Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca...

Dodał: red Data: 2021-10-29 21:46:54 (czytane: 4657)

W jednym z portali społecznościowych,burmistrz Biłgoraja zamieścił obszerne przemyślenia na temat obecnej sytuacji w Polsce. W tekście Janusz Rosłan pisze o premierze, sytuacji na granicy Polsko - Białoruskiej, emigrantach i Kościele katolickim.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj„Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto” /Władysław Bartoszewski/. W 1990 roku po raz pierwszy wyjechałem „na Zachód”, do włoskiego miasteczka Caldonazzo, do pracy w charakterze ratownika, na obozie wypoczynkowym dla dzieci z Wiosek Dziecięcych SOS z całej Europy.

Na granicy czesko - austriackiej kontrolowano wyłącznie samochody z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Oczywiście celnicy zatrzymali również mnie, ale gdy zorientowali się, że mówię po niemiecku, nie kazali mi wyjmować całego bagażu i pozwolili jechać dalej. Po 22 godzinach jazdy, oczywiście bez noclegu, bo na nocleg za granicą nie było mnie stać, dotarłem wreszcie na miejsce. Zameldowałem się u kierownika obozu, który wskazał mi zakwaterowanie. W namiocie odpoczywało kilku chłopaków, ratowników wodnych pracujących na obozie. Przywitali się ze mną i pozamykali na kłódki metalowe szafy na ubrania i rzeczy osobiste. Zrobiło mi się trochę głupio. Zrozumiałem, że taki jest niestety wizerunek Polaka za granicą - Polak to złodziej.

Następnego dnia, kilku moich rodaków, również pracujących we Włoszech, mocno zaprawionych alkoholem, przeszło klnąc bez przerwy przez molo. Idąc popychali i wrzucali do wody dzieci, na końcu molo oddali „brawurowy” skok na główkę, a raczej na „dechę”, „rozpaczliwcem” przepłynęli kilkanaście metrów i spełnieni, wręcz dumni wrócili na brzeg. Wszyscy, w tym dzieci patrzyli na nich z zażenowaniem, a nawet obrzydzeniem. No tak -  Polak to pijak. Znowu zrobiło mi się i głupio i przykro.

Na szczęście później było już tylko lepiej i nikt nie zamykał przede mną szaf.

Kiedy 25 lat później jechałem, tym razem w celach wypoczynkowych „na Zachód” nikt mnie już nie kontrolował na granicach. W zasadzie to nie zawsze wiedziałem kiedy przekraczałem granicę. Wizerunek Polaka też uległ zmianie. Z dumą przyznawałem się, że jestem Polakiem, pochodzę z kraju, który obalił w Europie socjalizm, który przyczynił się również do upadku muru berlińskiego i zjednoczenia Niemiec, kraju miłującego wolność i demokrację, kraju, który „wrócił” do Europy. Ta zaś przyjęła go z otwartymi rękami, pomogła i nadal pomaga „stanąć mu znowu na nogi”.

Tak jak w latach 70 -tych ubiegłego wieku mało kto wierzył w upadek socjalizmu i to że Polska może być krajem wolnym i demokratycznym, tak po roku 1990 nikt chyba nie wierzył, że mogą wrócić czasy, kiedy władza zechce podnieść rękę na Konstytucję, na Trybunał Konstytucyjny, wolne i niezależne sądy, że może chcieć zawłaszczyć wszystkie zdobycze demokracji, korumpować polityków, łamać ludzkie sumienia, zawłaszczać spółki skarbu państwa, wypłacać swoim nominatom horrendalne wynagrodzenia i odprawy, niszczyć samorządność, a przy tym wszystkim perfidnie wykorzystywać do swoich celów Kościół Katolicki i wiarę prostych ludzi.

janusz_roslan.JPG

Jest mi wstyd, że w moim kraju od ponad roku nie może orzekać sędzia, tylko dlatego, że odważył się mieć swoje zdanie i wydać wyrok wprawdzie w zgodzie z własnym sumieniem, ale niestety nie po myśli rządzącej partii, że nie dopuszcza się do orzekania w Trybunale poprawnie wyłonionych sędziów, a na ich miejsce Prezydent zaprzysięga sędziów „dublerów”, że w tymże Trybunale orzeka prokurator stanu wojennego i była posłanka, która flagę Unii Europejskiej nazywała „zwykłą szmatą”.

