Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Weronika Pyzik z rekordem

Dodał: red Data: 2017-04-05 15:30:42 (czytane: 6670)

Jak podaje Portal Polskiego Związku Lekkiej Ateltyki, biłgorajanka Weronika Pyzik jest najmłodszą Polką, która przebiegła 5 000 metrów poniżej 16 minut. Podczas mityngu w Stanford zawodniczka ZNICZa Biłgoraj pokonała ten dystans w czasie 15 minut i 59 sekund, poprawiając rekord życiowy o ponad 19 sekund.Jak wynika z informacji PZLA Weronika Pyzik zajęła III miejsce w drugiej serii na 5 000 metrów, w mityngu w Stanford w stanie Kalifornia.

weronika_pyzik.jpg


Weronika Pyzik jest najmłodszą Polką, która przebiegła 5 000 metrów poniżej 16 minut. Szybszą zawodniczką w historii w kategorii młodzieżowej (20 - 22 lata) była tylko Katarzyna Kowalska - 15:50.65. Weronika poprawiła rekord Uniwersytetu San Francisco.

/red., PZLA/
Foto: Archiwum

Reklama.

Tagi: weronnika pyzik   rekord polski   miting w stanford   znicz biłgoraj

Zobacz także

Postęp prac przy rewitalizacji Placu Wolności (VIDEO)

Dodane: 2019-12-09 08:49 - Komentarze  (11)  czytane (885)

TAGI: rewitalizacja centrum biłgoraja, video, postęp prac przy rewiatliacji centrum biłgoraja, plac wolności biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.214.184.124

Do poniżej (2017-04-08 23:48:52)

Nie wiem co ty człowieku wąchałeś ale też chciałbym tego spróbować.

Do psychoanalityka (2017-04-08 12:11:37)

Miałem juz nie pisać, ale psychoanalityk mnie zainspirował;-) . Przyjacielu moj drogi po Twojej analizie stwierdzam iż jestes wegetarianinem, mieszkasz w lesie, w przeszłości studiowałeś psychiatrię ale Cię na 3-roku zdiagnozowali i na koniec uprawiasz lekkoatletykę i chcesz pobić rekord świata na 100 m ;-)? Wiem, że jesteś radnym i lubisz kiedy setki ludzi głosuje na Ciebie, kiedy dziewczyny uśmiechają się do Ciebie. Wiesz jak bedzie, kiedy prokurator dobierze Ci się do D.UPY? Pujdzesz pierdzieć w pasiaki a tam nauczysz sie grypsować i powyjsciu z pierdla zrobisz kampanie wyborcza na przewodniczącego osiedla.

(2017-04-07 12:17:18)

Jak to, co myśli? Pewnie że Biłgoraj to miasto kundli, które ciągle na siebie warczą, szczekają i się gryzą.

Psychoanalityk (2017-04-07 12:06:38)

Najpierw wstęp: Weronika to uczestniczka i medalistka wielu imprez międzynarodowych (nie tylko sportowych, ale i - jako bardzo dobra uczennica - "naukowych"). Teraz jest studentką University of San Fransisco, na którym też jest czołowym sportowcem i wyróżniającym się "naukowo" studentem. Słowem - bardzo pozytywna postać, wręcz wzór i PRAWDZIWY ambasador naszego małego prowincjonalnego miasteczka. I konkluzja: ciekawe co myśli o swoim rodzinnym miasteczku i jego mieszkańcach czytając te komentarze niektórych, jak widać mocno zakompleksionych "znawców" sportu.

szanowni komentujacy - "politycy" (2017-04-06 21:15:39)

Artykuł jest o kolejnym sukcesie i to "międzynarodowym" biłgorajanki, z którego mieszkańcy naszego grodu powinni być dumni, więc proponuję złożyć: GRATULACJE dla Weroniki i lekkoatletów.

