
- w uroczystościach religijnych może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba na 4 m2.;
- w zgromadzeniach publicznych może brać udział maksymalnie 25 osób;
- w szkołach wyższych i ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
- działalności hotelowej, z wyłączeniem klubów i dyskotek oraz miejsc udostępnionych do tańczenia. Baseny, centra fitness oraz siłownie są dostępne tylko dla gości przebywających w hotelu co najmniej 1 dobę hotelową.
- ograniczenia liczby osób w transporcie publicznym - zajętych może być 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich dostępnych miejsc;
- kina, w których można udostępnić widzom co drugie miejsce na widowni, ale nie więcej niż 25% wszystkich miejsc.
- wydarzeń i zajęć sportowych, które mogą być organizowane bez udziału publiczności.
- zawieszenia działalności aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Wyjątek stanowią baseny, siłownie, kluby i centra fitness działające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą adresowaną do pacjentów oraz w obiektach przeznaczonych do sportu wyczynowego, a także dla studentów i uczniów - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.
- prowadzenia działalności kulturalnej i rozrywkowej w pomieszczeniach, pod warunkiem udostępnienia co czwartego miejsca na widowni w rzędach naprzemiennych, ale przy obłożeniu nie większym niż 25% wszystkich dostępnych miejsc. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni albo, kiedy impreza odbywa się na powietrzu, uczestnicy muszą zachować 1,5 metra odstępu między sobą oraz zasłaniać usta i nos.

maseczka_covid_19.jpg

W strefie żółtej należy zasłaniać usta i nos w:
- środkach publicznego transportu zbiorowego;
- miejscach ogólnodostępnych - chyba, że będzie zachowana odległość 1,5 metra;
- zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej;
- obiektach handlowych lub usługowych;
- trakcie uczestnictwa w kulcie religijnym w kościołach i na cmentarzach, z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny.

Sanatoria, rehabilitacja, uzdrowiska

Strefa Żółta - warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Tak samo leczenie uzdrowiskowe, leczenie sanatoryjne dzieci.

Wesela, komunie, konsolacje i inne uroczystości rodzinne oraz przyjęcia okolicznościowe
Strefa Żółta (od 19 paździenrika .2020 roku) - organizacja imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne) z udział max 20 osób – bez możliwości zabawy tanecznej. Uczestnicy wesel, konsolacji lub przyjęć komunijnych, a także innych przyjęć okolicznościowych mają obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje.

Handel
Strefa Żółta - obowiązek noszenia przez klientów podczas zakupu towarów lub usług rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu
Strefa Żółta - w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku, gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: żółta strefa   biłgoraj   obostrzenia   koronawirus

Zobacz także

Biłgoraj liderem dobrych praktyk w kategorii oświata i wychowanie

Dodane: 2020-10-27 12:34 - Komentarze  (2)  czytane (120)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.215.62.41

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rekord zakażeń w powiecie biłgorajskim. Najwięcej w całym województwie

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej, związanej z koronawirusem w województwie lubelskim i na Ziemi Biłgorajskiej. Codziennie...