Jest mi wstyd,  że polityk belgijski przypomina dzisiaj polskiemu premierowi (z wykształcenia historykowi), co było przyczyną rozbiorów państwa polskiego. Nie mogę pojąć, że Polska zamiast wykorzystywać dziejową szansę na szybki rozwój, zamiast troszczyć się o zagwarantowanie trwałego pokoju, walczy dziś z całą Unią Europejską, a jej premier wypowiada mało przemyślane słowa o jakiejś trzeciej wojnie światowej.

Piekielnie mi wstyd, że władze kraju, w którym każdy zna przysłowie „Gość w dom, Bóg w dom” odsyłają na granicę, na mróz i deszcz wygłodzone i przemarznięte dzieci, że z głodu i wychłodzenia umierają niewinni ludzie, a mój kraj chce się od nich odgrodzić murem za 1,5 miliarda złotych. Wstyd mi, że mój kościół nie przypomina dobitnie słów ewangelii wg. św. Mateusza, która nakazuje nakarmić głodnego, napoić spragnionego, przygarnąć potrzebującego pomocy i nie dopuszcza stosowania „push backu”.

Jest mi wstyd, że dyrektor radia - mianującego się radiem katolickim - dziękuje hodowcy norek za sponsoring tegoż medium i nie przeszkadza mu, że pieniądze te pochodzą ze znęcania się nad niewinnymi zwierzętami (bo jakże inaczej nazwać trzymanie zwierzęcia w klatce, po to by je na koniec brutalnie zabić i obedrzeć ze skóry), że usprawiedliwia niecne czyny biskupa pedofila, bo przecież każdy ulega pokusie... Nie mogę zrozumieć, że kolejny Papież nie może zrobić porządku z radiem głoszącym nienawiść do drugiego człowieka, radiem, które wyciąga rękę po ostatni grosz do starych, schorowanych ludzi, którym niejednokrotnie nie wystarcza na jedzenie czy leki.

Jakże mi wstyd, że katolicki arcybiskup zamiast głosić ewangelię miłości, ostrzega przed jakąś wyimaginowaną „tęczową zarazą”, odrzucając i potępiając tym samym znaczną część naszego społeczeństwa, w tym osoby należące do tego samego co on kościoła.

Jak ma dzisiaj żyć młody człowiek? Na kim ma się oprzeć, z kogo czerpać wzór do naśladowania? Jak nauczyć go miłości do Ojczyzny, szacunku i zaufania do Kościoła, szacunku do rządu czy głowy państwa? Jak przekonać go, że „warto być przyzwoitym...”?

Janusz Rosłan

Tagi: janusz rosłan   biłgoraj burmistrz janusz rosłan   burmistrz biłgoraja   komentarz

Zobacz także

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Dodane: 2022-01-19 10:58 - Komentarze  (0)  czytane (55)

TAGI: urząd stanu cywilnego w biłgoraju, statystyki usc biłgoraj, miasto biłgoraj, gmina biłgorajKomentarze (100)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

do poniżej (2021-11-02 17:05:50)

Poprawnie pisze się - wziąłeś. Takich mają wyborców.

(2021-11-02 15:34:19)

Gienek leki nie wzioles.

gienek (2021-11-02 10:57:32)

dzięki Panie Januszu, Ci pisowcy finansowo i psychicznie chca nas Polaków wykończyć,zwłaszcza rencistów i emerytów

gratuluję odwagi (2021-11-02 07:56:29)

Janusz Rosłan podpisał się pod swoimi przemyśleniami własnym imieniem i nazwiskiem. Brakuje tej odwagi jego antagonistom piszącym anonimowo niczym niepoparte inwektywy.

... (2021-11-01 16:33:47)

"Zrobiło mi się głupio". Rozumiem, że tak już Panu zostało.