Do Zdzicha i Michalka (2017-04-06 17:28:52)

Zobaczcie Państwo różnice między takim Michałkiem naciągaczem, żyjącym tylko z polityki, a przedsiębiorczym Darkiem Wolaninem, który ma swój biznes, dietę radnego przeznaczył na młodzież z RCEZ. Niejednokrotnie wspiera sportowe inicjatywy w Biłgoraju i poza Nim. Nie słyszałem, aby Michałek z własnej kieszeni coś zafundował, nawet wtedy, gdy przeżywał tłuste lata. Słyszałem natomiast, że prokurator postawił mu zarzuty, z których Michałek się nie wyliże. O Zdzichu nie wspomnę, bo to bida, męczy młodzież żelastwem, a burmistrza regularnymi wpisami na portalach.
PS Biłgorajanie się już do tego przyzwyczaili, że każdy wpis szkalujący Burmistrza to MICHAŁ, zdziuchu, POSEŁ.

Do Komisarz (2017-04-06 16:34:38)

Nie strasz nie strasz bo się zesra.. , już Zdzichu na wywijał razem z Michałkiem w wyborach samorządowych. Michałek miał być viceburmistrzem a Zdzichu dyrektorem OSiRu. Plan trochę nie wypalił bo Michałek ma problem z prokuraturą, Zdzichu jest kierownikiem, ale jak na razie kieruje tylko swoim pojazdem. Najlepiej ustawił się jak zwykle POSEŁ.

KOMISARZ (2017-04-06 13:40:36)

Widać gości że nie masz żadnego pojęcia odnośnie sportu a ta obecna KOMISJA to wielki niewypał, kompletnie nie czają bazy podnoszą tylko rączki jak im Rosłan każe lecz już powoli panika bo wybory się zbliżają a nic nie zrobili z obietnic dla klubów, od i będzie ból.

A poza tym ... (2017-04-06 11:13:07)

gratulacje dla Weroniki i lekkoatletów.

Do komentarza poniżej (2017-04-06 10:52:34)

Ciężary to niszowy sport, nikt tego nie ćwiczy ani nie ogląda;-))))) i dobrze. Bo czym tu się pasjonować, wyłupionymi oczami zawodnika wstającego z przysiadu? Jak wyglądają zawody? Często i gęsto w różnych kategoriach wagowych jest dosłownie 3-4 zawodników i zajęcie miejsca na podium jest jak buła z pasztetem Panie Zdzichu. Ale po takich zawodach, ile jest krzyku, zawodnicy ZNICZA stają na podium, a Burmistrz czy komisja Sportu tego nie docenia. Wręcz przeciwnie, całe środowisko sportowe w Biłgoraju was docenia za propagowanie sportu, z którego utrzymują się tylko trenrzy. Tej dyscypliny nikt nie chce wspierać ;-),

Nie mylić pojęć ... (2017-04-06 10:11:41)

Zgoda ... ale nie do końca. Przede wszystkim samo pojęcie sukces sportowy: czy lepsze jest 3 miejsce na 7 startujących, czy 30 w rywalizacji 120 osób? Czy łątwiej jest w dyscyplinie indywidualnej, gdzie szansa na medal jest raz w roku na imprezie Mistrzowskiej w konkretnym dniu i konkretnej godzinie (na który to dzień trzeba uzyskać maximum formy) czy w sporcie zespołowym, gdzie liga ma mecze co tydzień i jak zawodnik ma słabszy dzień to się go po prostu zmienia i szansę na wykazanie się ma jeszcze ze 30 razy w następnych spotkaniach? I jeszcze jedna uwaga: oczywiście, że ważne są wszystkie sporty (a szczególnie te, które samemu się uprawia!) ale w Biłgoraju od lat są kluby i dyscypliny, które od lat stanowiły wizytówkę miasta, udowodniły i udowadniają, że nie są "gwiazdą jednego sezonu" , potrafią szkolić na wysokim poziomie i osiągać sukcesy. I tacy powinni mieć komfort dalszej pracy i - zgadzam się jak najbardziej! - cyt: " ... spokój, klimat". Którego obecnie w Biłgoraju nie ma.

Nie mylić pewnych spraw i pojęć.... (2017-04-06 09:34:19)

Sukces młodej lekkoatletki Weroniki, która pracuje nad sobą -trenuje i startuje regularnie z sukcesami -nie podlega dyskusji! Jej regularna praca przynosi efekty i oby zdobyła swój medal na olimpiadzie! Zauważmy jednak -zdecydowanie trudniej osiągnąć sukces w sporcie zbiorowym, niż indywidualnym. Mamy bardzo wiele przykładów w naszym sporcie. Na poziomie krajowym naturalne jes, że o wiele bardziej docenia się sukcesy w sporcie zbiorowym, o których zawsze jest głośno (np.siatkówka, p.nożna, p.ręczna itp.). Dyscypliny indywidualne zależą wyłącznie od zawodnika i trenera (o rodzicach nie zapominając). Są też dyscypliny w sporcie indywidualnym, które "nie wymagają wiele" jeśli chodzi o infrastrukturę, wyposażenie. Natomiast są takie, gdzie trzeba bardzo wiele (lat) inwestować!. Tu i tu potrzebne są jednak: predyspozycje zawodnika do danej dyscypliny, talent, regularny trening i... spokój, klimat.!!! A co do Biłgoraja -nie tylko ZNICZ jest ważny z klubów sportowych !?
Każdy klub /stowarzyszenie jest ważne na swój sposób, bo mają swoje ważne miejsce i znaczenie w danym środowisku ! Wszystko generalnie bierze początek od małego dziecka, młodzieży szkolnej, gdzie rozpoczyna się "szukanie" talentów... Jak się będzie o tym pamiętać, to będą sukcesy w regionie i w skali kraju. Pozdrawiam -"nieczynny były sportowiec gier zespołowych"

kibic (2017-04-06 07:48:42)

Gratulacje dla Znicz tam od zawsze jest kuźnia talentów, Pozdrawiam działaczy róbcie tak dalej

(2017-04-06 07:36:11)

Talent i lata pracy , gratulacje

sam jesteś baran (2017-04-05 23:50:00)

Jeśli ciężary są takie zdrowe to czemu prawie wszyscy byli ciążarowcy, Żołopa, Olekszyk, Niemiec, Wybranowski mają grupy inwalidzkie.

@sport to zdrowie, ciężary NIE (2017-04-05 23:28:28)

Baran jesteś. Na poziomie amatorskim, dźwiganie ciężarów jest zdrowsze, niż bieganie po 5k km. A na poziomie zawodowym, to żaden sport nie jest zdrowy.

sport to zdrowie, ciężary NIE (2017-04-05 22:53:55)

Gratulacje dla Weroniki poprawienia rekordu o 19 sekund, to wręcz nie wiarygodne ta dziewczyna mnie zadziwia. Jestem przekonany, że podjum na Olimpiadzie to tylko kwestia czasu. Ciekawi mnie opinia Mietka odnośnie 19 sekunowego postępu Weroniki.

c.d. (2017-04-05 22:32:34)

A dla zawodniczki oczywiście serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!

lekko atleta (2017-04-05 22:29:51)

Dodam do wpisu poniżej że efekty się ma jak się pracuje i ma WARUNKI do tej pracy i rozwoju talentu, bo w Biłgoraju na stadionie z tym coraz gorzej. Niedługo lekko atletyki u nas nie będzie.

kibic (2017-04-05 22:02:59)

Jak się pracuje to są efekty! Gratulacje Weronika!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Biłgoraj: Nie daj się oszukać! Uwaga na oszustów!

Oszustwo na tzw. wnuczka to wyjątkowo perfidny rodzaj przestępstw, w których ofiarami padają przede wszystkim osoby w podeszłym wieku,...