Ewelina (2021-11-01 15:46:10)

No właśnie niech burmistrz weźmie kilku emigrantów do domu. Dom ma duży po rodzicach i bez dzieci. Mówić łatwo a gorzej coś zrobić?

igbo87 (2021-11-01 15:19:20)

Panie burmistrzu , Sodomę i Gomorę zniszczył Bóg tak pisze w biblii , to znaczy ,że nie jest tak tolerancyjny , gdy Izraelici podbijali ziemię to kazał im zabijać wszystko i dzieci i kobiety , co do tych tzw uchodźców to powinni podstawić autokary i zawieść ich pod granicę z Niemcami , przecież ich zapraszali do siebie,Turcji zapłacili za nie wpuszczanie imigrantów to czemu Polska ma nie zarobić .Co do tego kto jest złodziejem to przecież Niemcy mordowali i kradli w całej Europie , jakoś pan o tym nie pisze, jak chcesz pan pomagać to zaproś pod swój dach imigrantów i na swój koszt

fakt (2021-11-01 09:56:29)

Rosłan nikogo nie obraża. Wypowiada się bez napastliwości. Słowem - kultura. Natomiast jego antagoniści jak widać nie są katolikami, bo ich wypowiedzi są pełne arogancji, agresji i nienawiści. Jeżeli tak dalej będzie to będziemy mieli kraj pokroju Białorusi.

Bilgoraj (2021-11-01 07:28:47)

Jaka jest różnica? Rosłan bredzi a pis drogi buduje tylko szkoda że nie w mieście.

ObywatelGC (2021-11-01 03:54:16)

Panie Rosłan czerwony obóz już nie rządzi

(2021-10-31 23:36:21)

Zauważyłem, że tu kilku chętnych jest na objęcie schedy po Burmistrzu. Jak to klasyk powiedział: CIENIASY:)

mieszkaniec (2021-10-31 22:46:00)

Czytam tu sporo hejtu na Burmistrza, a co on takiego złego powiedział? W kraju pisowskim przecież tak jest. Kupili was za wasze własne pieniądze, jak się skończy kasa to wezmą was za mordy ale będzie już za późno. Od populizmu do totalitaryzmu, historia lubi się powtarzać. 11 XI odbędzie się nielegalny marsz nacjonalistów (bojówek PIS-u) z racami i z nienawistnymi hasłami. Podobnie było w Niemczech przed wojną. Dobre stosunki mamy tylko na północnej granicy, ale nawet ryby mają już dość. Jeszcze jedna kadencja PIS i cofamy się do roku 1989. Dla normalnych ludzi oznacza to emigrację. Panie Burmistrzu jeśli Pan czyta ten komentarz to trzymam za Pana kciuki i myślę, że takich jak ja mieszkańców naszego miasta jest jeszcze sporo.

Stańczyk (2021-10-31 20:45:53)

Nasowa mi się jedno słowo Pinokio .

(2021-10-31 14:47:48)

Powiem krótko ciemnogród,Wstyd nawet czytać.I to są mieszkańcy miasta?

(2021-10-31 13:53:01)

Bogdan ja cię chłopie nie rozumiem przecież ja chodzę do normalnej pracy. Jest cudownie. Dajo 500 + .

Jan (2021-10-31 11:54:23)

kiedyś Andrzej Łagożżżny był z Panem a teraz PisEM

Warto się sprzedać i mieć swoje wtyki

(2021-10-31 11:51:21)

Z zainteresowaniem oglądałem relację z Sejmu z pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy „Stop LGBT”. Autorem projektu ustawy jest Fundacja Życie i Rodzina, której przewodzi Kaja Godek, aktywistka znienawidzona przez homopropagandzistów i zwolenników swobodnego zabijania nienarodzonych dzieci.
ZOBACZ: „Jak ideologia LGBT zdobywała Amerykę?” Wykład światowej sławy psychologa dr. Paula Camerona [WIDEO]

Projekt #StopLGBT hamuje propagandę homoseksualną w przestrzeni publicznej. Realizuje konstytucyjną zasadę ochrony rodziny w ustawie „Prawo o zgromadzeniach”, precyzuje przepisy dotyczące profanacji, wzmacnia ochronę godła i barw narodowych, stanowi tamę dla żądań homomałżeństw i homoadopcji – czytamy na stronie fundacji.

Stop „paradom równości”
Projekt ustawy to po prostu odpowiedź na skandaliczne parady środowisk skupionych wokół agresywnej ideologii LGBTQP+, podczas których dochodzi do agresji, promocji golizny, demoralizacji dzieci i młodzieży, a zwłaszcza profanacji chrześcijańskich symboli. Projekt zakazywałby takich zgromadzeń.

Pedofilia a homo-lobby
Projekt zrelacjonował Krzysztof Grzegorz Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina, który w oparciu o liczne wydarzenia i badania naukowców wykazał silny związek pomiędzy pedofilią a homopropagandą, na co w kontekście problemów wśród kleru trąbię od dawna i tłumaczę w książce „Moja walka o prawdę”.

LGBT to ideologia zła
– Projekt „Stop LGBT” powstał jako wyraz troski o polskie rodziny i dzieci, wyraz poszanowania dla polskiej konstytucji, w szczególności artykułu 18 – mówił. Jego zdaniem „długofalowym celem lobby LGBT jest zniszczenie małżeństwa i rodziny oraz wszelkiego naturalnego porządku społecznego”. – Inicjatorzy projektu oraz jego sygnatariusze odrzucają zasady poprawności politycznej. Nie zamierzamy słuchać oskarżeń lewej strony o mityczną homofobię – mówił Kasprzak.
– Nie zamierzamy przepraszać za sformułowanie ideologia LGB, bo to rzekomo ludzie, a nie ideologia. Za każdą ideologią stoją ludzie, tak jak stali na przykład za ideologią komunistyczno-nazistowską. Ludzie są nośnikami pewnych idei. Czasem są to idee dobre, czasem złe. W przypadku ideologii LGBT są skrajnie złe, gdyż mamy do czynienia z kolejną odsłoną rodzącego się totalitaryzmu – zaznaczył i wyliczał przypadki gwałtów i morderstw dokonywanych przez pary homoseksualne na dzieciach. Dodał także, że jest wielu homoseksualistów, którzy nie identyfikują się z paradami równości i wspiera obywatelski projekt „Stop LGBT”.

PRZECZYTAJ: „Bycie pederastą jest dzisiaj jak bycie żydem”. Depenalizacja pedofilii z wykorzystaniem Holocaustu, czyli LGBTQP

Lewactwo w amoku
W czasie wystąpienia Kasprzaka lewa strona Parlamentu zachowywała się jak małpy wypuszczone z klatki. Buczeli, krzyczeli, przerywali, co utrudniała zrelacjonowanie projektu ustawy. Na szczęście przedstawiciel fundacji nie dał się wyprowadzić z równowagi. Co więcej, gdy przyszło odpowiadać na pytania, a w większości idiotyczne, pozbawione merytoryki komentarze posłów KO i Lewicy, do odwróconych plecami posłów z lewej strony Sejmu, odpowiadał płynnie i bez kompleksów. Ba, mogę zaryzykować, że argumentami, charyzmą i logicznym myśleniem przejechał się po nich niczym walec po świeżym asfalcie. Brawo.

(2021-10-31 09:17:50)

(2021-10-31 08:54:37)

Rząd i posłowie podwyżka 60 procent, radni w powiecie po 400 zł. A my podwyżkę prądu, benzyny, gazu, węgla, żywności. Ale im się należy a my za miskę ryżu.

(2021-10-31 07:38:17)

Nie Polska jest opluwana , to krytyka tych, którzy szkodzą polskiej demokracji, którzy awansują częstokroć miernity m.in. do spólek Skarbu Państwa, którzy straszliwie zadłużylki nasz kraj.

Bogdan (2021-10-31 06:29:29)

Proponuje nie wybierać Rosłana. Niech pójdzie na kilka lat do normalnej pracy i zobaczy jak żyją zwykli ludzie. Wtedy skończy się filozofowanie i Polski opluwanie.

Marek (2021-10-31 02:32:10)

Oczywiście Greg z 14:19

Marek (2021-10-31 01:05:22)

Burmistrz zbiera punkty , aby załapać się na jakaś listę w wyborach parlamentarnych.
W wyborach na burmistrza niema szans.
Jest mi bardzo smutno , zawsze na niego głosowałem, a teraz tak mnie zawiódł i oszukał.

Marek (2021-10-31 00:56:00)

Gregor - w sedno.

Marek (2021-10-31 00:53:42)

Adam, popieram i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Korzystne zmiany w rentach socjalnych

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II

Koncert kolęd Zespołu Communico

Gorajskie diabełki

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Księżpol otrzymała wsparcie z rządowego programu Aktywna tablica

W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno...